Results for UGP 4, Ã…kersberga
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.40 | 1:03.79 | 1:37.87 | 2:11.20 | |||
2 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 32.26 | 1:06.68 | 1:42.96 | 2:20.26 | |||
3 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 32.36 | 1:09.11 | 1:46.82 | 2:25.16 | |||
4 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.56 | 1:10.05 | 1:49.03 | 2:28.01 | |||
5 | Ebba Taberman | 1998 | Täby Sim | 35.65 | 1:17.50 | 2:02.70 | 2:50.06 | |||
- | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.27 | 1:04.93 | 1:39.79 | 2:14.92 | |||
2 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.56 | 1:05.94 | 1:41.25 | 2:17.97 | |||
3 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.29 | 1:08.63 | 1:44.15 | 2:19.08 | |||
4 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.59 | 1:08.56 | 1:44.96 | 2:20.69 | |||
5 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.74 | 1:09.81 | 1:46.68 | 2:21.31 | |||
6 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.22 | 1:09.99 | 1:47.13 | 2:23.24 | |||
7 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 32.74 | 1:09.59 | 1:47.83 | 2:24.18 | |||
8 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 31.30 | 1:06.85 | 1:45.73 | 2:25.09 | |||
9 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 32.74 | 1:09.98 | 1:49.25 | 2:28.41 | |||
10 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.83 | 1:10.65 | 1:50.52 | 2:30.52 | |||
11 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.41 | 1:14.49 | 1:54.53 | 2:31.20 | |||
12 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.61 | 1:12.34 | 1:53.13 | 2:33.19 | |||
13 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.77 | 1:15.18 | 1:55.75 | 2:34.94 | |||
14 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 36.72 | 1:17.69 | 2:00.37 | 2:43.29 | |||
15 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.32 | 1:19.12 | 2:02.10 | 2:43.44 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.05 | 1:05.94 | 1:40.16 | 2:13.82 | |||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 32.32 | 1:06.79 | 1:42.48 | 2:17.28 | |||
3 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 32.22 | 1:07.43 | 1:44.06 | 2:21.14 | |||
4 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.59 | 1:10.25 | 1:48.55 | 2:26.62 | |||
5 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.16 | 1:10.10 | 1:48.98 | 2:27.20 | |||
6 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 33.58 | 1:11.69 | 1:50.59 | 2:27.45 | |||
7 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.50 | 1:13.73 | 1:52.84 | 2:30.15 | |||
8 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.65 | 1:11.98 | 1:51.32 | 2:30.27 | |||
9 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 34.84 | 1:13.57 | 1:53.72 | 2:33.04 | |||
10 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.34 | 1:15.31 | 1:58.16 | 2:39.37 | |||
11 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.63 | 1:15.48 | 1:57.72 | 2:40.51 | |||
12 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.31 | 1:18.07 | 2:00.38 | 2:41.47 | |||
13 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.72 | 1:24.18 | 2:12.24 | 2:59.52 | |||
14 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.28 | 1:30.82 | 2:22.06 | 3:12.59 | |||
15 | Louise Törnblom | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.09 | 1:29.20 | 2:23.00 | 3:17.31 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.60 | 1:08.44 | 1:45.31 | 2:20.67 | |||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.07 | 1:06.49 | 1:44.68 | 2:21.45 | |||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.56 | 1:09.40 | 1:46.00 | 2:22.12 | |||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.02 | 1:11.00 | 1:49.28 | 2:28.58 | |||
5 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 33.74 | 1:12.50 | 1:51.70 | 2:30.85 | |||
6 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.08 | 1:13.83 | 1:53.56 | 2:32.30 | |||
7 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.08 | 1:14.23 | 1:54.28 | 2:33.58 | |||
8 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 34.98 | 1:15.19 | 1:57.03 | 2:35.20 | |||
9 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 34.74 | 1:14.09 | 1:55.22 | 2:35.43 | |||
10 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 35.61 | 1:15.31 | 1:56.55 | 2:35.84 | |||
11 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.63 | 1:16.12 | 1:58.26 | 2:36.45 | |||
12 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 36.52 | 1:16.55 | 1:57.83 | 2:36.50 | |||
13 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.14 | 1:14.32 | 1:57.24 | 2:37.57 | |||
14 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.79 | 1:15.99 | 1:58.14 | 2:39.56 | |||
15 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 35.64 | 1:16.07 | 1:58.58 | 2:39.57 | |||
16 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 36.34 | 1:17.01 | 1:59.53 | 2:39.61 | |||
17 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.16 | 1:17.00 | 1:59.37 | 2:39.81 | |||
18 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.36 | 1:16.38 | 1:59.32 | 2:41.75 | |||
19 | Sophia Wåhlén | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 35.57 | 1:16.53 | 2:00.14 | 2:43.52 | |||
20 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.97 | 1:18.00 | 2:00.91 | 2:43.82 | |||
21 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.54 | 1:20.26 | 2:03.41 | 2:46.30 | |||
22 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.26 | 1:19.74 | 2:04.29 | 2:47.29 | |||
23 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.08 | 1:19.98 | 2:03.90 | 2:47.59 | |||
24 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 37.82 | 1:21.42 | 2:06.89 | 2:48.64 | |||
25 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 36.08 | 1:18.51 | 2:05.15 | 2:48.69 | |||
26 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.92 | 1:23.14 | 2:08.27 | 2:49.97 | |||
26 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 37.70 | 1:21.04 | 2:05.57 | 2:49.97 | |||
28 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 37.42 | 1:22.03 | 2:08.15 | 2:51.67 | |||
29 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.24 | 1:22.26 | 2:08.23 | 2:52.07 | |||
30 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.25 | 1:22.66 | 2:08.73 | 2:53.55 | |||
31 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.87 | 1:25.08 | 2:12.18 | 2:54.97 | |||
32 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 40.99 | 1:25.67 | 2:11.81 | 2:55.33 | |||
33 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.41 | 1:25.13 | 2:11.44 | 2:55.65 | |||
34 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.62 | 1:26.06 | 2:13.39 | 2:58.00 | |||
35 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.46 | 1:28.27 | 2:16.93 | 3:01.57 | |||
36 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.91 | 1:27.38 | 2:17.42 | 3:05.96 | |||
37 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 41.32 | 1:29.84 | 2:19.85 | 3:06.32 | |||
38 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 42.69 | 1:32.26 | 2:22.34 | 3:09.31 | |||
39 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.81 | 1:31.40 | 2:22.21 | 3:09.35 | |||
40 | Lova Ergon | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.24 | 1:29.90 | 2:21.29 | 3:09.55 | |||
41 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.23 | 1:30.37 | 2:21.60 | 3:09.62 | |||
42 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.63 | 1:34.55 | 2:26.97 | 3:10.44 | |||
43 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.40 | 1:34.14 | 2:23.87 | 3:10.63 | |||
44 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.13 | 1:31.17 | 2:23.20 | 3:11.01 | |||
45 | Towalie Hedelin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.69 | 1:28.74 | 2:22.32 | 3:12.64 | |||
46 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.14 | 1:31.91 | 2:24.83 | 3:15.96 | |||
47 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.86 | 1:33.44 | 2:25.75 | 3:16.25 | |||
48 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.41 | 1:33.08 | 2:26.18 | 3:17.33 | |||
49 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.11 | 1:30.02 | 2:24.53 | 3:17.61 | |||
50 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 43.61 | 1:35.30 | 2:28.03 | 3:17.98 | |||
51 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.05 | 1:33.57 | 2:26.80 | 3:18.16 | |||
52 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.09 | 1:35.98 | 2:28.19 | 3:20.31 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 27.55 | 58.78 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.43 | 1:01.30 | |||||
3 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.97 | 1:03.52 | |||||
4 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 31.06 | 1:08.02 | |||||
5 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 41.91 | 1:33.55 | |||||
- | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 29.05 | 1:02.08 | |||||
2 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.62 | 1:05.49 | |||||
3 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.84 | 1:06.76 | |||||
4 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 31.51 | 1:07.37 | |||||
5 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 34.87 | 1:13.94 | |||||
6 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.98 | 1:15.76 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.78 | 1:01.09 | |||||
2 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 30.49 | 1:05.38 | |||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 30.51 | 1:05.92 | |||||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 32.80 | 1:12.57 | |||||
5 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.11 | 1:14.48 | |||||
6 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.99 | 1:14.77 | |||||
7 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 32.63 | 1:15.37 | |||||
8 | Alexander Hurkmans | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.54 | 1:28.49 | |||||
- | Kevin Xia | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.28 | 1:10.05 | |||||
2 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 34.10 | 1:15.90 | |||||
3 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 34.26 | 1:17.46 | |||||
4 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.64 | 1:18.88 | |||||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 35.72 | 1:20.24 | |||||
6 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 36.99 | 1:20.66 | |||||
7 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.43 | 1:20.96 | |||||
8 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.93 | 1:21.45 | |||||
9 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.18 | 1:25.59 | |||||
10 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.59 | 1:26.32 | |||||
11 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 39.46 | 1:27.26 | |||||
12 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 40.41 | 1:28.44 | |||||
13 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 40.23 | 1:29.58 | |||||
14 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.78 | 1:32.62 | |||||
15 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.52 | 1:33.49 | |||||
16 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 44.74 | 1:38.38 | |||||
17 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.04 | 1:39.68 | |||||
18 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.43 | 1:39.72 | |||||
19 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.29 | 1:42.18 | |||||
20 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.61 | 1:47.01 | |||||
21 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 48.24 | 1:47.09 | |||||
- | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | DNF | ||||||
- | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.14 | 1:17.91 | |||||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 36.91 | 1:18.35 | |||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 37.17 | 1:18.78 | |||||
4 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.30 | 1:20.27 | |||||
5 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 37.20 | 1:20.62 | |||||
6 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 40.01 | 1:24.54 | |||||
7 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 39.58 | 1:25.01 | |||||
8 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.96 | 1:26.96 | |||||
9 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 42.78 | 1:31.25 | |||||
10 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 43.18 | 1:33.27 | |||||
- | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.15 | 1:17.81 | |||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.94 | 1:18.92 | |||||
3 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 38.74 | 1:21.49 | |||||
4 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.62 | 1:22.49 | |||||
5 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 39.44 | 1:23.34 | |||||
6 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 40.74 | 1:24.92 | |||||
7 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 40.90 | 1:27.54 | |||||
8 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 42.23 | 1:32.66 | |||||
9 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 45.22 | 1:36.21 | |||||
10 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 44.19 | 1:38.03 | |||||
11 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 46.43 | 1:39.77 | |||||
12 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 54.43 | 1:53.08 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.66 | 1:24.47 | |||||
2 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.10 | 1:26.01 | |||||
3 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 42.00 | 1:28.93 | |||||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.85 | 1:29.17 | |||||
5 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 43.77 | 1:31.22 | |||||
6 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 45.11 | 1:35.07 | |||||
7 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 44.58 | 1:35.11 | |||||
8 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägen Simförening | 49.37 | 1:45.23 | |||||
9 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.70 | 1:48.59 | |||||
10 | Ronja Pettersson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 49.14 | 1:49.80 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 38.78 | 1:21.68 | |||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.63 | 1:21.81 | |||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.09 | 1:24.15 | |||||
4 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.72 | 1:24.29 | |||||
5 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.61 | 1:25.30 | |||||
6 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.97 | 1:25.81 | |||||
7 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 40.78 | 1:26.52 | |||||
8 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 43.00 | 1:27.60 | |||||
9 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.53 | 1:29.43 | |||||
10 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.74 | 1:29.81 | |||||
11 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.06 | 1:30.27 | |||||
12 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.17 | 1:32.10 | |||||
13 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 42.63 | 1:32.35 | |||||
14 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.63 | 1:33.47 | |||||
15 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.98 | 1:33.84 | |||||
16 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 45.04 | 1:34.06 | |||||
17 | Jennifer Laine | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.47 | 1:34.39 | |||||
18 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 45.01 | 1:35.74 | |||||
19 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.83 | 1:35.87 | |||||
20 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 45.81 | 1:38.30 | |||||
21 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 46.85 | 1:39.01 | |||||
22 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.97 | 1:39.76 | |||||
23 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.45 | 1:39.99 | |||||
24 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.61 | 1:41.13 | |||||
25 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 48.53 | 1:43.04 | |||||
26 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 48.86 | 1:44.63 | |||||
27 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.08 | 1:45.38 | |||||
28 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 49.50 | 1:47.22 | |||||
29 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.89 | 1:47.45 | |||||
30 | Maja Rekola-Weckström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.67 | 1:47.58 | |||||
31 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.69 | 1:48.00 | |||||
32 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.52 | 1:49.22 | |||||
33 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.28 | 1:50.84 | |||||
34 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.71 | 1:51.23 | |||||
35 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 53.79 | 1:52.23 | |||||
36 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.80 | 1:52.62 | |||||
37 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.20 | 1:52.94 | |||||
38 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 52.62 | 1:54.11 | |||||
39 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 54.72 | 1:55.49 | |||||
40 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 54.68 | 1:55.66 | |||||
41 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 56.13 | 1:56.41 | |||||
42 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 55.84 | 1:58.39 | |||||
43 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.91 | 1:58.51 | |||||
- | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 37.95 | 1:24.76 | 2:15.60 | 3:04.81 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.00 | 1:16.05 | 1:56.24 | 2:37.29 | |||
2 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 37.40 | 1:19.41 | 2:01.67 | 2:43.83 | |||
3 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.98 | 1:24.73 | 2:13.41 | 3:00.37 | |||
4 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.88 | 1:26.61 | 2:15.06 | 3:02.26 | |||
5 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 43.12 | 1:33.69 | 2:27.85 | 3:21.80 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 37.29 | 1:20.33 | 2:04.51 | 2:49.28 | |||
2 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.19 | 1:24.11 | 2:11.61 | 2:59.03 | |||
3 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 39.90 | 1:26.36 | 2:14.14 | 2:59.70 | |||
4 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 40.44 | 1:26.55 | 2:13.74 | 3:01.15 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.94 | 1:18.68 | 2:02.12 | 2:46.24 | |||
2 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 40.77 | 1:27.10 | 2:14.46 | 3:00.86 | |||
3 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.19 | 1:42.72 | 2:39.65 | 3:38.21 | |||
4 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.71 | 1:48.72 | 2:46.26 | 3:41.00 | |||
5 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.15 | 1:48.17 | 2:49.20 | 3:49.40 | |||
6 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 51.17 | 1:50.49 | 2:51.34 | 3:49.51 | |||
7 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.66 | 1:51.92 | 2:53.03 | 3:55.17 | |||
8 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.03 | 1:53.80 | 2:56.26 | 3:59.59 | |||
8 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 56.54 | 1:58.90 | 3:02.02 | 3:59.59 | |||
10 | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 55.67 | 1:58.74 | 3:03.72 | 4:06.78 | |||
- | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:13.06 | 2:33.92 | 4:07.95 | 5:18.15 | |||
2 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:16.99 | 2:43.22 | 4:19.28 | 5:37.51 | |||
3 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.60 | 2:48.56 | 4:23.96 | 5:45.29 | |||
- | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:15.38 | 2:34.28 | 4:07.21 | 5:21.04 | |||
2 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:14.90 | 2:40.35 | 4:17.02 | 5:29.31 | |||
3 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:17.30 | 2:40.61 | 4:20.21 | 5:36.55 | |||
4 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:16.87 | 2:44.63 | 4:23.55 | 5:43.48 | |||
5 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:17.95 | 2:52.33 | 4:28.39 | 5:51.85 | |||
6 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 1:25.68 | 2:55.66 | 4:36.65 | 5:54.05 | |||
7 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:37.61 | 3:24.42 | 5:16.82 | 6:40.29 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 1:16.97 | 2:42.92 | 4:16.03 | 5:29.89 | |||
2 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:23.85 | 2:51.47 | 4:23.85 | 5:44.03 | |||
3 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:29.20 | 3:00.91 | 4:42.76 | 6:06.34 | |||
4 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:41.95 | 3:26.08 | 5:14.79 | 6:39.76 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:26.13 | 2:55.20 | 4:33.55 | 5:56.27 | |||
2 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 1:34.66 | 3:11.23 | 4:51.36 | 6:15.03 | |||
3 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:37.11 | 3:12.47 | 5:05.13 | 6:38.21 | |||
4 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:35.26 | 3:09.25 | 5:09.30 | 6:38.40 | |||
5 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.52 | 3:19.24 | 5:07.38 | 6:39.48 | |||
6 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:38.57 | 3:17.17 | 5:08.23 | 6:40.89 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:04.61 | 2:13.93 | 3:23.00 | 4:31.91 | 17:04.44 | ||
5:41.42 | 6:50.47 | 7:58.97 | 9:08.49 | |||||||
10:16.80 | 11:24.87 | 12:33.56 | 13:42.03 | |||||||
14:50.34 | 15:58.69 | |||||||||
2 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.08 | 2:20.36 | 3:33.12 | 4:46.22 | 18:00.56 | ||
5:59.72 | 7:12.49 | 8:25.14 | 9:38.59 | |||||||
10:51.19 | 12:03.85 | 13:16.29 | 14:28.32 | |||||||
15:40.15 | 16:51.86 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:05.18 | 2:15.24 | 3:25.30 | 4:35.83 | 17:34.36 | ||
5:46.60 | 6:57.53 | 8:08.60 | 9:19.49 | |||||||
10:30.73 | 11:42.07 | 12:53.06 | 14:04.51 | |||||||
15:15.85 | 16:27.06 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 1:06.58 | 2:19.79 | 3:32.39 | 4:44.73 | 18:12.66 | ||
5:58.37 | 7:10.65 | 8:24.60 | 9:38.96 | |||||||
10:51.65 | 12:05.21 | 13:18.71 | 14:33.32 | |||||||
15:48.82 | 17:03.32 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:17.60 | 2:42.18 | 4:06.17 | 5:31.09 | 21:15.79 | ||
6:56.34 | 8:22.98 | 9:49.07 | 11:16.04 | |||||||
12:43.41 | 14:09.58 | 15:36.65 | 17:03.55 | |||||||
18:28.65 | 19:54.10 | |||||||||
2 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 1:21.65 | 2:49.93 | 4:18.11 | 5:45.04 | 21:22.58 | ||
7:11.67 | 8:38.50 | 10:06.03 | 11:32.49 | |||||||
12:57.64 | 14:24.56 | 15:49.34 | 17:14.20 | |||||||
18:38.57 | 20:03.15 | |||||||||
3 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:22.04 | 2:54.18 | 4:27.96 | 6:01.40 | 22:45.95 | ||
7:33.08 | 9:06.56 | 10:39.90 | 12:12.54 | |||||||
13:45.20 | 15:17.47 | 16:51.06 | 18:22.85 | |||||||
19:53.26 | 21:24.61 | |||||||||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:20.85 | 2:53.77 | 4:27.02 | 6:00.04 | 22:45.99 | ||
7:33.98 | 9:07.12 | 10:41.85 | 12:15.14 | |||||||
13:48.66 | 15:21.14 | 16:53.71 | 18:24.81 | |||||||
19:52.23 | 21:22.32 | |||||||||
5 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:26.40 | 2:59.60 | 4:33.81 | 6:09.43 | 22:51.00 | ||
7:42.03 | 9:15.11 | 10:47.58 | 12:20.87 | |||||||
13:54.09 | 15:25.26 | 16:57.48 | 18:27.56 | |||||||
19:57.32 | 21:25.72 | |||||||||
6 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:27.41 | 3:01.24 | 4:36.04 | 6:10.37 | 23:14.61 | ||
7:45.39 | 9:19.76 | 10:53.67 | 12:27.20 | |||||||
14:02.30 | 15:35.35 | 17:07.38 | 18:39.86 | |||||||
20:13.19 | 21:47.46 | |||||||||
7 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:25.47 | 2:58.07 | 4:33.08 | 6:07.36 | 23:23.65 | ||
7:40.59 | 9:16.45 | 10:51.65 | 12:28.88 | |||||||
14:05.66 | 15:41.94 | 17:16.92 | 18:51.57 | |||||||
20:24.40 | 21:58.10 | |||||||||
8 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:28.08 | 3:04.37 | 4:41.65 | 6:20.92 | 24:25.15 | ||
8:00.19 | 9:40.63 | 11:21.41 | 13:00.28 | |||||||
14:41.83 | 16:21.86 | 18:00.67 | 19:37.84 | |||||||
21:14.59 | 22:51.42 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:33 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 13:15 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 59.03 | 2:05.46 | 3:13.23 | 4:20.83 | 8:48.99 | ||
5:28.30 | 6:36.48 | 7:44.46 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:08.75 | 2:24.22 | 3:39.83 | 4:55.24 | 9:54.48 | ||
6:11.11 | 7:26.44 | 8:41.42 | ||||||||
2 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:08.55 | 2:23.75 | 3:40.13 | 4:55.56 | 9:59.30 | ||
6:12.02 | 7:28.87 | 8:44.62 | ||||||||
3 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:15.01 | 2:38.77 | 4:04.03 | 5:31.89 | 11:11.02 | ||
6:57.62 | 8:24.14 | 9:48.93 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 1:07.37 | 2:22.36 | 3:38.90 | 4:54.33 | 9:57.27 | ||
6:11.13 | 7:26.53 | 8:43.75 | ||||||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 1:08.22 | 2:24.03 | 3:39.52 | 4:55.48 | 9:57.83 | ||
6:11.29 | 7:27.78 | 8:43.38 | ||||||||
3 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 1:10.97 | 2:26.36 | 3:42.92 | 5:00.59 | 10:08.64 | ||
6:18.40 | 7:37.49 | 8:54.28 | ||||||||
4 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:21.31 | 2:53.54 | 4:26.39 | 6:01.02 | 12:02.01 | ||
7:33.85 | 9:06.73 | 10:38.25 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:15.46 | 2:35.58 | 3:56.61 | 5:17.20 | 10:39.71 | ||
6:38.68 | 8:01.18 | 9:22.41 | ||||||||
2 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 1:18.61 | 2:43.75 | 4:12.40 | 5:41.41 | 11:29.30 | ||
7:08.74 | 8:38.48 | 10:06.52 | ||||||||
3 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 1:25.20 | 2:55.12 | 4:25.80 | 5:57.75 | 11:54.07 | ||
7:29.00 | 9:00.34 | 10:29.69 | ||||||||
4 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 1:25.98 | 2:59.17 | 4:34.07 | 6:09.81 | 12:13.39 | ||
7:42.40 | 9:15.44 | 10:45.74 | ||||||||
5 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 1:24.90 | 2:59.70 | 4:35.45 | 6:11.63 | 12:33.44 | ||
7:48.90 | 9:25.07 | 11:01.54 | ||||||||
6 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:26.73 | 3:03.93 | 4:41.58 | 6:20.58 | 12:48.35 | ||
7:58.04 | 9:35.06 | 11:13.11 | ||||||||
7 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:23.72 | 2:59.49 | 4:37.36 | 6:16.17 | 13:04.75 | ||
7:58.69 | 9:44.02 | 11:28.14 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 13:15 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 34.96 | 1:15.52 | 1:56.07 | 2:34.01 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.82 | 1:14.03 | 1:54.77 | 2:36.38 | |||
2 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.05 | 1:19.30 | 2:02.64 | 2:45.26 | |||
3 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.00 | 1:16.97 | 2:00.91 | 2:45.29 | |||
4 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.20 | 1:22.08 | 2:06.32 | 2:50.92 | |||
5 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.69 | 1:23.64 | 2:08.60 | 2:52.71 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.37 | 1:16.74 | 2:00.87 | 2:46.77 | |||
2 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.45 | 1:28.11 | 2:23.23 | 3:17.22 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.84 | 1:17.34 | 1:59.47 | 2:41.92 | |||
2 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.53 | 1:24.53 | 2:10.24 | 2:54.35 | |||
3 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 40.96 | 1:28.48 | 2:18.36 | 3:08.12 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 28.47 | 59.99 | 1:39.11 | 2:09.78 | |||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.63 | 1:02.82 | 1:41.28 | 2:10.46 | |||
3 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 31.79 | 1:10.21 | 1:49.99 | 2:21.62 | |||
- | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.03 | 1:04.83 | 1:46.65 | 2:18.82 | |||
2 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 31.99 | 1:07.47 | 1:49.86 | 2:22.87 | |||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 31.59 | 1:13.07 | 1:54.39 | 2:28.27 | |||
4 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.49 | 1:10.95 | 2:01.04 | 2:35.37 | |||
5 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.72 | 1:12.53 | 2:00.23 | 2:36.75 | |||
- | Niklas Romson | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Carl Andersson | 1999 | Täby Sim | DNF | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 30.25 | 1:06.86 | 1:49.71 | 2:21.93 | |||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 31.27 | 1:10.16 | 1:55.57 | 2:30.66 | |||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.76 | 1:12.79 | 1:57.41 | 2:32.82 | |||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 33.94 | 1:12.88 | 2:00.02 | 2:35.89 | |||
5 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.84 | 1:16.16 | 2:03.85 | 2:42.62 | |||
6 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 33.53 | 1:17.62 | 2:08.20 | 2:42.91 | |||
7 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.47 | 1:18.48 | 2:16.07 | 2:54.96 | |||
8 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 44.31 | 1:32.10 | 2:27.76 | 3:08.81 | |||
- | Alexander Hurkmans | 2000 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.77 | 1:14.67 | 1:57.23 | 2:34.61 | |||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.28 | 1:11.58 | 1:59.96 | 2:35.23 | |||
3 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 34.38 | 1:20.18 | 2:06.93 | 2:42.86 | |||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 36.10 | 1:21.46 | 2:11.60 | 2:48.64 | |||
5 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.68 | 1:22.07 | 2:11.49 | 2:49.13 | |||
6 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 39.25 | 1:25.89 | 2:12.09 | 2:51.20 | |||
7 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.28 | 1:20.35 | 2:16.17 | 2:53.96 | |||
8 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 38.20 | 1:20.86 | 2:15.54 | 2:55.08 | |||
9 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.61 | 1:20.70 | 2:15.96 | 2:55.36 | |||
10 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 40.21 | 1:27.31 | 2:19.31 | 2:58.89 | |||
11 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.79 | 1:24.84 | 2:16.08 | 2:59.04 | |||
12 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.65 | 1:28.58 | 2:18.69 | 3:00.33 | |||
13 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.53 | 1:31.65 | 2:23.81 | 3:04.39 | |||
14 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.02 | 1:31.81 | 2:24.59 | 3:05.96 | |||
15 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.12 | 1:26.88 | 2:24.82 | 3:06.08 | |||
16 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 42.18 | 1:32.13 | 2:25.74 | 3:06.61 | |||
17 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.53 | 1:33.38 | 2:27.41 | 3:07.02 | |||
18 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 41.99 | 1:29.39 | 2:27.27 | 3:07.95 | |||
19 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.71 | 1:32.07 | 2:28.09 | 3:10.03 | |||
20 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.21 | 1:30.73 | 2:26.10 | 3:11.24 | |||
21 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 45.32 | 1:33.50 | 2:33.13 | 3:18.12 | |||
22 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.12 | 1:36.04 | 2:33.86 | 3:18.70 | |||
23 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 45.70 | 1:35.14 | 2:35.60 | 3:20.13 | |||
24 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.47 | 1:36.91 | 2:38.58 | 3:25.60 | |||
25 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.23 | 1:43.23 | 2:45.57 | 3:30.75 | |||
26 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 57.28 | 1:49.62 | 2:49.79 | 3:34.27 | |||
- | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:09.51 | 2:25.33 | 3:42.38 | 4:58.35 | |||
2 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 1:11.02 | 2:28.66 | 3:47.64 | 5:06.18 | |||
3 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:12.68 | 2:31.89 | 3:51.82 | 5:11.06 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.79 | 2:23.99 | 3:36.74 | 4:45.86 | |||
2 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:11.14 | 2:26.66 | 3:42.70 | 4:57.76 | |||
3 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:12.11 | 2:28.45 | 3:45.17 | 4:59.31 | |||
4 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:13.21 | 2:29.44 | 3:45.39 | 4:59.64 | |||
5 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:12.81 | 2:30.22 | 3:47.69 | 5:04.15 | |||
6 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 1:12.73 | 2:34.77 | 3:53.87 | 5:09.69 | |||
7 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:14.90 | 2:35.29 | 3:54.89 | 5:10.08 | |||
8 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:13.81 | 2:35.52 | 3:57.24 | 5:15.38 | |||
9 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:14.84 | 2:36.17 | 3:58.35 | 5:19.98 | |||
10 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:15.22 | 2:36.93 | 3:59.37 | 5:20.25 | |||
11 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:16.07 | 2:38.56 | 4:02.21 | 5:24.82 | |||
12 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:17.43 | 2:43.65 | 4:10.47 | 5:33.78 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:13.50 | 2:34.42 | 3:56.76 | 5:16.80 | |||
2 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 1:15.25 | 2:36.54 | 3:58.75 | 5:19.25 | |||
3 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:15.68 | 2:38.64 | 4:00.73 | 5:21.14 | |||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:14.57 | 2:37.53 | 4:02.83 | 5:26.77 | |||
5 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:18.74 | 2:42.75 | 4:08.20 | 5:35.48 | |||
6 | Louise Törnblom | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:33.19 | 3:20.25 | 5:09.05 | 6:57.96 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:11.68 | 2:27.95 | 3:44.27 | 4:58.02 | |||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:13.38 | 2:34.63 | 3:56.72 | 5:15.34 | |||
3 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:14.38 | 2:35.47 | 3:57.68 | 5:17.32 | |||
4 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:14.39 | 2:37.75 | 3:59.17 | 5:18.35 | |||
5 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:15.58 | 2:38.87 | 4:04.69 | 5:27.62 | |||
6 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:21.81 | 2:47.53 | 4:11.97 | 5:32.68 | |||
7 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:18.00 | 2:44.05 | 4:09.20 | 5:32.80 | |||
8 | Sophia Wåhlén | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 1:18.24 | 2:44.80 | 4:15.60 | 5:40.99 | |||
9 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:20.92 | 2:52.11 | 4:22.84 | 5:50.45 | |||
10 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:23.74 | 2:55.58 | 4:26.59 | 5:56.59 | |||
11 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 1:22.09 | 2:54.23 | 4:28.19 | 5:57.27 | |||
12 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:22.37 | 2:56.07 | 4:29.22 | 5:57.83 | |||
13 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:26.20 | 3:00.51 | 4:34.29 | 6:02.93 | |||
14 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:25.55 | 2:59.02 | 4:33.75 | 6:03.17 | |||
15 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:22.83 | 2:57.01 | 4:33.14 | 6:07.62 | |||
16 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:26.96 | 3:02.85 | 4:37.34 | 6:10.89 | |||
17 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:28.35 | 3:03.51 | 4:39.09 | 6:11.79 | |||
18 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:25.32 | 3:01.63 | 4:38.57 | 6:13.30 | |||
19 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:26.20 | 3:01.91 | 4:41.69 | 6:15.71 | |||
20 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 1:29.58 | 3:07.13 | 4:45.54 | 6:18.63 | |||
21 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 1:31.27 | 3:10.79 | 4:51.83 | 6:32.16 | |||
22 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:33.15 | 3:14.71 | 4:57.92 | 6:36.11 | |||
23 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 1:32.68 | 3:13.24 | 4:55.54 | 6:37.83 | |||
24 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:35.97 | 3:20.49 | 5:03.30 | 6:37.96 | |||
25 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:34.99 | 3:19.39 | 5:03.84 | 6:46.09 | |||
26 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:34.97 | 3:19.64 | 5:05.14 | 6:50.20 | |||
27 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:35.26 | 3:19.82 | 5:05.17 | 6:52.39 | |||
28 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:34.12 | 3:22.32 | 5:10.79 | 6:56.60 | |||
29 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:33.42 | 3:24.01 | 5:14.75 | 6:59.35 | |||
30 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 1:39.04 | 3:27.96 | 5:16.91 | 7:00.31 | |||
31 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:39.64 | 3:28.80 | 5:17.97 | 7:05.62 | |||
- | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.71 | 1:01.37 | |||||
2 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 34.98 | 1:11.10 | |||||
3 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 36.57 | 1:18.90 | |||||
4 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 48.19 | 1:40.37 | |||||
- | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 31.51 | 1:04.43 | |||||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 31.68 | 1:04.98 | |||||
3 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.80 | 1:09.13 | |||||
4 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.93 | 1:10.29 | |||||
5 | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | 35.20 | 1:12.65 | |||||
6 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 39.69 | 1:23.10 | |||||
- | Niklas Romson | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 31.54 | 1:04.80 | |||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 32.72 | 1:06.39 | |||||
3 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 37.56 | 1:16.41 | |||||
4 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.81 | 1:17.22 | |||||
5 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.89 | 1:18.54 | |||||
6 | Emilio Jonsson | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 40.34 | 1:22.32 | |||||
7 | Kevin Xia | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.21 | 1:27.83 | |||||
8 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.50 | 1:28.27 | |||||
9 | Alexander Hurkmans | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.71 | 1:29.11 | |||||
- | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.23 | 1:09.59 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.86 | 1:09.87 | |||||
3 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.11 | 1:10.25 | |||||
4 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.56 | 1:20.42 | |||||
5 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.22 | 1:20.48 | |||||
6 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.66 | 1:21.77 | |||||
7 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 42.45 | 1:25.59 | |||||
8 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 41.54 | 1:26.35 | |||||
9 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.20 | 1:26.58 | |||||
10 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 43.54 | 1:28.61 | |||||
11 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 43.70 | 1:29.12 | |||||
12 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.55 | 1:35.04 | |||||
13 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 45.78 | 1:35.20 | |||||
14 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 46.15 | 1:36.33 | |||||
15 | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.23 | 1:36.43 | |||||
16 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.76 | 1:36.62 | |||||
17 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 47.83 | 1:37.42 | |||||
18 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.85 | 1:38.95 | |||||
19 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.90 | 1:40.41 | |||||
20 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 50.19 | 1:41.48 | |||||
21 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.84 | 1:42.05 | |||||
22 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.70 | 1:42.94 | |||||
23 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.62 | 1:43.19 | |||||
24 | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.72 | 1:47.72 | |||||
- | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.76 | 1:11.68 | 1:49.52 | 2:27.05 | |||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 36.48 | 1:17.19 | 1:58.40 | 2:39.07 | |||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 37.85 | 1:19.07 | 2:00.39 | 2:39.51 | |||
4 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.68 | 1:19.63 | 2:00.98 | 2:41.02 | |||
5 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 39.81 | 1:23.88 | 2:08.96 | 2:52.94 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.84 | 1:12.59 | 1:50.12 | 2:27.60 | |||
2 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.86 | 1:13.89 | 1:52.81 | 2:30.76 | |||
3 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.60 | 1:16.76 | 1:58.15 | 2:37.77 | |||
4 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.37 | 1:20.83 | 2:02.56 | 2:44.36 | |||
5 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.89 | 1:22.32 | 2:05.13 | 2:47.62 | |||
6 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 40.33 | 1:22.91 | 2:06.97 | 2:48.98 | |||
7 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.47 | 1:24.84 | 2:10.73 | 2:53.88 | |||
8 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.03 | 1:32.81 | 2:25.89 | 3:16.75 | |||
- | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.28 | 1:13.78 | 1:52.55 | 2:30.12 | |||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 35.74 | 1:15.28 | 1:55.74 | 2:34.55 | |||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.12 | 1:14.91 | 1:54.65 | 2:34.66 | |||
4 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.40 | 1:14.58 | 1:55.99 | 2:37.48 | |||
5 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.52 | 1:17.81 | 1:59.50 | 2:40.91 | |||
6 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 39.84 | 1:23.15 | 2:06.53 | 2:48.15 | |||
7 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.91 | 1:22.58 | 2:06.34 | 2:49.42 | |||
8 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.21 | 1:27.18 | 2:10.37 | 2:52.32 | |||
9 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.85 | 1:25.94 | 2:11.66 | 2:56.61 | |||
10 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.34 | 1:25.66 | 2:11.68 | 2:56.64 | |||
11 | Josefin Asp | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.59 | 1:36.05 | 2:24.02 | 3:11.51 | |||
12 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 44.75 | 1:35.09 | 2:27.89 | 3:19.13 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 38.26 | 1:18.94 | 1:59.21 | 2:37.76 | |||
2 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 37.25 | 1:18.36 | 1:59.98 | 2:40.68 | |||
3 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 37.49 | 1:19.13 | 2:01.07 | 2:41.57 | |||
4 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.89 | 1:19.48 | 2:01.98 | 2:42.29 | |||
5 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 39.14 | 1:20.39 | 2:03.14 | 2:44.95 | |||
6 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.42 | 1:21.32 | 2:04.26 | 2:45.58 | |||
7 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.48 | 1:20.39 | 2:04.49 | 2:47.83 | |||
8 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 40.35 | 1:24.24 | 2:09.42 | 2:52.99 | |||
9 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.38 | 1:25.53 | 2:10.50 | 2:53.20 | |||
10 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.16 | 1:25.24 | 2:11.96 | 2:57.02 | |||
11 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 41.83 | 1:26.60 | 2:13.13 | 2:57.15 | |||
12 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 42.26 | 1:28.53 | 2:13.63 | 2:58.37 | |||
13 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.36 | 1:29.06 | 2:15.28 | 2:59.91 | |||
14 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 43.52 | 1:29.91 | 2:16.35 | 3:00.58 | |||
15 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 43.23 | 1:30.47 | 2:18.43 | 3:00.64 | |||
16 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 43.02 | 1:30.01 | 2:16.89 | 3:00.91 | |||
17 | Jennifer Laine | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.70 | 1:29.18 | 2:16.39 | 3:01.33 | |||
18 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 42.65 | 1:30.27 | 2:17.93 | 3:02.27 | |||
19 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.67 | 1:30.15 | 2:18.60 | 3:06.94 | |||
20 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.48 | 1:34.01 | 2:24.38 | 3:12.23 | |||
21 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.15 | 1:38.60 | 2:30.02 | 3:16.93 | |||
22 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.77 | 1:40.98 | 2:33.12 | 3:21.03 | |||
23 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 48.58 | 1:41.25 | 2:35.39 | 3:26.93 | |||
24 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.80 | 1:43.42 | 2:37.59 | 3:27.93 | |||
25 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 48.22 | 1:42.06 | 2:35.87 | 3:29.08 | |||
26 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.31 | 1:43.67 | 2:39.28 | 3:32.83 | |||
27 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.98 | 1:47.08 | 2:43.72 | 3:37.85 | |||
28 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.45 | 1:48.57 | 2:44.18 | 3:38.62 | |||
- | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:28 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 18:48 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 26.58 | 54.07 | |||||
2 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 26.68 | 56.01 | |||||
3 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 29.11 | 59.65 | |||||
4 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 28.91 | 1:00.15 | |||||
5 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 29.61 | 1:03.26 | |||||
6 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 38.12 | 1:21.35 | |||||
- | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 26.99 | 56.85 | |||||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 28.50 | 59.28 | |||||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 29.32 | 1:00.13 | |||||
4 | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | 30.24 | 1:01.88 | |||||
5 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.49 | 1:04.41 | |||||
6 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.58 | 1:06.22 | |||||
7 | Carl Andersson | 1999 | Täby Sim | 33.33 | 1:09.09 | |||||
8 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 33.11 | 1:12.06 | |||||
- | Niklas Romson | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.72 | 59.25 | |||||
2 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 28.82 | 59.74 | |||||
3 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.30 | 1:02.55 | |||||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 30.44 | 1:04.38 | |||||
5 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 30.13 | 1:04.39 | |||||
6 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.59 | 1:06.01 | |||||
7 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 31.71 | 1:06.45 | |||||
8 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.88 | 1:07.47 | |||||
9 | Alexander Hurkmans | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.75 | 1:07.74 | |||||
10 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.33 | 1:07.99 | |||||
11 | Emilio Jonsson | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 33.76 | 1:09.81 | |||||
12 | Jakob Grindberg | 2000 | Täby Sim | 34.05 | 1:11.42 | |||||
13 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.97 | 1:11.90 | |||||
14 | Kevin Xia | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.20 | 1:14.71 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.08 | 1:01.84 | |||||
2 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.11 | 1:03.13 | |||||
3 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.08 | 1:04.99 | |||||
4 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.57 | 1:07.80 | |||||
5 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.42 | 1:07.94 | |||||
6 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 33.70 | 1:09.68 | |||||
7 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.52 | 1:13.47 | |||||
8 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 36.38 | 1:14.91 | |||||
9 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 36.40 | 1:16.59 | |||||
10 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.41 | 1:17.08 | |||||
11 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.15 | 1:17.26 | |||||
12 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 36.59 | 1:17.34 | |||||
13 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.72 | 1:19.50 | |||||
14 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.06 | 1:21.73 | |||||
15 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 39.29 | 1:22.13 | |||||
16 | Sebastian Westerlund | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.77 | 1:24.65 | |||||
17 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.93 | 1:26.99 | |||||
18 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.44 | 1:27.09 | |||||
19 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.53 | 1:27.81 | |||||
20 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 41.99 | 1:28.01 | |||||
21 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.21 | 1:28.03 | |||||
22 | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.19 | 1:32.93 | |||||
23 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.00 | 1:35.02 | |||||
24 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.07 | 1:35.43 | |||||
25 | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.87 | 1:35.95 | |||||
26 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.40 | 1:47.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:48 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.51 | 57.36 | 1:28.25 | 1:58.69 | |||
2 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.44 | 1:00.44 | 1:34.90 | 2:07.32 | |||
3 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.53 | 1:03.36 | 1:35.73 | 2:07.37 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.37 | 58.61 | 1:29.84 | 2:02.09 | |||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 28.76 | 1:01.08 | 1:35.11 | 2:07.40 | |||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 29.80 | 1:02.33 | 1:35.73 | 2:08.70 | |||
4 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.08 | 1:03.41 | 1:38.10 | 2:10.89 | |||
5 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.72 | 1:04.24 | 1:38.51 | 2:12.49 | |||
6 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.16 | 1:06.38 | 1:42.81 | 2:19.20 | |||
7 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.18 | 1:09.20 | 1:47.24 | 2:23.23 | |||
8 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 34.25 | 1:14.89 | 1:57.82 | 2:45.14 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 30.29 | 1:03.30 | 1:37.87 | 2:10.99 | |||
2 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 33.36 | 1:09.08 | 1:43.95 | 2:17.65 | |||
3 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 32.55 | 1:09.23 | 1:47.83 | 2:26.11 | |||
4 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.24 | 1:10.89 | 1:49.57 | 2:27.09 | |||
5 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.15 | 1:09.24 | 1:48.78 | 2:28.51 | |||
6 | Jakob Grindberg | 2000 | Täby Sim | 34.43 | 1:14.53 | 1:56.47 | 2:37.91 | |||
7 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.76 | 1:16.82 | 1:59.11 | 2:38.96 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.33 | 1:06.75 | 1:42.39 | 2:17.20 | |||
2 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 31.46 | 1:08.19 | 1:45.75 | 2:21.68 | |||
3 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.09 | 1:09.39 | 1:46.57 | 2:22.39 | |||
4 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 32.28 | 1:08.75 | 1:46.26 | 2:22.44 | |||
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.11 | 1:08.75 | 1:46.44 | 2:23.53 | |||
6 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.98 | 1:08.70 | 1:46.75 | 2:24.38 | |||
7 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 33.20 | 1:10.40 | 1:48.71 | 2:25.93 | |||
8 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 33.51 | 1:10.63 | 1:48.99 | 2:26.13 | |||
9 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.98 | 1:11.37 | 1:49.48 | 2:26.60 | |||
10 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.98 | 1:10.81 | 1:50.92 | 2:30.37 | |||
11 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 34.20 | 1:12.27 | 1:52.15 | 2:31.87 | |||
12 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.70 | 1:14.43 | 1:55.84 | 2:34.12 | |||
13 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 36.62 | 1:18.03 | 1:59.49 | 2:37.80 | |||
14 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 37.28 | 1:18.66 | 2:01.00 | 2:40.21 | |||
15 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.80 | 1:17.85 | 2:00.07 | 2:41.54 | |||
16 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.20 | 1:18.71 | 2:03.21 | 2:43.68 | |||
17 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.15 | 1:18.66 | 2:02.30 | 2:44.67 | |||
18 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 37.27 | 1:19.44 | 2:03.57 | 2:46.14 | |||
19 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.24 | 1:20.46 | 2:04.98 | 2:47.11 | |||
20 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.23 | 1:19.06 | 2:04.42 | 2:47.58 | |||
21 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.16 | 1:21.07 | 2:05.31 | 2:49.66 | |||
22 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.98 | 1:22.02 | 2:08.50 | 2:52.95 | |||
23 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.69 | 1:24.53 | 2:10.89 | 2:53.41 | |||
24 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 38.25 | 1:22.80 | 2:09.09 | 2:53.83 | |||
25 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 38.19 | 1:23.50 | 2:09.85 | 2:54.06 | |||
26 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.91 | 1:24.08 | 2:12.99 | 2:57.79 | |||
27 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.75 | 1:31.77 | 2:19.46 | 3:04.09 | |||
28 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 40.41 | 1:27.74 | 2:17.03 | 3:04.66 | |||
29 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.22 | 1:29.73 | 2:19.52 | 3:06.65 | |||
30 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.68 | 1:29.35 | 2:19.65 | 3:06.88 | |||
31 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 43.55 | 1:32.71 | 2:23.33 | 3:08.36 | |||
32 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.18 | 1:37.99 | 2:33.07 | 3:25.05 | |||
- | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | DNS | ||||||
- | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 31.39 | 1:06.51 | |||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.64 | 1:07.17 | |||||
3 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.53 | 1:11.03 | |||||
4 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.42 | 1:13.95 | |||||
5 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.16 | 1:15.32 | |||||
6 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 34.40 | 1:15.71 | |||||
7 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.08 | 1:18.38 | |||||
8 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 35.42 | 1:18.47 | |||||
9 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 36.22 | 1:22.22 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.13 | 1:08.60 | |||||
2 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.68 | 1:13.02 | |||||
3 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.10 | 1:13.04 | |||||
4 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.93 | 1:15.33 | |||||
5 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.25 | 1:16.01 | |||||
6 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 36.08 | 1:18.94 | |||||
7 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 36.38 | 1:20.83 | |||||
8 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.92 | 1:21.14 | |||||
9 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.51 | 1:21.48 | |||||
10 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 37.98 | 1:25.46 | |||||
11 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 38.21 | 1:26.30 | |||||
12 | Annastasia Wrembicki | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 42.17 | 1:30.73 | |||||
13 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 43.32 | 1:31.60 | |||||
- | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
- | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 33.41 | 1:12.42 | |||||
2 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.46 | 1:13.23 | |||||
3 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 33.63 | 1:13.73 | |||||
4 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.88 | 1:15.34 | |||||
5 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.83 | 1:17.25 | |||||
6 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 35.60 | 1:19.30 | |||||
7 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.24 | 1:21.64 | |||||
8 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 36.16 | 1:21.78 | |||||
9 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.04 | 1:30.89 | |||||
10 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.37 | 1:43.46 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.05 | 1:13.26 | |||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.97 | 1:15.10 | |||||
3 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.72 | 1:16.88 | |||||
4 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.20 | 1:21.35 | |||||
5 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.51 | 1:21.40 | |||||
6 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.23 | 1:22.64 | |||||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.78 | 1:23.13 | |||||
8 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.41 | 1:23.30 | |||||
9 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 38.50 | 1:24.69 | |||||
10 | Jennifer Laine | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.38 | 1:25.12 | |||||
11 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.42 | 1:27.27 | |||||
12 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 40.13 | 1:28.51 | |||||
13 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.97 | 1:28.55 | |||||
14 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 39.65 | 1:30.10 | |||||
15 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 41.04 | 1:30.59 | |||||
16 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.85 | 1:31.07 | |||||
17 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 40.67 | 1:32.69 | |||||
18 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.67 | 1:32.77 | |||||
19 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.46 | 1:33.73 | |||||
20 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 42.01 | 1:33.79 | |||||
21 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 42.57 | 1:35.78 | |||||
22 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.62 | 1:35.99 | |||||
23 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.26 | 1:36.68 | |||||
24 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.42 | 1:41.97 | |||||
25 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 47.21 | 1:42.85 | |||||
26 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.37 | 1:42.99 | |||||
27 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.55 | 1:43.27 | |||||
28 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.62 | 1:51.32 | |||||
29 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.92 | 1:59.46 | |||||
30 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.67 | 2:00.91 | |||||
- | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
- | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.39 | 1:16.58 | |||||
2 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 37.38 | 1:22.20 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 35.43 | 1:13.66 | |||||
2 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.30 | 1:23.09 | |||||
3 | Carl Andersson | 1999 | Täby Sim | 40.81 | 1:27.17 | |||||
4 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 42.72 | 1:35.56 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 36.35 | 1:17.97 | |||||
2 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 37.57 | 1:18.40 | |||||
3 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 38.23 | 1:19.78 | |||||
4 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.82 | 1:22.57 | |||||
5 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 39.50 | 1:24.74 | |||||
6 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.09 | 1:28.25 | |||||
7 | Jakob Grindberg | 2000 | Täby Sim | 43.46 | 1:33.63 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.05 | 1:17.62 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.93 | 1:25.50 | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.04 | 1:27.22 | |||||
4 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.92 | 1:32.07 | |||||
5 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.51 | 1:35.45 | |||||
6 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.57 | 1:42.82 | |||||
7 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.29 | 1:45.28 | |||||
8 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 50.07 | 1:45.75 | |||||
9 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 50.41 | 1:46.41 | |||||
10 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.86 | 1:47.68 | |||||
11 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.67 | 1:52.52 | |||||
- | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | DNS | ||||||
- | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 37.62 | 1:19.68 | 2:02.72 | 2:46.63 | |||
2 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.23 | 1:21.00 | 2:04.90 | 2:48.17 | |||
3 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 39.90 | 1:25.93 | 2:12.58 | 2:59.36 | |||
4 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 40.34 | 1:26.45 | 2:15.15 | 3:04.95 | |||
5 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 43.51 | 1:34.54 | 2:29.00 | 3:23.44 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.36 | 1:27.28 | 2:12.28 | 2:55.03 | |||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 40.21 | 1:25.35 | 2:11.03 | 2:55.06 | |||
3 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.32 | 1:26.06 | 2:10.73 | 2:56.26 | |||
4 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.32 | 1:24.87 | 2:10.83 | 2:56.40 | |||
5 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 40.74 | 1:27.10 | 2:13.10 | 3:00.10 | |||
6 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 42.15 | 1:27.74 | 2:13.74 | 3:00.48 | |||
7 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 41.38 | 1:27.15 | 2:14.58 | 3:01.08 | |||
8 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 41.31 | 1:27.40 | 2:14.64 | 3:02.19 | |||
9 | Annastasia Wrembicki | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 46.17 | 1:38.66 | 2:33.41 | 3:25.98 | |||
- | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 39.67 | 1:24.19 | 2:09.46 | 2:53.98 | |||
2 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.90 | 1:28.91 | 2:18.00 | 3:08.06 | |||
3 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 44.14 | 1:32.88 | 2:22.15 | 3:10.13 | |||
4 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 44.48 | 1:34.57 | 2:24.26 | 3:13.91 | |||
5 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.68 | 1:34.43 | 2:25.98 | 3:15.74 | |||
6 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 45.52 | 1:37.30 | 2:30.60 | 3:23.65 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.02 | 1:25.09 | 2:10.50 | 2:54.13 | |||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.48 | 1:25.67 | 2:11.28 | 2:55.81 | |||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 40.06 | 1:25.25 | 2:10.65 | 2:55.90 | |||
4 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.46 | 1:26.17 | 2:13.87 | 3:01.79 | |||
5 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 42.94 | 1:31.82 | 2:20.21 | 3:07.99 | |||
6 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.76 | 1:32.01 | 2:21.66 | 3:09.92 | |||
7 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 43.22 | 1:32.53 | 2:21.53 | 3:11.49 | |||
8 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.66 | 1:35.56 | 2:26.67 | 3:16.93 | |||
9 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 44.12 | 1:35.41 | 2:27.25 | 3:17.04 | |||
10 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.96 | 1:31.25 | 2:23.39 | 3:17.73 | |||
11 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 46.17 | 1:37.13 | 2:29.95 | 3:19.79 | |||
12 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.51 | 1:36.68 | 2:30.61 | 3:22.59 | |||
13 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 49.24 | 1:46.31 | 2:42.16 | 3:36.69 | |||
14 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 49.15 | 1:44.99 | 2:42.49 | 3:36.70 | |||
15 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.53 | 1:47.05 | 2:44.25 | 3:39.00 | |||
16 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.86 | 1:46.69 | 2:44.09 | 3:41.55 | |||
17 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.82 | 1:50.67 | 2:50.25 | 3:50.25 | |||
18 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.87 | 1:54.11 | 2:53.95 | 3:52.41 | |||
19 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.88 | 1:56.59 | 2:56.64 | 3:54.26 | |||
20 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 53.18 | 1:54.06 | 2:56.74 | 3:56.09 | |||
21 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 55.29 | 1:55.67 | 2:57.44 | 3:57.64 | |||
22 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.87 | 1:56.43 | 2:58.30 | 3:58.21 | |||
23 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.32 | 1:56.89 | 2:59.66 | 4:00.97 | |||
24 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 55.99 | 1:59.44 | 3:02.57 | 4:04.81 | |||
- | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 1:05.68 | 2:13.76 | 3:34.22 | 4:35.53 | |||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:06.23 | 2:20.59 | 3:45.28 | 4:49.41 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:08.66 | 2:24.32 | 3:49.99 | 4:56.38 | |||
2 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:10.27 | 2:37.19 | 4:04.42 | 5:16.81 | |||
3 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:10.60 | 2:32.28 | 4:11.53 | 5:26.56 | |||
4 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:10.56 | 2:36.35 | 4:12.50 | 5:26.79 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 1:11.47 | 2:34.71 | 4:08.72 | 5:23.10 | |||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 1:26.81 | 2:49.50 | 4:23.56 | 5:43.60 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:28.92 | 3:02.65 | 4:44.66 | 6:05.43 | |||
2 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:30.66 | 3:01.73 | 4:51.44 | 6:18.35 | |||
3 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:36.09 | 3:10.39 | 4:55.00 | 6:20.78 | |||
4 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 1:37.86 | 3:15.85 | 5:01.34 | 6:24.80 | |||
5 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:33.83 | 3:13.42 | 4:58.27 | 6:28.74 | |||
6 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 1:39.49 | 3:13.20 | 5:08.83 | 6:30.45 | |||
7 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:45.07 | 3:27.52 | 5:23.00 | 6:52.41 | |||
8 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 1:45.06 | 3:26.10 | 5:26.06 | 6:59.40 | |||
- | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:10.31 | 2:27.43 | 3:46.30 | 5:05.47 | 19:42.45 | ||
6:24.41 | 7:44.08 | 9:04.09 | 10:25.04 | |||||||
11:45.13 | 13:05.28 | 14:25.11 | 15:44.62 | |||||||
17:04.71 | 18:24.31 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:15.75 | 2:38.35 | 4:01.84 | 5:24.51 | 20:49.89 | ||
6:49.31 | 8:14.25 | 9:39.44 | 11:02.62 | |||||||
12:26.92 | 13:50.72 | 15:14.71 | 16:39.32 | |||||||
18:04.46 | 19:28.44 | |||||||||
2 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:21.16 | 2:52.21 | 4:23.68 | 5:56.80 | 22:53.26 | ||
7:30.47 | 9:05.11 | 10:37.69 | 12:09.94 | |||||||
13:44.27 | 15:17.70 | 16:51.38 | 18:25.63 | |||||||
19:59.15 | 21:28.67 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:15.80 | 2:37.77 | 4:01.13 | 5:25.12 | 21:06.01 | ||
6:49.81 | 8:14.23 | 9:39.20 | 11:04.38 | |||||||
12:29.41 | 13:55.57 | 15:21.82 | 16:48.73 | |||||||
18:16.35 | 19:41.73 | |||||||||
2 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:16.89 | 2:43.69 | 4:11.22 | 5:39.96 | 21:48.57 | ||
7:08.03 | 8:34.63 | 10:02.35 | 11:32.58 | |||||||
13:02.02 | 14:29.25 | 15:58.24 | 17:27.41 | |||||||
18:56.68 | 20:24.84 | |||||||||
3 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:19.36 | 2:45.65 | 4:12.58 | 5:41.55 | 22:12.88 | ||
7:09.74 | 8:39.80 | 10:09.98 | 11:39.84 | |||||||
13:10.74 | 14:42.40 | 16:13.36 | 17:44.60 | |||||||
19:15.36 | 20:44.83 | |||||||||
4 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 1:19.32 | 2:45.46 | 4:11.73 | 5:41.03 | 22:19.48 | ||
7:09.89 | 8:39.74 | 10:09.76 | 11:38.58 | |||||||
13:10.15 | 14:41.35 | 16:13.25 | 17:44.46 | |||||||
19:17.30 | 20:50.23 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:15.87 | 2:38.51 | 4:02.93 | 5:28.98 | 21:15.77 | ||
6:55.78 | 8:21.91 | 9:48.53 | 11:14.63 | |||||||
12:40.64 | 14:07.90 | 15:34.13 | 17:01.74 | |||||||
18:26.55 | 19:52.88 | |||||||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:24.89 | 2:59.82 | 4:36.07 | 6:13.89 | 23:59.68 | ||
7:50.83 | 9:26.94 | 11:06.36 | 12:44.48 | |||||||
14:23.80 | 16:01.40 | 17:40.37 | 19:18.74 | |||||||
20:56.97 | 22:31.90 | |||||||||
3 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:24.06 | 2:58.78 | 4:36.57 | 6:15.01 | 24:25.70 | ||
7:54.01 | 9:33.37 | 11:14.50 | 12:53.00 | |||||||
14:32.23 | 16:12.71 | 17:51.55 | 19:30.78 | |||||||
21:10.36 | 22:48.93 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 12:57 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ebba Taberman | 1998 | Täby Sim | 1:20.15 | 2:49.85 | 4:21.59 | 5:56.54 | 12:17.43 | ||
7:32.71 | 9:08.84 | 10:43.70 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:10.93 | 2:25.60 | 3:40.30 | 4:55.35 | 9:47.61 | ||
6:08.21 | 7:22.01 | 8:35.77 | ||||||||
2 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:13.07 | 2:31.88 | 3:50.40 | 5:10.77 | 10:27.38 | ||
6:30.15 | 7:49.71 | 9:10.19 | ||||||||
3 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:16.23 | 2:38.09 | 3:59.95 | 5:21.93 | 10:43.54 | ||
6:43.35 | 8:04.28 | 9:24.58 | ||||||||
- | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 1:10.64 | 2:25.53 | 3:40.40 | 4:55.92 | 9:52.37 | ||
6:10.41 | 7:25.42 | 8:40.45 | ||||||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.04 | 2:27.47 | 3:42.33 | 4:57.67 | 9:58.62 | ||
6:12.75 | 7:28.78 | 8:44.45 | ||||||||
3 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:17.02 | 2:39.12 | 4:00.89 | 5:23.39 | 10:52.37 | ||
6:44.97 | 8:09.00 | 9:31.59 | ||||||||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:16.45 | 2:39.51 | 4:04.23 | 5:29.78 | 11:02.12 | ||
6:54.08 | 8:18.19 | 9:41.67 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 1:18.96 | 2:43.13 | 4:07.65 | 5:33.07 | 11:04.46 | ||
6:56.56 | 8:20.99 | 9:44.28 | ||||||||
2 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.57 | 2:46.64 | 4:12.47 | 5:38.29 | 11:09.03 | ||
7:03.95 | 8:27.88 | 9:51.55 | ||||||||
3 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:17.01 | 2:41.19 | 4:08.09 | 5:34.69 | 11:16.29 | ||
7:01.42 | 8:27.99 | 9:53.60 | ||||||||
4 | Sophia Wåhlén | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 1:17.44 | 2:43.88 | 4:12.07 | 5:41.71 | 11:35.26 | ||
7:11.83 | 8:41.44 | 10:09.72 | ||||||||
5 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:20.34 | 2:48.44 | 4:16.72 | 5:44.47 | 11:37.88 | ||
7:13.34 | 8:42.23 | 10:10.85 | ||||||||
6 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:27.19 | 3:01.70 | 4:37.60 | 6:13.54 | 12:25.16 | ||
7:48.43 | 9:22.64 | 10:56.79 | ||||||||
7 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:25.28 | 3:00.13 | 4:34.62 | 6:11.52 | 12:31.43 | ||
7:47.74 | 9:22.74 | 10:58.56 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:57 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 29.43 | 1:03.32 | 1:38.54 | 2:13.50 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.29 | 1:07.53 | 1:43.80 | 2:21.08 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 36.75 | 1:21.00 | 2:08.40 | 2:52.65 | |||
2 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.70 | 1:19.14 | 2:09.32 | 3:01.17 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 35.54 | 1:17.14 | 2:01.08 | 2:45.21 | |||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.50 | 1:27.37 | 2:19.88 | 3:11.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.26 | 1:11.16 | 1:56.17 | 2:30.20 | |||
2 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.11 | 1:16.19 | 2:03.90 | 2:42.37 | |||
3 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 35.80 | 1:19.73 | 2:07.74 | 2:45.51 | |||
4 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.22 | 1:21.08 | 2:16.13 | 2:57.96 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.58 | 1:15.13 | 1:57.47 | 2:30.55 | |||
2 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.49 | 1:12.66 | 2:00.24 | 2:35.31 | |||
3 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.20 | 1:12.72 | 2:00.65 | 2:37.17 | |||
4 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.10 | 1:15.86 | 2:03.45 | 2:38.09 | |||
5 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.06 | 1:18.93 | 2:03.90 | 2:40.61 | |||
6 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.02 | 1:16.88 | 2:02.29 | 2:41.19 | |||
7 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.82 | 1:17.30 | 2:03.50 | 2:41.46 | |||
8 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 34.73 | 1:15.58 | 2:04.54 | 2:41.50 | |||
9 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 36.30 | 1:21.93 | 2:06.59 | 2:42.60 | |||
10 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.63 | 1:15.99 | 2:06.56 | 2:44.09 | |||
11 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 38.51 | 1:21.67 | 2:07.39 | 2:45.73 | |||
12 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.37 | 1:22.13 | 2:16.86 | 2:57.04 | |||
13 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.00 | 1:24.20 | 2:20.22 | 3:00.76 | |||
14 | Annastasia Wrembicki | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 40.36 | 1:31.31 | 2:25.98 | 3:12.62 | |||
15 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 43.74 | 1:34.58 | 2:35.60 | 3:20.24 | |||
- | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 32.82 | 1:11.73 | 1:57.76 | 2:33.99 | |||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 34.02 | 1:13.87 | 2:02.30 | 2:40.17 | |||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.46 | 1:14.74 | 2:03.63 | 2:41.86 | |||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.63 | 1:22.18 | 2:10.43 | 2:49.92 | |||
5 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.78 | 1:21.97 | 2:11.99 | 2:50.63 | |||
6 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.42 | 1:20.97 | 2:14.70 | 2:53.08 | |||
7 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.50 | 1:26.26 | 2:14.05 | 2:55.49 | |||
8 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.87 | 1:29.67 | 2:20.50 | 3:02.42 | |||
9 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.43 | 1:28.23 | 2:27.28 | 3:09.40 | |||
10 | Josefin Asp | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.09 | 1:35.43 | 2:34.17 | 3:20.01 | |||
11 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.62 | 1:36.96 | 2:35.09 | 3:22.44 | |||
12 | Louise Törnblom | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.62 | 1:35.34 | 2:40.49 | 3:30.67 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.59 | 1:12.98 | 2:01.08 | 2:37.94 | |||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.19 | 1:14.08 | 2:01.28 | 2:38.25 | |||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.61 | 1:17.33 | 2:04.36 | 2:41.84 | |||
4 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 36.13 | 1:17.57 | 2:04.08 | 2:43.13 | |||
5 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.78 | 1:19.44 | 2:06.75 | 2:44.01 | |||
6 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.64 | 1:17.95 | 2:08.15 | 2:46.47 | |||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.81 | 1:19.15 | 2:07.32 | 2:46.90 | |||
8 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 39.31 | 1:19.73 | 2:09.64 | 2:49.13 | |||
9 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 38.25 | 1:20.09 | 2:10.98 | 2:50.28 | |||
10 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.38 | 1:20.53 | 2:12.33 | 2:50.53 | |||
11 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 39.41 | 1:24.64 | 2:11.70 | 2:55.09 | |||
12 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.83 | 1:27.74 | 2:13.79 | 2:56.39 | |||
13 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.47 | 1:23.58 | 2:15.23 | 2:56.88 | |||
14 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 39.57 | 1:25.60 | 2:16.02 | 2:57.03 | |||
15 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.82 | 1:27.89 | 2:16.93 | 2:57.53 | |||
16 | Jennifer Laine | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.59 | 1:26.95 | 2:18.27 | 2:58.90 | |||
17 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 37.75 | 1:25.06 | 2:16.32 | 2:59.46 | |||
18 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 40.62 | 1:29.01 | 2:21.22 | 2:59.79 | |||
19 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 42.00 | 1:28.46 | 2:20.60 | 3:00.83 | |||
20 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.15 | 1:25.93 | 2:20.76 | 3:01.22 | |||
21 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.99 | 1:20.88 | 2:18.97 | 3:01.36 | |||
22 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 42.64 | 1:27.59 | 2:22.71 | 3:01.66 | |||
23 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 39.70 | 1:25.48 | 2:22.19 | 3:02.32 | |||
24 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 39.82 | 1:26.27 | 2:23.55 | 3:03.31 | |||
25 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.68 | 1:26.68 | 2:21.84 | 3:03.80 | |||
26 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.27 | 1:28.91 | 2:21.18 | 3:04.30 | |||
27 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 41.06 | 1:28.43 | 2:22.56 | 3:04.60 | |||
28 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 43.80 | 1:33.52 | 2:24.41 | 3:05.31 | |||
29 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.66 | 1:26.22 | 2:21.49 | 3:05.98 | |||
30 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 43.07 | 1:31.61 | 2:25.30 | 3:06.27 | |||
31 | Stephanie Wrembicki | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 39.68 | 1:28.92 | 2:22.40 | 3:07.66 | |||
32 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.21 | 1:32.16 | 2:28.17 | 3:13.81 | |||
33 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.77 | 1:29.56 | 2:27.85 | 3:15.52 | |||
34 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 46.70 | 1:40.53 | 2:32.96 | 3:17.10 | |||
35 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.97 | 1:37.38 | 2:33.17 | 3:17.77 | |||
36 | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | 44.48 | 1:33.11 | 2:32.38 | 3:18.00 | |||
37 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.69 | 1:38.69 | 2:36.09 | 3:21.57 | |||
38 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.74 | 1:42.10 | 2:39.10 | 3:22.31 | |||
39 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 48.99 | 1:43.49 | 2:41.45 | 3:28.65 | |||
40 | Lova Ergon | 2001 | Spårvägen Simförening | 48.74 | 1:42.79 | 2:41.54 | 3:29.95 | |||
41 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.57 | 1:45.82 | 2:43.95 | 3:31.74 | |||
42 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 50.19 | 1:42.03 | 2:44.39 | 3:32.25 | |||
43 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.30 | 1:46.78 | 2:44.25 | 3:36.46 | |||
44 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 55.84 | 1:48.84 | 2:49.03 | 3:38.86 | |||
45 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 56.22 | 1:51.15 | 2:52.98 | 3:45.30 | |||
46 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.96 | 1:49.56 | 2:58.49 | 3:47.74 | |||
- | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.92 | 2:16.27 | 3:24.92 | 4:32.01 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:02.28 | 2:07.58 | 3:12.63 | 4:17.58 | |||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:05.58 | 2:14.85 | 3:22.05 | 4:28.59 | |||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:06.05 | 2:15.47 | 3:22.83 | 4:30.03 | |||
4 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:07.88 | 2:20.78 | 3:34.33 | 4:47.20 | |||
5 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.24 | 2:23.54 | 3:42.86 | 4:59.31 | |||
- | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:13.06 | 2:29.65 | 3:44.43 | 4:55.66 | |||
2 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:13.87 | 2:31.94 | 3:51.91 | 5:08.21 | |||
3 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:16.87 | 2:45.41 | 4:16.51 | 5:40.00 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:11.28 | 2:27.86 | 3:44.26 | 4:56.91 | |||
2 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:11.48 | 2:29.60 | 3:47.28 | 5:02.83 | |||
3 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:11.29 | 2:28.81 | 3:48.41 | 5:05.52 | |||
4 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:12.99 | 2:31.12 | 3:49.76 | 5:06.59 | |||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:15.01 | 2:35.71 | 3:55.44 | 5:10.16 | |||
6 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:15.54 | 2:35.60 | 3:55.34 | 5:10.66 | |||
7 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:15.60 | 2:37.47 | 4:00.70 | 5:22.58 | |||
8 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 1:18.23 | 2:42.61 | 4:05.20 | 5:22.78 | |||
9 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 1:15.21 | 2:37.63 | 4:02.85 | 5:27.77 | |||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 1:21.76 | 2:50.95 | 4:20.80 | 5:46.60 | |||
11 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:20.90 | 2:50.24 | 4:20.14 | 5:47.85 | |||
12 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:21.61 | 2:51.65 | 4:22.79 | 5:50.58 | |||
13 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:22.54 | 2:53.91 | 4:25.41 | 5:52.94 | |||
14 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:23.25 | 2:55.55 | 4:30.14 | 6:04.23 | |||
15 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:23.56 | 2:57.05 | 4:31.30 | 6:04.43 | |||
16 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:25.39 | 2:58.46 | 4:33.48 | 6:05.47 | |||
17 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 1:25.56 | 2:59.63 | 4:36.67 | 6:09.85 | |||
18 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:31.73 | 3:11.59 | 4:53.31 | 6:27.93 | |||
19 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:32.80 | 3:13.19 | 4:53.32 | 6:28.13 | |||
20 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:37.38 | 3:27.95 | 5:20.88 | 7:07.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:32 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 32.94 | 1:08.35 | |||||
2 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.16 | 1:12.28 | |||||
3 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 34.73 | 1:13.18 | |||||
4 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 37.71 | 1:17.03 | |||||
5 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 39.64 | 1:23.82 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.90 | 1:07.81 | |||||
2 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.79 | 1:10.30 | |||||
3 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.28 | 1:14.67 | |||||
4 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.62 | 1:15.29 | |||||
5 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 36.20 | 1:15.35 | |||||
6 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.73 | 1:19.51 | |||||
7 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 38.29 | 1:19.96 | |||||
8 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.67 | 1:24.05 | |||||
9 | Emma Udd | 1999 | Täby Sim | 42.06 | 1:25.50 | |||||
10 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 41.18 | 1:25.86 | |||||
11 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 46.37 | 1:33.50 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.50 | 1:13.89 | |||||
2 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 39.10 | 1:17.89 | |||||
3 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 39.69 | 1:21.37 | |||||
4 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.10 | 1:21.65 | |||||
5 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.62 | 1:25.19 | |||||
6 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.25 | 1:25.22 | |||||
7 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.20 | 1:25.40 | |||||
8 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägen Simförening | 46.52 | 1:35.04 | |||||
9 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.31 | 1:39.25 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.07 | 1:13.61 | |||||
2 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.48 | 1:14.97 | |||||
3 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 37.24 | 1:15.92 | |||||
4 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.05 | 1:18.23 | |||||
5 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.41 | 1:21.98 | |||||
6 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.36 | 1:22.52 | |||||
7 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.19 | 1:23.52 | |||||
8 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.24 | 1:23.77 | |||||
9 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 40.33 | 1:23.89 | |||||
10 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.46 | 1:25.04 | |||||
11 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 43.52 | 1:28.97 | |||||
12 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.04 | 1:29.16 | |||||
13 | Stephanie Wrembicki | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 45.07 | 1:29.96 | |||||
14 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.95 | 1:30.19 | |||||
15 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.17 | 1:32.17 | |||||
16 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.37 | 1:32.80 | |||||
17 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.95 | 1:34.05 | |||||
18 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.24 | 1:36.63 | |||||
19 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.12 | 1:38.13 | |||||
20 | Lova Ergon | 2001 | Spårvägen Simförening | 47.96 | 1:38.72 | |||||
21 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 49.08 | 1:40.30 | |||||
22 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 49.07 | 1:40.76 | |||||
23 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.64 | 1:41.30 | |||||
24 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.62 | 1:42.88 | |||||
25 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.55 | 1:42.96 | |||||
26 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 48.98 | 1:42.99 | |||||
27 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.68 | 1:43.33 | |||||
28 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.54 | 1:46.34 | |||||
29 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.54 | 1:46.56 | |||||
- | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Saga Thyrberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:32 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.77 | 1:04.49 | 1:39.63 | 2:13.71 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 32.26 | 1:07.48 | 1:44.56 | 2:20.53 | |||
2 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.25 | 1:11.53 | 1:49.49 | 2:26.52 | |||
3 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.86 | 1:12.69 | 1:52.44 | 2:31.22 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 32.09 | 1:08.47 | 1:45.50 | 2:20.64 | |||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 33.81 | 1:10.26 | 1:48.15 | 2:24.72 | |||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.40 | 1:12.77 | 1:52.76 | 2:31.27 | |||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 34.59 | 1:13.24 | 1:53.84 | 2:33.61 | |||
5 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.88 | 1:20.22 | 2:03.71 | 2:45.92 | |||
6 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 37.85 | 1:20.46 | 2:04.11 | 2:46.28 | |||
7 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.57 | 1:21.30 | 2:04.53 | 2:46.31 | |||
8 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.65 | 1:26.16 | 2:13.39 | 2:59.47 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 38.79 | 1:21.75 | 2:05.37 | 2:48.31 | |||
2 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.54 | 1:21.53 | 2:07.13 | 2:51.99 | |||
3 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 41.27 | 1:26.05 | 2:13.26 | 2:56.75 | |||
4 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 45.16 | 1:32.58 | 2:20.39 | 3:06.00 | |||
5 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 45.08 | 1:33.21 | 2:21.58 | 3:06.13 | |||
6 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 43.99 | 1:32.15 | 2:21.35 | 3:07.95 | |||
7 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.40 | 1:34.69 | 2:25.04 | 3:08.10 | |||
8 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.19 | 1:33.45 | 2:23.27 | 3:10.80 | |||
9 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.27 | 1:36.29 | 2:25.85 | 3:15.90 | |||
10 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.56 | 1:43.89 | 2:37.03 | 3:27.02 | |||
11 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.92 | 1:46.07 | 2:41.95 | 3:35.39 | |||
12 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.87 | 1:48.73 | 2:44.72 | 3:39.01 | |||
- | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.77 | 1:00.65 | |||||
2 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 29.83 | 1:02.57 | |||||
3 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 30.50 | 1:03.40 | |||||
4 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 31.12 | 1:04.67 | |||||
5 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 31.30 | 1:04.69 | |||||
6 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 31.37 | 1:05.34 | |||||
7 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.74 | 1:06.87 | |||||
8 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.28 | 1:07.85 | |||||
9 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 32.61 | 1:08.79 | |||||
10 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.71 | 1:11.55 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.85 | 1:01.58 | |||||
2 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.03 | 1:03.34 | |||||
3 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.14 | 1:04.57 | |||||
4 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 31.15 | 1:04.69 | |||||
5 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.85 | 1:05.09 | |||||
6 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.41 | 1:05.46 | |||||
7 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.89 | 1:05.60 | |||||
8 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.15 | 1:05.88 | |||||
9 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 31.88 | 1:06.44 | |||||
10 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 33.11 | 1:07.26 | |||||
11 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.78 | 1:08.52 | |||||
12 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.20 | 1:08.62 | |||||
13 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.87 | 1:08.99 | |||||
14 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.93 | 1:09.77 | |||||
15 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.21 | 1:11.00 | |||||
16 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 34.67 | 1:12.17 | |||||
17 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 34.20 | 1:13.56 | |||||
18 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 35.39 | 1:14.97 | |||||
19 | Emma Udd | 1999 | Täby Sim | 36.96 | 1:15.04 | |||||
20 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.58 | 1:21.81 | |||||
- | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | DNF | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 29.89 | 1:01.94 | |||||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.00 | 1:03.83 | |||||
3 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 32.07 | 1:07.08 | |||||
4 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.01 | 1:08.58 | |||||
5 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.59 | 1:09.05 | |||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.97 | 1:09.11 | |||||
7 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 34.22 | 1:09.97 | |||||
8 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.12 | 1:11.10 | |||||
9 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.08 | 1:12.88 | |||||
10 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 34.66 | 1:12.93 | |||||
11 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.59 | 1:16.45 | |||||
12 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.46 | 1:21.23 | |||||
13 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.72 | 1:23.12 | |||||
14 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.22 | 1:23.47 | |||||
15 | Louise Törnblom | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.30 | 1:26.88 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.25 | 1:03.71 | |||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.44 | 1:05.13 | |||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.12 | 1:06.04 | |||||
4 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.14 | 1:08.46 | |||||
5 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 34.05 | 1:10.48 | |||||
6 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.77 | 1:11.95 | |||||
7 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 34.38 | 1:12.05 | |||||
8 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.50 | 1:13.02 | |||||
9 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.58 | 1:13.72 | |||||
10 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.81 | 1:14.76 | |||||
11 | Jennifer Laine | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.68 | 1:14.83 | |||||
12 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.96 | 1:14.86 | |||||
13 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.15 | 1:15.02 | |||||
14 | Stephanie Wrembicki | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 35.40 | 1:15.33 | |||||
15 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 37.32 | 1:16.65 | |||||
16 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 36.62 | 1:17.48 | |||||
17 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 37.40 | 1:18.76 | |||||
18 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.87 | 1:18.99 | |||||
19 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.06 | 1:19.77 | |||||
20 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.09 | 1:20.06 | |||||
21 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.95 | 1:20.41 | |||||
22 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.02 | 1:21.02 | |||||
23 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.53 | 1:21.86 | |||||
24 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.83 | 1:21.99 | |||||
25 | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | 38.98 | 1:22.64 | |||||
26 | Towalie Hedelin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.42 | 1:24.74 | |||||
27 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.54 | 1:25.69 | |||||
28 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.19 | 1:26.15 | |||||
29 | Lova Ergon | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.90 | 1:26.80 | |||||
30 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.99 | 1:27.82 | |||||
30 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.28 | 1:27.82 | |||||
32 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.04 | 1:28.12 | |||||
33 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.59 | 1:28.37 | |||||
34 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.82 | 1:28.73 | |||||
35 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 43.12 | 1:28.78 | |||||
36 | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 42.42 | 1:29.83 | |||||
37 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.90 | 1:29.90 | |||||
38 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.98 | 1:30.43 | |||||
39 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.01 | 1:31.74 | |||||
40 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.23 | 1:32.15 | |||||
41 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.17 | 1:37.68 | |||||
- | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:28 |