Tulokset Grand Prix 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grand Prix 1 | Tulostuspäivämäärä | 18 lokakuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:14 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 18 lokakuu 2014 |
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät |
ME: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:03.52 2012-12-15 |
PE: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.21 2009-12-19 |
SE: Jenna Laukkanen (1996) 1:06.46 2013-02-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 779 | 32.15 | 1:07.76 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Silja Känsäkoski | 1997 | 744 | 32.49 | 1:08.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Veera Kivirinta | 1995 | 691 | 32.75 | 1:10.51 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Moona Koski | 1999 | 670 | 33.54 | 1:11.26 | |||||
Uinti Imatra | ||||||||||
5 | Maria Siiskonen | 1997 | 657 | 33.30 | 1:11.71 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 610 | 34.28 | 1:13.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Leena Koivusalo | 1993 | 610 | 34.68 | 1:13.50 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Emilia Eloranta | 1997 | 606 | 35.82 | 1:13.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 602 | 36.10 | 1:13.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 600 | 35.38 | 1:13.93 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Lotta Räisänen | 1999 | 591 | 35.87 | 1:14.29 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Minni Kotka | 1998 | 578 | 35.85 | 1:14.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Emilia Lahtinen | 1996 | 569 | 35.68 | 1:15.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Erika Bergström | 1996 | 569 | 36.34 | 1:15.24 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Aura Lehtonen | 1998 | 564 | 36.29 | 1:15.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Maija Hirvo | 1997 | 536 | 37.37 | 1:16.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Ninni Luoma | 1998 | 530 | 36.80 | 1:17.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Katriina Korpi | 2000 | 512 | 37.49 | 1:17.91 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Laura Lahtinen | 2003 | 510 | 36.85 | 1:18.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Riina Strengell | 1997 | 510 | 36.69 | 1:18.04 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Emilia Potkonen | 1998 | 509 | 37.07 | 1:18.06 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Aada Illikainen | 1998 | 503 | 36.21 | 1:18.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Saara Palo | 1996 | 498 | 37.34 | 1:18.65 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
24 | Sofia Risteelä | 1993 | 497 | 37.32 | 1:18.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Nadja Åman | 1996 | 497 | 36.95 | 1:18.72 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 492 | 36.46 | 1:18.96 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Veera Kauppinen | 1998 | 492 | 38.06 | 1:18.98 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
28 | Hanna Kareinen | 2000 | 482 | 36.12 | 1:19.48 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Maria Ripatti | 1987 | 478 | 37.42 | 1:19.73 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Jonna Laukkanen | 1998 | DNF | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
- | Lotta Mielonen | 1996 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 18 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:14 |