Results for Speedo Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Speedo Cup |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
569 |
27.75 |
1:00.92 |
1:40.50 |
|
2:12.80 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
509 |
29.38 |
1:06.62 |
1:44.58 |
|
2:17.84 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikhail Novikov |
1998 |
|
492 |
30.17 |
1:07.18 |
1:48.89 |
|
2:19.40 |
|
|
Team of St.Petersburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
489 |
29.35 |
1:05.82 |
1:47.08 |
|
2:19.65 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonni Aho |
1999 |
|
487 |
30.32 |
1:07.68 |
1:47.54 |
|
2:19.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Reko Patinen |
1998 |
|
465 |
30.46 |
1:07.31 |
1:48.49 |
|
2:22.06 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tristan Forslund |
1998 |
|
443 |
29.47 |
1:09.10 |
1:50.52 |
|
2:24.31 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Kujala |
1999 |
|
436 |
28.92 |
1:06.23 |
1:49.15 |
|
2:25.15 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henri Kyyrä |
1999 |
|
428 |
32.36 |
1:11.41 |
1:52.77 |
|
2:25.99 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
418 |
32.25 |
1:10.30 |
1:52.84 |
|
2:27.15 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elias Soukola |
1999 |
|
410 |
31.95 |
1:11.23 |
1:54.58 |
|
2:28.12 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niko Somila |
1999 |
|
390 |
32.05 |
1:10.08 |
1:55.01 |
|
2:30.54 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Otto Seppä |
1999 |
|
376 |
34.09 |
1:13.18 |
1:57.57 |
|
2:32.39 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Valtteri Lausala |
1999 |
|
371 |
32.91 |
1:12.94 |
1:58.81 |
|
2:33.16 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
365 |
31.98 |
1:11.80 |
1:58.81 |
|
2:33.90 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joel Vaitilo |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
05 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:50 |
|