2019-12-11   10:56:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ralf Erik Prits  2004    180  44.52        1:38.31   
  MyFitness                   
                     
Maksim Kuznetsova  2004    151  48.81        1:44.24   
  Team Sankt-Petersburg                   
                     
Danil Seksenov  2004    135  50.51        1:48.40   
  Uinti Vantaa                   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Verneri Viisanen  2002    342  38.21        1:19.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskari Aalto  2002    322  37.29        1:21.11   
  Cetus Espoo                   
                     
Matias Hjelm  2002    294  39.76        1:23.63   
  Uinti Vantaa                   
                     
Mikael Virtanen  2002    250  41.30        1:28.22   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Oskar Turunen  2003    250  41.97        1:28.24   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Samuli Korva  2002    224  43.31        1:31.54   
  Octopus Lohja                   
                     
Danila Shishinin  2002    209  44.02        1:33.70   
  ORCA Helsinki                   
                     
Joel Syrjä  2002    203  46.07        1:34.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Georg Närjä  2002    203  44.15        1:34.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Mihail Khanoukaev  2002    202  45.40        1:34.72   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Onni-kalle Luomala  2002    190  45.85        1:36.65   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
12  Niklas Hatakka  2003    186  47.15        1:37.30   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Leo Mikkonen  2002    186  45.79        1:37.32   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Juuso Korhonen  2002    180  46.42        1:38.41   
  Octopus Lohja                   
                     
15  Tuukka Inkilä  2003    173  48.44        1:39.67   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Akseli Lehtonen  2002    170  47.02        1:40.28   
  Octopus Lohja                   
                     
17  Olavi Männistö  2003    157  49.59        1:42.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Max Åström  2002    153  48.20        1:43.89   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Max Eriksson  2002    150  49.24        1:44.47   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
20  Viljami Töhönen  2002    149  46.78        1:44.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
21  Andre Orav  2003    136  51.21        1:48.07   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Oliver Hanhimäki  2003    133  52.25        1:48.84   
  Octopus Lohja                   
                     
23  Kirill Levo  2002    129  49.90        1:49.84   
  ORCA Helsinki                   
                     
24  Aarne Myllynen  2002    128  52.47        1:50.23   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
25  Heikki Väkeväinen  2002    126  53.52        1:50.75   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
26  Elias Kallonen  2003    126  52.39        1:50.80   
  Uinti Vantaa                   
                     
27  Luukas Vainio  2003    120  54.36        1:52.73   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Elis Fokin  2003    118  53.11        1:53.13   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Aapo Kaasinen  2003    116  55.60        1:53.75   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Muhammed Tantula  2002    116  51.76        1:53.99   
  Simmis Grani                   
                     
31  Santeri Berggren  2003    116  53.09        1:54.00   
  Octopus Lohja                   
                     
32  Sebastian Stenbacka  2002    111  53.41        1:55.46   
  Octopus Lohja                   
                     
33  Tuomas Peltola  2003    102  55.88        1:58.76   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Sandro Karhula  2002    94  57.90        2:02.30   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Atte Poikela  2003    69  1:02.65        2:15.25   
  Cetus Espoo                   
                     
Oscar Skjäl  2002              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Leevi Ylikulppi  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Niklas Rantapää  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Severi Vilkko  2002              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 7.2 Uintia selällään               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000    495  32.79        1:10.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Eerikki Laitala  2001    429  35.05        1:13.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Juha Jernvall  2000    429  34.72        1:13.69   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Pessi Länsirinne  2000    393  35.81        1:15.90   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Tuomas Jokinen  2001    389  36.44        1:16.12   
  Cetus Espoo                   
                     
Erik Nurmi  2001    382  36.65        1:16.64   
  Uinti Vantaa                   
                     
Herman Widbom  2001    354  37.32        1:18.60   
  Simmis Grani                   
                     
Onni Punkka  2000    347  37.68        1:19.10   
  Cetus Espoo                   
                     
Eemeli Raninen  2001    333  37.36        1:20.22   
  Helsingin Uimarit                   
                     
10  Aaron Antikainen  2001    316  38.82        1:21.60   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Otso Helstelä  2000    294  39.06        1:23.60   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
12  Eevert Leppänen  2001    285  40.63        1:24.41   
  Simmis Grani                   
                     
13  Lauri Krapf  2001    270  40.40        1:25.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Mikko Kuosmanen  2000    261  41.32        1:26.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Rasmus Backman  2000    257  41.25        1:27.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Niklas Linnanen  2001    254  41.45        1:27.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Pyry Nurminen  2001    248  41.89        1:28.41   
  ORCA Helsinki                   
                     
18  Atte Lasmio  2001    244  42.41        1:28.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
19  Joonas Kousa  2001    243  42.47        1:29.01   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Jere Ruuhonen  2001    241  42.10        1:29.28   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Eetu Partanen  2001    240  42.67        1:29.48   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Vili Valtonen  2000    237  42.47        1:29.82   
  Uinti Imatra                   
                     
23  Harald Åström  2001    229  44.01        1:30.83   
  Simmis Grani                   
                     
24  Oskari Niemi  2001    216  44.08        1:32.65   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
25  Matias Blomfelt  2000    212  43.52        1:33.18   
  Helsingin Uimarit                   
                     
26  Miska Ekström  2000    210  44.30        1:33.50   
  Octopus Lohja                   
                     
27  Tuomas Hyvönen  2001    199  46.90        1:35.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Teemu Annala  2001    199  45.09        1:35.22   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Christofor Pavlidi  2001    196  45.54        1:35.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
30  Atte Alila  2001    196  45.99        1:35.63   
  Uimaseura Aquila                   
                     
31  Ivan Turbin  2001    190  44.23        1:36.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
32  Atte Oikari  2001    190  45.98        1:36.71   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
33  Ville Lauslahti  2001    188  45.87        1:36.97   
  Simmis Grani                   
                     
34  Herkko Lajas  2001    187  44.23        1:37.13   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
35  Aleksi Seger  2001    186  45.73        1:37.26   
  Octopus Lohja                   
                     
36  Valtteri Salmela  2000    169  46.69        1:40.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
37  Ruslan Panschin  2001    167  47.07        1:40.84   
  ORCA Helsinki                   
                     
38  Eetu Häkkinen  2001    152  48.49        1:43.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
39  Kristoffer Kulju  2001    149  49.16        1:44.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
40  Santeri Paljakka  2001    124  53.16        1:51.28   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Eetu Turkka  2000              DSQ   
  Uinti Vantaa                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner