2020-05-25   20:38:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 13.00

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgangsmesterskab Gr. 1    Udskriftsdato  16 januar 2015   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 januar 2015         
 
 
Løb 1, 4X200m Ind. Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kvik Kastrup Piger  2001              9:35.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Kajsa Gregersen  2001      1:08.72  2:26.43      2:26.43   
  Regitze Gaard  2001      1:07.97  2:22.98      4:49.41   
  Sofie Hansen  2002      1:06.97  2:22.73      7:12.14   
  Laura Findahl Andersen  2001      1:07.94  2:23.14      9:35.28   
                     
Triton Piger 1  2001              9:59.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      1:12.45  2:30.45      2:30.45   
  Julie Brandt  2001      1:10.61  2:28.38      4:58.83   
  Josephine G. Lauridsen  2001      1:09.56  2:27.07      7:25.90   
  Line Strandby  2001      1:13.14  2:33.13      9:59.03   
                     
Hvidovre Piger B  2001              10:05.36   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Josefine Brosbøl Olsen  2001      1:10.52  2:29.77      2:29.77   
  Cecilie Elkjær  2001      1:08.96  2:32.75      5:02.52   
  Laura Lange  2001      1:12.30  2:32.65      7:35.17   
  Silja Nielsdóttir Hansen  2001      1:10.80  2:30.19      10:05.36   
                     
Roskilde Piger 1  2001              10:12.71   
  Roskilde Svømning                   
  Ingrid Bo Andersen  2001      1:09.74  2:29.23      2:29.23   
  Liva Palmund  2002      1:09.99  2:31.85      5:01.08   
  Frederikke Echardt  2002      1:16.68  2:36.27      7:37.35   
  Andrea Paaske  2001      1:12.24  2:35.36      10:12.71   
                     
Gentofte Piger 1  2001              10:16.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Sofie Louise Nimb  2001      1:10.71  2:30.20      2:30.20   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      1:10.50  2:38.27      5:08.47   
  Maria Munch-Menzer  2001      1:16.74  2:35.97      7:44.44   
  Frida Hausting Jørgensen  2001      1:12.64  2:32.05      10:16.49   
                     
As Piger 1  2001              10:16.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Louise Bach Andersen  2001      1:11.03  2:30.27      2:30.27   
  Mille Moeslund Lausen  2002      1:13.63  2:34.73      5:05.00   
  Johanne Marie Poulsen  2001      1:13.43           
  Lisa Rijkhoff  2001      8:57.70  10:16.80      10:16.80   
                     
Horsens Piger 1  2001              10:30.40   
  Horsens Svømmeklub                   
  Josefine Due Christensen  2001        2:34.00      2:34.00   
  Cecilie Grøndal  2002                 
  Sille Ibsen  2001                 
  Michelle Franow  2001        10:30.40      10:30.40   
                     
Gsc Piger  2001              10:32.68   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Ida Just Mikkelsen  2001      1:11.70  2:33.24      2:33.24   
  Cassandra L. L. Hansen  2002      1:15.55           
  Zenia Aarestrup  2001      6:25.89  7:50.97      7:50.97   
  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002      1:15.15  2:41.71      10:32.68   
                     
Aarhus Swim Piger  2001              10:37.13   
  Aarhus Swim                   
  Mia Seehausen  2001      1:11.84  2:38.86      2:38.86   
  Ida Bøgh Hald  2001      1:12.78  2:37.08      5:15.94   
  Mathilde Hvass Olesen  2001      1:19.83  3:22.09      8:38.03   
  Line Johannsen  2001      1:23.54  1:59.10      10:37.13   
                     
10  Tornado-Tøzerne  2001              10:37.85   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Johanne Hingebjerg  2002      1:13.46  2:39.96      2:39.96   
  Benedikte Dam Hoffmann  2001      1:13.41  2:34.86      5:14.82   
  Mathilde Kiilgaard  2001      1:17.16  2:39.33      7:54.15   
  Charlotte Malberg  2002      1:20.52  2:43.70      10:37.85   
                     
11  Elite Swim Vejle  2001              10:37.87   
  Elite Swim Vejle                   
  Line J. V. Hededal  2001      1:08.00  2:27.98      2:27.98   
  Michelle Jatta  2001      1:14.95           
  Louise Hvarre  2001      6:22.12  7:46.26      7:46.26   
  Astrid Nielsen  2002      1:23.51  2:51.61      10:37.87   
                     
12  Triton Piger 2  2001              10:43.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Abby Kristine Waterval  2002      1:15.16  2:41.62      2:41.62   
  Alberte Mammen  2001      1:15.91  2:32.55      5:14.17   
  Josefine H. Lundstrøm  2001      1:13.43  2:43.35      7:57.52   
  Isabel Kol Eriksen  2001      1:19.21  2:45.49      10:43.01   
                     
13  Stv Piger  2001              10:57.20   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Sofie Nielsen  2001        2:34.78      2:34.78   
  Sofie Andersen  2001                 
  Patricia Andersen  2002                 
  Regitze Gotthard  2002        10:57.20      10:57.20   
                     
14  Agf Piger  2001              11:04.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Matilde Bodilsen  2001      1:15.57  2:50.28      2:50.28   
  Line Gertz  2001      1:21.83  2:43.43      5:33.71   
  Nicoline Kristiansen  2002      1:17.26  2:46.49      8:20.20   
  Julie Nykvist Jensen  2001      1:13.50  2:43.87      11:04.07   
                     
15  Sto Piger  2001              11:04.23   
  Swim Team Odense                   
  Mette Bruun-Petersen  2001        2:38.99      2:38.99   
  Karen Hazell Brink  2002                 
  Christine Nielsen  2001                 
  Silja Ösp Logadottir  2001        11:04.23      11:04.23   
                     
Sigma Piger 1  2001              DSQ  ej fort bevæg v75 
  Sigma Swim                   
                     
Sigma Piger 2  2001              DSQ  bryd ej vand 2 br ta 
  Sigma Swim                   
  Lea Joensen  2001      1:12.08  2:33.04      2:33.04   
                     
Stm Piger  2001              DSQ  ryglig eft 225 
  Swim Team Midtjylland                   
  Amalie Søby Mortensen  2001      1:10.41  2:29.41      2:29.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  16 januar 2015 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark