2020-05-25   19:42:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 13.00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgangsmesterskab Gr. 1    Udskriftsdato  16 januar 2015   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 januar 2015         
 
 
Løb 2, 4X200m Ind. Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sigma Drenge  1999              8:43.09   
  Sigma Swim                   
  Sebastian Tullberg  2000      1:01.83  2:08.00      2:08.00   
  Emil Engels Henriksen  1999      1:01.63  2:12.03      4:20.03   
  Anton Borring Andersen  1999      1:00.22  2:07.14      6:27.17   
  Alexander Eggers  1999      1:05.11  2:15.92      8:43.09   
                     
Vat-Cph Herrer A  1999              8:44.91   
  Vat Copenhagen                   
  Marcus Dan Hansen  1999      1:01.53  2:10.53      2:10.53   
  Frederik Hatting Petersen  2000      1:02.69  2:13.70      4:24.23   
  Mikkel Salmansen  2000      1:01.23  2:12.13      6:36.36   
  Johan Bragason  1999      1:00.98  2:08.55      8:44.91   
                     
Stm Drenge  1999              8:53.50   
  Swim Team Midtjylland                   
  Magnus B. Høgild  1999      59.47  2:05.33      2:05.33   
  Toke Michaelsen  1999      1:01.71  2:13.95      4:19.28   
  Arnas Jefimanka  1999      1:04.38  2:21.30      6:40.58   
  Søren B. Jeppesen  1999      1:02.74  2:12.92      8:53.50   
                     
Gsc Drenge  1999              8:53.52   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Frederik Rindshøj  1999      1:02.11  2:08.57      2:08.57   
  Jonas Hyllested  1999      1:03.40  2:13.47      4:22.04   
  Thor Nilsson Pedersen  2000      1:03.62  2:18.23      6:40.27   
  Rasmus Steenberg  2000      1:03.48  2:13.25      8:53.52   
                     
Vat-Cph Herrer B  1999              9:02.83   
  Vat Copenhagen                   
  Valdemar Mariegaard  1999      1:05.67  2:19.07      2:19.07   
  Oliver Thor Sørensen  2000      1:01.40  2:13.87      4:32.94   
  Nikolai Hougaard  1999      1:04.92  2:18.21      6:51.15   
  Mathias Immerkjær  1999      1:01.49  2:11.68      9:02.83   
                     
Triton Drenge 1  1999              9:07.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Johan Joensen  2000      1:03.41  2:16.41      2:16.41   
  Mikkel S. Hansen  2000      1:05.61  2:14.19      4:30.60   
  Jakob Schmidt  1999      1:03.39  2:18.86      6:49.46   
  Marius Møldrup  1999      1:03.60  2:17.89      9:07.35   
                     
Kvik Kastrup Drenge  1999              9:13.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Lukas Storm  1999      1:04.57  2:15.93      2:15.93   
  Simon Krøyer Svendsen  1999      1:02.75  2:17.38      4:33.31   
  Ferdinand Wahl  2000      1:07.61  2:22.28      6:55.59   
  Emil Hedegaard  1999      1:06.16  2:18.21      9:13.80   
                     
Hsk Drenge  1999              9:31.02   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Frederik Oxenvad  1999      1:05.90  2:22.55      2:22.55   
  Victor Kristensen  1999      1:08.87  2:24.18      4:46.73   
  Magnus Stender Berg  1999      1:04.88  2:20.61      7:07.34   
  Emil Knudsen  1999      1:10.36  2:23.68      9:31.02   
                     
Agf Drenge  1999              9:32.35   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Jonas Hørslev Sørensen  1999      1:09.23  2:20.88      2:20.88   
  August Stamp Kirkeby  1999      1:04.04  2:17.78      4:38.66   
  David Hjort  2000      1:05.57  2:23.69      7:02.35   
  Magnus Gertz  2000      1:14.02  2:30.00      9:32.35   
                     
10  Horsens Drenge  1999              9:33.47   
  Horsens Svømmeklub                   
  Rasmus Udbye  2000      1:03.56  2:14.28      2:14.28   
  Nicklas Steen Hansen  1999      1:09.02  2:24.96      4:39.24   
  Daniel H. Johannesen  1999      1:11.39  2:30.37      7:09.61   
  Esben Vad Arentoft  1999      1:11.50  2:23.86      9:33.47   
                     
11  Kalundborg Drenge  1999              9:33.60   
  Kalundborg SK                   
  Oliver H. Andersen  1999      1:04.38  2:15.90      2:15.90   
  Mads Møller  2000      1:06.61  2:21.91      4:37.81   
  Mads Witthøft  2000      1:04.41  2:23.94      7:01.75   
  Tobias K Jørgensen  2000      1:15.03  2:31.85      9:33.60   
                     
12  Triton Drenge 2  1999              9:38.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Mads Rishøj  1999      1:09.66  2:24.18      2:24.18   
  Daniel Berg Wenk  2000      1:08.64  2:26.43      4:50.61   
  Niels Paulli Sparholt  2000      1:07.89  2:21.56      7:12.17   
  Jacob Friland  1999      1:10.11  2:26.07      9:38.24   
                     
13  Køge Drenge  1999              9:43.58   
  Køge Svømmeklub                   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      1:07.67  2:20.92      2:20.92   
  Andreas L. Damgård  2000      1:13.06  2:32.53      4:53.45   
  Thor B. Hansen  2000      1:07.33  2:24.65      7:18.10   
  Jacob Holm  2000      1:09.58  2:25.48      9:43.58   
                     
14  Hvidovre Drenge B  1999              9:45.11   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Jakob Petersen  1999      1:07.24  2:22.08      2:22.08   
  Marcus Rappenborg  1999      1:06.45  2:28.41      4:50.49   
  Mads Haugård Hansen  2000      1:12.67  2:31.47      7:21.96   
  Owais Hamid  2000      1:08.75  2:23.15      9:45.11   
                     
15  Silkeborg Dregne  1999              9:58.04   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Mikkel Kirkegaard  1999      1:10.83  2:27.23      2:27.23   
  Jens Riisgaard  2000      1:11.70  2:33.68      5:00.91   
  Markus Kjeldsen  2000      1:07.19  2:24.38      7:25.29   
  Jacob F. Frederiksen  1999      1:12.47  2:32.75      9:58.04   
                     
16  Sto Drenge  2000              10:28.25   
  Swim Team Odense                   
  Christian Rasmussen  2000      1:12.06  2:33.68      2:33.68   
  Mads Sørensen  2000      1:11.66  2:26.83      5:00.51   
  Malthe Burgaard  2000      1:22.66  2:56.75      7:57.26   
  Benjamin Mads Andresen  2000      1:11.44  2:30.99      10:28.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  16 januar 2015 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark