Results for IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2014 alkukilpailut HKS | Tulostuspäivämäärä | 01 marraskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kouvola | Tulostusaika | 10:52 | |||
Järjestäjä | KoU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 marraskuu 2014 |
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Hakkarainen | 2000 | 443 | 30.92 | 1:04.19 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Walentin Koskinen | 2000 | 409 | 31.80 | 1:05.91 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Teemu Lehtonen | 2000 | 397 | 31.72 | 1:06.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Niklas Uitto | 2000 | 377 | 33.04 | 1:07.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Jakob Sievers | 2000 | 375 | 33.11 | 1:07.85 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Mikael Lähde | 2000 | 328 | 33.96 | 1:10.92 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 320 | 33.42 | 1:11.49 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Samuli Halme | 2000 | 316 | 34.41 | 1:11.85 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 278 | 36.09 | 1:14.97 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Arttu Heikkinen | 2000 | 269 | 36.43 | 1:15.78 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Onni Kuronen | 2000 | 259 | 36.62 | 1:16.75 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Tatu Korhonen | 2000 | 255 | 37.23 | 1:17.11 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Mikael Piirainen | 2000 | 253 | 37.84 | 1:17.35 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 245 | 37.86 | 1:18.18 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Roope Liuska | 2000 | 220 | 39.20 | 1:21.00 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Karl Ladva | 2000 | 202 | 39.40 | 1:23.35 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
17 | Jasper Jokinen | 2000 | 186 | 41.27 | 1:25.71 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Aleksander Laihinen | 2000 | 184 | 41.31 | 1:25.94 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
19 | Jere Kärkäinen | 2000 | 158 | 44.13 | 1:30.40 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Markus Heino | 2000 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Veeti Raivio | 2000 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Kokko | 1999 | 384 | 32.27 | 1:07.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Aapo Eerola | 1999 | 373 | 32.82 | 1:07.98 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 370 | 32.75 | 1:08.16 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Patrik Jantunen | 1999 | 307 | 34.19 | 1:12.48 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Lauri Ytti | 1999 | 298 | 35.18 | 1:13.24 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Atte Kaartosalmi | 1999 | 282 | 36.47 | 1:14.61 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Tatu Paasikallio | 1999 | 280 | 35.76 | 1:14.74 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Benjamin Turunen | 1999 | 268 | 36.97 | 1:15.90 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
9 | Miika Pänttönen | 1999 | 266 | 37.07 | 1:16.02 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Joni Kilponen | 1999 | 256 | 36.21 | 1:17.01 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Kevin Lokkila | 1999 | 199 | 39.67 | 1:23.72 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Lauri Löyttyniemi | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Leo Rytövuori | 1999 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 502 | 29.47 | 1:01.56 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Deny Belaic | 1998 | 483 | 30.46 | 1:02.36 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Teemu Vihervaara | 1998 | 450 | 30.80 | 1:03.86 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
4 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 423 | 30.86 | 1:05.19 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
5 | Jami Kuosmanen | 1998 | 390 | 32.91 | 1:06.95 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Tino Laine | 1998 | 343 | 33.41 | 1:09.85 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Atte Kulmala | 1998 | 342 | 34.66 | 1:09.97 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Jere Honkamäki | 1998 | 303 | 34.75 | 1:12.79 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Eemil Laine | 1998 | 239 | 37.75 | 1:18.76 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit | Tulostusaika | 10:52 |