2019-12-13   18:02:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  15:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lumi Luoma  2005    162  1:36.45  3:27.08  5:20.52    7:10.48   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jonna Marjatta Laitinen  2005    113  1:51.91  3:57.59  6:07.39    8:05.67   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Heli Kuisma  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dayana Mamonova  2003    454  1:11.85  2:30.48  3:50.31    5:05.61   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
                     
Juulia Käräjämies  2003    391  1:17.38  2:39.39  4:01.45    5:21.04   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Laura Kellberg  2003    388  1:16.37  2:39.02  4:01.13    5:21.87   
  Cetus Espoo                   
                     
Sonja Lehtinen  2003    365  1:17.03  2:41.53  4:05.52    5:28.61   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Ellen Antikainen  2003    341  1:17.09  2:43.05  4:10.32    5:36.19   
  Cetus Espoo                   
                     
Aino-kaisa Paatos  2004    336  1:22.32  2:49.19  4:14.81    5:37.91   
  Raision Urheilijat                   
                     
Ida Lehtovaara  2003    324  1:22.51    4:18.96    5:41.86   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Anni Korhonen  2003    323  1:21.17  2:49.39  4:18.60    5:42.10   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emma Johansson  2003    311  1:23.41  2:52.19  4:20.62    5:46.52   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Saga Kovanen  2004    304  1:23.86  2:52.82  4:22.67    5:49.24   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Kaarin Rapinoja  2003    304  1:21.11  2:51.64  4:21.70    5:49.26   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Sofia Långström  2003    302  1:22.12  2:51.68  4:21.30    5:50.10   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Emilia Sihvo  2004    293  1:21.61  2:49.78  4:20.48    5:53.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Irene Mäkilä  2004    287  1:22.20  2:52.61  4:20.47    5:56.13   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Annukka Pihkamäki  2004    284  1:22.31  2:53.79  4:27.47    5:57.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Ciara Wacklin  2004    266  1:26.35  3:00.09  4:33.61    6:05.13   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Cindy Palm  2003    264  1:27.39  3:01.52  4:36.68    6:06.08   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Ella Pitkäkangas  2003    260  1:27.30  3:02.97  4:36.87    6:07.65   
  Uinti Vantaa                   
                     
19  Emilia Lyyra  2003    254  1:25.81  2:59.56  4:35.37    6:10.91   
  Uinti Vantaa                   
                     
20  Aino Paju  2003    250  1:27.17  3:01.39  4:39.09    6:12.63   
  Uinti Vantaa                   
                     
21  Sofia Salospohja  2004    250  1:25.12  2:59.41  4:35.28    6:12.89   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Essi Salokorpi  2003    243  1:25.92  3:02.22  4:39.47    6:15.95   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Cecilia Serovuo  2004    233  1:27.78  3:55.60  5:34.95    6:21.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Julia Tuura  2004    231  1:30.63  3:06.87  4:45.04    6:22.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
25  Ida Maliranta  2004    229  1:30.48  3:07.61  4:44.62    6:23.78   
  Raision Urheilijat                   
                     
26  Kielo Hankonen  2003    227  1:29.40  3:08.67  4:48.97    6:24.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Lilli Rinne  2004    217  1:30.30  3:11.43  4:52.79    6:30.72   
  Raision Urheilijat                   
                     
28  Emilia Jalonen  2004    213  1:31.26  3:11.31  4:54.29    6:33.17   
  Raision Urheilijat                   
                     
29  Riikka Niskala  2004    200  1:32.49  3:15.28  4:59.48    6:41.54   
  Raision Urheilijat                   
                     
30  Elisa Liven  2004    200  1:35.21  3:18.71  5:01.83    6:41.56   
  Raision Urheilijat                   
                     
31  Stefania Pavlidi  2003    199  1:25.94  3:08.49  4:56.29    6:42.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Ronja Hellberg  2003    191  1:34.21  3:18.44  5:04.06    6:47.61   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
33  Vlada Guljajeva  2004    170  1:34.19  3:23.49  5:15.28    7:03.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Oona Puolakka  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Oura  2001    598  1:05.20  2:16.69  3:27.94    4:38.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Helene Hirvonen  2001    531  1:08.33  2:21.82  3:36.40    4:50.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emma Koiranen  2001    510  1:08.13  2:22.49  3:38.00    4:53.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jessika Rissanen  2001    482  1:11.15  2:28.50  3:45.14    4:59.45   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Emilia Flyckt  2001    480  1:10.02  2:26.50  3:43.76    4:59.91   
  Cetus Espoo                   
                     
Kiia Toikka  2001    460  1:09.91  2:27.27  3:45.75    5:04.21   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Cia Wacklin  2001    446  1:10.26  2:28.18  3:47.29    5:07.33   
  Cetus Espoo                   
                     
Pippi Nordström  2001    438  1:13.90  2:32.92  3:52.07    5:09.22   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Amanda Rapinoja  2001    436  1:14.15  2:32.99  3:52.22    5:09.71   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Ida Grundström  2002    425  1:12.25  2:32.32  3:53.25    5:12.33   
  Uinti Vantaa                   
                     
11  Anni Savolainen  2002    404  1:16.01  2:38.08  3:58.96    5:17.52   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Diana Lattu  2001    401  1:13.80  2:36.53  3:58.91    5:18.47   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Laura Väisänen  2001    396  1:15.71  2:37.21  3:59.27    5:19.73   
  Uimaseura Aquila                   
                     
14  Verna Rostedt  2002    393  1:16.91  2:39.95  4:01.32    5:20.48   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Emmi Laitinen  2001    388  1:16.34  2:38.69  4:00.30    5:22.04   
  Helsingin Uimarit                   
                     
16  Veera Heikkinen  2001    369  1:17.23  2:40.92  4:04.32    5:27.40   
  Helsingin Uimarit                   
                     
17  Jenni Rantanen  2001    367  1:15.33  2:39.69  4:06.25    5:28.02   
  HTU Stadi                   
                     
18  Noora Kokko  2001    349  1:16.20  2:39.18  4:05.99    5:33.42   
  Helsingin Uimarit                   
                     
19  Helmi Tossavainen  2002    336  1:17.84  2:44.52  4:11.64    5:37.61   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Sara Mustonen  2002    335  1:20.08  2:47.94  4:15.37    5:37.93   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Taru Jokipii  2002    332  1:16.37  2:43.72  4:11.75    5:39.07   
  Uinti Vantaa                   
                     
22  Wilma Walther  2001    329  1:17.71  2:44.41  4:12.65    5:40.15   
  HTU Stadi                   
                     
23  Pinja Paulomo  2002    328  1:23.34  2:51.95  4:17.83    5:40.48   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Siri Auvinen  2002    327  1:21.10  2:49.38  4:16.79    5:40.75   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Vilma Norja  2002    298  1:21.35  2:50.95  4:21.92    5:51.66   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Noona Rantanen  2002    295  1:22.98  2:53.19  4:23.48    5:52.77   
  Uinti Vantaa                   
                     
27  Aino Kontiainen  2002    274  1:26.01  2:57.99  4:30.75    6:01.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
28  Saga Lindeberg  2002    268  1:26.91  2:58.86  4:33.02    6:03.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Cami Wacklin  2002    234  1:27.42  3:05.51  4:44.60    6:21.18   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Lawen Veisi  2002    220  1:32.18  3:13.64  4:54.44    6:28.67   
  Raision Urheilijat                   
                     
31  Isla Pinta  2002    191  1:34.42  3:18.42  5:05.68    6:47.61   
  Raision Urheilijat                   
                     
32  Kaisli Korpisaari  2002    166  1:39.46  3:30.19  5:20.82    7:07.08   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Iida Ovaskainen  2002              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Milla Karinen  2001              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  15:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner