Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.78 | 1:10.39 | |||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.23 | 1:10.88 | |||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.21 | 1:12.29 | |||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.31 | 1:13.50 | |||||
5 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.46 | 1:13.62 | |||||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.28 | 1:14.38 | |||||
7 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.87 | 1:14.44 | |||||
8 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.84 | 1:14.79 | |||||
9 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.18 | 1:15.86 | |||||
10 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.19 | 1:16.16 | |||||
11 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 37.04 | 1:16.19 | |||||
12 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.23 | 1:17.22 | |||||
13 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.07 | 1:17.23 | |||||
14 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.53 | 1:17.30 | |||||
15 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.21 | 1:17.69 | |||||
16 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.53 | 1:17.71 | |||||
17 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.56 | 1:17.80 | |||||
18 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.06 | 1:17.96 | |||||
19 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.30 | 1:18.15 | |||||
20 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.14 | 1:18.18 | |||||
21 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.46 | 1:18.54 | |||||
22 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.54 | 1:18.65 | |||||
23 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.10 | 1:18.99 | |||||
24 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.94 | 1:19.30 | |||||
25 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.60 | 1:19.59 | |||||
26 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.17 | 1:19.74 | |||||
27 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.75 | 1:19.87 | |||||
28 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.76 | 1:20.26 | |||||
29 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.44 | 1:20.47 | |||||
30 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.45 | 1:20.55 | |||||
31 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.17 | 1:20.75 | |||||
32 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.49 | 1:21.21 | |||||
33 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 39.95 | 1:21.37 | |||||
34 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.10 | 1:21.47 | |||||
35 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.95 | 1:22.30 | |||||
36 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.78 | 1:23.41 | |||||
37 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.53 | 1:23.86 | |||||
38 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.90 | 1:24.73 | |||||
39 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.09 | 1:26.09 | |||||
- | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB v 50 m. | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.38 | 1:17.38 | |||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.63 | 1:17.62 | |||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.50 | 1:18.96 | |||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.56 | 1:19.38 | |||||
5 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 39.91 | 1:20.28 | |||||
6 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.08 | 1:21.19 | |||||
7 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.32 | 1:22.05 | |||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.12 | 1:22.46 | |||||
9 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 40.80 | 1:22.87 | |||||
10 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.74 | 1:23.71 | |||||
11 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.02 | 1:23.72 | |||||
12 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.05 | 1:24.56 | |||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 41.83 | 1:24.70 | |||||
14 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 40.83 | 1:25.00 | |||||
15 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 41.77 | 1:25.12 | |||||
16 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.29 | 1:25.29 | |||||
17 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.51 | 1:25.41 | |||||
18 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 42.51 | 1:25.48 | |||||
19 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.70 | 1:25.65 | |||||
20 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.77 | 1:25.96 | |||||
21 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.02 | 1:26.50 | |||||
22 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.08 | 1:26.58 | |||||
23 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.42 | 1:26.76 | |||||
24 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 42.38 | 1:26.80 | |||||
24 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.69 | 1:26.80 | |||||
26 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.16 | 1:26.82 | |||||
27 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.84 | 1:26.84 | |||||
28 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.97 | 1:27.02 | |||||
29 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.42 | 1:27.40 | |||||
30 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.85 | 1:27.49 | |||||
31 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 42.68 | 1:28.88 | |||||
32 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.33 | 1:31.04 | |||||
33 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.02 | 1:32.17 | |||||
34 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.05 | 1:34.67 | |||||
- | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Efb v 50 m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:11 |