Tulokset Alm.Brand Aalborg Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Afsnit 3 lørdag finaler
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Alm Brand Bank Aalborg Cup |
|
Udskriftsdato |
01 november 2014 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2015 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
607 |
1:00.45 |
2:04.01 |
3:07.36 |
|
4:10.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
589 |
1:02.76 |
2:09.05 |
3:14.01 |
|
4:13.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
570 |
1:01.06 |
2:05.35 |
3:10.99 |
|
4:15.96 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Bach |
1997 |
|
555 |
1:02.68 |
2:09.29 |
3:15.28 |
|
4:18.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
511 |
1:02.95 |
2:09.79 |
3:17.76 |
|
4:25.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
|
500 |
1:03.95 |
2:11.88 |
3:20.66 |
|
4:27.36 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Michael Kjær |
1995 |
|
496 |
1:03.26 |
2:11.91 |
3:19.78 |
|
4:28.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joeri Prins |
1993 |
|
459 |
1:03.94 |
2:13.97 |
3:24.99 |
|
4:34.99 |
|
|
Sbc2000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ludvig Lind |
1998 |
|
441 |
1:04.99 |
2:15.49 |
3:26.83 |
|
4:38.71 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Bonderup |
1998 |
|
434 |
1:06.36 |
2:17.09 |
3:28.84 |
|
4:40.24 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
426 |
1:06.41 |
2:17.55 |
3:29.82 |
|
4:41.92 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
422 |
1:06.27 |
2:18.57 |
3:31.40 |
|
4:42.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anders Husted |
1997 |
|
414 |
1:07.52 |
2:19.76 |
3:32.45 |
|
4:44.76 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mark Simonsen |
1997 |
|
410 |
1:07.45 |
2:19.95 |
3:33.34 |
|
4:45.52 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marc Ochsendorf |
1996 |
|
399 |
1:07.98 |
2:21.24 |
3:35.55 |
|
4:48.21 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christopher Arnholtz |
1998 |
|
397 |
1:09.23 |
2:23.89 |
3:38.19 |
|
4:48.56 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikkel Weis Kallesøe |
2000 |
|
397 |
1:05.83 |
2:19.17 |
3:33.41 |
|
4:48.69 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christian Bonde |
2001 |
|
390 |
1:10.83 |
2:25.21 |
3:38.90 |
|
4:50.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mads Kloster |
2002 |
|
388 |
1:09.77 |
2:24.22 |
3:38.46 |
|
4:50.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
|
372 |
1:10.63 |
2:26.39 |
3:40.99 |
|
4:54.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
330 |
1:11.94 |
2:30.20 |
3:50.04 |
|
5:07.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christian L. H. Frederiks |
2001 |
|
319 |
1:14.33 |
2:31.89 |
3:51.23 |
|
5:10.60 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
|
309 |
1:11.63 |
2:30.35 |
3:47.35 |
|
5:13.65 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Andreas Rasmussen |
1999 |
|
293 |
1:15.83 |
2:38.09 |
4:00.58 |
|
5:19.25 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Hans-Christian Moe Gullik |
2001 |
|
237 |
1:15.90 |
2:44.24 |
4:15.03 |
|
5:42.54 |
|
|
Nedre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Scott Stegenborg |
2000 |
|
233 |
1:18.27 |
2:45.79 |
4:15.98 |
|
5:44.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alexander Johnsen |
2003 |
|
194 |
1:24.95 |
2:58.55 |
4:33.12 |
|
6:06.12 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Martin Madsen |
2001 |
|
164 |
1:27.91 |
3:08.33 |
4:48.56 |
|
6:27.65 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
01 november 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|