2020-05-25   20:36:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:52   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 1, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Selma Soininen  1999    609  33.30  1:09.17  1:45.82    2:21.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Katri Hurskainen  2000    558  34.09  1:11.07  1:48.77    2:25.76   
  Oulun Lohet                   
                     
Saara Ruti  1997    521  33.78  1:10.93  1:49.98    2:29.15   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Rosa Sahlström  1997    509  35.08  1:13.83  1:52.70    2:30.24   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Katja Pyörälä  1994    495  34.18  1:10.96  1:49.80    2:31.71   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jonna Laukkanen  1998    471  35.33  1:14.29  1:54.65    2:34.17   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Sanni Lampi  2001    445  37.92  1:17.12  1:58.58    2:37.14   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Iida-Maria Laine  2001    440  36.57  1:16.89  1:59.08    2:37.72   
  Oulun Lohet                   
                     
Carita Heikkala  1998    436  35.84  1:15.62  1:56.71    2:38.21   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Henna Haipus  2001    417  36.70  1:17.25  1:59.80    2:40.55   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Laura Fält  1998    416  37.45  1:18.00  1:59.96    2:40.78   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Katriina Korpi  2000    409  37.47  1:18.67  2:00.63    2:41.66   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Mari Hekkala  2000    405  38.47  1:20.24  2:02.16    2:42.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Aino Mononen  2001    397  37.01  1:18.21  2:00.48    2:43.26   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
15  Ida-Maria Juntunen  1999    392  38.15  1:19.60  2:02.95    2:43.96   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
16  Anni Willman  2001    372  39.87  1:22.07  2:04.46    2:46.87   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Riika Huttula  2001    337  38.83  1:23.99  2:08.75    2:52.41   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Iida Laukka  1998    332  42.18  1:26.03  2:10.09    2:53.34   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
19  Heta Järvenpää  2001    330  39.71  1:22.95  2:08.28    2:53.69   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
20  Tiia Pudas  1999    323  40.34  1:24.16  2:10.18    2:54.83   
  Vieskan Uimarit                   
                     
21  Iida Ahonen  1999    317  40.37  1:24.26  2:09.76    2:55.88   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Milla Kortetjärvi  2000    309  42.12  1:27.49  2:13.02    2:57.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Jemina Pesonen  1998    289  41.57  1:26.27  2:14.44    3:01.41   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Netta Vesanen  2000    275  43.71  1:31.23  2:18.56    3:04.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
25  Nadja Hahto  1999    259  42.84  1:31.52  2:21.26    3:08.10   
  Oulun Lohet                   
                     
26  Sofia Ervasti  2001    251  44.63  1:32.99  2:22.49    3:10.16   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Enni-Sofia Perätalo  2002    248  44.01  1:32.29  2:22.06    3:11.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
28  Eeva Paapio  2001    244  42.63  1:32.04  2:21.60    3:11.97   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
29  Silja Kanto  2000    234  46.27  1:35.53  2:26.36    3:14.75   
  Kemin Uimaseura                   
                     
30  Sara-Sofia Tapio  2000    201  47.07  1:38.91  2:32.31    3:24.83   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
31  Emmi Hautakangas  2001    189  46.24  1:39.43  2:33.70    3:29.00   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
32  Pipsa Remes  2001    176  50.11  1:44.78  2:40.65    3:33.91   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Jenni Karvonen  2001              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Peppi Palokangas  2002              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:52 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:00   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 2, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Danila Dobrzhanskiy  1998    481  31.73  1:05.62  1:40.54    2:15.36   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Janne Lantto  1994    472  32.52  1:07.31  1:42.71    2:16.22   
  Oulun Lohet                   
                     
Roman Nemyshev  1998    465  31.31  1:05.58  1:41.58    2:16.96   
  Kostamus                   
                     
Roope Eiserbeck  1999    416  32.37  1:08.36  1:45.47    2:22.13   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Aleksi Kanste  1998    399  33.15  1:09.70  1:47.09    2:24.02   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Miikka Willman  1998    399  34.06  1:10.37  1:47.78    2:24.09   
  Oulun Lohet                   
                     
Miiro Vartiainen  2001    346  35.31  1:13.52  1:53.06    2:31.05   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Onni Kartimo  2000    280  35.92  1:17.57  2:00.34    2:42.06   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Valtteri Lieto  1999    279  38.17  1:19.06  2:01.20    2:42.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Niko Blankenstein  1996    274  35.52  1:15.85  2:00.05    2:43.25   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Lukas Kalliokoski  2001    211  42.07  1:28.08  2:13.42    2:58.06   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Väinö-Pekka Niemelä  2002    156  45.41  1:36.25  2:27.58    3:17.09   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Hugo Mattola  2001              DSQ   
  Haapajärven Kiilat                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Leevi Sipilä  2003              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:00 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:30   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Säntti  2005    201          39.65   
  Oulun Uinti 1906                   
Essi Vilhelmiina Virta  2005    155          43.26   
  Oulun Uinti 1906                   
Santra Peuralahti  2005    154          43.33   
  Oulun Uinti 1906                   
Vilma Kiviniemi  2005    110          48.40   
  Oulun Uinti 1906                   
Vilja Säntti  2008    77          54.63   
  Oulun Uinti 1906                   
Julia Putkonen  2005    75          55.13   
  Oulun Lohet                   
Kaisa Keränen  2007    62          58.55   
  Oulun Lohet                   
Ellen Krüger  2007    56          1:00.53   
  Oulun Lohet                   
Teresa Pulkkinen  2005    55          1:00.98   
  Oulun Lohet                   
10  Amanda Riuttanen  2005    42          1:06.75   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Emma Olivia Mattila  2007    32          1:12.54   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    317          34.08   
  Oulun Uinti 1906                   
Helmi Jouhten  2004    311          34.30   
  Kempeleen Pyrintö                   
Olga Emilia Mattila  2004    263          36.27   
  Oulun Uinti 1906                   
Pinja Taskila  2004    254          36.71   
  Oulun Uinti 1906                   
Laura Markuksela  2004    235          37.65   
  Oulun Lohet                   
Inka Elamaa  2004    231          37.84   
  Oulun Lohet                   
Kiia Junttari  2004    231          37.84   
  Tornion Uimaseura                   
Saara Leinonen  2004    210          39.08   
  Tornion Uimaseura                   
Nea Parkatti  2004    199          39.78   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Sara Meissner  2004    178          41.31   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Viivi Tonteri  2004    178          41.31   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Eevi Peltonen  2004    177          41.34   
  Oulun Lohet                   
13  Tessa Tattari  2004    153          43.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Jatta Nurmela  2004    122          46.78   
  Haukiputaan Heitto                   
15  Nanna Savolainen  2004    114          47.86   
  Oulun Lohet                   
16  Petra Laukkanen  2004    111          48.25   
  Oulun Lohet                   
17  Riina Leinonen  2004    87          52.40   
  Kempeleen Pyrintö                   
18  Veera Pulkkinen  2004    60          59.37   
  Oulun Lohet                   
Anna Kajosmäki  2004              DNS   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    477          29.74   
  Oulun Uinti 1906                   
Henna Hökkä  2003    390          31.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Minja Lukkari  2003    366          32.50   
  Oulun Uinti 1906                   
Roosa Kärkkäinen  2003    363          32.59   
  Oulun Lohet                   
Martta Nygård  2003    321          33.95   
  Oulun Uinti 1906                   
Emma Hämäläinen  2003    301          34.67   
  Vieskan Uimarit                   
Nita Poutiainen  2003    295          34.92   
  Oulun Lohet                   
Hilla Saastamoinen  2003    289          35.13   
  Oulun Uinti 1906                   
Viivi Kallunki  2003    276          35.67   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Mathilda Puutio  2003    270          35.95   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Reeta Kallunki  2003    269          36.01   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Jenni Kiviniemi  2003    233          37.78   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Malla Juutinen  2003    232          37.82   
  Oulun Lohet                   
14  Clara-Sophie Scheib  2003    219          38.52   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Viona Mönttinen  2003    215          38.80   
  Oulun Lohet                   
16  Siiri Keisu  2003    209          39.15   
  Oulun Lohet                   
17  Cara Hintsala  2003    201          39.63   
  Oulun Lohet                   
18  Miina Laukka  2003    197          39.91   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Filippa Rieppo  2003    187          40.65   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Tanja Uusitalo  2003    176          41.44   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Iida Nissilä  2003    173          41.66   
  Oulun Lohet                   
22  Emmi Palo  2003    127          46.24   
  Kemin Uimaseura                   
23  Pirita Liikavainio  2003    122          46.83   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elisa Vakkuri  2002    409          31.31   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Senni Jouhten  2002    406          31.38   
  Kempeleen Pyrintö                   
Petra Heikkinen  2002    356          32.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Isa Vehkaoja  2002    352          32.91   
  Oulun Uinti 1906                   
Hanna Rantanen  2002    349          33.00   
  Kemin Uimaseura                   
Iina Elorinne  2002    343          33.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
Hilla Hirvikoski  2002    339          33.32   
  Haukiputaan Heitto                   
Pauliina Lohilahti  2002    331          33.58   
  Oulun Lohet                   
Jessi Nurmela  2002    322          33.92   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Ronja Nätynki  2002    307          34.44   
  Swimming Club Rovaniemi                   
11  Amalia Siekkinen  2002    305          34.54   
  Oulun Lohet                   
12  Ada Holm  2002    281          35.47   
  Muhoksen Voitto                   
13  Laura Heikkilä  2002    260          36.41   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Eveliina Kuula  2002    166          42.27   
  Swimming Jyväskylä                   
15  Anette Kinnunen  2002    145          44.22   
  Oulun Lohet                   
Kia Lindholm  2002              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Kanervo  1999    675          26.50   
  Oulun Uinti 1906                   
Sonja Pentti  1999    606          27.46   
  Swimming Jyväskylä                   
Katri Hurskainen  2000    562          28.16   
  Oulun Lohet                   
Kaisa Kariniemi  1999    550          28.36   
  Oulun Uinti 1906                   
Reetta-Maija Perätalo  2000    550          28.37   
  Oulun Lohet                   
Jenni Louhimo  2001    530          28.72   
  Oulun Uinti 1906                   
Fanny Renvall  2000    526          28.80   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Kaisa Pulkkinen  2000    525          28.81   
  Tornion Uimaseura                   
Pauliina Siekkinen  1999    507          29.14   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Fanny Pesonen  2000    494          29.40   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Heidi Kivioja  2000    494          29.41   
  Vieskan Uimarit                   
12  Eveliina Palo  1999    485          29.59   
  Kemin Uimaseura                   
13  Rita Valkama  1999    477          29.74   
  Swimming Jyväskylä                   
14  Noora Angelva  1999    474          29.80   
  Swimming Club Rovaniemi                   
15  Anni Rajaniemi  2000    458          30.16   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Noora Siltari  2000    446          30.42   
  Kemin Uimaseura                   
17  Emmi Tikkanen  2000    441          30.54   
  Iisalmen Uimarit                   
18  Heidi Blankenstein  2001    439          30.59   
  Oulun Lohet                   
19  Seela Peuralahti  2001    435          30.67   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Riikka Lahtinen  2000    433          30.72   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Valeriia Savckuk  2001    430          30.78   
  Kostamus                   
22  Nelle Ojakippola  2001    413          31.22   
  Vieskan Uimarit                   
23  Katariina Räsänen  1999    412          31.23   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Pinja Partinen  1999    402          31.49   
  Joensuun Uimaseura                   
25  Tiia Pudas  1999    383          32.01   
  Vieskan Uimarit                   
26  Heta Järvenpää  2001    381          32.06   
  Haapajärven Kiilat                   
27  Niina Roiko-Jokela  2001    379          32.12   
  Swimming Jyväskylä                   
28  Ninni Karppinen  1999    372          32.31   
  Iisalmen Uimarit                   
29  Matilda Lindberg  2000    363          32.59   
  Oulun Lohet                   
30  Jutta Nikupeteri  2001    343          33.19   
  Oulun Uinti 1906                   
31  Katariina Jyrälä  2000    331          33.59   
  Oulun Uinti 1906                   
32  Sanni Suomalainen  1999    328          33.71   
  Iisalmen Uimarit                   
33  Iisa Kivioja  2000    316          34.10   
  Oulun Lohet                   
34  Sofia Saukko  2001    310          34.34   
  Swimming Club Rovaniemi                   
35  Kaisa Koskela  2001    309          34.36   
  Kempeleen Pyrintö                   
36  Moonica Pirhonen  2001    308          34.41   
  Oulun Uinti 1906                   
37  Nadja Hahto  1999    298          34.79   
  Oulun Lohet                   
38  Aino Rämäkkö  2001    295          34.90   
  Oulun Uinti 1906                   
39  Ella Meriläinen  2000    276          35.68   
  Oulun Lohet                   
40  Roosa Leinonen  2001    267          36.07   
  Kempeleen Pyrintö                   
41  Heini Niva  2001    192          40.28   
  Muhoksen Voitto                   
Anna-Krista Neuvonen  2000              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marlene Niemi  1992    726          25.86   
  Swimming Jyväskylä                   
Nea Norismaa  1995    650          26.84   
  Joensuun Uimaseura                   
Silja Känsäkoski  1997    621          27.25   
  Oulun Uinti 1906                   
Moona Mankinen  1996    597          27.61   
  Swimming Club Vuokatti                   
Sanna-Riikka Räihä  1998    597          27.61   
  Oulun Uinti 1906                   
Sonja Portin  1998    590          27.71   
  Oulun Lohet                   
Emma Lehtola  1997    581          27.86   
  Swimming Club Vuokatti                   
Reetta Pahkala  1997    574          27.96   
  Oulun Lohet                   
Sofia Risteelä  1993    540          28.55   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Nadja Åman  1996    535          28.63   
  Oulun Lohet                   
11  Linda Luoma-Kyyny  1996    530          28.72   
  Swimming Club Rovaniemi                   
12  Tytti Karjalainen  1998    521          28.89   
  Oulun Lohet                   
13  Siiri Karvosenoja  1997    520          28.90   
  Oulun Lohet                   
14  Enni Hukka  1997    513          29.03   
  Swimming Club Rovaniemi                   
15  Jonna Siilin  1997    497          29.35   
  Joensuun Uimaseura                   
16  Emma-Rita Neuvonen  1997    436          30.65   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Aada Illikainen  1998    426          30.88   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Merja Miesmaa  1994    421          31.02   
  Oulun Lohet                   
19  Laura Saloranta  1997    407          31.36   
  Haukiputaan Heitto                   
20  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    399          31.56   
  Haukiputaan Heitto                   
21  Martta Rautiainen  1998    315          34.15   
  Oulun Uinti 1906                   
22  Riina Huotari  1998    293          34.97   
  Swimming Club Vuokatti                   
23  Mia-Emilia Leinonen  1998    281          35.48   
  Oulun Uinti 1906                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:30 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:24   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Säntti  2005    230          37.92   
  Oulun Uinti 1906                   
Essi Vilhelmiina Virta  2005    181          41.04   
  Oulun Uinti 1906                   
Santra Peuralahti  2005    153          43.46   
  Oulun Uinti 1906                   
Vilma Kiviniemi  2005    116          47.57   
  Oulun Uinti 1906                   
Julia Putkonen  2005    104          49.36   
  Oulun Lohet                   
Vilja Säntti  2008    73          55.44   
  Oulun Uinti 1906                   
Kaisa Keränen  2007    71          55.97   
  Oulun Lohet                   
Ellen Krüger  2007    55          1:00.82   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    307          34.43   
  Oulun Uinti 1906                   
Helmi Jouhten  2004    283          35.40   
  Kempeleen Pyrintö                   
Pinja Taskila  2004    262          36.33   
  Oulun Uinti 1906                   
Olga Emilia Mattila  2004    258          36.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Laura Markuksela  2004    242          37.29   
  Oulun Lohet                   
Kiia Junttari  2004    231          37.85   
  Tornion Uimaseura                   
Inka Elamaa  2004    219          38.53   
  Oulun Lohet                   
Saara Leinonen  2004    197          39.90   
  Tornion Uimaseura                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    489          29.51   
  Oulun Uinti 1906                   
Henna Hökkä  2003    388          31.87   
  Oulun Uinti 1906                   
Minja Lukkari  2003    385          31.95   
  Oulun Uinti 1906                   
Roosa Kärkkäinen  2003    374          32.25   
  Oulun Lohet                   
Martta Nygård  2003    334          33.50   
  Oulun Uinti 1906                   
Emma Hämäläinen  2003    319          34.01   
  Vieskan Uimarit                   
Hilla Saastamoinen  2003    281          35.48   
  Oulun Uinti 1906                   
Nita Poutiainen  2003    242          37.30   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elisa Vakkuri  2002    424          30.93   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Senni Jouhten  2002    400          31.55   
  Kempeleen Pyrintö                   
Petra Heikkinen  2002    360          32.67   
  Oulun Uinti 1906                   
Isa Vehkaoja  2002    352          32.92   
  Oulun Uinti 1906                   
Hanna Rantanen  2002    349          33.01   
  Kemin Uimaseura                   
Iina Elorinne  2002    343          33.21   
  Kempeleen Pyrintö                   
Pauliina Lohilahti  2002    337          33.40   
  Oulun Lohet                   
Hilla Hirvikoski  2002    331          33.60   
  Haukiputaan Heitto                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Kanervo  1999    718          25.96   
  Oulun Uinti 1906                   
Sonja Pentti  1999    645          26.90   
  Swimming Jyväskylä                   
Katri Hurskainen  2000    591          27.70   
  Oulun Lohet                   
Kaisa Kariniemi  1999    544          28.47   
  Oulun Uinti 1906                   
Jenni Louhimo  2001    540          28.55   
  Oulun Uinti 1906                   
Reetta-Maija Perätalo  2000    537          28.59   
  Oulun Lohet                   
Kaisa Pulkkinen  2000    528          28.75   
  Tornion Uimaseura                   
Fanny Renvall  2000    525          28.81   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marlene Niemi  1992    715          25.99   
  Swimming Jyväskylä                   
Nea Norismaa  1995    669          26.58   
  Joensuun Uimaseura                   
Sonja Portin  1998    621          27.24   
  Oulun Lohet                   
Silja Känsäkoski  1997    595          27.63   
  Oulun Uinti 1906                   
Moona Mankinen  1996    587          27.76   
  Swimming Club Vuokatti                   
Emma Lehtola  1997    578          27.90   
  Swimming Club Vuokatti                   
Reetta Pahkala  1997    576          27.93   
  Oulun Lohet                   
Sanna-Riikka Räihä  1998    568          28.07   
  Oulun Uinti 1906                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:24 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:41   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maksim Moiseev  2004    221          33.57   
  Kostamus                   
Magnus Kuitunen  2004    169          36.70   
  Oulun Uinti 1906                   
Markus Veckman  2004    166          36.88   
  Swimming Jyväskylä                   
Vili Rantasuo  2004    111          42.19   
  Oulun Lohet                   
Gordei Gnezdilov  2004    109          42.40   
  Kostamus                   
Sisu Sorri  2005    106          42.88   
  Swimming Jyväskylä                   
Yufei Meng  2004    101          43.53   
  Oulun Lohet                   
Casper Vikeväinen  2004    98          44.02   
  Oulun Uinti 1906                   
Cedu Decena  2004    87          45.65   
  Oulun Lohet                   
10  Aleksanteri Nissinen  2005    86          45.98   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Jaakko Harju  2004    51          54.49   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Ilari Raesalmi  2005    44          57.46   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Eetu Kahelin  2007    30          1:04.78   
  Oulun Lohet                   
Nikolai Em  2004              DSQ   
  Iisalmen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    273          31.29   
  Oulun Uinti 1906                   
Olli-Pekka Pietarila  2003    202          34.55   
  Oulun Uinti 1906                   
Toni Lipponen  2003    201          34.62   
  Kemin Uimaseura                   
Lauri Saarela  2003    181          35.85   
  Oulun Lohet                   
Kasper Kankkunen  2003    167          36.86   
  Swimming Jyväskylä                   
Mikael Ryynänen  2003    158          37.50   
  Oulun Lohet                   
Iiro Ervasti  2003    132          39.85   
  Oulun Lohet                   
Luukas Siitonen  2003    125          40.53   
  Swimming Jyväskylä                   
Sihan Yu  2003    113          41.91   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Leevi Sipilä  2003    106          42.78   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Eemeli Korhonen  2003    96          44.29   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Matias Mikkonen  2003    94          44.52   
  Oulun Lohet                   
13  Joona Suorsa  2003    91          45.09   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Roope Hyvärinen  2003    78          47.46   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Saarela  2002    304          30.19   
  Oulun Lohet                   
Valtteri Taskinen  2002    275          31.19   
  Oulun Uinti 1906                   
Julius Kuitunen  2002    234          32.94   
  Oulun Uinti 1906                   
Jaakko Hietikko  2002    223          33.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
Aleksi Romsi  2002    215          33.84   
  Kemin Uimaseura                   
Matias Rajavaara  2002    209          34.17   
  Oulun Uinti 1906                   
Henrik Siltari  2002    206          34.33   
  Kemin Uimaseura                   
Veeti Taimisto  2002    202          34.59   
  Oulun Uinti 1906                   
Esa Hyrynkangas  2002    177          36.13   
  Oulun Lohet                   
10  Juho Keränen  2002    158          37.55   
  Oulun Lohet                   
11  Jasu Pulliainen  2002    146          38.49   
  Haukiputaan Heitto                   
12  Aapo Pyyhtinen  2002    144          38.66   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Kalle Soinilehto  2002    122          40.86   
  Oulun Lohet                   
14  Kalle Huttunen  2002    76          47.72   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    385          27.90   
  Oulun Uinti 1906                   
Tiitus Taskila  2001    345          28.94   
  Oulun Uinti 1906                   
Jere Keskiaho  2001    339          29.11   
  Oulun Uinti 1906                   
Jiri Järvinen  2001    249          32.23   
  Swimming Jyväskylä                   
Petteri Maijala  2001    248          32.30   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Hugo Mattola  2001    209          34.18   
  Haapajärven Kiilat                   
Kalle Karhunen  2001    206          34.33   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Severi Raunama  2001    188          35.43   
  Haukiputaan Heitto                   
Otto Luokkala  2001    144          38.66   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Leppälä  1998    515          25.32   
  Kemin Uimaseura                   
Konsta Kallinen  1999    498          25.61   
  Oulun Lohet                   
Riku Ylikärppä  1998    481          25.90   
  Kemin Uimaseura                   
Severi Lieto  1998    455          26.39   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Laatikainen  1999    450          26.48   
  Swimming Club Vuokatti                   
Juho Röytiö  1998    445          26.58   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Kaius Kejonen  1998    438          26.73   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Kaikkonen  1999    421          27.07   
  Oulun Lohet                   
Juho Herva  1998    414          27.22   
  Oulun Lohet                   
10  Pyry Kurkinen  1998    413          27.25   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Sami Orenius  1998    407          27.38   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Taneli Juutinen  2000    388          27.82   
  Kemin Työväen Uimarit                   
13  Anton Ukkola  2000    353          28.70   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Oskari Valkonen  1999    353          28.72   
  Swimming Jyväskylä                   
15  Matias Auvinen  1998    351          28.77   
  Swimming Jyväskylä                   
16  Miikka Huotari  2000    335          29.22   
  Swimming Club Vuokatti                   
17  Eino Niemelä  2000    331          29.32   
  Kemin Uimaseura                   
18  Eetu Elorinne  2000    321          29.62   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Joonas Pulkkinen  1999    315          29.83   
  Oulun Lohet                   
20  Joona Korhonen  1999    305          30.13   
  Swimming Club Vuokatti                   
21  Joni Ratilainen  2000    272          31.30   
  Kempeleen Pyrintö                   
22  Elias Ruuska  2000    257          31.90   
  Vieskan Uimarit                   
23  Janne Tyni  2000    233          32.96   
  Oulun Lohet                   
24  Justus Jylhä  2000    71          48.84   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Aaltomaa  1992    593          24.15   
  Oulun Uinti 1906                   
Adam Vik  1996    583          24.30   
  Oulun Uinti 1906                   
Jesse Laukkanen  1996    574          24.42   
  Swimming Club Vuokatti                   
Arttu Erkinaro  1992    553          24.73   
  Oulun Uinti 1906                   
Konsta Naumanen  1996    525          25.15   
  Joensuun Uimaseura                   
Tapio Roiko-Jokela  1996    511          25.38   
  Swimming Jyväskylä                   
Tuomas Lohiniva  1997    490          25.74   
  Oulun Uinti 1906                   
Pietu Kinnunen  1996    429          26.90   
  Joensuun Uimaseura                   
Paavo-Petteri Kelho  1996    404          27.46   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Tuomas Järvelä  1994    401          27.51   
  Oulun Lohet                   
11  Santeri Teppola  1994    397          27.61   
  Oulun Uinti 1906                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:41 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:24   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maksim Moiseev  2004    212          34.04   
  Kostamus                   
Markus Veckman  2004    173          36.42   
  Swimming Jyväskylä                   
Magnus Kuitunen  2004    165          37.00   
  Oulun Uinti 1906                   
Vili Rantasuo  2004    125          40.50   
  Oulun Lohet                   
Casper Vikeväinen  2004    104          43.05   
  Oulun Uinti 1906                   
Sisu Sorri  2005    104          43.05   
  Swimming Jyväskylä                   
Gordei Gnezdilov  2004    101          43.53   
  Kostamus                   
Yufei Meng  2004    97          44.12   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    277          31.11   
  Oulun Uinti 1906                   
Olli-Pekka Pietarila  2003    210          34.11   
  Oulun Uinti 1906                   
Toni Lipponen  2003    200          34.70   
  Kemin Uimaseura                   
Lauri Saarela  2003    186          35.51   
  Oulun Lohet                   
Kasper Kankkunen  2003    155          37.73   
  Swimming Jyväskylä                   
Mikael Ryynänen  2003    154          37.83   
  Oulun Lohet                   
Iiro Ervasti  2003    143          38.79   
  Oulun Lohet                   
Luukas Siitonen  2003    138          39.23   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Saarela  2002    306          30.11   
  Oulun Lohet                   
Valtteri Taskinen  2002    291          30.62   
  Oulun Uinti 1906                   
Julius Kuitunen  2002    237          32.77   
  Oulun Uinti 1906                   
Jaakko Hietikko  2002    226          33.28   
  Kempeleen Pyrintö                   
Matias Rajavaara  2002    216          33.79   
  Oulun Uinti 1906                   
Aleksi Romsi  2002    212          34.00   
  Kemin Uimaseura                   
Henrik Siltari  2002    212          34.00   
  Kemin Uimaseura                   
Veeti Taimisto  2002    203          34.51   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    373          28.18   
  Oulun Uinti 1906                   
Jere Keskiaho  2001    365          28.39   
  Oulun Uinti 1906                   
Tiitus Taskila  2001    343          28.99   
  Oulun Uinti 1906                   
Jiri Järvinen  2001    258          31.86   
  Swimming Jyväskylä                   
Petteri Maijala  2001    246          32.36   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Kalle Karhunen  2001    204          34.45   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Severi Raunama  2001    196          34.92   
  Haukiputaan Heitto                   
Hugo Mattola  2001              DNS   
  Haapajärven Kiilat                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Leppälä  1998    544          24.86   
  Kemin Uimaseura                   
Konsta Kallinen  1999    514          25.33   
  Oulun Lohet                   
Riku Ylikärppä  1998    502          25.54   
  Kemin Uimaseura                   
Juho Röytiö  1998    465          26.20   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Kaius Kejonen  1998    465          26.20   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Laatikainen  1999    459          26.30   
  Swimming Club Vuokatti                   
Severi Lieto  1998    451          26.46   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Kaikkonen  1999    439          26.70   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Aaltomaa  1992    597          24.10   
  Oulun Uinti 1906                   
Jesse Laukkanen  1996    594          24.14   
  Swimming Club Vuokatti                   
Arttu Erkinaro  1992    578          24.36   
  Oulun Uinti 1906                   
Adam Vik  1996    568          24.51   
  Oulun Uinti 1906                   
Konsta Naumanen  1996    530          25.07   
  Joensuun Uimaseura                   
Tapio Roiko-Jokela  1996    511          25.39   
  Swimming Jyväskylä                   
Tuomas Lohiniva  1997    481          25.90   
  Oulun Uinti 1906                   
Pietu Kinnunen  1996    420          27.09   
  Joensuun Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:24 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:46   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    435  33.77        1:12.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Petra Ansaranta  2004    230  39.73        1:29.75   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Säntti  2003    185  41.92        1:36.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mathilda Puutio  2003    178  45.23        1:37.78   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000    581  30.34        1:05.97   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kaisa Kariniemi  1999    494  32.79        1:09.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miili Känsäkoski  1999    394  34.15        1:15.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ida-Maria Juntunen  1999    365  36.67        1:17.02   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Riina Koskinen  2001    358  36.78        1:17.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Fanny Renvall  2000    354  36.39        1:17.78   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Heidi Blankenstein  2001    325  37.27        1:20.00   
  Oulun Lohet                   
                     
Henna Haipus  2001    321  36.36        1:20.35   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Malla Huusko  1999    289  36.87        1:23.24   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Ruusa Eiserbeck  2001    288  37.34        1:23.27   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
11  Milla Kortetjärvi  2000    271  41.15        1:25.06   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Pinja Remes  1999    266  37.40        1:25.50   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
13  Nora Ijäs  1999    254  37.85        1:26.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Senni Keisu  2001    251  41.28        1:27.27   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Melissa Talvio  2001    215  40.47        1:31.88   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Julia Kinnunen  2000    167  45.57        1:39.82   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
17  Emma Pajuluoma  2001    153  45.61        1:42.77   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna-Riikka Räihä  1998    591  30.37        1:05.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sini Niemi  1993    571  31.30        1:06.33   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Veera Kivirinta  1995    554  31.36        1:07.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Niina Pelkonen  1997    511  31.42        1:08.82   
  Oulun Lohet                   
                     
Moona Mankinen  1996    488  32.75        1:09.88   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Siiri Karvosenoja  1997    449  33.09        1:11.89   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:46 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiitus Taskila  2001    311  33.72        1:11.54   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noa Mäkelä  2001    267  35.96        1:15.23   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Anton Ylihannu  2001    219  36.50        1:20.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Elias Juntunen  2002    215  39.55        1:20.92   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Veeti Veijonen  2001    176  38.19        1:26.43   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    176  40.08        1:26.48   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Oliver Kela  2002    124  44.04        1:37.02   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Niklas Raesalmi  2002    123  43.69        1:37.24   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    103  45.22        1:43.13   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aukusti Ylitervo  1999    500  28.25        1:01.08   
  Oulun Lohet                   
                     
Riku Ylikärppä  1998    488  29.23        1:01.55   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Juho Herva  1998    408  30.08        1:05.33   
  Oulun Lohet                   
                     
Kim Tiainen  1998    382  31.23        1:06.78   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Topias Nygård  2000    380  32.08        1:06.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuomas Vainio  1998    359  30.95        1:08.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    315  31.91        1:11.25   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    308  31.33        1:11.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veikko Romppainen  2000    260  34.65        1:15.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Juho Anttila  2000    187  38.93        1:24.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jaakko Liedevaara  1999              DNF   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Roope Ruohtula  2000              DSQ   
  Joensuun Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Erkinaro  1992    574  27.36        58.31   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    555  27.67        58.96   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Adam Vik  1996    537  27.27        59.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuomas Lohiniva  1997    411  30.97        1:05.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Paavo-Petteri Kelho  1996    301  31.53        1:12.30   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:10   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    481  38.19        1:20.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Senni Jouhten  2002    352  41.97        1:28.77   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Pauliina Lohilahti  2002    350  42.81        1:28.97   
  Oulun Lohet                   
                     
Elisa Vakkuri  2002    345  43.47        1:29.36   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Minja Lukkari  2003    343  42.89        1:29.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Isa Vehkaoja  2002    317  44.60        1:31.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Petra Heikkinen  2002    314  45.02        1:32.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Viivi Merisalo  2002    295  45.69        1:34.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Viivi Puolakka  2002    288  45.44        1:34.89   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Hanna Rantanen  2002    280  45.59        1:35.75   
  Kemin Uimaseura                   
                     
11  Emma Hämäläinen  2003    275  46.78        1:36.36   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Siiri Pellinen  2003    274  46.88        1:36.49   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Amalia Siekkinen  2002    271  46.23        1:36.79   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Ronja Nätynki  2002    265  47.42        1:37.58   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
15  Martta Nygård  2003    255  47.74        1:38.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Noora Sipilä  2002    251  47.96        1:39.34   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
17  Olga Emilia Mattila  2004    245  47.88        1:40.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Reeta Kallunki  2003    236  47.44        1:41.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Hilla Saastamoinen  2003    236  47.94        1:41.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Laura Markuksela  2004    225  50.12        1:43.05   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Lilja Ukkola  2004    206  49.50        1:46.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Miina Laukka  2003    194  52.53        1:48.17   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
23  Inka Elamaa  2004    187  51.55        1:49.47   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Malla Juutinen  2003    176  54.66        1:51.70   
  Oulun Lohet                   
                     
25  Iida Nissilä  2003    174  54.37        1:52.21   
  Oulun Lohet                   
                     
26  Anna Kajosmäki  2004    155  57.44        1:56.50   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
27  Siiri Keisu  2003    146  55.41        1:58.89   
  Oulun Lohet                   
                     
28  Sara Meissner  2004    140  56.65        2:00.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
29  Emmi Palo  2003    126  58.40        2:05.00   
  Kemin Uimaseura                   
                     
30  Viona Mönttinen  2003    126  58.17        2:05.01   
  Oulun Lohet                   
                     
31  Aada Tourunen  2004    118  1:00.31        2:07.67   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sonja Pentti  1999    551  35.95        1:16.45   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    508  36.63        1:18.55   
  Oulun Lohet                   
                     
Reetta Kanervo  1999    495  37.95        1:19.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anni Rajaniemi  2000    446  38.58        1:22.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heidi Kivioja  2000    443  38.37        1:22.22   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Seela Peuralahti  2001    427  40.47        1:23.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    417  39.33        1:23.88   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Rita Valkama  1999    415  40.69        1:24.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Eveliina Palo  1999    409  40.25        1:24.40   
  Kemin Uimaseura                   
                     
10  Noora Siltari  2000    400  40.52        1:25.09   
  Kemin Uimaseura                   
                     
11  Henna Haipus  2001    397  40.45        1:25.25   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Emilia Leppänen  1999    393  40.06        1:25.55   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Riika Huttula  2001    388  41.62        1:25.96   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Pinja Partinen  1999    358  42.08        1:28.25   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
15  Laura Härkönen  2001    346  42.55        1:29.30   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Ida-Maria Juntunen  1999    339  44.19        1:29.92   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
17  Ella Hakala  2000    331  43.56        1:30.57   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
18  Noora Leppänen  2001    322  43.59        1:31.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Heini Käkönen  2000    301  45.08        1:33.54   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
20  Heta Järvenpää  2001    298  44.10        1:33.80   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
21  Katja Pinchuk  2000    297  45.13        1:33.92   
  Kostamus                   
                     
22  Kaisa Koskela  2001    253  46.57        1:39.04   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
23  Sofia Saukko  2001    252  46.02        1:39.22   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
24  Emma Koivusilta  2001    238  47.24        1:41.11   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
25  Heini Niva  2001    229  47.20        1:42.45   
  Muhoksen Voitto                   
                     
26  Angelica Kuoksa  2001    227  48.35        1:42.64   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Ruti  1997    525  37.43        1:17.69   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Nadja Åman  1996    522  36.67        1:17.87   
  Oulun Lohet                   
                     
Katja Pyörälä  1994    501  37.65        1:18.91   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jonna Laukkanen  1998    500  37.69        1:18.96   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Iida Laukka  1998    418  39.77        1:23.81   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Jonna Siilin  1997    413  39.83        1:24.15   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Riikka Korpi  1998    345  43.42        1:29.34   
  Oulun Lohet                   
                     
Rosa-Maria Alaraasakka  1996    312  43.38        1:32.44   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:10 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:24   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    457  35.21        1:12.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veeti Ruohtula  2001    345  36.68        1:19.25   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Miiro Vartiainen  2001    306  39.01        1:22.47   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Noa Mäkelä  2001    299  38.25        1:23.09   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Atte Lindholm  2001    275  39.74        1:25.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ahti Saarela  2002    264  41.06        1:26.61   
  Oulun Lohet                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    244  42.27        1:28.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    213  45.06        1:33.04   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Petteri Maijala  2001    205  45.65        1:34.28   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
10  Henrik Siltari  2002    191  47.21        1:36.56   
  Kemin Uimaseura                   
                     
11  Elias Juntunen  2002    183  48.53        1:37.88   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Veikko Pyyhtinen  2002    183  47.69        1:37.88   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Aapo Pyyhtinen  2002    180  48.51        1:38.37   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
14  Juho Kallunki  2001    176  45.59        1:39.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Maksim Moiseev  2004    168  47.83        1:40.71   
  Kostamus                   
                     
16  Toni Lipponen  2003    162  48.54        1:41.95   
  Kemin Uimaseura                   
                     
17  Lauri Saarela  2003    159  47.15        1:42.52   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Aleksi Romsi  2002    157  48.80        1:42.88   
  Kemin Uimaseura                   
                     
19  Severi Raunama  2001    154  50.08        1:43.70   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
20  Sihan Yu  2003    144  49.53        1:45.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Otto Luokkala  2001    120  53.91        1:52.63   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
22  Gordei Gnezdilov  2004    115  54.21        1:54.11   
  Kostamus                   
                     
23  Eemeli Korhonen  2003    83  1:02.15        2:07.36   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Matias Rajavaara  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaius Kejonen  1998    483  33.93        1:10.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pyry Kurkinen  1998    437  33.85        1:13.27   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Konsta Kallinen  1999    405  34.77        1:15.14   
  Oulun Lohet                   
                     
Miikka Willman  1998    392  36.77        1:15.94   
  Oulun Lohet                   
                     
Oskari Valkonen  1999    380  35.90        1:16.72   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Eetu Honkonen  2000    369  37.20        1:17.53   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    341  38.00        1:19.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Vova Belousov  2000    338  37.85        1:19.77   
  Kostamus                   
                     
Juho Kaikkonen  1999    333  39.27        1:20.21   
  Oulun Lohet                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    333  38.17        1:20.21   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
11  Miikka Huotari  2000    322  37.34        1:21.10   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
12  Joona Tikka  2000    319  39.12        1:21.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Topias Nygård  2000    314  39.96        1:21.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Nikita Solodatov  1999    304  40.23        1:22.65   
  Kostamus                   
                     
15  Nikita Konvoev  1998    291  41.75        1:23.85   
  Kostamus                   
                     
16  Taneli Juutinen  2000    270  40.58        1:26.03   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
17  Eetu Malvela  2000    259  40.11        1:27.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Aleksei Polkovoi  2000    220  43.00        1:32.07   
  Kostamus                   
                     
19  Joni Ratilainen  2000    189  46.43        1:36.78   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Aleksanteri Semach  1999              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Aaltomaa  1992    712  29.45        1:02.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Janne Kainulainen  1995    385  35.46        1:16.43   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tapio Siltari  1963    244  42.36        1:28.88   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:24 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:58   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Vilhelmiina Virta  2005    160          47.32   
  Oulun Uinti 1906                   
Santra Peuralahti  2005    126          51.25   
  Oulun Uinti 1906                   
Viivi Säntti  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    288          38.90   
  Oulun Uinti 1906                   
Pinja Taskila  2004    254          40.54   
  Oulun Uinti 1906                   
Helmi Jouhten  2004    245          41.05   
  Kempeleen Pyrintö                   
Saara Leinonen  2004    174          46.01   
  Tornion Uimaseura                   
Kiia Junttari  2004    162          47.06   
  Tornion Uimaseura                   
Viivi Tonteri  2004    157          47.63   
  Oulun Uinti 1906                   
Eevi Peltonen  2004    128          50.92   
  Oulun Lohet                   
Riina Leinonen  2004    84          58.64   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nita Poutiainen  2003    258          40.32   
  Oulun Lohet                   
Venla Säntti  2003    245          41.06   
  Oulun Uinti 1906                   
Viivi Kallunki  2003    210          43.18   
  Haukiputaan Heitto                   
Malla Juutinen  2003    209          43.25   
  Oulun Lohet                   
Filippa Rieppo  2003    148          48.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Clara-Sophie Scheib  2003    145          48.91   
  Oulun Uinti 1906                   
Tanja Uusitalo  2003    143          49.13   
  Oulun Uinti 1906                   
Pirita Liikavainio  2003              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Cara Hintsala  2003              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marlene Niemi  1992    604          30.40   
  Swimming Jyväskylä                   
Nea Norismaa  1995    594          30.56   
  Joensuun Uimaseura                   
Selma Soininen  1999    563          31.12   
  Swimming Jyväskylä                   
Rosa Sahlström  1997    513          32.09   
  Swimming Club Vuokatti                   
Carita Heikkala  1998    509          32.17   
  Oulun Lohet                   
Jonna Laukkanen  1998    483          32.74   
  Swimming Club Vuokatti                   
Kaisa Kariniemi  1999    469          33.06   
  Oulun Uinti 1906                   
Emmi Tikkanen  2000    468          33.08   
  Iisalmen Uimarit                   
Veera Kivirinta  1995    455          33.40   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Heidi Kivioja  2000    395          35.00   
  Vieskan Uimarit                   
11  Laura Fält  1998    382          35.40   
  Oulun Lohet                   
12  Iida-Maria Laine  2001    381          35.42   
  Oulun Lohet                   
13  Henna Haipus  2001    376          35.58   
  Kempeleen Pyrintö                   
14  Malla Huusko  1999    371          35.76   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Emma-Rita Neuvonen  1997    360          36.10   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Riikka Lahtinen  2000    360          36.12   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Milla Henriksson  1999    331          37.12   
  Oulun Lohet                   
18  Ida-Maria Juntunen  1999    331          37.14   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Katariina Jyrälä  2000    313          37.83   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Moonica Pirhonen  2001    312          37.87   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Hilla Hirvikoski  2002    309          37.98   
  Haukiputaan Heitto                   
22  Laura Härkönen  2001    309          37.99   
  Oulun Lohet                   
23  Jemina Pesonen  1998    299          38.42   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Ruusa Eiserbeck  2001    293          38.67   
  Joensuun Uimaseura                   
25  Tiia Pudas  1999    284          39.06   
  Vieskan Uimarit                   
26  Sanni Suomalainen  1999    283          39.13   
  Iisalmen Uimarit                   
27  Iisa Kivioja  2000    282          39.19   
  Oulun Lohet                   
28  Iida Laukka  1998    280          39.24   
  Kempeleen Pyrintö                   
29  Katariina Räsänen  1999    276          39.46   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Jutta Nikupeteri  2001    275          39.48   
  Oulun Uinti 1906                   
31  Matilda Lindberg  2000    261          40.17   
  Oulun Lohet                   
32  Aino Rämäkkö  2001    240          41.30   
  Oulun Uinti 1906                   
33  Jenni Karvonen  2001    237          41.48   
  Oulun Lohet                   
34  Mia-Emilia Leinonen  1998    233          41.73   
  Oulun Uinti 1906                   
35  Sofia Ervasti  2001    225          42.23   
  Oulun Lohet                   
36  Katariina Niemelä  2001    191          44.57   
  Kempeleen Pyrintö                   
37  Kia Lindholm  2002    125          51.38   
  Swimming Jyväskylä                   
38  Anette Kinnunen  2002    101          55.01   
  Oulun Lohet                   
Ella Meriläinen  2000              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Iina Elorinne  2002              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Laura Saloranta  1997              DSQ   
  Haukiputaan Heitto                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Mette Palonen  2002              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:58 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maksim Moiseev  2004    158          41.80   
  Kostamus                   
Markus Veckman  2004    120          45.73   
  Swimming Jyväskylä                   
Magnus Kuitunen  2004    119          45.85   
  Oulun Uinti 1906                   
Slava Pahomov  2004    95          49.55   
  Kostamus                   
Cedu Decena  2004    86          51.09   
  Oulun Lohet                   
Sisu Sorri  2005    86          51.18   
  Swimming Jyväskylä                   
Aleksanteri Nissinen  2005    63          56.72   
  Swimming Jyväskylä                   
Yufei Meng  2004              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    235          36.61   
  Oulun Uinti 1906                   
Leevi Sipilä  2003    125          45.15   
  Kempeleen Pyrintö                   
Kasper Kankkunen  2003    78          52.81   
  Swimming Jyväskylä                   
Roope Hyvärinen  2003    75          53.55   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Iiro Ervasti  2003              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Saarela  2002    253          35.72   
  Oulun Lohet                   
Niklas Raesalmi  2002    172          40.62   
  Oulun Uinti 1906                   
Väinö-Pekka Niemelä  2002    168          40.97   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Veeti Taimisto  2002    156          41.92   
  Oulun Uinti 1906                   
Oliver Kela  2002    139          43.62   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Jaakko Hietikko  2002    137          43.77   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Lantto  1994    592          26.92   
  Oulun Lohet                   
Konsta Naumanen  1996    446          29.58   
  Joensuun Uimaseura                   
Roman Nemyshev  1998    425          30.07   
  Kostamus                   
Juho Röytiö  1998    424          30.08   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Juho Herva  1998    421          30.16   
  Oulun Lohet                   
Adam Vik  1996    419          30.21   
  Oulun Uinti 1906                   
Aleksi Kanste  1998    390          30.94   
  Haukiputaan Heitto                   
Tuomas Lohiniva  1997    359          31.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Miikka Huotari  2000    330          32.70   
  Swimming Club Vuokatti                   
10  Oskari Neuvonen  2000    319          33.07   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Niko Blankenstein  1996    319          33.09   
  Oulun Lohet                   
12  Topi Lukkarinen  2000    316          33.16   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Onni Kartimo  2000    284          34.37   
  Swimming Club Rovaniemi                   
14  Valtteri Lieto  1999    275          34.74   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Hugo Mattola  2001    241          36.31   
  Haapajärven Kiilat                   
16  Joonas Pulkkinen  1999    238          36.44   
  Oulun Lohet                   
17  Joona Korhonen  1999    232          36.75   
  Swimming Club Vuokatti                   
18  Elias Ruuska  2000    229          36.94   
  Vieskan Uimarit                   
19  Eetu Elorinne  2000    209          38.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
20  Anton Ylihannu  2001    198          38.75   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Janne Tyni  2000    168          40.92   
  Oulun Lohet                   
Kaius Kejonen  1998              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Santeri Teppola  1994              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Kivimaa  2001              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:04 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:26   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 11, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997    628  29.96  1:03.29  1:37.22    2:09.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sanna-Riikka Räihä  1998    608  30.22  1:03.49  1:37.56    2:11.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jenni Lampi  2000    580  30.58  1:03.96  1:38.50    2:13.30   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jenni Louhimo  2001    579  29.94  1:04.03  1:39.29    2:13.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Emma Lehtola  1997    577  31.02  1:04.87  1:39.60    2:13.51   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Reetta Pahkala  1997    552  31.21  1:05.40  1:41.47    2:15.50   
  Oulun Lohet                   
                     
Sini Niemi  1993    544  31.49  1:05.93  1:41.25    2:16.17   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Sofia Risteelä  1993    523  30.66  1:05.99  1:42.75    2:17.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sanni Lampi  2001    513  31.98  1:07.87  1:44.50    2:18.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Miili Känsäkoski  1999    509  31.83  1:07.61  1:43.83    2:19.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Enni Hukka  1997    506  31.95  1:07.37  1:44.37    2:19.47   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
12  Tytti Karjalainen  1998    503  31.90  1:07.29  1:44.26    2:19.71   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Fanny Pesonen  2000    494  31.77  1:07.95  1:45.18    2:20.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Aino Mononen  2001    491  33.29  1:09.12  1:45.32    2:20.83   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
15  Kaisa Pulkkinen  2000    488  31.91  1:07.76  1:44.52    2:21.15   
  Tornion Uimaseura                   
                     
16  Anni Willman  2001    473  33.43  1:10.05  1:46.84    2:22.63   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Fanny Renvall  2000    460  32.82  1:10.04  1:47.60    2:23.91   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
18  Niina Roiko-Jokela  2001    441  33.30  1:10.17  1:47.98    2:26.01   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Inna Pajuluoma  1999    427  33.30  1:11.67  1:50.25    2:27.52   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Merja Miesmaa  1994    427  33.09  1:09.83  1:48.85    2:27.52   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Nelle Ojakippola  2001    427  32.73  1:10.24  1:49.75    2:27.62   
  Vieskan Uimarit                   
                     
22  Noora Angelva  1999    424  32.69  1:11.94  1:51.71    2:27.91   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
23  Pinja Remes  1999    418  32.82  1:11.62  1:51.73    2:28.68   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
24  Niina Pelkonen  1997    409  32.70  1:11.24  1:50.53    2:29.72   
  Oulun Lohet                   
                     
25  Aada Illikainen  1998    403  33.32  1:10.71  1:50.40    2:30.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
26  Valeriia Savckuk  2001    402  33.78  1:11.95  1:51.78    2:30.55   
  Kostamus                   
                     
27  Niina Piipponen  2000    402  33.90  1:12.41  1:52.01    2:30.63   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Jenni Ålander  1999    397  34.44  1:12.60  1:52.52    2:31.23   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
29  Henna Hökkä  2003    395  35.45  1:14.25  1:53.87    2:31.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
30  Roosa Kärkkäinen  2003    369  36.49  1:16.53  1:56.79    2:34.95   
  Oulun Lohet                   
                     
31  Mari Hekkala  2000    367  35.38  1:16.35  1:57.20    2:35.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
32  Peppi Palokangas  2002    357  36.80  1:16.95  1:57.65    2:36.61   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Iida Ahonen  1999    355  36.23  1:15.88  1:56.77    2:36.86   
  Oulun Lohet                   
                     
34  Sara Virtanen  2002    353  35.69  1:16.13  1:57.49    2:37.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
35  Martta Ruuska  2003    338  37.13  1:17.62  1:58.82    2:39.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Pauliina Lohilahti  2002    338  37.03  1:18.38  1:59.86    2:39.50   
  Oulun Lohet                   
                     
37  Martta Rautiainen  1998    335  35.92  1:15.96  1:58.21    2:39.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
38  Melissa Talvio  2001    321  34.43  1:16.15  1:59.51    2:42.29   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
39  Silja Kanto  2000    318  36.11  1:17.93  2:01.40    2:42.79   
  Kemin Uimaseura                   
                     
40  Ella Hakala  2000    307  36.59  1:18.02  2:01.20    2:44.69   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
41  Riina Huotari  1998    289  37.32  1:19.31  2:03.85    2:48.08   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
42  Enni-Sofia Perätalo  2002    289  37.85  1:20.77  2:05.39    2:48.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
43  Julia Kinnunen  2000    285  38.01  1:21.39  2:05.86    2:48.79   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
44  Nadja Hahto  1999    283  38.58  1:21.69  2:06.20    2:49.13   
  Oulun Lohet                   
                     
45  Emma Hämäläinen  2003    278  38.88  1:23.57  2:07.66    2:50.28   
  Vieskan Uimarit                   
                     
46  Jessi Nurmela  2002    276  37.53  1:21.53  2:06.89    2:50.62   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
47  Ada Holm  2002    256  37.91  1:22.03  2:09.69    2:54.88   
  Muhoksen Voitto