Resultat för Danske Årgangsmesterskaber gr. 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgangsmesterskab Gr. 1 | Udskriftsdato | 17 januar 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2015 |
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 660 | 29.78 | 1:03.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 617 | 29.49 | 1:04.66 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 615 | 30.89 | 1:04.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Thyra Jørgensen | 2002 | 609 | 30.46 | 1:04.92 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Føyn | 2002 | 603 | 31.13 | 1:05.15 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Mia Seehausen | 2001 | 557 | 31.44 | 1:06.90 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Ellen Nielsen | 2001 | 556 | 31.11 | 1:06.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 551 | 31.50 | 1:07.12 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Lea Joensen | 2001 | 550 | 30.84 | 1:07.15 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Kajsa Gregersen | 2001 | 540 | 31.17 | 1:07.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 530 | 31.61 | 1:08.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Laura Lange | 2001 | 528 | 32.25 | 1:08.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sarah Missing | 2001 | 522 | 32.77 | 1:08.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 516 | 32.71 | 1:08.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mia Steen Duus | 2001 | 510 | 31.84 | 1:08.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Emilie Larsen | 2001 | 506 | 31.65 | 1:09.05 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Victoria Vorm | 2001 | 505 | 32.71 | 1:09.09 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 501 | 32.47 | 1:09.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nikoline Nielsen | 2001 | 493 | 31.93 | 1:09.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Signe Fich Hansen | 2002 | 490 | 33.15 | 1:09.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 483 | 32.66 | 1:10.15 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Amalie Frederiksen | 2001 | 480 | 32.82 | 1:10.30 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thea Blomsterberg | 2002 | 475 | 32.65 | 1:10.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 459 | 33.86 | 1:11.32 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 454 | 33.28 | 1:11.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Xandra Huryn | 2001 | 454 | 33.23 | 1:11.62 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
27 | Matilde Bodilsen | 2001 | 452 | 33.18 | 1:11.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Mathilde Laugesen | 2001 | 450 | 33.40 | 1:11.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
29 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 447 | 33.32 | 1:11.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Jamilla Bistrup | 2001 | 441 | 33.92 | 1:12.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Andrea Paaske | 2001 | 438 | 33.37 | 1:12.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 438 | 33.70 | 1:12.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 435 | 34.30 | 1:12.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 432 | 34.62 | 1:12.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Ida T Mose | 2002 | 431 | 34.14 | 1:12.87 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
36 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 430 | 33.99 | 1:12.93 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
37 | Julie Stampe Meier | 2001 | 422 | 32.85 | 1:13.37 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
38 | Cecilie Elkjær | 2001 | 419 | 33.82 | 1:13.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Sascha Lausten | 2002 | 419 | 33.86 | 1:13.55 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Victoria Leth | 2002 | 418 | 34.66 | 1:13.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
41 | Aya Bødker Grann | 2002 | 414 | 33.97 | 1:13.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
42 | Isabella Bach | 2002 | 412 | 33.98 | 1:13.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
43 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 410 | 34.26 | 1:14.06 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Marie Uglebjerg | 2002 | 410 | 35.03 | 1:14.09 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
45 | Maja Meinert | 2001 | 408 | 35.46 | 1:14.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 405 | 33.89 | 1:14.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
47 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 401 | 36.05 | 1:14.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | Matilde Weibel | 2002 | 400 | 35.35 | 1:14.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Helene Marie Andersen | 2001 | 398 | 34.34 | 1:14.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
50 | Karla Louise Balle | 2001 | 394 | 34.05 | 1:15.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
51 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 394 | 34.76 | 1:15.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
52 | Anna Aarbak Kristoffersen | 2002 | 393 | 35.05 | 1:15.12 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
53 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 390 | 35.07 | 1:15.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
54 | Emma Jørgensen | 2001 | 389 | 35.65 | 1:15.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 389 | 34.70 | 1:15.39 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
56 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 383 | 35.98 | 1:15.74 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
57 | Emilie Holst Lange | 2002 | 381 | 34.60 | 1:15.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
58 | Lærke Rask Sander | 2002 | 381 | 34.77 | 1:15.92 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
59 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 379 | 34.93 | 1:16.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
60 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 376 | 34.67 | 1:16.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
61 | Emilie Knudsen | 2002 | 375 | 35.26 | 1:16.29 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
62 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 373 | 35.68 | 1:16.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
63 | Sofie Nielsen | 2001 | 361 | 35.88 | 1:17.26 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
64 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 357 | 34.21 | 1:17.57 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
65 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 355 | 35.78 | 1:17.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
66 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 354 | 36.33 | 1:17.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
67 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 350 | 36.38 | 1:18.11 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
68 | Cecilie Porsdal | 2002 | 345 | 36.43 | 1:18.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
69 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 341 | 36.92 | 1:18.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
70 | Thilde Timmermand | 2002 | 340 | 36.62 | 1:18.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
71 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 333 | 36.76 | 1:19.37 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
72 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 329 | 36.10 | 1:19.67 | |||||
Nngu - Team Blåbjerg | ||||||||||
72 | Sofie Villum Færch | 2002 | 329 | 36.12 | 1:19.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
74 | Fie Tönshoff | 2002 | 326 | 37.28 | 1:19.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
75 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 324 | 37.32 | 1:20.15 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
76 | Patricia Andersen | 2002 | 323 | 37.50 | 1:20.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
77 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 320 | 37.06 | 1:20.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
78 | Anika Hedegaard | 2002 | 312 | 37.81 | 1:21.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
79 | Emilia Steen | 2002 | 310 | 37.11 | 1:21.33 | |||||
Rønne Svømmeklub | ||||||||||
80 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 296 | 39.22 | 1:22.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
81 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 295 | 38.15 | 1:22.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
82 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 295 | 38.48 | 1:22.67 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
83 | Cecilie Gregersen | 2002 | 277 | 39.15 | 1:24.39 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
84 | Karen Hazell Brink | 2002 | 259 | 40.13 | 1:26.35 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
85 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 190 | 43.98 | 1:35.73 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 17 januar 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |