2019-12-10   18:24:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sim ā Lund - GUL Challenge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 22 nov Insim 7.45 Start 9.00

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SIM ā LUND GUL Challenge    Utskriftsdatum  22 november 2014   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 november 2014         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    33.82        1:12.61   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.22        1:14.38   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    34.72        1:14.74   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    35.06        1:15.29   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    36.40        1:17.69   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    39.19        1:20.75   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.93        1:23.00   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    38.99        1:23.67   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    39.01        1:23.80   
10  Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.45        1:24.11   
11  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    39.49        1:24.35   
12  Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    40.55        1:25.26   
13  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.92        1:25.84   
14  Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon    43.49        1:31.60   
15  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    43.94        1:32.60   
16  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    42.81        1:33.25   
17  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    45.10        1:34.56   
18  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    45.48        1:36.24   
19  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    44.78        1:36.73   
20  Philip Koca  2001  Kungsbacka Simsällskap    43.91        1:36.74   
21  Behar Luani  2001  Simklubben Ran    46.08        1:37.72   
22  Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim    45.29        1:38.41   
23  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    46.15        1:40.08   
24  Emil Andersson  2001  Simklubben Triton    48.66        1:42.41   
25  Artur Wandegard  2000  Simklubben Poseidon    48.02        1:44.16   
26  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    49.14        1:44.30   
27  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    48.71        1:45.37   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.83        1:05.31   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.15        1:11.85   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    33.76        1:12.83   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    35.88        1:15.42   
Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap    34.80        1:16.57   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.11        1:17.10   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    35.27        1:17.24   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb    37.57        1:19.70   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    37.47        1:19.86   
10  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    39.61        1:22.50   
11  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    39.28        1:23.46   
12  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    42.44        1:30.44   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    31.99        1:08.09   
Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsällskap    32.92        1:09.46   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    32.81        1:10.81   
Ahmad Al Said  1996  Helsingborgs Simsällskap    33.22        1:11.88   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    33.69        1:12.23   
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.80        1:12.61   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    36.04        1:17.48   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    36.82        1:19.36   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 år och äldre 
Sponsor: GUL watches 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Davidsson  1990  Ängelholms Simsällskap    33.90        1:12.60   
Jonatan Wede  1988  Simsällskapet Iden    34.10        1:13.62   
Pontus Jörgensen  1994  Ängelholms Simsällskap    35.36        1:16.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 november 2014 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  10:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner