Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.74 | 58.95 | |||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.25 | 1:00.03 | |||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.38 | 1:00.23 | |||||
4 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 29.70 | 1:01.20 | |||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.72 | 1:01.55 | |||||
6 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.95 | 1:02.06 | |||||
7 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.18 | 1:02.08 | |||||
8 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.69 | 1:02.93 | |||||
9 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.19 | 1:03.11 | |||||
10 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 30.70 | 1:03.19 | |||||
11 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.44 | 1:03.31 | |||||
12 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 31.09 | 1:03.55 | |||||
13 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 30.70 | 1:03.67 | |||||
14 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.16 | 1:03.84 | |||||
15 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 31.27 | 1:04.18 | |||||
16 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.64 | 1:04.47 | |||||
16 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.06 | 1:04.47 | |||||
18 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 31.06 | 1:04.50 | |||||
19 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 31.56 | 1:04.70 | |||||
20 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.39 | 1:04.72 | |||||
21 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.01 | 1:05.44 | |||||
22 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 31.91 | 1:05.57 | |||||
23 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.10 | 1:05.92 | |||||
24 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.71 | 1:06.24 | |||||
25 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.72 | 1:06.67 | |||||
26 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.35 | 1:06.72 | |||||
27 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.39 | 1:06.75 | |||||
28 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 32.71 | 1:06.96 | |||||
29 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.93 | 1:07.47 | |||||
30 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.50 | 1:07.67 | |||||
31 | Daniel C. Biørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 33.51 | 1:08.23 | |||||
32 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.26 | 1:08.91 | |||||
33 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.18 | 1:09.15 | |||||
34 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 33.75 | 1:09.19 | |||||
35 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.80 | 1:10.83 | |||||
36 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.78 | 1:11.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:23 |