2019-11-17   19:49:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset MIKROPOLIX - Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix - Uinnit 11.10.2014    Tulostuspäivämäärä  11 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  13:37   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 lokakuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: www.mikropolix.fi 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Teemu Lehtonen  2000  Uinti Tampere    31.13        1:05.95   
Tatu Hörkkö  2001  Uinti Tampere    31.99        1:10.78   
Kasimir Kirjonen  2000  Uinti Tampere    31.84        1:11.87   
Olli Rautaporras  2000  Nokian Pyry    33.91        1:13.36   
Joona Mikkola  2001  Simmis Wanda    35.03        1:15.45   
Joona Lehtonen  2001  Tampereen Työväen Uimarit    35.73        1:18.64   
Eerik Tikkakoski  2001  Tampereen Työväen Uimarit    35.32        1:18.67   
Pirkka Perkola  2001  Tampereen Työväen Uimarit    37.27        1:20.63   
Wäinö Koskinen  2002  Uinti Tampere    37.62        1:23.61   
10  Saku Kovanen  2001  Tampereen Työväen Uimarit    38.73        1:26.41   
11  Petr Pankratov  2002  Tampereen Työväen Uimarit    44.18        1:33.01   
12  Veeti Vainionpää  2001  Simmis Wanda    40.67        1:34.47   
13  Juho Laukkanen  2001  Simmis Wanda    41.66        1:35.96   
14  Atte-Mikael Ahonpää  2001  Tampereen Työväen Uimarit    43.04        1:36.30   
15  Samuel Leppänen  2002  Simmis Wanda    42.82        1:38.56   
16  Aapo Puikkonen  2001  Tampereen Työväen Uimarit    43.49        1:38.67   
17  Ali Gardberg  2001  Simmis Wanda    44.44        1:38.76   
18  Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda    48.45        1:45.68   
19  Eemil Pynnönen  2001  Tampereen Työväen Uimarit    46.20        1:46.64   
Leander Svärd  2002  Riihimäen Uimaseura            DSQ  avain 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Sponsori: www.mikropolix.fi 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Niko Mäkelä  1998  Riihimäen Uimaseura    26.63        56.51   
Anton Herrala  1993  Tampereen Työväen Uimarit    26.34        57.19   
Mikael Laakso  1997  Riihimäen Uimaseura    26.43        58.75   
Joona Poutanen  1992  Tampereen Työväen Uimarit    27.97        1:00.47   
Jaakko Löyttyniemi  1997  Hämeenlinnan Uimaseura    28.35        1:01.50   
Elmo Kiuru  1997  Keravan Uimarit    28.33        1:02.92   
Henrik Häkkinen  1998  Hyvinkään Uimaseura    29.01        1:03.00   
Rasmus Varjoranta  1997  Nokian Pyry    28.65        1:03.30   
Rasmus Kujala  1999  Riihimäen Uimaseura    29.03        1:03.90   
10  Väinö Kilpeläinen  1999  Tampereen Työväen Uimarit    29.46        1:04.18   
11  Juuso Seppä  1997  Uinti Tampere    29.32        1:04.88   
12  Jimmy Nyberg  1996  Tampereen Työväen Uimarit    30.12        1:05.16   
13  Santeri Mettälä  1999  Tampereen Työväen Uimarit    30.71        1:05.52   
14  Santeri Siurola  1999  Uimaseura Kangasalan Kuohu    30.69        1:05.63   
15  Tuukka Hörkkö  1998  Uinti Tampere    31.17        1:09.65   
16  Juho Urhemaa  1999  Uinti Tampere    30.83        1:11.52   
17  Aapo Eerola  1999  Tampereen Työväen Uimarit    31.79        1:11.96   
18  Lauri Koskela  1999  Uinti Tampere    33.55        1:14.89   
19  Teemu Konttinen  1999  Keravan Uimarit    41.61        1:29.88   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  11 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner