Results for FynRundt 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 1, 25 m flyben, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Andesen | 2003 | 22.09 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Feline Gregersen | 2003 | 29.50 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Barbara Ammentorp | 2003 | 31.16 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 25 m flyben, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helga Bak | 2004 | 23.84 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 24.25 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kerstin Andreassen | 2004 | 24.58 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Fie Fjord Kaldahl | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 1, 25 m flyben, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 27.80 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 29.72 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 2, 25 m flyben, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 25.13 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 25 m flyben, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristian August Lange | 2003 | 24.81 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Bang Clausen | 2003 | 25.13 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 2, 25 m flyben, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 23.89 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Valdemar T. Larsen | 2004 | 27.54 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 28.17 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Magnus W Andersen | 2004 | 28.98 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Johan Lund Henriksen | 2004 | 29.11 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Lauritz Mogensen | 2004 | 35.57 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | William Kottal | 2004 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Renee Asbech | 2000 | 207 | 1:33.33 | 1:33.33 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 166 | 49.30 | 1:40.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Ringkvist | 2002 | 216 | 44.45 | 1:32.05 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 143 | 49.92 | 1:45.56 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Erantis F P Sørensen | 2002 | DSQ | ej fort. bev. | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 221 | 1:31.23 | 1:31.23 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Alma Burgaard | 2003 | 182 | 1:37.40 | 1:37.40 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 153 | 50.52 | 1:43.06 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Barbara Ammentorp | 2003 | 104 | 1:57.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 97 | 58.13 | 2:00.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Iben Lindal Overgaard | 2003 | DSQ | ej fort. bev | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia K. Kristensen | 2004 | 202 | 46.49 | 1:34.11 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Helga Bak | 2004 | 180 | 47.81 | 1:37.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 174 | 49.79 | 1:38.86 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | 150 | 49.46 | 1:43.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Juul | 2004 | 124 | 1:50.57 | 1:50.57 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 99 | 1:59.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Catrhrine Høst | 2004 | 65 | 2:17.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma V. Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Aurelia Pedersen | 2004 | DSQ | ej fort. bev. | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 137 | 52.62 | 1:47.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 112 | 1:54.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 179 | 1:26.71 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Joakim Nissen | 2001 | 144 | 1:33.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicolai Graff | 2001 | 129 | 1:36.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 112 | 1:41.45 | 1:41.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Hinrichsen | 2002 | 55 | 1:40.45 | 2:08.14 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | DSQ | ej. fort. bev. | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 133 | 1:35.69 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 126 | 46.98 | 1:37.42 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 112 | 48.31 | 1:41.30 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Hugo Smed | 2003 | 93 | 1:32.05 | 1:47.69 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristian August Lange | 2003 | 87 | 53.85 | 1:50.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor Munk Møller | 2003 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lauritz Mogensen | 2004 | 57 | 1:33.33 | 2:06.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Andersen | 2000 | 292 | 35.01 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Renee Asbech | 2000 | 197 | 39.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 198 | 39.87 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | 292 | 35.02 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nikoline Andesen | 2003 | 161 | 42.70 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Thea Inge Madsen | 2003 | 155 | 43.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Feline Gregersen | 2003 | 154 | 43.31 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Barbara Ammentorp | 2003 | 147 | 44.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 106 | 49.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helga Bak | 2004 | 209 | 39.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 131 | 45.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kerstin Andreassen | 2004 | 129 | 46.00 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Marinella Christiansen | 2004 | 122 | 46.79 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Catrhrine Høst | 2004 | 39 | 1:08.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Fie Fjord Kaldahl | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 149 | 43.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 144 | 44.31 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Ryet | 2005 | 75 | 54.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emilie Jørgensen | 2005 | 31 | 1:13.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Rønn | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Johansen | 2006 | 113 | 48.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Louise Horne Levin | 2006 | 88 | 52.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joakim Nissen | 2001 | 157 | 37.59 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Hinrichsen | 2002 | 74 | 48.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Tomhav | 2003 | 137 | 39.31 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Casper Bang Clausen | 2003 | 107 | 42.64 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Andreas Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 119 | 41.25 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Valdemar T. Larsen | 2004 | 101 | 43.57 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Johan Lund Henriksen | 2004 | 92 | 44.94 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 87 | 45.78 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Luca Hertzog | 2005 | 81 | 46.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 71 | 48.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus W Andersen | 2004 | 62 | 51.12 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | William Kottal | 2004 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 123 | 1:00.68 | 2:05.86 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Ringkvist | 2002 | 236 | 47.90 | 1:41.34 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 211 | 50.40 | 1:45.24 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 201 | 1:47.03 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Barbara Ammentorp | 2003 | 168 | 53.98 | 1:53.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 166 | 54.50 | 1:53.97 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Alma Burgaard | 2003 | 165 | 55.57 | 1:54.13 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | 155 | 55.28 | 1:56.69 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Thea Inge Madsen | 2003 | 142 | 57.43 | 2:00.12 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Feline Gregersen | 2003 | 141 | 57.38 | 2:00.45 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nikoline Andesen | 2003 | 124 | 58.90 | 2:05.45 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 108 | 1:04.08 | 2:11.66 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Maja Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 230 | 49.50 | 1:42.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | 183 | 51.85 | 1:50.43 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mia K. Kristensen | 2004 | 179 | 54.51 | 1:51.10 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Aurelia Pedersen | 2004 | 155 | 55.34 | 1:56.64 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kerstin Andreassen | 2004 | 135 | 1:00.00 | 2:01.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 125 | 1:00.63 | 2:05.13 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Chelsea Nielsen | 2004 | 103 | 1:04.02 | 2:13.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma V. Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Fie Fjord Kaldahl | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Laura Juul | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 154 | 55.68 | 1:56.80 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 111 | 1:01.79 | 2:10.14 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emilie Jørgensen | 2005 | 87 | 1:06.07 | 2:21.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 184 | 46.14 | 1:37.63 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 120 | 53.35 | 1:52.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolai Graff | 2001 | 108 | 56.09 | 1:56.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 144 | 50.26 | 1:46.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 58 | 1:07.46 | 2:23.15 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 139 | 51.44 | 1:47.34 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Hugo Smed | 2003 | 122 | 54.84 | 1:51.94 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 86 | 1:00.41 | 2:05.69 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jacob Thomsen | 2003 | 73 | 1:03.29 | 2:13.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor Munk Møller | 2003 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Kristian August Lange | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Nygaard | 2003 | DSQ | 1 hånd i vend. v 75m | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 109 | 55.78 | 1:56.28 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 99 | 56.97 | 2:00.05 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Johan Lund Henriksen | 2004 | 88 | 59.11 | 2:04.97 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Valdemar T. Larsen | 2004 | 85 | 1:01.97 | 2:06.09 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Luca Hertzog | 2005 | 79 | 1:02.37 | 2:09.12 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lauritz Mogensen | 2004 | 65 | 1:06.99 | 2:18.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus W Andersen | 2004 | 34 | 1:20.50 | 2:51.62 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | William Kottal | 2004 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Andersen | 2000 | 266 | 38.32 | 1:19.30 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Renee Asbech | 2000 | 185 | 42.61 | 1:29.49 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 184 | 43.14 | 1:29.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Ringkvist | 2002 | 251 | 38.57 | 1:20.86 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 192 | 1:28.41 | 1:28.41 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 174 | 44.57 | 1:31.34 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 248 | 1:21.19 | 1:21.19 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Alma Burgaard | 2003 | 209 | 1:25.83 | 1:25.83 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 189 | 41.71 | 1:28.87 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 181 | 43.15 | 1:30.06 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Nikoline Andesen | 2003 | 132 | 45.91 | 1:40.18 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Feline Gregersen | 2003 | 125 | 46.95 | 1:41.93 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 106 | 50.60 | 1:47.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helga Bak | 2004 | 196 | 41.42 | 1:27.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia K. Kristensen | 2004 | 184 | 42.74 | 1:29.61 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 182 | 44.04 | 1:29.98 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | 171 | 44.23 | 1:31.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 164 | 43.68 | 1:33.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | 153 | 45.08 | 1:35.20 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Laura Juul | 2004 | 118 | 1:43.74 | 1:43.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Marinella Christiansen | 2004 | 117 | 46.37 | 1:44.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 111 | 48.82 | 1:45.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Chelsea Nielsen | 2004 | 76 | 57.48 | 2:00.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Catrhrine Høst | 2004 | 30 | 2:44.05 | 2:44.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma V. Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Fie Fjord Kaldahl | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Kerstin Andreassen | 2004 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 109 | 49.22 | 1:46.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Ryet | 2005 | 83 | 1:56.83 | 1:56.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Johansen | 2006 | 87 | 53.93 | 1:54.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 206 | 35.97 | 1:16.01 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 172 | 1:20.73 | 1:20.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Joakim Nissen | 2001 | 164 | 38.52 | 1:21.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicolai Graff | 2001 | 158 | 40.03 | 1:23.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 167 | 40.02 | 1:21.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 151 | 40.16 | 1:24.36 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Oliver Hinrichsen | 2002 | 56 | 1:57.05 | 1:57.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 152 | 40.08 | 1:24.18 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lucas Tomhav | 2003 | 147 | 39.86 | 1:25.15 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 136 | 40.61 | 1:27.37 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 121 | 43.86 | 1:30.85 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Kristian August Lange | 2003 | 120 | 44.42 | 1:30.90 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hugo Smed | 2003 | 108 | 1:34.27 | 1:34.27 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Pedersen | 2003 | 108 | 42.94 | 1:34.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Thomsen | 2003 | 107 | 42.44 | 1:34.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor Munk Møller | 2003 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 122 | 43.18 | 1:30.60 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Valdemar T. Larsen | 2004 | 99 | 46.75 | 1:36.98 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 70 | 51.43 | 1:48.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 60 | 1:54.54 | 1:54.54 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Magnus W Andersen | 2004 | 53 | 1:59.12 | 1:59.12 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lauritz Mogensen | 2004 | 50 | 59.75 | 2:01.45 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | William Kottal | 2004 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Lund Henriksen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Andersen | 2000 | 229 | 47.02 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | 150 | 54.19 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Thea Inge Madsen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 196 | 49.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Chelsea Nielsen | 2004 | 103 | 1:01.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marinella Christiansen | 2004 | 92 | 1:03.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Jørgensen | 2005 | 79 | 1:07.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Ryet | 2005 | 70 | 1:09.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Johansen | 2006 | 58 | 1:14.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Louise Horne Levin | 2006 | DSQ | crawlben v start | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2014 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 132 | 49.50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Thomsen | 2003 | 60 | 1:04.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Pedersen | 2003 | DSQ | 1 hånd v afslutning | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Tomhav | 2003 | DSQ | crawlben | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 63 | 1:03.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 47 | 1:09.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:53 |