2021-03-07   00:27:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset MIKROPOLIX - Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix - Uinnit 11.10.2014    Tulostuspäivämäärä  11 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  15:24   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 lokakuu 2014         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: www.mikropolix.fi 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura            35.98   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            36.68   
Henri Jokinen  2002  Keravan Uimarit            41.31   
Sami Uusikumpu  2003  Simmis Wanda            41.87   
Teemu Nurminen  2003  Tampereen Työväen Uimarit            43.53   
Patrik Wagner  2002  Simmis Wanda            43.63   
Kasimir Riihelä  2002  Riihimäen Uimaseura            44.65   
Sampo Peltola  2002  Keravan Uimarit            45.45   
Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura            46.47   
10  Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura            47.33   
11  Akseli Kotti  2004  Tampereen Työväen Uimarit            49.68   
12  Eero Leino  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu            50.61   
13  Oscar Taht  2003  Simmis Wanda            50.90   
14  Joona Kuitu  2004  Simmis Wanda            54.93   
15  Niilo Kilpeläinen  2004  Tampereen Työväen Uimarit            58.95   
16  Jan Byskov  2004  Hyvinkään Uimaseura            1:00.00   
Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: www.mikropolix.fi 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Hakkarainen  2000  Tampereen Työväen Uimarit            30.16   
Kasimir Kirjonen  2000  Uinti Tampere            30.86   
Anton Heinonen  2000  Nummelan Kisaajat            32.59   
Otso Helstelä  2000  Riihimäen Uimaseura            34.09   
Lauri Helin  2000  Keravan Uimarit            34.18   
Perttu Mikkola  2001  Nokian Pyry            36.58   
Veeti Vainionpää  2001  Simmis Wanda            37.19   
Juho Laukkanen  2001  Simmis Wanda            39.74   
Iiro Kuusela  2001  Tampereen Työväen Uimarit            39.82   
10  Jussi Toivanen  2001  Nokian Pyry            40.20   
11  Lukas Vahtera  2001  Simmis Wanda            42.40   
12  Valtteri Vuori  2001  Keravan Uimarit            45.33   
Roope Liuska  2000  Hämeenlinnan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Sponsori: www.mikropolix.fi 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Niko Mäkelä  1998  Riihimäen Uimaseura            24.86   
Ville Laine  1995  Tampereen Työväen Uimarit            26.07   
Miro Vasko  1993  Tampereen Työväen Uimarit            26.09   
Elmo Kiuru  1997  Keravan Uimarit            26.86   
Joona Poutanen  1992  Tampereen Työväen Uimarit            26.91   
Juuso Pellinen  1990  Tampereen Työväen Uimarit            27.56   
Aleksi Liehu  1995  Swimming Team Riksu            27.70   
Patrik von Bagh  1996  Uinti Tampere            28.08   
Rasmus Kujala  1999  Riihimäen Uimaseura            28.48   
10  Deny Belaic  1998  Tampereen Työväen Uimarit            28.53   
11  Väinö Kilpeläinen  1999  Tampereen Työväen Uimarit            28.71   
12  Aake Nyrhinen  1997  Uinti Tampere            29.67   
13  Jimmy Nyberg  1996  Tampereen Työväen Uimarit            29.68   
14  Santeri Siiranen  1998  Tampereen Työväen Uimarit            29.86   
15  Jan Rif  1998  Tampereen Työväen Uimarit            30.14   
16  Pyry Nurmilo  1999  Tampereen Työväen Uimarit            30.23   
17  Santeri Kaasinen  1999  Tampereen Työväen Uimarit            30.70   
18  Roope Lajas  1998  Riihimäen Uimaseura            32.22   
19  Heikki Nurmi  1968  Uimaseura Kangasalan Kuohu            32.74   
20  Jarkko Lehtola  1999  Keravan Uimarit            32.94   
21  Jani Savander  1999  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            33.16   
Mitja Hyytiäinen  1996  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  11 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  15:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner