2020-05-25   20:37:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maksim Moiseev  2004    158          41.80   
  Kostamus                   
Markus Veckman  2004    120          45.73   
  Swimming Jyväskylä                   
Magnus Kuitunen  2004    119          45.85   
  Oulun Uinti 1906                   
Slava Pahomov  2004    95          49.55   
  Kostamus                   
Cedu Decena  2004    86          51.09   
  Oulun Lohet                   
Sisu Sorri  2005    86          51.18   
  Swimming Jyväskylä                   
Aleksanteri Nissinen  2005    63          56.72   
  Swimming Jyväskylä                   
Yufei Meng  2004              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    235          36.61   
  Oulun Uinti 1906                   
Leevi Sipilä  2003    125          45.15   
  Kempeleen Pyrintö                   
Kasper Kankkunen  2003    78          52.81   
  Swimming Jyväskylä                   
Roope Hyvärinen  2003    75          53.55   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Iiro Ervasti  2003              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Saarela  2002    253          35.72   
  Oulun Lohet                   
Niklas Raesalmi  2002    172          40.62   
  Oulun Uinti 1906                   
Väinö-Pekka Niemelä  2002    168          40.97   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Veeti Taimisto  2002    156          41.92   
  Oulun Uinti 1906                   
Oliver Kela  2002    139          43.62   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Jaakko Hietikko  2002    137          43.77   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Lantto  1994    592          26.92   
  Oulun Lohet                   
Konsta Naumanen  1996    446          29.58   
  Joensuun Uimaseura                   
Roman Nemyshev  1998    425          30.07   
  Kostamus                   
Juho Röytiö  1998    424          30.08   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Juho Herva  1998    421          30.16   
  Oulun Lohet                   
Adam Vik  1996    419          30.21   
  Oulun Uinti 1906                   
Aleksi Kanste  1998    390          30.94   
  Haukiputaan Heitto                   
Tuomas Lohiniva  1997    359          31.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Miikka Huotari  2000    330          32.70   
  Swimming Club Vuokatti                   
10  Oskari Neuvonen  2000    319          33.07   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Niko Blankenstein  1996    319          33.09   
  Oulun Lohet                   
12  Topi Lukkarinen  2000    316          33.16   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Onni Kartimo  2000    284          34.37   
  Swimming Club Rovaniemi                   
14  Valtteri Lieto  1999    275          34.74   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Hugo Mattola  2001    241          36.31   
  Haapajärven Kiilat                   
16  Joonas Pulkkinen  1999    238          36.44   
  Oulun Lohet                   
17  Joona Korhonen  1999    232          36.75   
  Swimming Club Vuokatti                   
18  Elias Ruuska  2000    229          36.94   
  Vieskan Uimarit                   
19  Eetu Elorinne  2000    209          38.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
20  Anton Ylihannu  2001    198          38.75   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Janne Tyni  2000    168          40.92   
  Oulun Lohet                   
Kaius Kejonen  1998              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Santeri Teppola  1994              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Kivimaa  2001              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner