Results for Alm.Brand Aalborg Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Aalborghus Gymnasium |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 348 | 38.16 | 1:18.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 316 | 39.82 | 1:21.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Signe Thomsen | 2003 | 294 | 41.05 | 1:22.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | 281 | 41.32 | 1:24.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 261 | 42.70 | 1:26.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 225 | 43.97 | 1:30.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Lærke Asmussen | 2003 | 211 | 44.57 | 1:32.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Aalborghus Gymnasium |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 505 | 33.38 | 1:09.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 460 | 35.19 | 1:11.52 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 433 | 35.65 | 1:12.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Sloth Holm | 2001 | 427 | 35.84 | 1:13.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | 424 | 35.80 | 1:13.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 413 | 36.67 | 1:14.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Thea Søe Bach | 2002 | 381 | 36.91 | 1:16.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Aalborghus Gymnasium |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 644 | 31.53 | 1:03.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 629 | 31.77 | 1:04.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 561 | 32.23 | 1:06.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 536 | 33.24 | 1:07.98 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 517 | 33.55 | 1:08.78 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Blanch | 1996 | 496 | 34.03 | 1:09.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Sørensen | 2000 | 488 | 34.64 | 1:10.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |