2019-12-16   15:20:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:03   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    246          32.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Danil Seksenov  2004    230          33.09   
  Uinti Vantaa                   
Ralf Erik Prits  2004    226          33.31   
  MyFitness                   
Juuso Pulkkinen  2004    164          37.07   
  Cetus Espoo                   
Aleksey Krutko  2005    151          38.08   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
Akseli Leppänen  2004    151          38.12   
  Simmis Grani                   
Alexander Nyman  2004    145          38.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joakim Kuhlberg  2004    127          40.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Aleksi Pehkonen  2004    122          40.82   
  Octopus Lohja                   
10  Henri Taneli Korpi  2004    121          40.96   
  Octopus Lohja                   
11  Tomi Suoknuuti  2004    120          41.14   
  Octopus Lohja                   
12  Nico Peltonen  2005    110          42.35   
  Hyvinkään Uimaseura                   
13  Eeti Virolainen  2004    108          42.53   
  Octopus Lohja                   
14  Jan Byskov  2004    106          42.82   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Casimir Berndtsson  2004    104          43.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Waldemar Palombi  2004    100          43.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Masih Tantula  2004    98          43.96   
  Simmis Grani                   
18  Anton Sarvilahti  2005    96          44.20   
  Lappeenrannan Uimarit                   
19  Veerti Juurakko  2004    73          48.46   
  Cetus Espoo                   
20  Yash Nagal  2004    71          48.89   
  Cetus Espoo                   
21  Antti Honkanen  2004    65          50.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
22  Anton Petrov  2004    13          1:25.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
Niko Teperi  2005              DNS   
  Cetus Espoo                   
Mikael Salomaa  2005              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskari Aalto  2002    384          27.91   
  Cetus Espoo                   
Evgenii Volynskii  2003    336          29.20   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
Ivan Krutko  2003    295          30.49   
  Zayavka, Sant-Petersburg                   
Onni-kalle Luomala  2002    274          31.24   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Max Åström  2002    239          32.68   
  Cetus Espoo                   
Leevi Ylikulppi  2003    229          33.18   
  Cetus Espoo                   
Lauri Kinnunen  2003    213          33.95   
  Raision Urheilijat                   
Akira Konttinen  2003    198          34.82   
  Raision Urheilijat                   
Aarne Myllynen  2002    188          35.40   
  Järvenpään Uintiklubi                   
10  Luukas Vainio  2003    186          35.50   
  Cetus Espoo                   
11  Frans Hihnala  2003    183          35.73   
  Raision Urheilijat                   
12  Elias Kallonen  2003    183          35.75   
  Uinti Vantaa                   
13  Georg Närjä  2002    174          36.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Severi Vilkko  2002    173          36.41   
  Gladius Kirkkonummi                   
15  Kuutti Suominen  2003    170          36.60   
  Raision Urheilijat                   
16  Max Eriksson  2002    166          36.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
17  Benjamin Hoot  2003    163          37.10   
  Cetus Espoo                   
18  Petri Shkolny  2003    162          37.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Martti Rautell  2002    152          37.96   
  Octopus Lohja                   
20  Santeri Berggren  2003    151          38.07   
  Octopus Lohja                   
21  Mathias Lindfors  2002    149          38.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
22  Kirill Levo  2002    149          38.28   
  ORCA Helsinki                   
23  Otto Sormunen  2002    147          38.42   
  Cetus Espoo                   
24  Elis Fokin  2003    141          38.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
25  Kalle Seppä  2003    141          38.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
26  Oliver Hanhimäki  2003    133          39.72   
  Octopus Lohja                   
27  Aleksi Eemil Kauppinen  2003    130          40.02   
  Lappeenrannan Uimarit                   
28  Sebastian Stenbacka  2002    129          40.15   
  Octopus Lohja                   
29  Tuomas Tolppala  2002    128          40.26   
  ORCA Helsinki                   
30  Mattias Janhunen  2003    126          40.42   
  Cetus Espoo                   
31  Antti Malmberg  2003    124          40.66   
  Octopus Lohja                   
32  Andre Orav  2003    123          40.76   
  Octopus Lohja                   
33  Aapo Kaasinen  2003    122          40.93   
  Cetus Espoo                   
34  Karri Suuronen  2003    115          41.73   
  Cetus Espoo                   
35  Niklas Rantapää  2003    108          42.52   
  Cetus Espoo                   
36  Heikki Väkeväinen  2002    106          42.76   
  Gladius Kirkkonummi                   
37  Alexander Huhtala  2003    83          46.46   
  Cetus Espoo                   
Elias Lehto  2002              DNS   
  Cetus Espoo                   
Lari Tumanoff  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Matias Gustafsson  2002              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Oskari Repo  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Tervanen  2000    400          27.53   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Lauri Jämsén  2000    397          27.62   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Aleksej Belfer  2000    362          28.48   
  ORCA Helsinki                   
Tuomas Jokinen  2001    359          28.56   
  Cetus Espoo                   
Erik Nurmi  2001    352          28.75   
  Uinti Vantaa                   
Eerikki Laitala  2001    347          28.87   
  Cetus Espoo                   
Janek Erik Päike  2000    337          29.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
Ivan Nechaev  2001    332          29.31   
  Nevskaya Volna                   
Jon Byskov  2000    308          30.05   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Eetu Partanen  2001    297          30.42   
  Cetus Espoo                   
11  Atte Alila  2001    294          30.51   
  Uimaseura Aquila                   
12  Kaius Karvo  2000    286          30.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
13  Teemu Annala  2001    281          30.98   
  Cetus Espoo                   
14  Rasmus Backman  2000    271          31.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Herkko Lajas  2001    267          31.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Juho Ruuskanen  2001    252          32.10   
  Cetus Espoo                   
17  Aleksi Seger  2001    245          32.41   
  Octopus Lohja                   
18  Kasper Uusitalo  2000    243          32.49   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
19  Eero Jääskeläinen  2001    241          32.59   
  Cetus Espoo                   
19  Pyry Nurminen  2001    241          32.59   
  ORCA Helsinki                   
21  Miska Ekström  2000    236          32.82   
  Octopus Lohja                   
22  Ruslan Panschin  2001    231          33.07   
  ORCA Helsinki                   
23  Christian Kovanen  2001    229          33.15   
  Cetus Espoo                   
24  Vili Valtonen  2000    205          34.38   
  Uinti Imatra                   
25  Atte Oikari  2001    200          34.68   
  Järvenpään Uintiklubi                   
25  Tuomas Hyvönen  2001    200          34.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
27  Eetu Häkkinen  2001    190          35.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
28  Repe Kupila  2001    189          35.33   
  Gladius Kirkkonummi                   
29  Kristoffer Kulju  2001    139          39.13   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
30  Santeri Paljakka  2001    136          39.45   
  Gladius Kirkkonummi                   
31  Stepan Fedotov  2001    135          39.51   
  Uinti Vantaa                   
32  Christofor Pavlidi  2001    124          40.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
Eetu Turkka  2000              DSQ   
  Uinti Vantaa                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner