2020-05-25   19:18:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 13.00

Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgangsmesterskab Gr. 1    Udskriftsdato  16 januar 2015   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 januar 2015         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Louise Nimb  2001    665  1:04.04  2:11.85  3:21.06    4:28.61   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    663  1:04.75  2:13.21  3:21.11    4:28.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    641  1:04.01  2:13.61  3:23.35    4:31.88   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Julie Brandt  2001    619  1:06.02  2:15.25  3:25.85    4:35.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sarah Missing  2001    617  1:05.73  2:15.67  3:25.97    4:35.45   
  Vest-Brøndby                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    613  1:04.93  2:15.25  3:25.73    4:35.98   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Kajsa Gregersen  2001    611  1:04.81  2:15.01  3:26.48    4:36.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Anne Føyn  2002    608  1:05.60  2:15.55  3:26.65    4:36.82   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Laura Findahl Andersen  2001    601  1:05.40  2:15.35  3:26.66    4:37.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Andrea Paaske  2001    597  1:05.54  2:16.12  3:27.36    4:38.46   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Thyra Jørgensen  2002    586  1:04.58  2:14.21  3:25.75    4:40.19   
  Greve Svømmeklub                   
                     
12  Katja Korbo Petersson  2001    583  1:06.18  2:16.19  3:27.89    4:40.64   
  JGI Svømning                   
                     
13  Ingrid Bo Andersen  2001    580  1:07.01  2:17.85  3:30.21    4:41.07   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Sofie Nielsen  2001    577  1:08.99  2:20.00  3:31.41    4:41.54   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
15  Ellen Nielsen  2001    573  1:06.38  2:17.14  3:30.16    4:42.20   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Frederikke Petri  2001    569  1:07.30  2:19.07  3:30.98    4:42.94   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
17  Julie Krøyer Svendsen  2002    567  1:06.87  2:18.04  3:30.53    4:43.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
18  Karina Høybye Olesen  2001    567  1:08.70  2:20.71  3:33.20    4:43.34   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
19  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    565  1:08.90  2:20.21  3:31.37    4:43.66   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
20  Iben Bak  2001    563  1:08.04  2:20.37  3:32.52    4:43.90   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
21  Clara Neumann  2001    562  1:07.86  2:20.03  3:32.93    4:44.07   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
22  Zoe Henningsen  2001    559  1:08.27  2:20.82  3:33.08    4:44.61   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
23  Julie Gadgaard  2001    553  1:08.68  2:21.34  3:33.64    4:45.55   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
24  Josefine Due Christensen  2001    552  1:08.47  2:21.68  3:35.55    4:45.73   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
25  Mille Graasbøll  2002    550  1:08.60  2:21.81  3:35.26    4:46.11   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
26  Alberte Mammen  2001    546  1:07.03  2:19.85  3:33.68    4:46.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
27  Frida Hausting Jørgensen  2001    545  1:08.94  2:21.14  3:34.10    4:46.98   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
28  Camille Erichsen  2001    535  1:08.86  2:21.44  3:35.01    4:48.80   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
29  Julie Stampe  2002    528  1:09.47  2:23.65  3:37.76    4:50.07   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
30  Line Johannsen  2001    527  1:08.82  2:22.97  3:36.98    4:50.21   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
31  Mille Moeslund Lausen  2002    526  1:11.55  2:26.16  3:39.94    4:50.43   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
32  Signe Fich Hansen  2002    522  1:09.65  2:23.13  3:37.08    4:51.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
33  Sofia Qvade Rasmusen  2001    519  1:08.72  2:22.93  3:37.35    4:51.67   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
34  Ida Just Mikkelsen  2001    511  1:10.58  2:26.69  3:40.62    4:53.19   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
35  Maria Cleman Hatting  2001    509  1:09.59  2:24.69  3:39.83    4:53.59   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
36  Sif Nikoline Madsen  2001    508  1:11.03  2:25.74  3:40.25    4:53.86   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
37  Mathilde Laugesen  2001    505  1:10.02  2:25.20  3:40.55    4:54.33   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
38  Benedikte Dam Hoffmann  2001    505  1:10.59  2:25.75  3:40.51    4:54.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
39  Vilde Schulze Matthisen  2001    502  1:10.44  2:25.22  3:40.76    4:54.92   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
40  Maria Munch-Menzer  2001    498  1:11.67  2:27.85  3:43.42    4:55.69   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
41  Thea Blomsterberg  2002    495  1:11.29  2:27.51  3:42.83    4:56.33   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
42  Michelle Mortensen  2002    492  1:11.29  2:27.09  3:43.79    4:57.00   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
43  Caroline Waage Nowak  2001    487  1:10.58  2:26.54  3:42.06    4:57.90   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
44  Ida Bøgh Hald  2001    487  1:09.94  2:25.75  3:42.22    4:58.02   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
45  Louise Hvarre  2001    485  1:11.00  2:27.55  3:43.47    4:58.36   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
46  Esther Flø  2001    483  1:11.69  2:27.47  3:43.51    4:58.80   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
47  Lisa Rijkhoff  2001    474  1:11.49  2:27.89  3:44.10    5:00.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
48  Ida Gelineck Padborg  2002    472  1:12.61  2:30.01  3:46.54    5:01.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
49  Natalie Clara Petersen  2002    471  1:12.08  2:28.76  3:45.53    5:01.29   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
50  Anika Hedegaard  2002    469  1:12.51  2:29.79  3:46.73    5:01.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
51  Cecilie Grøndal  2002    468  1:11.73  2:28.81  3:45.84    5:02.01   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
52  Maria Bredal Larsen  2002    466  1:12.36  2:30.35  3:48.74    5:02.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
53  Cassandra Hammershøj  2001    465  1:10.63  2:27.45  3:45.30    5:02.54   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
54  Bjørk Nelsing Petersen  2002    465  1:12.09  2:29.71  3:46.98    5:02.57   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
55  Matilde Weibel  2002    459  1:12.29  2:29.64  3:47.52    5:03.95   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
56  Jannie Eickhardt  2001    458  1:12.36  2:29.58  3:47.49    5:04.17   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
57  Thea Søe Bach  2002    451  1:11.98  2:29.39  3:47.50    5:05.63   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
58  Mette Bruun-Petersen  2001    448  1:13.06  2:31.87  3:48.47    5:06.31   
  Odense Svømme Klub                   
                     
59  Anna Andersen  2001    431  1:13.33  2:31.86  3:50.60    5:10.40   
  Køge Svømmeklub                   
                     
60  Anna Aarbak Kristoffersen  2002    430  1:13.17  2:32.21  3:51.19    5:10.53   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
61  Emilie Holst Lange  2002    430  1:11.95  2:30.27  3:49.74    5:10.54   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
62  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    421  1:10.00  2:27.39  3:49.29    5:12.83   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
63  Victoria Bæts Kristensen  2002    421  1:14.88  2:36.24  3:56.73    5:12.90   
  Næstved IF                   
                     
64  Abby Kristine Waterval  2002    416  1:15.14  2:36.26  3:55.78    5:13.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  16 januar 2015 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark