Results for Höstsimiaden 2014, Järfälla
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 22 november 2014 | |||
Tävlingsort | Jakobsberg | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Järfälla S | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 november 2014 |
Gren 9, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.40 | 1:05.17 | |||||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.52 | 1:05.52 | |||||
3 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.67 | 1:05.80 | |||||
4 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.36 | 1:06.39 | |||||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 31.94 | 1:06.41 | |||||
6 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.77 | 1:07.84 | |||||
7 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.69 | 1:08.87 | |||||
8 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.36 | 1:09.70 | |||||
9 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.39 | 1:09.84 | |||||
10 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.43 | 1:09.94 | |||||
11 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.44 | 1:10.55 | |||||
12 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.16 | 1:10.57 | |||||
13 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.94 | 1:10.96 | |||||
14 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.49 | 1:11.30 | |||||
15 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.75 | 1:11.59 | |||||
16 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 35.18 | 1:12.16 | |||||
17 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.02 | 1:12.58 | |||||
18 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 34.96 | 1:12.62 | |||||
19 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.62 | 1:12.79 | |||||
20 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.68 | 1:13.46 | |||||
21 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.01 | 1:13.64 | |||||
22 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.93 | 1:13.73 | |||||
23 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 35.01 | 1:13.87 | |||||
24 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.25 | 1:13.90 | |||||
25 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 36.09 | 1:15.43 | |||||
26 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.73 | 1:19.17 | |||||
27 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 36.57 | 1:19.79 | |||||
28 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 39.63 | 1:22.24 | |||||
29 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 39.44 | 1:22.55 | |||||
30 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.72 | 1:23.29 | |||||
31 | Kim Carlsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.72 | 1:24.24 | |||||
32 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 1:25.10 | 1:25.10 | |||||
33 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.58 | 1:26.03 | |||||
34 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.02 | 1:26.82 | |||||
35 | Marcus Sundberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.80 | 1:33.37 | |||||
36 | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | 45.92 | 1:36.93 | |||||
37 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 46.31 | 1:37.47 | |||||
38 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.87 | 1:37.96 | |||||
39 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 47.14 | 1:41.49 | |||||
- | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Denniz Yilmaz | 2002 | Väsby Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 22 november 2014 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap | Utskriftstid | 11:07 |