Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 28.33 | 1:01.12 | 1:34.32 | 2:08.50 | |||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømmeklub | 28.86 | 1:01.66 | 1:35.33 | 2:10.86 | |||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.56 | 1:03.26 | 1:37.77 | 2:12.05 | |||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.27 | 1:04.35 | 1:38.51 | 2:13.88 | |||
5 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.87 | 1:02.57 | 1:38.90 | 2:14.30 | |||
6 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.40 | 1:05.07 | 1:40.17 | 2:16.06 | |||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.32 | 1:03.33 | 1:39.69 | 2:17.40 | |||
8 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.59 | 1:05.64 | 1:41.49 | 2:17.45 | |||
9 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 30.20 | 1:04.73 | 1:41.07 | 2:18.53 | |||
10 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.31 | 1:05.36 | 1:41.61 | 2:18.56 | |||
11 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.31 | 1:06.87 | 1:42.99 | 2:19.16 | |||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.38 | 1:07.26 | 1:43.35 | 2:19.43 | |||
13 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 30.20 | 1:05.47 | 1:42.91 | 2:19.71 | |||
14 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 31.34 | 1:07.75 | 1:44.48 | 2:21.34 | |||
15 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.70 | 1:07.84 | 1:43.92 | 2:21.53 | |||
16 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 30.62 | 1:07.52 | 1:44.66 | 2:22.47 | |||
17 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 31.12 | 1:07.58 | 1:45.50 | 2:23.34 | |||
18 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 31.13 | 1:07.50 | 1:44.74 | 2:23.54 | |||
19 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 32.70 | 1:09.57 | 1:47.32 | 2:24.16 | |||
20 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.62 | 1:07.96 | 1:45.98 | 2:25.26 | |||
21 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.60 | 1:08.70 | 1:46.80 | 2:25.47 | |||
22 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.36 | 1:07.19 | 1:45.73 | 2:25.49 | |||
23 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.57 | 1:09.82 | 1:47.55 | 2:26.02 | |||
24 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.30 | 1:09.85 | 1:49.19 | 2:28.58 | |||
25 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.13 | 1:09.63 | 1:48.98 | 2:28.79 | |||
26 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.74 | 1:12.03 | 1:52.44 | 2:31.24 | |||
27 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:12.18 | 1:53.24 | 2:33.44 | |||
28 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.70 | 1:12.75 | 1:52.65 | 2:33.83 | |||
29 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.71 | 1:13.80 | 1:56.61 | 2:38.64 | |||
30 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.12 | 1:14.12 | 1:56.86 | 2:41.11 | |||
31 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.70 | 1:14.09 | 1:57.25 | 2:42.06 | |||
32 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.26 | 1:16.83 | 2:00.01 | 2:43.78 | |||
33 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.70 | 1:14.45 | 1:58.80 | 2:46.13 | |||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej samti berør 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:01 |