Resultater for Alm.Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Aalborg Event |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 321 | 37.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 301 | 38.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Heuer | 2003 | 297 | 38.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | 289 | 38.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 284 | 39.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Signe Thomsen | 2003 | 264 | 40.04 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 240 | 41.35 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Aalborg Event |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 470 | 33.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 453 | 33.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Sloth Holm | 2001 | 413 | 34.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 404 | 34.75 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 383 | 35.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Victoria Pallesen | 2002 | 361 | 36.08 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Selma Bruun | 2001 | 338 | 36.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Aalborg Event |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 826 | 27.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 635 | 29.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 591 | 30.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 556 | 31.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Sørensen | 2000 | 534 | 31.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lisa Schøn | 1999 | 513 | 32.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lenette Nielsen | 1997 | 498 | 32.41 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |