2019-12-16   04:49:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:41   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000    619  26.47  56.48  1:26.96    1:56.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Kirill Egorov  2000    461  28.00  59.78  1:34.08    2:08.56   
  ORCA Helsinki                   
                     
Martti Tervanen  2000    450  30.35  1:03.17  1:36.64    2:09.63   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Alex Lassila  2000    413  29.65  1:03.14  1:38.15    2:13.34   
  Cetus Espoo                   
                     
Pessi Länsirinne  2000    409  29.90  1:03.42  1:38.50    2:13.85   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Onni Punkka  2000    402  30.54  1:04.81  1:40.06    2:14.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Eetu Isosuo  2000    373  30.35  1:04.87  1:41.98    2:18.01   
  Cetus Espoo                   
                     
Juha Jernvall  2000    368  30.49  1:05.05  1:41.58    2:18.65   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Veeti Laine  2000    355  31.44  1:07.61  1:44.41    2:20.29   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Otso Helstelä  2000    352  31.48  1:07.15  1:44.32    2:20.69   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Joona Ruuskanen  2000    331  30.71  1:06.59  1:45.29    2:23.59   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Henrik Martola  2000    290  33.17  1:11.39  1:51.13    2:30.00   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Oliver Keho  2000    281  32.54  1:09.94      2:31.71   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Ville Särkkä  2000    277  32.72  1:11.41  1:51.91    2:32.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Kasper Uusitalo  2000    273  35.56  1:14.72  1:54.86    2:33.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
16  Sami Seppälä  2000    273  34.09  1:13.57  1:54.37    2:33.16   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
17  Roni Törnqvist  2000    270  34.97  1:14.08  1:54.86    2:33.60   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
18  Rikard Lindberg  2000    265  34.27  1:13.61  1:55.72    2:34.56   
  Simmis Grani                   
                     
19  Jaroslav Vanbergen  2000    248  34.66  1:15.45  1:56.54    2:37.96   
  Uinti Vantaa                   
                     
20  Valtteri Salmela  2000    230  34.39  1:16.58  2:00.91    2:42.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:41 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:50   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Koiranen  2001    503  31.93  1:06.69  1:43.14    2:19.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emma Kotiranta  2001    463  32.17  1:09.14  1:47.60    2:23.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Cia Wacklin  2001    458  32.61  1:09.97  1:47.69    2:24.17   
  Cetus Espoo                   
                     
Kiia Toikka  2001    457  32.18  1:08.33  1:46.38    2:24.25   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Jessika Rissanen  2001    457  32.42  1:09.36  1:47.62    2:24.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Mikaela Kulmala  2001    444  32.72  1:10.04  1:48.76    2:25.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Aino Pajari  2001    417  33.42  1:10.66  1:49.79    2:28.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Nea Eränpalo  2001    416  33.39  1:10.62  1:49.68    2:28.89   
  Cetus Espoo                   
                     
Emmi Saarela  2001    405  32.76  1:10.53  1:50.40    2:30.21   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Ada Nyström  2001    403  34.47  1:12.63  1:52.58    2:30.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
11  Jenny Nieminen  2001    385  33.93  1:11.79  1:53.08    2:32.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
12  Ida Slöör  2001    377  34.94  1:13.87  1:54.15    2:33.78   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
13  Mariel Mylly  2001    359  35.68  1:16.08  1:57.09    2:36.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
14  Millariina Bruce  2001    354  35.67  1:16.78  1:59.25    2:37.13   
  Uimaseura Aquila                   
                     
15  Aada Pohjala  2001    322  36.12  1:17.20  2:00.26    2:42.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
16  Johanna Vieraankivi  2001    320  36.59  1:17.96  2:00.92    2:42.38   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Anna Ketola  2001    314  36.16  1:17.65  2:01.12    2:43.42   
  HTU Stadi                   
                     
18  Katariina Kivi  2001    304  37.67  1:19.00  2:02.64    2:45.27   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
19  Aino Lehtinen  2001    302  37.19  1:18.93  2:02.69    2:45.52   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Petra Mäkiaho  2001    280  38.16  1:22.29  2:07.69    2:49.92   
  Uimaseura Aquila                   
                     
21  Annika Särkänmäki  2001    267  37.27  1:20.92  2:07.95    2:52.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Anita Mickelsson  2001    263  35.69  1:18.88  2:06.57    2:53.32   
  ORCA Helsinki                   
                     
Annika Tietz  2001              DNF   
  HTU Stadi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:50 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:03   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    246          32.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Danil Seksenov  2004    230          33.09   
  Uinti Vantaa                   
Ralf Erik Prits  2004    226          33.31   
  MyFitness                   
Juuso Pulkkinen  2004    164          37.07   
  Cetus Espoo                   
Aleksey Krutko  2005    151          38.08   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
Akseli Leppänen  2004    151          38.12   
  Simmis Grani                   
Alexander Nyman  2004    145          38.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joakim Kuhlberg  2004    127          40.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Aleksi Pehkonen  2004    122          40.82   
  Octopus Lohja                   
10  Henri Taneli Korpi  2004    121          40.96   
  Octopus Lohja                   
11  Tomi Suoknuuti  2004    120          41.14   
  Octopus Lohja                   
12  Nico Peltonen  2005    110          42.35   
  Hyvinkään Uimaseura                   
13  Eeti Virolainen  2004    108          42.53   
  Octopus Lohja                   
14  Jan Byskov  2004    106          42.82   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Casimir Berndtsson  2004    104          43.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Waldemar Palombi  2004    100          43.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Masih Tantula  2004    98          43.96   
  Simmis Grani                   
18  Anton Sarvilahti  2005    96          44.20   
  Lappeenrannan Uimarit                   
19  Veerti Juurakko  2004    73          48.46   
  Cetus Espoo                   
20  Yash Nagal  2004    71          48.89   
  Cetus Espoo                   
21  Antti Honkanen  2004    65          50.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
22  Anton Petrov  2004    13          1:25.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
Niko Teperi  2005              DNS   
  Cetus Espoo                   
Mikael Salomaa  2005              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskari Aalto  2002    384          27.91   
  Cetus Espoo                   
Evgenii Volynskii  2003    336          29.20   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
Ivan Krutko  2003    295          30.49   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
Onni-kalle Luomala  2002    274          31.24   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Max Åström  2002    239          32.68   
  Cetus Espoo                   
Leevi Ylikulppi  2003    229          33.18   
  Cetus Espoo                   
Lauri Kinnunen  2003    213          33.95   
  Raision Urheilijat                   
Akira Konttinen  2003    198          34.82   
  Raision Urheilijat                   
Aarne Myllynen  2002    188          35.40   
  Järvenpään Uintiklubi                   
10  Luukas Vainio  2003    186          35.50   
  Cetus Espoo                   
11  Frans Hihnala  2003    183          35.73   
  Raision Urheilijat                   
12  Elias Kallonen  2003    183          35.75   
  Uinti Vantaa                   
13  Georg Närjä  2002    174          36.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Severi Vilkko  2002    173          36.41   
  Gladius Kirkkonummi                   
15  Kuutti Suominen  2003    170          36.60   
  Raision Urheilijat                   
16  Max Eriksson  2002    166          36.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
17  Benjamin Hoot  2003    163          37.10   
  Cetus Espoo                   
18  Petri Shkolny  2003    162          37.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Martti Rautell  2002    152          37.96   
  Octopus Lohja                   
20  Santeri Berggren  2003    151          38.07   
  Octopus Lohja                   
21  Mathias Lindfors  2002    149          38.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
22  Kirill Levo  2002    149          38.28   
  ORCA Helsinki                   
23  Otto Sormunen  2002    147          38.42   
  Cetus Espoo                   
24  Elis Fokin  2003    141          38.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
25  Kalle Seppä  2003    141          38.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
26  Oliver Hanhimäki  2003    133          39.72   
  Octopus Lohja                   
27  Aleksi Eemil Kauppinen  2003    130          40.02   
  Lappeenrannan Uimarit                   
28  Sebastian Stenbacka  2002    129          40.15   
  Octopus Lohja                   
29  Tuomas Tolppala  2002    128          40.26   
  ORCA Helsinki                   
30  Mattias Janhunen  2003    126          40.42   
  Cetus Espoo                   
31  Antti Malmberg  2003    124          40.66   
  Octopus Lohja                   
32  Andre Orav  2003    123          40.76   
  Octopus Lohja                   
33  Aapo Kaasinen  2003    122          40.93   
  Cetus Espoo                   
34  Karri Suuronen  2003    115          41.73   
  Cetus Espoo                   
35  Niklas Rantapää  2003    108          42.52   
  Cetus Espoo                   
36  Heikki Väkeväinen  2002    106          42.76   
  Gladius Kirkkonummi                   
37  Alexander Huhtala  2003    83          46.46   
  Cetus Espoo                   
Elias Lehto  2002              DNS   
  Cetus Espoo                   
Lari Tumanoff  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Matias Gustafsson  2002              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Oskari Repo  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Tervanen  2000    400          27.53   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Lauri Jämsén  2000    397          27.62   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Aleksej Belfer  2000    362          28.48   
  ORCA Helsinki                   
Tuomas Jokinen  2001    359          28.56   
  Cetus Espoo                   
Erik Nurmi  2001    352          28.75   
  Uinti Vantaa                   
Eerikki Laitala  2001    347          28.87   
  Cetus Espoo                   
Janek Erik Päike  2000    337          29.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
Ivan Nechaev  2001    332          29.31   
  Nevskaya Volna                   
Jon Byskov  2000    308          30.05   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Eetu Partanen  2001    297          30.42   
  Cetus Espoo                   
11  Atte Alila  2001    294          30.51   
  Uimaseura Aquila                   
12  Kaius Karvo  2000    286          30.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
13  Teemu Annala  2001    281          30.98   
  Cetus Espoo                   
14  Rasmus Backman  2000    271          31.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Herkko Lajas  2001    267          31.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Juho Ruuskanen  2001    252          32.10   
  Cetus Espoo                   
17  Aleksi Seger  2001    245          32.41   
  Octopus Lohja                   
18  Kasper Uusitalo  2000    243          32.49   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
19  Eero Jääskeläinen  2001    241          32.59   
  Cetus Espoo                   
19  Pyry Nurminen  2001    241          32.59   
  ORCA Helsinki                   
21  Miska Ekström  2000    236          32.82   
  Octopus Lohja                   
22  Ruslan Panschin  2001    231          33.07   
  ORCA Helsinki                   
23  Christian Kovanen  2001    229          33.15   
  Cetus Espoo                   
24  Vili Valtonen  2000    205          34.38   
  Uinti Imatra                   
25  Atte Oikari  2001    200          34.68   
  Järvenpään Uintiklubi                   
25  Tuomas Hyvönen  2001    200          34.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
27  Eetu Häkkinen  2001    190          35.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
28  Repe Kupila  2001    189          35.33   
  Gladius Kirkkonummi                   
29  Kristoffer Kulju  2001    139          39.13   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
30  Santeri Paljakka  2001    136          39.45   
  Gladius Kirkkonummi                   
31  Stepan Fedotov  2001    135          39.51   
  Uinti Vantaa                   
32  Christofor Pavlidi  2001    124          40.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
Eetu Turkka  2000              DSQ   
  Uinti Vantaa                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:03 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:03   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuuli Pippuri  2005    204          39.47   
  Cetus Espoo                   
Lumi Luoma  2005    186          40.66   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Daniella Guth  2005    185          40.74   
  Cetus Espoo                   
Aino Tamminen  2005    185          40.76   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Kira Lindroos  2005    181          41.10   
  Cetus Espoo                   
Wilma Sundt  2006    167          42.15   
  Cetus Espoo                   
Ada Hakkarainen  2005    157          43.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
Venla Varvikko  2005    150          43.73   
  Cetus Espoo                   
Kukka Peill  2005    150          43.75   
  Cetus Espoo                   
10  Vilja Saarinen  2005    145          44.25   
  Riihimäen Uimaseura                   
11  Ellen Kettunen  2005    141          44.60   
  Cetus Espoo                   
12  Saga Höijer  2005    139          44.81   
  Cetus Espoo                   
13  Hanna Martola  2005    138          44.95   
  Cetus Espoo                   
14  Veera Korsoff  2005    135          45.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Annaliina Mänttäri  2006    132          45.64   
  Cetus Espoo                   
16  Jonna Marjatta Laitinen  2005    131          45.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
17  Jasmin Savonen  2005    129          46.01   
  Cetus Espoo                   
18  Ida Kauppinen  2005    119          47.15   
  Lappeenrannan Uimarit                   
19  Vilma Leppähaara  2005    107          48.85   
  Octopus Lohja                   
20  Varvara Bashkirova  2005    104          49.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
21  Heli Kuisma  2006    101          49.92   
  Hyvinkään Uimaseura                   
22  Juulia Lindfors  2005    94          51.09   
  Cetus Espoo                   
23  Jeanette Ingberg  2006    80          53.78   
  Octopus Lohja                   
24  Nicole Haakana  2005    77          54.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dayana Mamonova  2003    427          30.86   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
Emilia Sihvo  2004    364          32.55   
  Raision Urheilijat                   
Irene Mäkilä  2004    334          33.48   
  Raision Urheilijat                   
Juulia Käräjämies  2003    323          33.88   
  Nummelan Kisaajat                   
Venla Järvinen  2003    323          33.88   
  Raision Urheilijat                   
Ida Lehtovaara  2003    302          34.63   
  Uimaseura Aquila                   
Aino-kaisa Paatos  2004    285          35.31   
  Raision Urheilijat                   
Ella Hurtta  2003    281          35.49   
  Uimaseura Aquila                   
Aino Paju  2003    276          35.67   
  Uinti Vantaa                   
10  Ella Pitkäkangas  2003    270          35.95   
  Uinti Vantaa                   
11  Iina Schrowe  2003    265          36.16   
  Cetus Espoo                   
12  Nessa Järvinen  2004    262          36.32   
  Uimaseura Aquila                   
13  Helmi Ahonen  2003    256          36.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
13  Jutta Jauhiainen  2004    256          36.58   
  Cetus Espoo                   
15  Wilma Långström  2004    253          36.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Josephine Otis  2004    250          36.90   
  Cetus Espoo                   
17  Emilia Jalonen  2004    247          37.04   
  Raision Urheilijat                   
18  Lotta Heinimäki  2003    246          37.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
19  Sofia Salospohja  2004    243          37.25   
  Raision Urheilijat                   
20  Auri Keurulainen  2004    240          37.41   
  Cetus Espoo                   
21  Riikka Niskala  2004    237          37.55   
  Raision Urheilijat                   
22  Matilda Kuusniemi-Fishwick  2004    236          37.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
23  Kreetta Uusitalo  2003    232          37.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
24  Ida Maliranta  2004    230          37.90   
  Raision Urheilijat                   
25  Wilma Savonen  2004    228          38.03   
  Cetus Espoo                   
26  Lilli Rinne  2004    225          38.18   
  Raision Urheilijat                   
27  Winona Forslund  2003    224          38.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
28  Vlada Guljajeva  2004    221          38.42   
  Hyvinkään Uimaseura                   
29  Hanna Catalano  2003    217          38.66   
  Gladius Kirkkonummi                   
30  Riikka Vuorenpää  2003    210          39.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
31  Martina Uusitalo  2003    209          39.15   
  Cetus Espoo                   
32  Iida Savulahti  2004    207          39.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
33  Emmi Partanen  2003    203          39.53   
  Cetus Espoo                   
34  Helmiina Toivonen  2004    200          39.72   
  Simmis Grani                   
35  Anna Edwards  2004    195          40.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
36  Helmi Rönnholm  2003    188          40.56   
  Cetus Espoo                   
37  Elisa Liven  2004    184          40.83   
  Raision Urheilijat                   
38  Emily Cwirzen  2004    184          40.87   
  Cetus Espoo                   
39  Alexandra Chaker  2004    183          40.94   
  Cetus Espoo                   
40  Pinja Nieminen  2004    178          41.29   
  Cetus Espoo                   
41  Liina Virta  2004    167          42.19   
  Cetus Espoo                   
42  Lotta Lahti  2003    165          42.37   
  Cetus Espoo                   
43  Lilly Fitzpatrick  2003    158          42.96   
  Cetus Espoo                   
44  Olivia Nylund  2003    156          43.12   
  Cetus Espoo                   
45  Oona Kupari  2004    146          44.15   
  Octopus Lohja                   
46  Diana Seiger  2003    145          44.18   
  Cetus Espoo                   
47  Iisa Karpela  2004    144          44.27   
  Cetus Espoo                   
48  Greta Beszteri  2004    134          45.37   
  Cetus Espoo                   
49  Onna Aalto  2004    125          46.45   
  Lappeenrannan Uimarit                   
50  Alena Huhtiniemi  2003    120          47.09   
  Lappeenrannan Uimarit                   
51  Anna Mattila  2004    98          50.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
Julie Nikkilä  2003              DNS   
  Uinti Vantaa                   
Dina Sadojevic Jelacik  2004              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Oura  2001    584          27.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
Emma Kotiranta  2001    487          29.54   
  Cetus Espoo                   
Alexandra Vartiainen  2001    484          29.61   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jessika Rissanen  2001    452          30.29   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Meri Lauronen  2002    447          30.39   
  Uimaseura Aquila                   
Annika Toiviainen  2002    417          31.12   
  Cetus Espoo                   
Eevi Kotiranta  2001    412          31.24   
  Uimaseura Aquila                   
Lisa Maula  2001    409          31.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
Venla Suihkonen  2002    409          31.32   
  Octopus Lohja                   
10  Ida Grundström  2002    389          31.84   
  Uinti Vantaa                   
11  Wilma Walther  2001    385          31.94   
  HTU Stadi                   
12  Annina Toimela  2002    372          32.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
13  Aino Pajari  2001    369          32.40   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
14  Milla Karinen  2001    364          32.54   
  Cetus Espoo                   
15  Anni Savolainen  2002    362          32.61   
  Cetus Espoo                   
16  Meri Karttunen  2002    346          33.11   
  Uinti Vantaa                   
17  Mette Ylikarjula  2001    340          33.31   
  HTU Stadi                   
18  Anni Eloranta  2001    336          33.44   
  Swimming Team Riksu                   
19  Elisabeth Marie Salm  2002    320          33.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
20  Aino-olivia Arola  2002    307          34.45   
  Uimaseura Aquila                   
21  Iisa Kääpä  2002    295          34.89   
  Uimaseura Aquila                   
22  Susanna Rönkkö  2001    272          35.87   
  Cetus Espoo                   
23  Hilla Mäkivuokko  2001    262          36.33   
  Gladius Kirkkonummi                   
24  Iines Makkonen  2002    246          37.10   
  Järvenpään Uintiklubi                   
25  Maria Hemmi  2002    242          37.26   
  Cetus Espoo                   
26  Sara Rosqvist  2001    242          37.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
27  Amanda Ahlgren  2001    231          37.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
28  Lawen Veisi  2002    215          38.79   
  Raision Urheilijat                   
29  Isla Pinta  2002    180          41.15   
  Raision Urheilijat                   
30  Lila Leblay  2002    155          43.28   
  Gladius Kirkkonummi                   
31  Enni Suolanen  2002    119          47.23   
  Gladius Kirkkonummi                   
Ellen Strandberg  2002              DNS   
  Uinti Vantaa                   
Iida Ovaskainen  2002              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
Milla Lindgren  2001              DNS   
  Cetus Espoo                   
Nella Korpela  2002              DNS   
  Cetus Espoo                   
Viivi Vaajanen  2002              DNS   
  ORCA Helsinki                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:03 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    129  43.65        1:35.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Maksim Kuznetsova  2004    64  55.24        2:01.06   
  Team Sankt-Petersburg                   
                     
Paavo Nenonen  2005    40  1:01.77        2:21.57   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kalle Mäkinen  2002    244  34.12        1:17.52   
  Uinti Vantaa                   
                     
Matias Hjelm  2002    227  36.08        1:19.38   
  Uinti Vantaa                   
                     
Elias Saarinen  2002    202  37.16        1:22.55   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Joel Syrjä  2002    174  38.89        1:26.78   
  Cetus Espoo                   
                     
Akseli Lehtonen  2002    173  38.92        1:26.84   
  Octopus Lohja                   
                     
Mihail Khanoukaev  2002    169  39.70        1:27.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Roope Paatos  2002    161  41.94        1:29.10   
  Raision Urheilijat                   
                     
Aleksi Koprinen  2003    139  42.88        1:33.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Niklas Hatakka  2003    138  40.70        1:33.73   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Max Åström  2002    132  42.88        1:34.98   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Olavi Männistö  2003    114  47.69        1:39.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
12  Aleksi Alanko  2003    105  46.54        1:42.53   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
13  Kasimir Riihelä  2002    103  47.25        1:43.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
14  Aarno Lind  2002    87  49.91        1:49.17   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Elias Jääskeläinen  2002    53  58.01        2:08.59   
  Cetus Espoo                   
                     
Oscar Skjäl  2002              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Tino Lukkaroinen  2002              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kirill Egorov  2000    372  31.53        1:07.39   
  ORCA Helsinki                   
                     
Aaron Antikainen  2001    372  31.92        1:07.40   
  Cetus Espoo                   
                     
Roni Kallström  2001    365  30.38        1:07.78   
  Cetus Espoo                   
                     
Kustaa Yli-Äyhö  2000    357  32.02        1:08.31   
  Simmis Grani                   
                     
Herman Widbom  2001    307  32.18        1:11.80   
  Simmis Grani                   
                     
Isak Gramén  2001    291  33.43        1:13.15   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Timi Torkkel  2001    286  33.40        1:13.51   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Janek Erik Päike  2000    283  33.84        1:13.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ivan Nechaev  2001    273  34.30        1:14.69   
  Nevskaya Volna                   
                     
10  Tuomas Saraneva  2000    269  34.63        1:15.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Rikard Lindberg  2000    237  36.87        1:18.24   
  Simmis Grani                   
                     
12  Olli Malmberg  2001    235  35.97        1:18.49   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Oliver Keho  2000    232  34.10        1:18.85   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Konsta Seppä  2001    224  35.17        1:19.71   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Saku Suomalainen  2001    222  37.19        1:20.00   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Santeri Tuomi  2001    212  37.38        1:21.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
17  Atte Lasmio  2001    177  40.00        1:26.27   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
17  Mikko Kuosmanen  2000    205  38.63        1:22.19   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Eevert Leppänen  2001    196  36.91        1:23.34   
  Simmis Grani                   
                     
20  Henri Koski  2000    173  35.48        1:26.93   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
20  Kasper Vaittinen  2001    196  38.23        1:23.42   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Sami Seppälä  2000    196  37.42        1:23.43   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
23  Lauri Krapf  2001    195  38.13        1:23.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Roni Törnqvist  2000    168  40.07        1:27.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
25  Joona Salminen  2000    184  36.84        1:25.17   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Aleksi Seger  2001    155  40.25        1:30.10   
  Octopus Lohja                   
                     
27  Ville Lauslahti  2001    155  41.15        1:30.12   
  Simmis Grani                   
                     
28  Niklas Linnanen  2001    142  42.33        1:32.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Harald Åström  2001    141  43.45        1:33.14   
  Simmis Grani                   
                     
30  Pyry Nurminen  2001    140  42.08        1:33.15   
  ORCA Helsinki                   
                     
31  Christian Kovanen  2001    116  43.67        1:39.22   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Eero Jääskeläinen  2001    86  49.25        1:49.70   
  Cetus Espoo                   
                     
Samuli Hartikainen  2001              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Jetro Isotalo  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:49 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:03   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksandra Kuznetsova  2006    198  43.15        1:34.43   
  Team Sankt-Petersburg                   
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daria Mikhailova  2003    382  34.92        1:15.83   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
                     
Maria Shumilova  2003    326  36.93        1:19.92   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
                     
Taru Vannas  2003    289  38.48        1:23.20   
  Uinti Vantaa                   
                     
Liinu Louhikoski  2004    258  38.67        1:26.39   
  Uinti Vantaa                   
                     
Ellen Antikainen  2003    237  36.45        1:28.93   
  Cetus Espoo                   
                     
Julia Peltola  2003    224  41.03        1:30.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Annukka Pihkamäki  2004    209  45.32        1:32.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Anni Korhonen  2003    202  42.05        1:33.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emilia Lyyra  2003    201  1:33.95        1:33.95   
  Uinti Vantaa                   
                     
10  Sofia Långström  2003    189  42.80        1:35.82   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Vilhelmiina Leppänen  2003    177  43.34        1:37.91   
  Simmis Grani                   
                     
12  Lotta Lehtoila  2003    177  45.30        1:37.92   
  ORCA Helsinki                   
                     
13  Milla Hyttinen  2003    176  43.35        1:38.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Kaarin Rapinoja  2003    174  47.38        1:38.42   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Aida Pasma  2003    138  46.81        1:46.31   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Julia Tuura  2004    137  49.28        1:46.53   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
17  Ronja Hellberg  2003    128  47.20        1:49.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Nea Grundström  2003    123  48.32        1:50.49   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Saana Tertsunen  2003    123  49.05        1:50.51   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
20  Nelly Plukka  2003    103  54.08        1:57.26   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna Putkonen  2001    454  34.78        1:11.58   
  Cetus Espoo                   
                     
Peppi Siirtola  2002    416  33.23        1:13.69   
  Cetus Espoo                   
                     
Emilia Flyckt  2001    410  33.74        1:14.09   
  Cetus Espoo                   
                     
Jenni Rantanen  2001    371  35.15        1:16.58   
  HTU Stadi                   
                     
Diana Lattu  2001    347  35.59        1:18.27   
  Cetus Espoo                   
                     
Verna Rostedt  2002    340  35.23        1:18.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Mirka Mettinen  2002    321  36.28        1:20.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Nea Winqvist  2002    318  36.23        1:20.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Vilma Kotola  2001    315  35.62        1:20.87   
  Uimaseura Aquila                   
                     
10  Jonna Tiesmäki  2001    312  36.75        1:21.09   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Helmi Tossavainen  2002    310  36.11        1:21.27   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Nelli Ohvo  2001    301  36.60        1:22.06   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Emmi Laitinen  2001    297  36.02        1:22.50   
  Helsingin Uimarit                   
                     
14  Siri Auvinen  2002    272  37.28        1:24.91   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Annika Toiviainen  2002    269  38.51        1:25.24   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Laura Väisänen  2001    260  39.38        1:26.16   
  Uimaseura Aquila                   
                     
17  Taru Jokipii  2002    255  37.67        1:26.79   
  Uinti Vantaa                   
                     
18  Charlotte Ingberg  2002    250  39.43        1:27.37   
  Octopus Lohja                   
                     
19  Siiri Friman  2001    243  39.80        1:28.17   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
20  Vera Vartiainen  2002    234  41.48        1:29.29   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
21  Pilvi Pietikäinen  2002    232  39.05        1:29.49   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Iiris Himanto  2001    224  40.38        1:30.62   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
23  Martta Kitinoja  2001    223  40.13        1:30.75   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
24  Annina Toimela  2002    221  42.77        1:30.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Ella Haravuori  2002    199  41.88        1:34.27   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
26  Petra Mäkiaho  2001    197  44.38        1:34.46   
  Uimaseura Aquila                   
                     
27  Riia Hiltunen  2002    183  45.15        1:36.92   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
28  Outi Turunen  2002    172  46.42        1:38.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
29  Nikita Ravalt  2002    171  46.24        1:39.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
30  Jonna Vasara  2002    163  45.57        1:40.75   
  Simmis Grani                   
                     
31  Negiin Javadi  2002    153  48.10        1:42.71   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Vilja Laaksonen  2002    151  45.33        1:43.21   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
33  Kaisli Korpisaari  2002    119  1:51.65        1:51.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Stella Pajunen  2001              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Veera Heikkinen  2001              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Viivi Vaajanen  2002              DNS   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:03 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:26   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Särkkä  2000    273  37.29  1:18.84  2:01.57    2:43.52   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jon Byskov  2000    240  39.33  1:22.48  2:06.96    2:50.63   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Kasper Uusitalo  2000    209  43.10  1:28.55  2:13.98    2:58.75   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:26 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:26   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Ruhala  2001    408  38.57  1:20.13  2:02.45    2:41.91   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ida Slöör  2001    406  38.66  1:20.43  2:02.07    2:42.17   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Noora Kokko  2001    388  38.71  1:19.63  2:02.11    2:44.68   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Emmi Saarela  2001    370  38.78  1:21.88  2:05.72    2:47.30   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Wilma Walther  2001    345  39.07  1:22.21  2:06.79    2:51.23   
  HTU Stadi                   
                     
Annika Heiskanen  2001    262  44.34  1:31.54  2:20.68    3:07.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:26 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Akseli Leppänen  2004    169          40.85   
  Simmis Grani                   
Danil Seksenov  2004    169          40.87   
  Uinti Vantaa                   
Ralf Erik Prits  2004    150          42.54   
  MyFitness                   
Alexander Nyman  2004    119          45.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Juuso Pulkkinen  2004    118          46.07   
  Cetus Espoo                   
Tomi Suoknuuti  2004    103          48.23   
  Octopus Lohja                   
Maksim Kuznetsova  2004    93          49.81   
  Team Sankt-Petersburg                   
Waldemar Palombi  2004    90          50.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
Nico Peltonen  2005    82          51.98   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Jan Byskov  2004    78          52.79   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Masih Tantula  2004    77          53.02   
  Simmis Grani                   
12  Paavo Nenonen  2005    70          54.82   
  Cetus Espoo                   
13  Antti Honkanen  2004    69          55.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
14  Mikael Salomaa  2005    58          58.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Anton Petrov  2004    49          1:01.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
Niko Teperi  2005              DNS   
  Cetus Espoo                   
Aleksi Pehkonen  2004              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Anton Sarvilahti  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Casimir Berndtsson  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Eeti Virolainen  2004              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Henri Taneli Korpi  2004              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Joakim Kuhlberg  2004              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Kinnunen  2003    172          40.63   
  Raision Urheilijat                   
Tuomas Peltola  2003    141          43.42   
  Cetus Espoo                   
Elias Jääskeläinen  2002    139          43.61   
  Cetus Espoo                   
Antti Malmberg  2003    138          43.72   
  Octopus Lohja                   
Martti Rautell  2002    136          43.86   
  Octopus Lohja                   
Akira Konttinen  2003    136          43.91   
  Raision Urheilijat                   
Matias Gustafsson  2002    126          45.05   
  Raision Urheilijat                   
Benjamin Hoot  2003    126          45.09   
  Cetus Espoo                   
Otto Sormunen  2002    118          46.05   
  Cetus Espoo                   
10  Mathias Lindfors  2002    112          46.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
11  Kuutti Suominen  2003    109          47.25   
  Raision Urheilijat                   
12  Sebastian Stenbacka  2002    103          48.11   
  Octopus Lohja                   
13  Olavi Saarinen  2002    103          48.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Viljami Töhönen  2002    102          48.28   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Aarno Lind  2002    102          48.31   
  Cetus Espoo                   
16  Sandro Karhula  2002    99          48.72   
  Cetus Espoo                   
17  Aleksi Eemil Kauppinen  2003    95          49.41   
  Lappeenrannan Uimarit                   
18  Kalle Seppä  2003    95          49.44   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Karri Suuronen  2003    94          49.68   
  Cetus Espoo                   
20  Tuomas Tolppala  2002    91          50.16   
  ORCA Helsinki                   
21  Petri Shkolny  2003    90          50.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
22  Oskari Repo  2003    63          56.82   
  Cetus Espoo                   
Nicklas Jaatinen  2003              DNS   
  Simmis Grani                   
Alexander Huhtala  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Frans Hihnala  2003              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ivan Krutko  2003              DSQ   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Kalle Mäkinen  2002              DSQ   
  Uinti Vantaa                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Jämsén  2000    388          30.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Saku Suomalainen  2001    269          35.01   
  Cetus Espoo                   
Jaroslav Vanbergen  2000    257          35.54   
  Uinti Vantaa                   
Atte Alila  2001    230          36.89   
  Uimaseura Aquila                   
Kaius Karvo  2000    222          37.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
Ivan Turbin  2001    219          37.48   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Sami Seppälä  2000    206          38.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Roni Törnqvist  2000    190          39.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Ruslan Panschin  2001    178          40.17   
  ORCA Helsinki                   
10  Oskari Niemi  2001    155          42.08   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Repe Kupila  2001    153          42.23   
  Gladius Kirkkonummi                   
Tatu Jentze  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:09 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksandra Kuznetsova  2006    231          41.83   
  Team Sankt-Petersburg                   
Lumi Luoma  2005    186          45.00   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Tamminen  2005    180          45.50   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Kira Lindroos  2005    161          47.18   
  Cetus Espoo                   
Ida Kauppinen  2005    152          48.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Vilma Leppähaara  2005    124          51.51   
  Octopus Lohja                   
Vilja Saarinen  2005    121          51.86   
  Riihimäen Uimaseura                   
Ada Hakkarainen  2005    114          52.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kukka Peill  2005    110          53.51   
  Cetus Espoo                   
Wilma Sundt  2006    110          53.51   
  Cetus Espoo                   
11  Saga Höijer  2005    107          54.05   
  Cetus Espoo                   
12  Annaliina Mänttäri  2006    105          54.40   
  Cetus Espoo                   
13  Jonna Marjatta Laitinen  2005    102          54.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Heli Kuisma  2006    97          55.82   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Jeanette Ingberg  2006    88          57.72   
  Octopus Lohja                   
16  Varvara Bashkirova  2005    77          1:00.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
Hanna Martola  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Juulia Lindfors  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Nicole Haakana  2005              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Veera Korsoff  2005              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Polina Krasnoperova  2003    384          35.35   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
Venla Järvinen  2003    319          37.61   
  Raision Urheilijat                   
Emilia Sihvo  2004    306          38.10   
  Raision Urheilijat                   
Juulia Käräjämies  2003    291          38.75   
  Nummelan Kisaajat                   
Riikka Niskala  2004    240          41.34   
  Raision Urheilijat                   
Irene Mäkilä  2004    232          41.78   
  Raision Urheilijat                   
Aino-kaisa Paatos  2004    227          42.07   
  Raision Urheilijat                   
Lotta Lehtoila  2003    227          42.11   
  ORCA Helsinki                   
Vlada Guljajeva  2004    222          42.43   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Sofia Salospohja  2004    216          42.81   
  Raision Urheilijat                   
11  Nessa Järvinen  2004    210          43.20   
  Uimaseura Aquila                   
12  Viveca Tuohimetsä  2003    199          44.00   
  Cetus Espoo                   
13  Cecilia Serovuo  2004    189          44.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Dina Sadojevic Jelacik  2004    188          44.86   
  Cetus Espoo                   
15  Riikka Vuorenpää  2003    187          44.90   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
16  Lilli Rinne  2004    181          45.40   
  Raision Urheilijat                   
17  Wilma Savonen  2004    177          45.69   
  Cetus Espoo                   
18  Jutta Jauhiainen  2004    175          45.89   
  Cetus Espoo                   
19  Martina Uusitalo  2003    169          46.40   
  Cetus Espoo                   
20  Iida Savulahti  2004    166          46.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
21  Ida Maliranta  2004    166          46.76   
  Raision Urheilijat                   
22  Elisa Liven  2004    162          47.10   
  Raision Urheilijat                   
23  Emilia Jalonen  2004    160          47.33   
  Raision Urheilijat                   
24  Josephine Otis  2004    138          49.69   
  Cetus Espoo                   
25  Alexandra Chaker  2004    134          50.17   
  Cetus Espoo                   
26  Oona Kupari  2004    124          51.43   
  Octopus Lohja                   
27  Iisa Karpela  2004    121          51.93   
  Cetus Espoo                   
28  Lotta Lahti  2003    117          52.42   
  Cetus Espoo                   
29  Helmiina Toivonen  2004    113          53.13   
  Simmis Grani                   
30  Onna Aalto  2004    92          56.79   
  Lappeenrannan Uimarit                   
31  Anna Mattila  2004    79          59.86   
  Helsingfors Simsällskap                   
Julie Nikkilä  2003              DNS   
  Uinti Vantaa                   
Anna Edwards  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Oura  2001    551          31.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
Charlotte Ingberg  2002    371          35.75   
  Octopus Lohja                   
Vilma Kotola  2001    333          37.07   
  Uimaseura Aquila                   
Jonna Tiesmäki  2001    326          37.32   
  Cetus Espoo                   
Aino Pajari  2001    313          37.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Noona Rantanen  2002    284          39.07   
  Uinti Vantaa                   
Aada Pohjala  2001    277          39.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Mette Ylikarjula  2001    272          39.66   
  HTU Stadi                   
Ada Nyström  2001    269          39.79   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
10  Aino Kontiainen  2002    250          40.78   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Outi Turunen  2002    227          42.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Petra Mäkiaho  2001    216          42.78   
  Uimaseura Aquila                   
13  Susanna Rönkkö  2001    216          42.82   
  Cetus Espoo                   
14  Cami Wacklin  2002    209          43.24   
  Cetus Espoo                   
15  Martta Kitinoja  2001    206          43.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Milli Kosunen  2002    199          43.98   
  Cetus Espoo                   
17  Iisa Kääpä  2002    198          44.03   
  Uimaseura Aquila                   
18  Elisabeth Marie Salm  2002    192          44.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
19  Isla Pinta  2002    178          45.67   
  Raision Urheilijat                   
20  Lawen Veisi  2002    157          47.58   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:09 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ralf Erik Prits  2004    180  44.52        1:38.31   
  MyFitness                   
                     
Maksim Kuznetsova  2004    151  48.81        1:44.24   
  Team Sankt-Petersburg                   
                     
Danil Seksenov  2004    135  50.51        1:48.40   
  Uinti Vantaa                   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Verneri Viisanen  2002    342  38.21        1:19.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskari Aalto  2002    322  37.29        1:21.11   
  Cetus Espoo                   
                     
Matias Hjelm  2002    294  39.76        1:23.63   
  Uinti Vantaa                   
                     
Mikael Virtanen  2002    250  41.30        1:28.22   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Oskar Turunen  2003    250  41.97        1:28.24   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Samuli Korva  2002    224  43.31        1:31.54   
  Octopus Lohja                   
                     
Danila Shishinin  2002    209  44.02        1:33.70   
  ORCA Helsinki                   
                     
Joel Syrjä  2002    203  46.07        1:34.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Georg Närjä  2002    203  44.15        1:34.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Mihail Khanoukaev  2002    202  45.40        1:34.72   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Onni-kalle Luomala  2002    190  45.85        1:36.65   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
12  Niklas Hatakka  2003    186  47.15        1:37.30   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Leo Mikkonen  2002    186  45.79        1:37.32   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Juuso Korhonen  2002    180  46.42        1:38.41   
  Octopus Lohja                   
                     
15  Tuukka Inkilä  2003    173  48.44        1:39.67   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Akseli Lehtonen  2002    170  47.02        1:40.28   
  Octopus Lohja                   
                     
17  Olavi Männistö  2003    157  49.59        1:42.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Max Åström  2002    153  48.20        1:43.89   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Max Eriksson  2002    150  49.24        1:44.47   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
20  Viljami Töhönen  2002    149  46.78        1:44.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
21  Andre Orav  2003    136  51.21        1:48.07   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Oliver Hanhimäki  2003    133  52.25        1:48.84   
  Octopus Lohja                   
                     
23  Kirill Levo  2002    129  49.90        1:49.84   
  ORCA Helsinki                   
                     
24  Aarne Myllynen  2002    128  52.47        1:50.23   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
25  Heikki Väkeväinen  2002    126  53.52        1:50.75   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
26  Elias Kallonen  2003    126  52.39        1:50.80   
  Uinti Vantaa                   
                     
27  Luukas Vainio  2003    120  54.36        1:52.73   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Elis Fokin  2003    118  53.11        1:53.13   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Aapo Kaasinen  2003    116  55.60        1:53.75   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Muhammed Tantula  2002    116  51.76        1:53.99   
  Simmis Grani                   
                     
31  Santeri Berggren  2003    116  53.09        1:54.00   
  Octopus Lohja                   
                     
32  Sebastian Stenbacka  2002    111  53.41        1:55.46   
  Octopus Lohja                   
                     
33  Tuomas Peltola  2003    102  55.88        1:58.76   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Sandro Karhula  2002    94  57.90        2:02.30   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Atte Poikela  2003    69  1:02.65        2:15.25   
  Cetus Espoo                   
                     
Oscar Skjäl  2002              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Leevi Ylikulppi  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Niklas Rantapää  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Severi Vilkko  2002              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 7.2 Uintia selällään               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000    495  32.79        1:10.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Eerikki Laitala  2001    429  35.05        1:13.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Juha Jernvall  2000    429  34.72        1:13.69   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Pessi Länsirinne  2000    393  35.81        1:15.90   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Tuomas Jokinen  2001    389  36.44        1:16.12   
  Cetus Espoo                   
                     
Erik Nurmi  2001    382  36.65        1:16.64   
  Uinti Vantaa                   
                     
Herman Widbom  2001    354  37.32        1:18.60   
  Simmis Grani                   
                     
Onni Punkka  2000    347  37.68        1:19.10   
  Cetus Espoo                   
                     
Eemeli Raninen  2001    333  37.36        1:20.22   
  Helsingin Uimarit                   
                     
10  Aaron Antikainen  2001    316  38.82        1:21.60   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Otso Helstelä  2000    294  39.06        1:23.60   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
12  Eevert Leppänen  2001    285  40.63        1:24.41   
  Simmis Grani                   
                     
13  Lauri Krapf  2001    270  40.40        1:25.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Mikko Kuosmanen  2000    261  41.32        1:26.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Rasmus Backman  2000    257  41.25        1:27.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Niklas Linnanen  2001    254  41.45        1:27.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Pyry Nurminen  2001    248  41.89        1:28.41   
  ORCA Helsinki                   
                     
18  Atte Lasmio  2001    244  42.41        1:28.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Joonas Kousa  2001    243  42.47        1:29.01   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Jere Ruuhonen  2001    241  42.10        1:29.28   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Eetu Partanen  2001    240  42.67        1:29.48   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Vili Valtonen  2000    237  42.47        1:29.82   
  Uinti Imatra                   
                     
23  Harald Åström  2001    229  44.01        1:30.83   
  Simmis Grani                   
                     
24  Oskari Niemi  2001    216  44.08        1:32.65   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
25  Matias Blomfelt  2000    212  43.52        1:33.18   
  Helsingin Uimarit                   
                     
26  Miska Ekström  2000    210  44.30        1:33.50   
  Octopus Lohja                   
                     
27  Tuomas Hyvönen  2001    199  46.90        1:35.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Teemu Annala  2001    199  45.09        1:35.22   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Christofor Pavlidi  2001    196  45.54        1:35.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
30  Atte Alila  2001    196  45.99        1:35.63   
  Uimaseura Aquila                   
                     
31  Ivan Turbin  2001    190  44.23        1:36.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
32  Atte Oikari  2001    190  45.98        1:36.71   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
33  Ville Lauslahti  2001    188  45.87        1:36.97   
  Simmis Grani                   
                     
34  Herkko Lajas  2001    187  44.23        1:37.13   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
35  Aleksi Seger  2001    186  45.73        1:37.26   
  Octopus Lohja                   
                     
36  Valtteri Salmela  2000    169  46.69        1:40.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
37  Ruslan Panschin  2001    167  47.07        1:40.84   
  ORCA Helsinki                   
                     
38  Eetu Häkkinen  2001    152  48.49        1:43.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
39  Kristoffer Kulju  2001    149  49.16        1:44.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
40  Santeri Paljakka  2001    124  53.16        1:51.28   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Eetu Turkka  2000              DSQ   
  Uinti Vantaa                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:32 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:54   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuuli Pippuri  2005    215  48.87        1:44.61   
  Cetus Espoo                   
                     
Venla Varvikko  2005    69  1:08.22        2:32.38   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cindy Palm  2003    343  42.23        1:29.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Maria Shumilova  2003    331  42.72        1:30.60   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003    326  43.42        1:31.06   
  Simmis Grani                   
                     
Polina Krasnoperova  2003    311  43.75        1:32.50   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
                     
Emma Johansson  2003    297  44.53        1:33.92   
  Cetus Espoo                   
                     
Laura Kellberg  2003    289  45.44        1:34.82   
  Cetus Espoo                   
                     
Kreetta Uusitalo  2003    259  47.62        1:38.28   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Liinu Louhikoski  2004    246  47.63        1:39.95   
  Uinti Vantaa                   
                     
Liina Virta  2004    246  47.62        1:40.05   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Saga Kovanen  2004    245  48.36        1:40.13   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Milla Hyttinen  2003    241  48.05        1:40.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Ella Hurtta  2003    241  48.27        1:40.70   
  Uimaseura Aquila                   
                     
13  Taru Vannas  2003    238  47.80        1:41.07   
  Uinti Vantaa                   
                     
14  Emily Cwirzen  2004    235  47.85        1:41.53   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Helmi Ahonen  2003    226  48.01        1:42.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Pinja Nieminen  2004    224  50.01        1:43.19   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Wilma Långström  2004    218  48.76        1:44.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Winona Forslund  2003    210  49.15        1:45.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
19  Ciara Wacklin  2004    202  50.95        1:46.76   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Matilda Kuusniemi-Fishwick  2004    201  50.81        1:46.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Essi Salokorpi  2003    200  50.44        1:47.10   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Emmi Partanen  2003    198  50.86        1:47.51   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Ethel Piksilä  2003    197  50.89        1:47.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Julia Peltola  2003    192  51.27        1:48.57   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Hanna Catalano  2003    191  51.89        1:48.77   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
26  Lilly Fitzpatrick  2003    184  52.77        1:50.04   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Greta Beszteri  2004    182  52.04        1:50.45   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Nessa Järvinen  2004    174  52.75        1:52.16   
  Uimaseura Aquila                   
                     
29  Iina Schrowe  2003    169  52.86        1:53.40   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Auri Keurulainen  2004    167  54.65        1:53.74   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Lotta Heinimäki  2003    164  53.90        1:54.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Nelly Plukka  2003    161  53.41        1:55.18   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Nea Grundström  2003    159  54.16        1:55.64   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Saana Tertsunen  2003    139  58.26        2:01.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
35  Aida Pasma  2003    124  58.56        2:05.41   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
36  Diana Seiger  2003    111  59.85        2:10.29   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Helmi Rönnholm  2003    108  1:01.61        2:11.58   
  Cetus Espoo                   
                     
Oona Puolakka  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Alena Huhtiniemi  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ada Nyström  2001    552  35.85        1:16.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Alexandra Vartiainen  2001    543  36.30        1:16.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Annika Tietz  2001    497  36.60        1:19.15   
  HTU Stadi                   
                     
Sara Mustonen  2002    455  38.08        1:21.48   
  Cetus Espoo                   
                     
Mikaela Kulmala  2001    448  39.33        1:21.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Amanda Rapinoja  2001    445  39.31        1:22.12   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Kotiranta  2001    442  38.85        1:22.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Nelli Ohvo  2001    432  39.21        1:22.92   
  Cetus Espoo                   
                     
Pippi Nordström  2001    418  39.08        1:23.83   
  Helsingin Uimarit                   
                     
10  Eevi Kotiranta  2001    417  39.49        1:23.91   
  Uimaseura Aquila                   
                     
11  Mirka Mettinen  2002    416  39.73        1:23.93   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Peppi Siirtola  2002    400  39.97        1:25.09   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Jenny Nieminen  2001    380  40.80        1:26.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
14  Sanna Putkonen  2001    379  41.47        1:26.62   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Pinja Paulomo  2002    371  42.71        1:27.24   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Anni Eloranta  2001    365  40.76        1:27.67   
  Swimming Team Riksu                   
                     
17  Viivi Ruhala  2001    362  41.56        1:27.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Nea Eränpalo  2001    356  41.69        1:28.46   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Venla Suihkonen  2002    348  41.47        1:29.09   
  Octopus Lohja                   
                     
20  Anna Ketola  2001    340  42.67        1:29.80   
  HTU Stadi                   
                     
21  Cecilia Johansson  2002    329  42.72        1:30.74   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
22  Iiris Himanto  2001    321  43.50        1:31.54   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
23  Millariina Bruce  2001    318  44.29        1:31.81   
  Uimaseura Aquila                   
                     
24  Aino Lehtinen  2001    317  44.42        1:31.93   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Vera Vartiainen  2002    313  43.84        1:32.30   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
26  Martta Kitinoja  2001    310  43.91        1:32.61   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
27  Aada Pohjala  2001    308  44.42        1:32.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
28  Ella Haravuori  2002    307  44.03        1:32.92   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
29  Meri Lauronen  2002    306  43.32        1:33.03   
  Uimaseura Aquila                   
                     
30  Sarah Tepponen  2001    304  44.59        1:33.19   
  Helsingin Uimarit                   
                     
31  Nea Winqvist  2002    291  44.11        1:34.57   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
32  Siiri Friman  2001    278  45.46        1:35.96   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
33  Vilma Norja  2002    269  46.22        1:37.12   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Elisabeth Marie Salm  2002    266  46.30        1:37.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
35  Jonna Vasara  2002    263  46.90        1:37.82   
  Simmis Grani                   
                     
36  Riia Hiltunen  2002    262  46.19        1:37.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
37  Anita Mickelsson  2001    256  45.51        1:38.65   
  ORCA Helsinki                   
                     
38  Mariel Mylly  2001    246  47.15        1:39.94   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
39  Iisa Kääpä  2002    246  46.70        1:40.01   
  Uimaseura Aquila                   
                     
40  Negiin Javadi  2002    245  47.79        1:40.15   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Hilla Mäkivuokko  2001    237  48.19        1:41.18   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
42  Annika Heiskanen  2001    235  48.41        1:41.51   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
43  Johanna Vieraankivi  2001    230  47.53        1:42.20   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Annika Särkänmäki  2001    226  48.88        1:42.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
45  Carolina Bäckström  2001    219  46.18        1:43.99   
  Simmis Grani                   
                     
46  Meri Karttunen  2002    218  48.50        1:44.04   
  Uinti Vantaa                   
                     
47  Nella Korpela  2002    216  49.74        1:44.50