Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 29 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | st rgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stvne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Gentofte Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 05 december 2014 |
Lb 29, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 33.56 | 1:11.24 | 1:48.16 | 2:26.37 | |||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbk IF Af 1939 | 33.93 | 1:11.59 | 1:49.11 | 2:26.67 | |||
3 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 33.71 | 1:11.20 | 1:48.66 | 2:26.70 | |||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svmmeklub | 34.35 | 1:12.38 | 1:49.98 | 2:27.45 | |||
5 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svmmeklub | 34.18 | 1:12.23 | 1:51.51 | 2:29.06 | |||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 33.55 | 1:12.06 | 1:50.78 | 2:29.83 | |||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | 1:13.14 | 1:51.67 | 2:30.70 | |||
8 | Andr Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 34.34 | 1:11.73 | 1:50.86 | 2:31.14 | |||
9 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idrts Forening | 35.16 | 1:13.39 | 1:52.38 | 2:31.65 | |||
10 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.78 | 1:14.08 | 1:54.69 | 2:35.50 | |||
11 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brndby | 34.63 | 1:13.54 | 1:54.59 | 2:35.77 | |||
12 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idrts Forening | 36.83 | 1:16.53 | 1:56.11 | 2:36.01 | |||
13 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tstrup | 36.55 | 1:17.13 | 1:57.87 | 2:37.01 | |||
14 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svmmeklub | 36.06 | 1:16.34 | 1:57.50 | 2:38.17 | |||
15 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svmme Klub | 35.68 | 1:17.00 | 1:57.98 | 2:39.40 | |||
16 | Jakob Schmidt | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 36.67 | 1:17.64 | 1:59.78 | 2:40.79 | |||
17 | Alexander Aslak Nrgaard | 2000 | Sllerd Svmmeklub | 37.65 | 1:18.45 | 2:00.36 | 2:41.51 | |||
18 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svmning | 36.42 | 1:17.35 | 2:00.08 | 2:41.61 | |||
19 | Mads Haugrd Hansen | 2000 | Hvidovre Svmme Klub | 36.66 | 1:17.65 | 1:59.70 | 2:42.14 | |||
20 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svmmeklub | 37.99 | 1:19.51 | 2:01.21 | 2:42.82 | |||
21 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 37.09 | 1:19.43 | 2:02.06 | 2:43.43 | |||
22 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 36.75 | 1:18.97 | 2:02.33 | 2:45.69 | |||
23 | Jacob Holm | 2000 | Kge Svmmeklub | 37.90 | 1:21.04 | 2:03.76 | 2:45.72 | |||
24 | Johan Feld Srensen | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 36.15 | 1:18.31 | 2:02.99 | 2:47.90 | |||
25 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svmning | 38.10 | 1:20.88 | 2:04.35 | 2:48.15 | |||
26 | Andreas Norup | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 36.69 | 1:19.42 | 2:03.30 | 2:48.52 | |||
27 | Jakob Forsberg | 2000 | Helsinge Svmmeklub | 38.93 | 1:21.75 | 2:05.61 | 2:48.65 | |||
28 | Andreas L. Damgrd | 2000 | Kge Svmmeklub | 37.82 | 1:21.67 | 2:07.14 | 2:51.02 | |||
29 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 38.83 | 1:22.33 | 2:07.04 | 2:52.46 | |||
30 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idrts Forening | 39.89 | 1:23.48 | 2:08.26 | 2:52.87 | |||
31 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tstrup | 39.72 | 1:24.32 | 2:08.48 | 2:53.09 | |||
32 | Thor B. Hansen | 2000 | Kge Svmmeklub | 39.34 | 1:23.72 | 2:08.96 | 2:54.23 | |||
- | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingr Svmmeklub | DSQ | 2 flyben ved 25 m | |||||
- | Pierre Hgenhaug | 1999 | Sllerd Svmmeklub | DSQ | flyspark under svm. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:00 |