2019-12-12   05:36:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ruskauinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:41   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maksim Moiseev  2004    221          33.57   
  Kostamus                   
Magnus Kuitunen  2004    169          36.70   
  Oulun Uinti 1906                   
Markus Veckman  2004    166          36.88   
  Swimming Jyväskylä                   
Vili Rantasuo  2004    111          42.19   
  Oulun Lohet                   
Gordei Gnezdilov  2004    109          42.40   
  Kostamus                   
Sisu Sorri  2005    106          42.88   
  Swimming Jyväskylä                   
Yufei Meng  2004    101          43.53   
  Oulun Lohet                   
Casper Vikeväinen  2004    98          44.02   
  Oulun Uinti 1906                   
Cedu Decena  2004    87          45.65   
  Oulun Lohet                   
10  Aleksanteri Nissinen  2005    86          45.98   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Jaakko Harju  2004    51          54.49   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Ilari Raesalmi  2005    44          57.46   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Eetu Kahelin  2007    30          1:04.78   
  Oulun Lohet                   
Nikolai Em  2004              DSQ   
  Iisalmen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    273          31.29   
  Oulun Uinti 1906                   
Olli-Pekka Pietarila  2003    202          34.55   
  Oulun Uinti 1906                   
Toni Lipponen  2003    201          34.62   
  Kemin Uimaseura                   
Lauri Saarela  2003    181          35.85   
  Oulun Lohet                   
Kasper Kankkunen  2003    167          36.86   
  Swimming Jyväskylä                   
Mikael Ryynänen  2003    158          37.50   
  Oulun Lohet                   
Iiro Ervasti  2003    132          39.85   
  Oulun Lohet                   
Luukas Siitonen  2003    125          40.53   
  Swimming Jyväskylä                   
Sihan Yu  2003    113          41.91   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Leevi Sipilä  2003    106          42.78   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Eemeli Korhonen  2003    96          44.29   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Matias Mikkonen  2003    94          44.52   
  Oulun Lohet                   
13  Joona Suorsa  2003    91          45.09   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Roope Hyvärinen  2003    78          47.46   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Saarela  2002    304          30.19   
  Oulun Lohet                   
Valtteri Taskinen  2002    275          31.19   
  Oulun Uinti 1906                   
Julius Kuitunen  2002    234          32.94   
  Oulun Uinti 1906                   
Jaakko Hietikko  2002    223          33.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
Aleksi Romsi  2002    215          33.84   
  Kemin Uimaseura                   
Matias Rajavaara  2002    209          34.17   
  Oulun Uinti 1906                   
Henrik Siltari  2002    206          34.33   
  Kemin Uimaseura                   
Veeti Taimisto  2002    202          34.59   
  Oulun Uinti 1906                   
Esa Hyrynkangas  2002    177          36.13   
  Oulun Lohet                   
10  Juho Keränen  2002    158          37.55   
  Oulun Lohet                   
11  Jasu Pulliainen  2002    146          38.49   
  Haukiputaan Heitto                   
12  Aapo Pyyhtinen  2002    144          38.66   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Kalle Soinilehto  2002    122          40.86   
  Oulun Lohet                   
14  Kalle Huttunen  2002    76          47.72   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    385          27.90   
  Oulun Uinti 1906                   
Tiitus Taskila  2001    345          28.94   
  Oulun Uinti 1906                   
Jere Keskiaho  2001    339          29.11   
  Oulun Uinti 1906                   
Jiri Järvinen  2001    249          32.23   
  Swimming Jyväskylä                   
Petteri Maijala  2001    248          32.30   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Hugo Mattola  2001    209          34.18   
  Haapajärven Kiilat                   
Kalle Karhunen  2001    206          34.33   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Severi Raunama  2001    188          35.43   
  Haukiputaan Heitto                   
Otto Luokkala  2001    144          38.66   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Leppälä  1998    515          25.32   
  Kemin Uimaseura                   
Konsta Kallinen  1999    498          25.61   
  Oulun Lohet                   
Riku Ylikärppä  1998    481          25.90   
  Kemin Uimaseura                   
Severi Lieto  1998    455          26.39   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Laatikainen  1999    450          26.48   
  Swimming Club Vuokatti                   
Juho Röytiö  1998    445          26.58   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Kaius Kejonen  1998    438          26.73   
  Oulun Uinti 1906                   
Juho Kaikkonen  1999    421          27.07   
  Oulun Lohet                   
Juho Herva  1998    414          27.22   
  Oulun Lohet                   
10  Pyry Kurkinen  1998    413          27.25   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Sami Orenius  1998    407          27.38   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Taneli Juutinen  2000    388          27.82   
  Kemin Työväen Uimarit                   
13  Anton Ukkola  2000    353          28.70   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Oskari Valkonen  1999    353          28.72   
  Swimming Jyväskylä                   
15  Matias Auvinen  1998    351          28.77   
  Swimming Jyväskylä                   
16  Miikka Huotari  2000    335          29.22   
  Swimming Club Vuokatti                   
17  Eino Niemelä  2000    331          29.32   
  Kemin Uimaseura                   
18  Eetu Elorinne  2000    321          29.62   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Joonas Pulkkinen  1999    315          29.83   
  Oulun Lohet                   
20  Joona Korhonen  1999    305          30.13   
  Swimming Club Vuokatti                   
21  Joni Ratilainen  2000    272          31.30   
  Kempeleen Pyrintö                   
22  Elias Ruuska  2000    257          31.90   
  Vieskan Uimarit                   
23  Janne Tyni  2000    233          32.96   
  Oulun Lohet                   
24  Justus Jylhä  2000    71          48.84   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Aaltomaa  1992    593          24.15   
  Oulun Uinti 1906                   
Adam Vik  1996    583          24.30   
  Oulun Uinti 1906                   
Jesse Laukkanen  1996    574          24.42   
  Swimming Club Vuokatti                   
Arttu Erkinaro  1992    553          24.73   
  Oulun Uinti 1906                   
Konsta Naumanen  1996    525          25.15   
  Joensuun Uimaseura                   
Tapio Roiko-Jokela  1996    511          25.38   
  Swimming Jyväskylä                   
Tuomas Lohiniva  1997    490          25.74   
  Oulun Uinti 1906                   
Pietu Kinnunen  1996    429          26.90   
  Joensuun Uimaseura                   
Paavo-Petteri Kelho  1996    404          27.46   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Tuomas Järvelä  1994    401          27.51   
  Oulun Lohet                   
11  Santeri Teppola  1994    397          27.61   
  Oulun Uinti 1906                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner