2019-11-20   22:02:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset MIKROPOLIX - Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix - Uinnit 11.10.2014    Tulostuspäivämäärä  11 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  17:38   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 lokakuu 2014         
 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: www.mikropolix.fi 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mikael Virtanen  2002  Riihimäen Uimaseura            31.50   
Tatu Hapuoja  2003  Uinti Tampere            31.65   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            32.74   
Henri Jokinen  2002  Keravan Uimarit            33.95   
Sampo Peltola  2002  Keravan Uimarit            34.19   
Niclas Viitasalo  2002  Nokian Pyry            34.56   
Kasimir Riihelä  2002  Riihimäen Uimaseura            35.38   
Jere Broman  2002  Nokian Pyry            35.44   
Juuso Vastamäki  2002  Vesihelmen Uimaseura            35.53   
10  Lassi Niemi  2004  Tampereen Työväen Uimarit            36.31   
11  Viljami Töhönen  2002  Riihimäen Uimaseura            36.65   
12  Eero Rautaporras  2005  Nokian Pyry            37.10   
13  Cool Iivanainen  2004  Swimming Jyväskylä            38.09   
14  Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura            38.65   
15  Petri Shkolny  2003  Riihimäen Uimaseura            38.81   
16  Oscar Taht  2003  Simmis Wanda            38.84   
17  Akseli Kotti  2004  Tampereen Työväen Uimarit            39.37   
18  Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura            41.16   
19  Topias Ojanen  2002  Riihimäen Uimaseura            42.36   
20  Niko Päivinen  2004  Riihimäen Uimaseura            42.78   
21  Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            43.37   
22  Jan Byskov  2004  Hyvinkään Uimaseura            43.64   
23  Matti Nätti  2004  Simmis Wanda            44.59   
24  Joona Saloniemi  2004  Nokian Pyry            44.68   
25  Miro Birkstedt  2004  Tampereen Työväen Uimarit            45.05   
26  Veikka Holopainen  2002  Nurmijärven Kunto            45.13   
27  Daniel Bun  2004  Riihimäen Uimaseura            45.78   
28  Rony Kulju  2004  Simmis Wanda            45.85   
29  Sebastian Bun  2002  Riihimäen Uimaseura            46.03   
30  Miko Mikkola  2004  Simmis Wanda            46.57   
31  Samuli Kärkkäinen  2003  Simmis Wanda            46.83   
32  Sampo Leppänen  2004  Simmis Wanda            46.93   
33  Manu Rosendahl  2003  Riihimäen Uimaseura            48.19   
34  Chris Veide  2003  Riihimäen Uimaseura            49.86   
35  Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura            53.37   
36  Jan-Aleks Vallius  2004  Riihimäen Uimaseura            53.50   
37  Aapo Rasinmäki  2003  Riihimäen Uimaseura            53.95   
38  Rasmus Lempinen  2005  Riihimäen Uimaseura            55.05   
39  Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura            55.32   
40  Miiko Puurunen  2005  Riihimäen Uimaseura            58.04   
41  Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura            59.52   
Konsta Rautiainen  2003  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ville Syrjäkoski  2002  Tampereen Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: www.mikropolix.fi 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lauri Helin  2000  Keravan Uimarit            29.83   
Kalle Kiviniemi  2000  Nokian Pyry            29.93   
Perttu Mikkola  2001  Nokian Pyry            31.01   
Henri Hakkarainen  2001  Vesihelmen Uimaseura            31.13   
Tino Vehkalahti  2001  Tampereen Työväen Uimarit            32.70   
Veeti Vainionpää  2001  Simmis Wanda            32.80   
Teemu Salminen  2001  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            32.91   
Pekka Vilmunen  2001  Tampereen Työväen Uimarit            33.29   
Mikko Kuosmanen  2000  Riihimäen Uimaseura            33.39   
10  Jussi Toivanen  2001  Nokian Pyry            34.44   
11  Ali Gardberg  2001  Simmis Wanda            34.76   
12  Joona Hyytiäinen  2000  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            35.77   
13  Juuso Kemppainen  2001  Nokian Pyry            36.92   
                     
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Sponsori: www.mikropolix.fi 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mikael Laakso  1997  Riihimäen Uimaseura            24.36   
Ville Laine  1995  Tampereen Työväen Uimarit            24.72   
Elmo Kiuru  1997  Keravan Uimarit            24.75   
Jaakko Löyttyniemi  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            25.21   
Aleksi Liehu  1995  Swimming Team Riksu            25.30   
Juuso Pellinen  1990  Tampereen Työväen Uimarit            25.47   
Rasmus Varjoranta  1997  Nokian Pyry            25.98   
Niklas Valkonen  1997  Hyvinkään Uimaseura            26.05   
Roni Lahtinen  1997  Uinti Tampere            26.10   
10  Elias Hurskainen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            26.16   
11  Oskari Mäkinen  1997  Uinti Tampere            26.35   
12  Mika Katajisto  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            26.94   
13  Juho Urhemaa  1999  Uinti Tampere            26.97   
14  Santeri Siiranen  1998  Tampereen Työväen Uimarit            27.27   
15  Deny Belaic  1998  Tampereen Työväen Uimarit            27.34   
16  Teemu Saarinen  1995  Hämeenlinnan Uimaseura            27.47   
17  Jere Honkamäki  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            27.95   
18  Daniel Laurila  1996  Nokian Pyry            28.51   
19  Lauri Kuitunen  1998  Hyvinkään Uimaseura            28.89   
20  Eetu Nyman  1999  Vesihelmen Uimaseura            29.05   
21  Ville Laukkanen  1999  Keravan Uimarit            29.20   
22  Jarkko Lehtola  1999  Keravan Uimarit            29.58   
23  Jani Savander  1999  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            30.11   
24  Paavo Mielonen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            31.96   
25  Leo Rytövuori  1999  Tampereen Työväen Uimarit            33.68   
Mitja Hyytiäinen  1996  Simmis Hyvinge-Hyvinkää            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  11 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner