2019-12-10   18:12:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:45   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 12, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Roiko-Jokela  1996    617  27.75  57.27  1:27.08    1:56.71   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    592  27.55  58.26  1:28.67    1:58.29   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Danila Dobrzhanskiy  1998    497  28.74  1:00.40  1:33.07    2:05.38   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Konsta Kallinen  1999    468  29.00  1:01.53  1:35.14    2:07.97   
  Oulun Lohet                   
                     
Severi Lieto  1998    461  29.42  1:02.65  1:36.38    2:08.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999    456  29.15  1:02.57  1:36.35    2:09.01   
  Oulun Lohet                   
                     
Juho Laatikainen  1999    443  30.88  1:05.04  1:38.83    2:10.27   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Roope Eiserbeck  1999    440  29.46  1:02.28  1:36.87    2:10.55   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Veeti Ruohtula  2001    440  29.92  1:03.40  1:37.34    2:10.61   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Pietu Kinnunen  1996    420  29.17  1:01.83  1:36.64    2:12.61   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
11  Anton Ukkola  2000    397  31.24  1:05.31  1:40.75    2:15.13   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Sami Orenius  1998    397  30.25  1:04.42  1:39.37    2:15.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Tiitus Taskila  2001    386  31.53  1:06.48  1:42.00    2:16.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Alexander Kislitsyn  2001    382  29.97  1:04.10  1:40.78    2:16.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Aleksanteri Semach  1999    366  32.30  1:07.82  1:44.44    2:18.90   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Oskari Neuvonen  2000    364  32.51  1:08.98  1:45.69    2:19.05   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Roope Ruohtula  2000    363  31.52  1:06.91  1:42.66    2:19.19   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
18  Noa Mäkelä  2001    344  32.15  1:08.16  1:45.22    2:21.81   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
19  Arttu Leppäkynnäs  1997    336  33.52  1:09.75  1:47.37    2:22.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
20  Matias Auvinen  1998    334  33.29  1:10.13  1:47.44    2:23.14   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Kosti Kaaresvirta  1999    326  31.75  1:07.99  1:46.28    2:24.33   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
22  Paavo Erkinaro  2003    324  33.29  1:09.73  1:47.55    2:24.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Veikko Romppainen  2000    302  33.14  1:11.89  1:51.08    2:27.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Elias Juntunen  2002    299  35.13  1:13.52  1:51.77    2:28.53   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
25  Lasse Pulkkinen  2002    298  35.35  1:13.51  1:51.70    2:28.64   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
26  Eino Niemelä  2000    293  32.58  1:11.01  1:51.68    2:29.50   
  Kemin Uimaseura                   
                     
27  Lukas Kalliokoski  2001    286  34.36  1:13.63  1:53.53    2:30.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
28  Vilho Laukkarinen  2000    283  33.09  1:11.15  1:50.86    2:31.25   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
29  Joni Ratilainen  2000    273  35.38  1:14.24  1:55.43    2:33.09   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
30  Aaron Fernando de la Rosa  2001    272  35.40  1:14.70  1:55.04    2:33.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Elias Ruuska  2000    270  34.75  1:14.07  1:54.58    2:33.59   
  Vieskan Uimarit                   
                     
32  Jiri Järvinen  2001    254  35.35  1:15.51  1:56.80    2:36.85   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Julius Auvinen  2001    241  36.62  1:17.22  1:59.56    2:39.53   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
34  Eetu Malvela  2000    228  35.41  1:17.11  2:00.50    2:42.56   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
35  Maxim Kolomainen  2001    223  36.85  1:18.86  2:02.84    2:43.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Kalle Karhunen  2001    210  38.52  1:21.89  2:06.11    2:47.09   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
37  Olli-Pekka Pietarila  2003    205  39.38  1:22.96  2:07.15    2:48.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
38  Veikko Pyyhtinen  2002    136  42.43  1:31.45  2:23.00    3:13.00   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
39  Luukas Siitonen  2003    129  44.32  1:34.23  2:27.32    3:16.62   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Eetu Silvennoinen  1999              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner