Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.38 | 2:06.78 | 3:12.56 | 4:16.06 | |||
2 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.79 | 2:07.40 | 3:14.08 | 4:19.64 | |||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.32 | 2:08.41 | 3:14.40 | 4:20.06 | |||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.28 | 2:09.36 | 3:17.87 | 4:26.06 | |||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.31 | 2:12.65 | 3:19.26 | 4:26.55 | |||
6 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.45 | 2:12.63 | 3:21.50 | 4:29.03 | |||
7 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:03.79 | 2:12.59 | 3:21.77 | 4:29.57 | |||
8 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.13 | 2:13.56 | 3:23.19 | 4:31.99 | |||
9 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:04.25 | 2:14.47 | 3:24.50 | 4:32.37 | |||
10 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.87 | 2:15.83 | 3:25.08 | 4:34.49 | |||
11 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 1:04.42 | 2:14.78 | 3:26.13 | 4:37.26 | |||
12 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.35 | 2:16.75 | 3:28.86 | 4:37.58 | |||
13 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:05.03 | 2:14.75 | 3:26.67 | 4:38.57 | |||
14 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.66 | 2:16.06 | 3:28.10 | 4:39.14 | |||
15 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.96 | 2:15.98 | 3:28.52 | 4:40.04 | |||
16 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.10 | 2:16.86 | 3:27.62 | 4:40.09 | |||
17 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 1:05.84 | 2:16.51 | 3:28.94 | 4:40.38 | |||
18 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.79 | 2:17.25 | 3:29.83 | 4:41.93 | |||
19 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:06.44 | 2:19.16 | 3:31.61 | 4:42.07 | |||
20 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 1:03.97 | 2:15.82 | 3:30.29 | 4:42.18 | |||
21 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.69 | 2:17.07 | 3:28.80 | 4:42.70 | |||
22 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.85 | 2:18.12 | 3:29.76 | 4:42.78 | |||
23 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.63 | 2:16.72 | 3:29.79 | 4:43.41 | |||
24 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:06.60 | 2:20.69 | 3:35.04 | 4:45.63 | |||
25 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.33 | 2:20.06 | 3:33.67 | 4:47.19 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.38 | 2:08.79 | 3:18.05 | 4:27.80 | |||
2 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.05 | 2:12.97 | 3:24.57 | 4:32.58 | |||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.94 | 2:14.50 | 3:26.81 | 4:38.46 | |||
4 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.92 | 2:14.97 | 3:28.59 | 4:40.02 | |||
5 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.16 | 2:18.36 | 3:30.99 | 4:42.14 | |||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:05.78 | 2:17.84 | 3:31.21 | 4:42.64 | |||
7 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.23 | 2:17.48 | 3:31.39 | 4:44.94 | |||
8 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.25 | 2:19.73 | 3:32.96 | 4:47.10 | |||
9 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.78 | 2:27.51 | 3:44.08 | 4:58.12 | |||
10 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.03 | 2:26.34 | 3:43.85 | 4:59.03 | |||
11 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.78 | 2:29.45 | 3:46.18 | 5:00.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:50.01 | ||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 4:54.21 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:58.08 | ||||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:01.87 | ||||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:02.91 | ||||||
6 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:03.73 | ||||||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 5:04.27 | ||||||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 5:05.75 | ||||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.82 | ||||||
10 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 5:08.39 | ||||||
11 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:11.88 | ||||||
12 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:11.89 | ||||||
13 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:12.34 | ||||||
14 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 5:12.79 | ||||||
15 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:12.83 | ||||||
16 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:13.66 | ||||||
17 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:13.91 | ||||||
18 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.05 | ||||||
19 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:16.44 | ||||||
20 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:19.12 | ||||||
21 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:21.57 | ||||||
22 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:22.86 | ||||||
23 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:22.89 | ||||||
24 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:23.05 | ||||||
25 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:28.93 | ||||||
26 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:29.67 | ||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:15.83 | ||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 5:18.75 | ||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 5:24.12 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 5:27.68 | ||||||
5 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 5:33.48 | ||||||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 5:33.71 | ||||||
7 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 5:35.96 | ||||||
8 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:39.87 | ||||||
9 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 5:44.24 | ||||||
10 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 5:48.20 | ||||||
11 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:54.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.96 | 1:09.84 | 1:47.68 | 2:25.70 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.28 | 1:14.87 | 1:53.93 | 2:33.08 | |||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 35.26 | 1:14.75 | 1:55.28 | 2:36.54 | |||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 35.97 | 1:15.27 | 1:55.91 | 2:37.57 | |||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.88 | 1:15.67 | 1:56.73 | 2:37.63 | |||
6 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.91 | 1:14.82 | 1:56.04 | 2:38.24 | |||
7 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.66 | 1:16.72 | 1:58.61 | 2:40.70 | |||
8 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 35.79 | 1:17.38 | 1:59.52 | 2:41.16 | |||
9 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.32 | 1:19.02 | 2:00.62 | 2:43.07 | |||
10 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.09 | 1:17.62 | 2:00.69 | 2:43.55 | |||
11 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.08 | 1:21.07 | 2:05.21 | 2:48.08 | |||
12 | Oliver Lindgren | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 38.28 | 1:20.51 | 2:04.01 | 2:48.68 | |||
13 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.36 | 1:22.94 | 2:07.02 | 2:50.33 | |||
14 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.06 | 1:20.02 | 2:05.94 | 2:50.90 | |||
15 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.61 | 1:22.31 | 2:07.55 | 2:51.64 | |||
16 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.05 | 1:22.93 | 2:07.30 | 2:52.22 | |||
17 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 40.89 | 1:26.10 | 2:09.72 | 2:53.58 | |||
18 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.19 | 1:22.18 | 2:08.52 | 2:55.44 | |||
19 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.30 | 1:23.58 | 2:09.37 | 2:56.05 | |||
20 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 39.00 | 1:23.91 | 2:10.04 | 2:56.47 | |||
21 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.58 | 1:25.22 | 2:12.80 | 2:59.17 | |||
22 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.45 | 1:26.25 | 2:13.33 | 3:00.45 | |||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.19 | 1:17.59 | 1:58.92 | 2:41.13 | |||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.40 | 1:17.22 | 1:58.87 | 2:41.67 | |||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.39 | 1:18.96 | 2:01.42 | 2:43.04 | |||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.80 | 1:20.74 | 2:03.10 | 2:45.32 | |||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.74 | 1:18.37 | 2:01.74 | 2:45.46 | |||
6 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 37.97 | 1:21.33 | 2:06.43 | 2:52.80 | |||
7 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.70 | 1:25.51 | 2:11.04 | 2:56.79 | |||
8 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 39.28 | 1:24.34 | 2:10.63 | 2:57.22 | |||
9 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.53 | 1:26.28 | 2:13.68 | 3:02.11 | |||
10 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.07 | 1:27.51 | 2:15.61 | 3:02.81 | |||
11 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 43.63 | 1:31.75 | 2:18.15 | 3:04.12 | |||
12 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.94 | 1:30.42 | 2:17.83 | 3:04.92 | |||
13 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.12 | 1:27.36 | 2:15.90 | 3:05.12 | |||
14 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 41.76 | 1:29.77 | 2:19.50 | 3:06.75 | |||
15 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.06 | 1:34.49 | 2:24.82 | 3:14.23 | |||
16 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.25 | 1:31.80 | 2:20.02 | 3:14.72 | |||
- | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | 2xflybenspark v/125m | |||||
- | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Fl. flyben v 125 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.45 | ||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.63 | ||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.92 | ||||||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 2:54.96 | ||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.19 | ||||||
6 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:55.53 | ||||||
7 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 2:55.79 | ||||||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:56.71 | ||||||
9 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.48 | ||||||
10 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.48 | ||||||
11 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:04.84 | ||||||
12 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:06.43 | ||||||
13 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 3:06.75 | ||||||
14 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:06.95 | ||||||
15 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:07.00 | ||||||
16 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:07.27 | ||||||
17 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 3:07.66 | ||||||
18 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 3:08.36 | ||||||
19 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.97 | ||||||
20 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:09.89 | ||||||
21 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:10.99 | ||||||
22 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:11.03 | ||||||
23 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 3:11.60 | ||||||
24 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:11.70 | ||||||
25 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 3:13.72 | ||||||
26 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.44 | ||||||
27 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:15.48 | ||||||
28 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.66 | ||||||
29 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:15.68 | ||||||
30 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:16.34 | ||||||
31 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:16.36 | ||||||
32 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:17.16 | ||||||
33 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:21.44 | ||||||
34 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:22.53 | ||||||
35 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 3:22.70 | ||||||
36 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:23.08 | ||||||
37 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:23.76 | ||||||
- | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:02.24 | ||||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 3:05.64 | ||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:06.39 | ||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 3:07.27 | ||||||
5 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:08.85 | ||||||
6 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:12.58 | ||||||
7 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 3:13.85 | ||||||
8 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 3:15.38 | ||||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.73 | ||||||
10 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.25 | ||||||
11 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 3:19.13 | ||||||
12 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:19.19 | ||||||
13 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.93 | ||||||
14 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 3:22.43 | ||||||
15 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:23.04 | ||||||
16 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:23.18 | ||||||
17 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:23.57 | ||||||
18 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 3:23.88 | ||||||
19 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:24.26 | ||||||
20 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 3:24.42 | ||||||
21 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:24.61 | ||||||
22 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:25.05 | ||||||
23 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:26.63 | ||||||
24 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.78 | ||||||
25 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.12 | ||||||
26 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:29.04 | ||||||
27 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 3:29.09 | ||||||
28 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:29.15 | ||||||
29 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:29.85 | ||||||
30 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.94 | ||||||
31 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 3:30.25 | ||||||
32 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:31.04 | ||||||
33 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 3:32.33 | ||||||
34 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:32.59 | ||||||
35 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:35.06 | ||||||
36 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:37.60 | ||||||
37 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 3:48.84 | ||||||
- | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB v 175 m | |||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Asynkr. arm ef 50 m | |||||
- | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB v 100m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 5, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Drenge 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.60 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.82 | 25.82 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 26.94 | 52.76 | |||||||
Alfred Højberg | 2002 | 27.74 | 1:20.50 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 25.10 | 1:45.60 | |||||||
2 | Kvik Drenge | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.20 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 26.07 | 26.07 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 26.45 | 52.52 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | 27.19 | 1:19.71 | |||||||
Roar Andersen | 2001 | 26.49 | 1:46.20 | |||||||
3 | Stv 1 Drenge | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 1:48.23 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 26.04 | 26.04 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.47 | 52.51 | |||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.21 | 1:20.72 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 27.51 | 1:48.23 | |||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:49.42 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 26.16 | 26.16 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 27.54 | 53.70 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 26.84 | 1:20.54 | |||||||
Oskar Vårdal | 2001 | 28.88 | 1:49.42 | |||||||
5 | Helsingør Drenge 1 | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:49.85 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 28.33 | 57.62 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 26.36 | 1:23.98 | |||||||
William Houen | 2001 | 25.87 | 1:49.85 | |||||||
6 | Gentofte Drenge 1 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.88 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 27.45 | 27.45 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 27.27 | 54.72 | |||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 26.93 | 1:21.65 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 28.23 | 1:49.88 | |||||||
7 | Triton Talent Drenge | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:50.02 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 27.13 | 27.13 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 27.16 | 54.29 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 28.96 | 1:23.25 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 26.77 | 1:50.02 | |||||||
8 | Vat-Cph Drenge 1 | 2001 | VAT Copenhagen | 1:51.09 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 27.89 | 54.88 | |||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 28.87 | 1:23.75 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 27.34 | 1:51.09 | |||||||
9 | Sigma Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 1:51.21 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.35 | 55.46 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 28.17 | 1:23.63 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 27.58 | 1:51.21 | |||||||
10 | Ringsted Drenge | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:51.23 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Frederik Møller | 2002 | 27.62 | 54.73 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 27.61 | 1:22.34 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 28.89 | 1:51.23 | |||||||
11 | Køge SK | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:54.23 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 28.84 | 57.60 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 27.17 | 1:24.77 | |||||||
August Ryom | 2002 | 29.46 | 1:54.23 | |||||||
12 | Hovedstadens Drenge | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.41 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 27.06 | 55.43 | |||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 29.09 | 1:24.52 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 29.89 | 1:54.41 | |||||||
13 | Lyngby Drenge 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.24 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 27.45 | 56.20 | |||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 29.65 | 1:25.85 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 29.39 | 1:55.24 | |||||||
14 | Søllerød Boys | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:55.30 | ||||||
Valdemar Solok | 2001 | 29.44 | 29.44 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 30.36 | 59.80 | |||||||
Mark Viskum | 2001 | 27.81 | 1:27.61 | |||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 27.69 | 1:55.30 | |||||||
15 | Gentofte Drenge 2 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:56.12 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 29.33 | 29.33 | |||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 28.11 | 57.44 | |||||||
August Becktor | 2001 | 28.55 | 1:25.99 | |||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 30.13 | 1:56.12 | |||||||
16 | Hørsholm | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:56.76 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 28.96 | 28.96 | |||||||
Christoffer Hove | 2002 | 31.02 | 59.98 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 29.57 | 1:29.55 | |||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 27.21 | 1:56.76 | |||||||
17 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:57.59 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 28.67 | 58.82 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 29.88 | 1:28.70 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 28.89 | 1:57.59 | |||||||
18 | Vat-Cph Drenge 2 | 2001 | VAT Copenhagen | 1:57.67 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 28.87 | 28.87 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 30.64 | 59.51 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 28.53 | 1:28.04 | |||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 29.63 | 1:57.67 | |||||||
19 | Frederikssund Drenge | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:58.46 | ||||||
Frederik Brogaard | 2001 | 28.13 | 28.13 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 28.29 | 56.42 | |||||||
Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 29.83 | 1:26.25 | |||||||
Mads Lind | 2002 | 32.21 | 1:58.46 | |||||||
20 | Sigma Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 1:58.47 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 30.94 | 59.89 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 29.31 | 1:29.20 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 29.27 | 1:58.47 | |||||||
21 | Herlev Drenge 2 | 2001 | Herlev Svømning | 1:59.25 | ||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 29.62 | 29.62 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 30.13 | 59.75 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 29.94 | 1:29.69 | |||||||
Altin Misimi | 2002 | 29.56 | 1:59.25 | |||||||
22 | Nakskov Drenge :) | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 2:00.16 | ||||||
Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Christoffer Jensen | 2002 | 33.41 | 1:02.00 | |||||||
Sebastian Jensen | 2001 | 28.80 | 1:30.80 | |||||||
Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 29.36 | 2:00.16 | |||||||
23 | A6 Drenge | 2001 | A6 | 2:01.92 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Oliver Lindgren | 2001 | 29.18 | 58.77 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 31.29 | 1:30.06 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 31.86 | 2:01.92 | |||||||
- | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Felix Lund | 2001 | 25.84 | 25.84 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 25.99 | 51.83 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 27.43 | 1:19.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:34 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 6, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik C Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.70 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.00 | 1:00.10 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 30.63 | 1:30.73 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 28.97 | 1:59.70 | |||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:00.80 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.76 | 1:00.05 | |||||||
Sara S. Karmark | 2003 | 30.12 | 1:30.17 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 30.63 | 2:00.80 | |||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.05 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.24 | 1:00.19 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 31.31 | 1:31.50 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.55 | 2:01.05 | |||||||
4 | A6 Piger | 2003 | A6 | 2:02.16 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 29.87 | 1:00.41 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 30.64 | 1:31.05 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 31.11 | 2:02.16 | |||||||
5 | Hovedstaden Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.11 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 31.16 | 1:02.59 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 30.44 | 1:33.03 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.08 | 2:04.11 | |||||||
6 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:04.79 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 31.53 | 1:03.06 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 30.74 | 1:33.80 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.99 | 2:04.79 | |||||||
7 | Vat-Cph Piger 1 | 2003 | VAT Copenhagen | 2:05.56 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Marceline Lermark | 2003 | 31.84 | 1:03.89 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 30.96 | 1:34.85 | |||||||
Julie Laugesen | 2003 | 30.71 | 2:05.56 | |||||||
8 | Kvik C Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.79 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 31.45 | 31.45 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 31.92 | 1:03.37 | |||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 30.74 | 1:34.11 | |||||||
Freja Gjerløv | 2003 | 32.68 | 2:06.79 | |||||||
9 | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:07.19 | ||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 31.91 | 1:04.63 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 31.33 | 1:35.96 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 31.23 | 2:07.19 | |||||||
10 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.93 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 32.71 | 1:04.25 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 33.00 | 1:37.25 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.68 | 2:08.93 | |||||||
11 | Lyngby Piger 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.96 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 32.32 | 32.32 | |||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 32.00 | 1:04.32 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 31.91 | 1:36.23 | |||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 32.73 | 2:08.96 | |||||||
12 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:10.16 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Clara Dreier | 2004 | 33.78 | 1:05.26 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 32.19 | 1:37.45 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 32.71 | 2:10.16 | |||||||
13 | Kvik C Piger 3 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.37 | ||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 32.49 | 1:05.36 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 32.78 | 1:38.14 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 33.23 | 2:11.37 | |||||||
14 | Hovedstaden Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.99 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 33.13 | 33.13 | |||||||
Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 34.17 | 1:07.30 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 33.24 | 1:40.54 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 32.45 | 2:12.99 | |||||||
15 | Lyngby Piger 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.52 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 34.64 | 1:07.30 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 32.13 | 1:39.43 | |||||||
Anastasia Smirnov | 2004 | 34.09 | 2:13.52 | |||||||
16 | Gti Piger | 2003 | GTI | 2:13.67 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 36.67 | 1:09.32 | |||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 33.53 | 1:42.85 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 30.82 | 2:13.67 | |||||||
17 | Vat-Cph Piger 2 | 2003 | VAT Copenhagen | 2:14.78 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 33.68 | 1:07.57 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 35.64 | 1:43.21 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 31.57 | 2:14.78 | |||||||
18 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:15.35 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 33.26 | 1:06.78 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 34.99 | 1:41.77 | |||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 33.58 | 2:15.35 | |||||||
19 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:17.34 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 31.78 | 1:06.88 | |||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 34.48 | 1:41.36 | |||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | 35.98 | 2:17.34 | |||||||
20 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.81 | ||||||
Kathrine Rubak Bang | 2004 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 35.02 | 1:13.42 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 33.07 | 1:46.49 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 32.32 | 2:18.81 | |||||||
21 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:19.86 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 35.83 | 1:09.33 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 34.54 | 1:43.87 | |||||||
Melina Degner | 2004 | 35.99 | 2:19.86 | |||||||
22 | Frederikssund Piger | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:21.32 | ||||||
Marike Nevermann | 2003 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 35.17 | 1:10.18 | |||||||
Sarah Waltenburg | 2004 | 37.69 | 1:47.87 | |||||||
Christine Mardov-Johansen | 2003 | 33.45 | 2:21.32 | |||||||
- | Helsingør Piger 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Fiona Burmester | 2003 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 34.33 | 1:08.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:38 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.53 | ||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:19.74 | ||||||
3 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:20.93 | ||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:21.71 | ||||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 2:22.72 | ||||||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.75 | ||||||
7 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:23.25 | ||||||
8 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.38 | ||||||
9 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.82 | ||||||
10 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:26.27 | ||||||
11 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:27.09 | ||||||
12 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:28.49 | ||||||
13 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 2:28.54 | ||||||
14 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:29.00 | ||||||
15 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.09 | ||||||
16 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:29.89 | ||||||
17 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:30.15 | ||||||
18 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 2:30.35 | ||||||
19 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.79 | ||||||
20 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.93 | ||||||
21 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.01 | ||||||
22 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:31.60 | ||||||
23 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:31.74 | ||||||
24 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.58 | ||||||
25 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.61 | ||||||
26 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 2:33.35 | ||||||
27 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.03 | ||||||
28 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:36.34 | ||||||
29 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:38.13 | ||||||
30 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:39.07 | ||||||
31 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:48.76 | ||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:28.24 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:28.83 | ||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.42 | ||||||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 2:33.22 | ||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 2:35.40 | ||||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.66 | ||||||
7 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 2:36.89 | ||||||
8 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:38.49 | ||||||
9 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:38.74 | ||||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:38.88 | ||||||
11 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:39.03 | ||||||
12 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:39.35 | ||||||
13 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.45 | ||||||
14 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.83 | ||||||
15 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:41.35 | ||||||
16 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:41.77 | ||||||
17 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:43.08 | ||||||
18 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:43.59 | ||||||
19 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 2:44.45 | ||||||
20 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:45.24 | ||||||
21 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:45.82 | ||||||
22 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:46.74 | ||||||
23 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:47.21 | ||||||
24 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:47.92 | ||||||
25 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:48.32 | ||||||
26 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.00 | ||||||
27 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.42 | ||||||
28 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.71 | ||||||
29 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.47 | ||||||
30 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.14 | 58.68 | 1:28.93 | 1:58.54 | |||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.53 | 59.61 | 1:31.25 | 2:03.18 | |||
3 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 28.48 | 59.99 | 1:32.31 | 2:03.89 | |||
4 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.56 | 1:00.00 | 1:31.99 | 2:04.50 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.40 | 59.90 | 1:32.48 | 2:04.62 | |||
6 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.94 | 1:00.81 | 1:33.56 | 2:05.69 | |||
7 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 27.85 | 58.78 | 1:31.00 | 2:05.97 | |||
8 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.77 | 1:02.88 | 1:34.91 | 2:06.10 | |||
9 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 28.55 | 1:00.59 | 1:33.76 | 2:06.68 | |||
10 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 29.94 | 1:03.45 | 1:36.03 | 2:07.45 | |||
11 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.91 | 1:01.28 | 1:34.45 | 2:07.53 | |||
12 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.46 | 1:02.40 | 1:35.90 | 2:07.71 | |||
13 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.56 | 1:03.09 | 1:37.18 | 2:09.64 | |||
14 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.25 | 1:04.82 | 1:38.88 | 2:11.34 | |||
15 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.67 | 1:03.28 | 1:37.37 | 2:11.81 | |||
16 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 30.83 | 1:04.01 | 1:37.91 | 2:12.02 | |||
17 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.33 | 1:03.97 | 1:38.49 | 2:12.43 | |||
18 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 30.29 | 1:04.12 | 1:38.55 | 2:12.60 | |||
19 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.93 | 1:04.58 | 1:38.89 | 2:12.75 | |||
20 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 31.57 | 1:05.23 | 1:39.56 | 2:13.29 | |||
21 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.60 | 1:05.19 | 1:39.85 | 2:13.73 | |||
22 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.79 | 1:04.19 | 1:39.45 | 2:13.80 | |||
23 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.69 | 1:05.08 | 1:39.91 | 2:13.85 | |||
24 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.52 | 1:04.47 | 1:39.51 | 2:14.57 | |||
25 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.94 | 1:04.27 | 1:39.26 | 2:14.68 | |||
26 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 30.84 | 1:05.44 | 1:41.34 | 2:15.45 | |||
27 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.50 | 1:06.25 | 1:41.58 | 2:16.29 | |||
28 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 30.90 | 1:06.03 | 1:41.88 | 2:16.37 | |||
29 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.04 | 1:04.92 | 1:40.62 | 2:17.25 | |||
30 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.50 | 1:05.55 | 1:41.82 | 2:17.53 | |||
31 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 32.85 | 1:07.81 | 1:42.85 | 2:17.58 | |||
32 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.66 | 1:09.00 | 1:45.83 | 2:20.90 | |||
33 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.85 | 1:08.69 | 1:46.44 | 2:22.87 | |||
34 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.90 | 1:11.47 | 1:48.79 | 2:24.00 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.56 | 1:01.65 | 1:34.86 | 2:07.82 | |||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 28.14 | 1:00.31 | 1:34.40 | 2:08.78 | |||
3 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.90 | 1:02.21 | 1:35.89 | 2:08.92 | |||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.76 | 1:03.11 | 1:37.12 | 2:10.65 | |||
5 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.23 | 1:02.74 | 1:37.19 | 2:11.12 | |||
6 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.43 | 1:03.27 | 1:38.18 | 2:11.82 | |||
7 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.44 | 1:03.87 | 1:38.08 | 2:12.86 | |||
8 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 29.37 | 1:03.60 | 1:39.13 | 2:13.36 | |||
9 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.49 | 1:04.25 | 1:39.04 | 2:13.73 | |||
10 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | 1:06.49 | 1:41.08 | 2:14.40 | |||
11 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.30 | 1:05.36 | 1:40.02 | 2:14.87 | |||
12 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.49 | 1:04.57 | 1:39.97 | 2:15.26 | |||
13 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 31.42 | 1:05.81 | 1:41.21 | 2:15.86 | |||
14 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.31 | 1:06.33 | 1:42.77 | 2:17.66 | |||
15 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.32 | 1:08.10 | 1:43.56 | 2:17.98 | |||
16 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.64 | 1:07.14 | 1:43.39 | 2:18.66 | |||
17 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.87 | 1:07.11 | 1:42.67 | 2:18.84 | |||
18 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.19 | 1:04.35 | 1:44.56 | 2:20.05 | |||
19 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.36 | 1:08.31 | 1:44.92 | 2:20.33 | |||
20 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.67 | 1:07.45 | 1:43.76 | 2:20.37 | |||
21 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.52 | 1:08.26 | 1:44.98 | 2:20.99 | |||
22 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.22 | 1:07.60 | 1:44.41 | 2:21.50 | |||
23 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.20 | 1:08.31 | 1:45.32 | 2:22.11 | |||
24 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 32.93 | 1:09.60 | 1:46.71 | 2:23.13 | |||
25 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 31.15 | 1:07.60 | 1:46.16 | 2:24.17 | |||
26 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.27 | 1:09.94 | 1:47.49 | 2:24.42 | |||
27 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 33.54 | 1:10.53 | 1:47.77 | 2:24.67 | |||
28 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.07 | 1:10.13 | 1:49.65 | 2:26.72 | |||
29 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.20 | 1:12.04 | 1:50.82 | 2:26.74 | |||
30 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.92 | 1:12.04 | 1:50.60 | 2:27.12 | |||
31 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.58 | 1:09.97 | 1:48.44 | 2:27.38 | |||
32 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.68 | 1:12.39 | 1:52.15 | 2:31.26 | |||
33 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.27 | 1:14.87 | 1:54.36 | 2:32.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 38.11 | 1:20.47 | |||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.09 | 1:20.55 | |||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.60 | 1:20.98 | |||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 39.21 | 1:22.15 | |||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.41 | 1:22.74 | |||||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 39.59 | 1:23.78 | |||||
7 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.38 | 1:24.11 | |||||
8 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.52 | 1:24.87 | |||||
9 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.26 | 1:25.48 | |||||
10 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.85 | 1:25.89 | |||||
11 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.28 | 1:26.14 | |||||
12 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 41.05 | 1:26.83 | |||||
13 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.83 | 1:26.87 | |||||
14 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.04 | 1:27.10 | |||||
15 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 42.57 | 1:27.30 | |||||
16 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 41.85 | 1:27.80 | |||||
17 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 41.62 | 1:27.95 | |||||
18 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.25 | 1:28.22 | |||||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.11 | 1:28.91 | |||||
20 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.43 | 1:29.15 | |||||
21 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.79 | 1:29.38 | |||||
22 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.02 | 1:29.83 | |||||
23 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.19 | 1:30.47 | |||||
24 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.19 | 1:31.27 | |||||
25 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.94 | 1:31.43 | |||||
26 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.26 | 1:31.77 | |||||
27 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.31 | 1:32.12 | |||||
28 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.83 | 1:34.15 | |||||
29 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.03 | 1:34.75 | |||||
30 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 44.71 | 1:34.89 | |||||
31 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.67 | 1:35.32 | |||||
32 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.38 | 1:35.33 | |||||
33 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 45.77 | 1:36.35 | |||||
34 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 47.19 | 1:37.78 | |||||
- | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.46 | 1:26.21 | |||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.55 | 1:26.76 | |||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.88 | 1:26.76 | |||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.70 | 1:28.98 | |||||
5 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.61 | 1:30.34 | |||||
6 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.28 | 1:31.03 | |||||
7 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 44.95 | 1:32.70 | |||||
8 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 44.06 | 1:33.10 | |||||
9 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.62 | 1:33.60 | |||||
10 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.68 | 1:34.86 | |||||
11 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 45.38 | 1:35.61 | |||||
12 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 46.64 | 1:36.20 | |||||
13 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 45.36 | 1:36.38 | |||||
14 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.53 | 1:36.56 | |||||
15 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.31 | 1:36.90 | |||||
16 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.06 | 1:37.37 | |||||
17 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.56 | 1:37.67 | |||||
18 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.23 | 1:37.88 | |||||
19 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 46.99 | 1:38.52 | |||||
20 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 46.71 | 1:38.53 | |||||
21 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 46.31 | 1:38.72 | |||||
22 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.57 | 1:39.84 | |||||
23 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 47.90 | 1:40.34 | |||||
24 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 48.54 | 1:40.77 | |||||
25 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.31 | 1:41.14 | |||||
26 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 48.99 | 1:41.54 | |||||
27 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.52 | 1:44.44 | |||||
28 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.93 | 1:45.06 | |||||
- | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | ej samt. berør v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.30 | 1:07.87 | |||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 34.71 | 1:12.31 | |||||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.84 | 1:13.06 | |||||
4 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.98 | 1:13.42 | |||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.89 | 1:13.55 | |||||
6 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.72 | 1:16.37 | |||||
7 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.36 | 1:16.89 | |||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.84 | 1:17.08 | |||||
9 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.03 | 1:17.29 | |||||
10 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.76 | 1:18.02 | |||||
11 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.71 | 1:18.05 | |||||
12 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.66 | 1:18.53 | |||||
13 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 37.14 | 1:18.74 | |||||
14 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.01 | 1:19.30 | |||||
15 | Oliver Lindgren | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 38.00 | 1:19.86 | |||||
16 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.97 | 1:19.96 | |||||
17 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 39.01 | 1:20.05 | |||||
18 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.58 | 1:20.08 | |||||
19 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.94 | 1:20.76 | |||||
20 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 37.85 | 1:20.77 | |||||
21 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 38.07 | 1:20.91 | |||||
22 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.16 | 1:21.06 | |||||
23 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.94 | 1:22.09 | |||||
24 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.78 | 1:22.41 | |||||
25 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.97 | 1:23.31 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.55 | 1:14.16 | |||||
2 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 36.21 | 1:15.84 | |||||
3 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.32 | 1:15.97 | |||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.41 | 1:16.05 | |||||
5 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.91 | 1:18.87 | |||||
6 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 37.17 | 1:19.75 | |||||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.81 | 1:22.41 | |||||
8 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.23 | 1:22.65 | |||||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.75 | 1:22.74 | |||||
10 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.45 | 1:23.04 | |||||
11 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 39.99 | 1:23.39 | |||||
12 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.07 | 1:23.57 | |||||
13 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 39.81 | 1:23.63 | |||||
14 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.77 | 1:23.73 | |||||
15 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.50 | 1:23.83 | |||||
16 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.77 | 1:24.98 | |||||
17 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.92 | 1:25.49 | |||||
18 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.37 | 1:25.56 | |||||
19 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 40.81 | 1:25.78 | |||||
20 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.37 | 1:26.26 | |||||
21 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.76 | 1:26.52 | |||||
22 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.46 | 1:27.11 | |||||
23 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.10 | 1:27.81 | |||||
24 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.82 | 1:29.74 | |||||
25 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 43.93 | 1:33.00 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 36.03 | 1:15.30 | 1:55.15 | 2:32.82 | |||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.08 | 1:13.61 | 1:54.09 | 2:33.52 | |||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.78 | 1:16.39 | 1:56.12 | 2:34.51 | |||
4 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.04 | 1:16.33 | 1:56.88 | 2:36.49 | |||
5 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.51 | 1:16.00 | 1:56.89 | 2:37.95 | |||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.40 | 1:18.95 | 1:59.40 | 2:38.11 | |||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.27 | 1:17.32 | 1:58.79 | 2:39.28 | |||
8 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 35.80 | 1:16.42 | 1:59.39 | 2:41.12 | |||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.38 | 1:18.58 | 1:59.99 | 2:41.41 | |||
10 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.48 | 1:20.00 | 2:01.74 | 2:42.01 | |||
11 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.97 | 1:18.78 | 2:01.22 | 2:43.13 | |||
12 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.40 | 1:19.64 | 2:01.80 | 2:43.20 | |||
12 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 37.06 | 1:17.99 | 2:00.79 | 2:43.20 | |||
14 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.22 | 1:20.34 | 2:02.04 | 2:43.64 | |||
15 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 38.76 | 1:20.41 | 2:02.60 | 2:43.66 | |||
16 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.46 | 1:19.67 | 2:02.74 | 2:44.71 | |||
17 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.12 | 1:21.11 | 2:03.49 | 2:44.90 | |||
18 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.48 | 1:20.99 | 2:03.23 | 2:44.95 | |||
19 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.95 | 1:21.93 | 2:04.32 | 2:45.01 | |||
20 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.24 | 1:20.84 | 2:04.58 | 2:46.10 | |||
21 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.82 | 1:22.70 | 2:04.98 | 2:46.20 | |||
22 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.96 | 1:22.23 | 2:04.84 | 2:46.29 | |||
23 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.69 | 1:22.46 | 2:05.56 | 2:46.57 | |||
24 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.29 | 1:20.29 | 2:04.49 | 2:47.02 | |||
25 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.06 | 1:21.87 | 2:05.33 | 2:47.07 | |||
26 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.36 | 1:21.85 | 2:05.02 | 2:47.34 | |||
27 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.92 | 1:23.08 | 2:06.07 | 2:47.56 | |||
28 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.81 | 1:24.03 | 2:07.67 | 2:50.06 | |||
29 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.66 | 1:22.88 | 2:07.67 | 2:50.57 | |||
30 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.10 | 1:23.56 | 2:08.20 | 2:51.68 | |||
31 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.22 | 1:24.95 | 2:09.24 | 2:51.97 | |||
32 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.37 | 1:23.82 | 2:09.20 | 2:52.75 | |||
33 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.34 | 1:24.85 | 2:10.02 | 2:52.85 | |||
34 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.40 | 1:25.26 | 2:09.37 | 2:53.24 | |||
35 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.99 | 1:25.27 | 2:09.74 | 2:54.05 | |||
36 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 41.73 | 1:26.06 | 2:10.61 | 2:54.49 | |||
37 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.82 | 1:27.08 | 2:11.43 | 2:55.32 | |||
38 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 40.84 | 1:25.05 | 2:11.55 | 2:55.49 | |||
39 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.23 | 1:27.65 | 2:13.14 | 2:57.44 | |||
- | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v 175 m. | |||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.13 | 1:18.54 | 1:59.97 | 2:41.85 | |||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.31 | 1:22.45 | 2:05.15 | 2:46.36 | |||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.21 | 1:20.36 | 2:03.63 | 2:47.07 | |||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 41.05 | 1:23.49 | 2:06.41 | 2:47.75 | |||
5 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.99 | 1:24.45 | 2:08.63 | 2:48.44 | |||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.01 | 2:07.31 | 2:49.61 | 2:49.61 | |||
7 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.41 | 1:22.92 | 2:07.22 | 2:50.72 | |||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.52 | 1:26.20 | 2:10.71 | 2:54.10 | |||
9 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.28 | 1:26.52 | 2:11.08 | 2:54.26 | |||
10 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.11 | 1:24.33 | 2:09.97 | 2:55.04 | |||
11 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 42.22 | 1:26.35 | 2:11.29 | 2:56.24 | |||
12 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.75 | 1:28.38 | 2:13.75 | 2:56.74 | |||
13 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.97 | 1:29.85 | 2:15.12 | 2:58.47 | |||
14 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.46 | 1:27.77 | 2:13.57 | 2:58.96 | |||
15 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.95 | 1:28.17 | 2:14.82 | 2:59.69 | |||
16 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.56 | 1:26.92 | 2:14.16 | 3:00.36 | |||
17 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 42.64 | 1:29.90 | 2:17.79 | 3:01.74 | |||
18 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.13 | 1:29.69 | 2:17.24 | 3:02.80 | |||
19 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 42.64 | 1:29.39 | 2:17.08 | 3:02.93 | |||
20 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.50 | 1:32.69 | 2:20.26 | 3:04.64 | |||
21 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.83 | 1:33.14 | 2:20.08 | 3:05.47 | |||
22 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.24 | 1:27.26 | 2:14.79 | 3:06.68 | |||
23 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.75 | 1:31.62 | 2:21.34 | 3:07.97 | |||
24 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.63 | 1:32.15 | 2:21.98 | 3:09.41 | |||
25 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.36 | 1:32.74 | 2:23.80 | 3:09.53 | |||
26 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 44.84 | 2:23.18 | 3:09.63 | 3:09.63 | |||
27 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 43.51 | 1:31.65 | 2:22.67 | 3:09.79 | |||
28 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.92 | 1:32.74 | 2:22.07 | 3:09.98 | |||
29 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.17 | 2:22.44 | 3:10.05 | 3:10.05 | |||
30 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.02 | 1:34.03 | 2:23.78 | 3:10.97 | |||
31 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.51 | 1:32.33 | 2:23.93 | 3:12.57 | |||
- | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | EFB i vend v 50 m | |||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | EFB v 175 m. | |||||
- | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | EFB i vend v 150 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.92 | 1:02.19 | 1:35.33 | 2:07.54 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.59 | 1:05.92 | 1:40.74 | 2:15.06 | |||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.87 | 1:09.71 | 1:45.30 | 2:19.81 | |||
4 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.67 | 1:07.82 | 1:43.99 | 2:20.49 | |||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.43 | 1:08.98 | 1:45.16 | 2:20.67 | |||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.52 | 1:09.34 | 1:44.98 | 2:21.05 | |||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.08 | 1:10.32 | 1:46.93 | 2:22.76 | |||
8 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.40 | 1:11.16 | 1:47.17 | 2:23.00 | |||
9 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.22 | 1:10.11 | 1:47.55 | 2:23.65 | |||
10 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.48 | 1:11.43 | 1:47.27 | 2:23.73 | |||
11 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.27 | 1:11.56 | 1:48.93 | 2:25.13 | |||
12 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.44 | 1:12.03 | 1:48.70 | 2:25.70 | |||
13 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.31 | 1:11.43 | 1:49.08 | 2:25.78 | |||
14 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.87 | 1:12.82 | 1:49.82 | 2:25.80 | |||
15 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.08 | 1:11.34 | 1:49.07 | 2:26.74 | |||
16 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.61 | 1:12.32 | 1:50.96 | 2:26.98 | |||
17 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.24 | 1:12.17 | 1:50.49 | 2:28.05 | |||
18 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.09 | 1:12.81 | 1:51.12 | 2:28.58 | |||
19 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.29 | 1:13.77 | 1:52.65 | 2:29.78 | |||
20 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.36 | 1:13.12 | 1:51.96 | 2:30.20 | |||
21 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.43 | 1:12.30 | 1:51.71 | 2:30.32 | |||
22 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 35.96 | 1:14.28 | 1:53.70 | 2:30.86 | |||
23 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.68 | 1:14.69 | 1:53.72 | 2:31.66 | |||
24 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.05 | 1:16.02 | 1:56.01 | 2:33.83 | |||
25 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.28 | 1:14.29 | 1:55.07 | 2:34.66 | |||
26 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 36.16 | 1:15.62 | 1:56.02 | 2:35.72 | |||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 30.92 | 1:03.95 | 1:37.82 | 2:11.46 | |||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.85 | 1:06.84 | 1:43.50 | 2:20.30 | |||
3 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.40 | 1:10.52 | 1:47.08 | 2:23.64 | |||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.12 | 1:13.11 | 1:50.85 | 2:26.88 | |||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | 1:11.09 | 1:49.12 | 2:27.01 | |||
6 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.41 | 1:12.48 | 1:50.34 | 2:28.15 | |||
7 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.34 | 1:13.50 | 1:52.60 | 2:29.87 | |||
8 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.11 | 1:15.54 | 1:54.06 | 2:31.56 | |||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.73 | 1:13.41 | 1:52.55 | 2:31.76 | |||
10 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.71 | 1:14.14 | 1:53.36 | 2:32.27 | |||
11 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.42 | 1:15.08 | 1:55.92 | 2:34.85 | |||
12 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.92 | 1:16.31 | 1:56.40 | 2:35.27 | |||
13 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.51 | 1:13.52 | 1:54.70 | 2:35.98 | |||
14 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.82 | 1:16.42 | 1:57.52 | 2:37.72 | |||
15 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.57 | 1:19.12 | 2:00.24 | 2:38.94 | |||
16 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 38.89 | 1:20.90 | 2:01.44 | 2:39.82 | |||
17 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.54 | 1:17.72 | 1:59.52 | 2:40.41 | |||
18 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.45 | 1:19.85 | 2:01.56 | 2:40.53 | |||
19 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 39.26 | 1:20.38 | 2:01.35 | 2:41.11 | |||
20 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.14 | 1:19.11 | 2:00.11 | 2:41.13 | |||
21 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.24 | 1:19.37 | 2:01.46 | 2:42.85 | |||
22 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.01 | 1:21.50 | 2:03.96 | 2:45.43 | |||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Efb i vend v/125m | |||||
- | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Efb i vend v/125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.86 | 2:38.25 | 4:10.85 | 5:29.16 | |||
2 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.73 | 2:42.15 | 4:16.33 | 5:31.36 | |||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.04 | 2:48.93 | 4:22.07 | 5:36.11 | |||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.60 | 2:44.15 | 4:20.79 | 5:36.26 | |||
5 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.10 | 2:54.20 | 4:32.08 | 5:46.02 | |||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.18 | 2:50.46 | 4:28.61 | 5:47.86 | |||
7 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:30.06 | 2:59.22 | 4:33.13 | 5:48.14 | |||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.32 | 2:51.24 | 4:28.35 | 5:48.31 | |||
9 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:25.80 | 3:00.69 | 4:33.91 | 5:50.30 | |||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.34 | 2:51.15 | 4:32.03 | 5:53.35 | |||
11 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:22.78 | 2:51.52 | 4:33.58 | 5:54.87 | |||
12 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.64 | 2:54.74 | 4:38.54 | 5:57.96 | |||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.20 | 2:59.36 | 4:42.47 | 5:58.69 | |||
14 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.09 | 2:58.20 | 4:39.73 | 6:00.40 | |||
15 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:32.48 | 3:00.79 | 4:44.23 | 6:01.29 | |||
16 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:26.23 | 2:56.39 | 4:44.01 | 6:02.16 | |||
17 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.83 | 3:48.77 | 5:23.08 | 6:03.50 | |||
18 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.88 | 2:58.62 | 4:42.37 | 6:03.51 | |||
19 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.74 | 3:00.70 | 4:43.31 | 6:07.25 | |||
20 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.32 | 3:01.73 | 4:46.90 | 6:07.77 | |||
21 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:29.99 | 2:56.98 | 4:44.35 | 6:08.27 | |||
22 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:31.46 | 3:08.41 | 4:47.75 | 6:08.99 | |||
23 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:22.04 | 2:56.42 | 4:44.97 | 6:09.14 | |||
24 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:21.79 | 2:56.02 | 4:45.70 | 6:10.45 | |||
25 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.66 | 3:01.00 | 4:47.11 | 6:10.52 | |||
26 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.29 | 3:58.54 | 5:30.73 | 6:11.28 | |||
27 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.35 | 3:03.67 | 4:50.32 | 6:13.06 | |||
28 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:37.71 | 3:13.68 | 4:52.11 | 6:15.94 | |||
- | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Akut syg | ||||||
- | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ejfb. v. 175 mtf. | |||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.60 | 2:50.56 | 4:31.10 | 5:48.91 | |||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:22.76 | 2:50.97 | 4:31.33 | 5:54.61 | |||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.32 | 3:03.75 | 4:42.66 | 6:06.08 | |||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:28.24 | 3:01.68 | 4:48.24 | 6:14.82 | |||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.07 | 3:05.52 | 4:57.53 | 6:20.93 | |||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:29.59 | 3:04.01 | 4:55.81 | 6:21.19 | |||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:30.74 | 3:08.07 | 4:53.47 | 6:21.59 | |||
8 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.94 | 3:16.85 | 4:58.38 | 6:28.45 | |||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.31 | 3:13.03 | 5:04.87 | 6:28.82 | |||
10 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.98 | 3:06.45 | 5:06.08 | 6:31.62 | |||
11 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.03 | 3:08.56 | 5:04.47 | 6:32.48 | |||
12 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.35 | 3:22.88 | 5:14.03 | 6:39.80 | |||
13 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.08 | 3:22.62 | 5:16.03 | 6:43.99 | |||
14 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:51.08 | 3:28.01 | 5:17.95 | 6:45.20 | |||
- | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Asynk. arm eft. 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.56 | 2:17.44 | 3:35.01 | 4:40.95 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.39 | 2:22.03 | 3:45.50 | 4:47.62 | |||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.40 | 2:26.58 | 3:50.28 | 4:57.04 | |||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.97 | 2:29.01 | 3:52.04 | 5:01.56 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.29 | 2:26.66 | 3:54.54 | 5:01.94 | |||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.97 | 2:29.52 | 3:58.45 | 5:06.00 | |||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.50 | 2:25.94 | 4:04.88 | 5:09.00 | |||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.78 | 2:34.71 | 4:00.86 | 5:10.29 | |||
9 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.13 | 2:30.67 | 4:01.65 | 5:14.42 | |||
10 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.23 | 2:33.93 | 4:05.08 | 5:15.22 | |||
11 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.87 | 2:33.54 | 4:04.22 | 5:15.93 | |||
12 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.65 | 2:35.07 | 4:07.85 | 5:16.41 | |||
13 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 1:13.03 | 2:34.20 | 4:07.85 | 5:17.40 | |||
14 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.37 | 2:39.16 | 4:10.27 | 5:22.19 | |||
15 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.50 | 2:40.88 | 4:14.07 | 5:22.84 | |||
16 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.87 | 2:37.52 | 4:11.08 | 5:23.29 | |||
17 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.28 | 2:38.82 | 4:13.24 | 5:25.19 | |||
18 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:12.84 | 2:33.19 | 4:14.63 | 5:25.29 | |||
19 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:16.57 | 2:39.32 | 4:15.49 | 5:26.10 | |||
20 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.17 | 2:43.78 | 4:11.16 | 5:28.66 | |||
21 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.86 | 2:38.60 | 4:16.16 | 5:29.20 | |||
22 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.17 | 2:41.80 | 4:19.89 | 5:33.21 | |||
23 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 1:17.71 | 2:39.33 | 4:21.57 | 5:34.21 | |||
24 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:14.63 | 2:39.45 | 4:21.07 | 5:34.44 | |||
25 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:18.90 | 2:46.77 | 4:16.82 | 5:35.74 | |||
26 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:19.19 | 2:46.17 | 4:28.98 | 5:38.50 | |||
- | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | EFB v/150m | |||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ESB v 250 m. | |||||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.35 | 2:23.26 | 3:53.43 | 5:03.52 | |||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.17 | 2:35.22 | 4:02.28 | 5:09.26 | |||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.73 | 2:31.16 | 4:05.12 | 5:16.63 | |||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.76 | 2:36.41 | 4:04.35 | 5:17.15 | |||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.92 | 2:33.04 | 4:02.11 | 5:17.61 | |||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.62 | 2:37.03 | 4:10.29 | 5:19.04 | |||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.10 | 2:39.14 | 4:14.02 | 5:25.77 | |||
8 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.25 | 2:46.34 | 4:13.79 | 5:26.48 | |||
9 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.75 | 2:41.28 | 4:11.86 | 5:26.56 | |||
10 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.63 | 2:41.60 | 4:16.17 | 5:29.15 | |||
11 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:14.13 | 2:39.79 | 4:17.33 | 5:29.43 | |||
12 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:18.61 | 2:42.82 | 4:15.12 | 5:30.12 | |||
13 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.76 | 2:38.82 | 4:18.29 | 5:30.54 | |||
14 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.42 | 2:41.81 | 4:18.57 | 5:30.98 | |||
15 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.13 | 2:42.52 | 4:17.91 | 5:31.49 | |||
16 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.91 | 2:40.43 | 4:17.15 | 5:32.09 | |||
17 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.35 | 2:46.27 | 4:23.09 | 5:33.31 | |||
18 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:14.88 | 2:44.46 | 4:19.17 | 5:35.31 | |||
19 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:22.95 | 2:46.81 | 4:21.29 | 5:35.64 | |||
20 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.20 | 2:50.84 | 4:26.80 | 5:40.93 | |||
21 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:17.72 | 2:47.57 | 4:21.30 | 5:41.23 | |||
22 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.74 | 2:52.18 | 4:27.72 | 5:43.11 | |||
23 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 1:22.32 | 2:50.38 | 4:27.71 | 5:43.94 | |||
24 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.53 | 2:53.86 | 4:29.44 | 5:44.19 | |||
25 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:23.97 | 2:49.71 | 4:28.96 | 5:44.49 | |||
26 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.99 | 2:49.09 | 4:24.95 | 5:45.84 | |||
27 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.60 | 2:48.28 | 4:30.02 | 5:48.95 | |||
28 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.50 | 3:35.94 | 5:11.14 | 5:50.06 | |||
29 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.87 | 2:54.40 | 4:35.82 | 5:50.51 | |||
30 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 1:20.51 | 2:47.53 | 4:34.13 | 5:50.72 | |||
31 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:24.75 | 2:53.12 | 4:35.24 | 5:52.00 | |||
32 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.82 | 2:49.92 | 4:32.24 | 5:52.21 | |||
33 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.63 | 2:50.46 | 4:34.34 | 5:52.71 | |||
34 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.31 | 2:52.39 | 4:33.02 | 5:53.97 | |||
35 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:21.41 | 2:57.92 | 4:36.60 | 5:56.76 | |||
36 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.52 | 3:03.37 | 4:43.58 | 6:05.73 | |||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Asynkr. ben i fly | |||||
- | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | efb. v. 125 m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.14 | ||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.13 | ||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.93 | ||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.93 | ||||||
5 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.04 | ||||||
6 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 30.08 | ||||||
7 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.17 | ||||||
8 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.26 | ||||||
9 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.58 | ||||||
10 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.61 | ||||||
11 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 30.82 | ||||||
12 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 30.85 | ||||||
13 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.06 | ||||||
14 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 31.33 | ||||||
15 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.34 | ||||||
16 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.43 | ||||||
17 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.65 | ||||||
17 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 31.65 | ||||||
19 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 31.67 | ||||||
20 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.71 | ||||||
21 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.79 | ||||||
22 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.80 | ||||||
23 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.97 | ||||||
24 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.99 | ||||||
25 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.01 | ||||||
26 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.08 | ||||||
26 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.08 | ||||||
28 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.11 | ||||||
28 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.11 | ||||||
30 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 32.31 | ||||||
31 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.46 | ||||||
32 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.52 | ||||||
33 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.54 | ||||||
34 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.59 | ||||||
35 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.60 | ||||||
36 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.66 | ||||||
36 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 32.66 | ||||||
38 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.89 | ||||||
39 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 33.22 | ||||||
40 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.78 | ||||||
41 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.96 | ||||||
42 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 34.19 | ||||||
43 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.64 | ||||||
44 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 35.39 | ||||||
45 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.65 | ||||||
- | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Akut syg | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.87 | ||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.11 | ||||||
3 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.28 | ||||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.41 | ||||||
5 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.57 | ||||||
6 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.76 | ||||||
7 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.83 | ||||||
8 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.90 | ||||||
9 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.05 | ||||||
10 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 33.08 | ||||||
11 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.21 | ||||||
12 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.28 | ||||||
13 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.36 | ||||||
14 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.40 | ||||||
15 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.46 | ||||||
16 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 33.54 | ||||||
17 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 33.56 | ||||||
18 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.57 | ||||||
18 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.57 | ||||||
20 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.60 | ||||||
21 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.79 | ||||||
22 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.81 | ||||||
23 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.88 | ||||||
24 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.08 | ||||||
25 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.10 | ||||||
26 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 34.22 | ||||||
27 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.26 | ||||||
28 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.27 | ||||||
29 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.32 | ||||||
30 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.49 | ||||||
31 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 34.53 | ||||||
32 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 34.61 | ||||||
33 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.80 | ||||||
34 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 34.91 | ||||||
35 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.59 | ||||||
36 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.64 | ||||||
37 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.22 | ||||||
38 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.01 | ||||||
39 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.03 | ||||||
40 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.28 | ||||||
41 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 25.39 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 25.89 | ||||||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 25.91 | ||||||
4 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 26.14 | ||||||
5 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.41 | ||||||
6 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 26.52 | ||||||
7 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 26.59 | ||||||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.65 | ||||||
9 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 26.66 | ||||||
10 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.72 | ||||||
11 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.97 | ||||||
12 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 27.24 | ||||||
13 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 27.34 | ||||||
14 | Mark Viskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 27.39 | ||||||
15 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.42 | ||||||
16 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.51 | ||||||
17 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 27.98 | ||||||
18 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.08 | ||||||
19 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.15 | ||||||
20 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 28.17 | ||||||
21 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 28.43 | ||||||
22 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.56 | ||||||
23 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 28.61 | ||||||
24 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 28.91 | ||||||
25 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.17 | ||||||
- | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 26.64 | ||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 27.05 | ||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 27.21 | ||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 27.56 | ||||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.58 | ||||||
6 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.80 | ||||||
7 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.03 | ||||||
8 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.15 | ||||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.31 | ||||||
10 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.74 | ||||||
11 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.82 | ||||||
12 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.99 | ||||||
13 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.06 | ||||||
14 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.28 | ||||||
15 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.33 | ||||||
16 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 29.77 | ||||||
17 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.90 | ||||||
18 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.92 | ||||||
19 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.94 | ||||||
20 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 30.09 | ||||||
21 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 30.32 | ||||||
22 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.39 | ||||||
22 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.39 | ||||||
24 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.02 | ||||||
25 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.54 | ||||||
26 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:53.38 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 35.13 | 1:12.21 | 1:12.21 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 40.60 | 1:27.37 | 2:39.58 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 31.53 | 1:08.46 | 3:48.04 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 31.54 | 1:05.34 | 4:53.38 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 5:00.71 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 36.27 | 1:14.94 | 1:14.94 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 39.45 | 1:24.06 | 2:39.00 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 33.61 | 1:14.46 | 3:53.46 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 32.03 | 1:07.25 | 5:00.71 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:04.46 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 37.74 | 1:18.57 | 1:18.57 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 38.13 | 1:20.68 | 2:39.25 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 35.76 | 1:19.21 | 3:58.46 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 32.44 | 1:06.00 | 5:04.46 | ||||||
4 | Hovedstaden Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:05.12 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 38.05 | 1:17.49 | 1:17.49 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 39.82 | 1:24.76 | 2:42.25 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 35.17 | 1:16.10 | 3:58.35 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.67 | 1:06.77 | 5:05.12 | ||||||
5 | A6 Piger | 2003 | A6 | 5:10.28 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 38.42 | 1:19.94 | 1:19.94 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 37.58 | 1:21.00 | 2:40.94 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 35.82 | 1:19.79 | 4:00.73 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 33.31 | 1:09.55 | 5:10.28 | ||||||
6 | Kvik C Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:12.23 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 37.89 | 1:19.03 | 1:19.03 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 39.22 | 1:23.19 | 2:42.22 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 37.59 | 1:22.33 | 4:04.55 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 31.90 | 1:07.68 | 5:12.23 | ||||||
7 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:13.99 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 38.64 | 1:21.56 | 1:21.56 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 39.67 | 1:24.90 | 2:46.46 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 36.60 | 1:18.10 | 4:04.56 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 32.67 | 1:09.43 | 5:13.99 | ||||||
8 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:18.88 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 36.50 | 1:14.83 | 1:14.83 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 45.17 | 1:33.93 | 2:48.76 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 35.09 | 1:17.32 | 4:06.08 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 34.92 | 1:12.80 | 5:18.88 | ||||||
9 | Lyngby Piger 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 5:23.72 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 37.09 | 1:16.83 | 1:16.83 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 42.83 | 1:30.68 | 2:47.51 | ||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 38.16 | 1:24.08 | 4:11.59 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 34.34 | 1:12.13 | 5:23.72 | ||||||
10 | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:29.51 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 40.06 | 1:21.02 | 1:21.02 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 41.52 | 1:29.06 | 2:50.08 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 38.95 | 1:27.19 | 4:17.27 | ||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 34.71 | 1:12.24 | 5:29.51 | ||||||
11 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:30.15 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 38.19 | 1:19.16 | 1:19.16 | ||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 41.91 | 1:28.58 | 2:47.74 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 38.97 | 2:02.88 | 4:50.62 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 39.53 | 5:30.15 | |||||||
12 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:30.44 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 41.63 | 1:24.62 | 1:24.62 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 42.63 | 1:30.79 | 2:55.41 | ||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 36.33 | 1:55.48 | 4:50.89 | ||||||
Melina Degner | 2004 | 39.55 | 5:30.44 | |||||||
13 | Hovedstaden Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:33.16 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 38.53 | 1:19.56 | 1:19.56 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 44.33 | 1:33.76 | 2:53.32 | ||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 41.94 | 1:29.98 | 4:23.30 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 33.07 | 1:09.86 | 5:33.16 | ||||||
14 | Vat-Cph Piger 2 | 2003 | VAT Copenhagen | 5:37.56 | ||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | 41.36 | 1:25.60 | 1:25.60 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 44.06 | 1:33.97 | 2:59.57 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 35.14 | 1:20.99 | 4:20.56 | ||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 36.58 | 1:17.00 | 5:37.56 | ||||||
15 | Gti Piger | 2003 | GTI | 5:40.46 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 36.33 | 1:16.10 | 1:16.10 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 48.44 | 1:40.65 | 2:56.75 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 39.66 | 2:07.40 | 5:04.15 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 36.31 | 5:40.46 | |||||||
16 | Lyngby Piger 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 5:40.56 | ||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 40.18 | 1:23.21 | 1:23.21 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 44.38 | 1:34.68 | 2:57.89 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 39.16 | 1:29.82 | 4:27.71 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 35.09 | 1:12.85 | 5:40.56 | ||||||
17 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:52.98 | ||||||
Kathrine Rubak Bang | 2004 | 44.00 | 1:32.32 | 1:32.32 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 45.47 | 1:34.78 | 3:07.10 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 40.57 | 1:31.46 | 4:38.56 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 1:14.42 | 5:52.98 | |||||||
18 | Frederikssund Piger | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 5:54.76 | ||||||
Sille Andersen | 2003 | 41.27 | 1:23.36 | 1:23.36 | ||||||
Marike Nevermann | 2003 | 47.67 | 1:40.14 | 3:03.50 | ||||||
Sarah Waltenburg | 2004 | 42.66 | 1:32.57 | 4:36.07 | ||||||
Christine Mardov-Johansen | 2003 | 34.83 | 1:18.69 | 5:54.76 | ||||||
19 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 5:59.43 | ||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 45.33 | 1:35.24 | 1:35.24 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 39.22 | 1:23.51 | 2:58.75 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 48.30 | 1:46.83 | 4:45.58 | ||||||
Laura Boutrup | 2003 | 34.72 | 1:13.85 | 5:59.43 | ||||||
20 | Gsc Piger 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:06.51 | ||||||
Kaya Rolin | 2003 | 42.75 | 1:28.30 | 1:28.30 | ||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 50.62 | 1:44.86 | 3:13.16 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 41.60 | 1:38.09 | 4:51.25 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 34.79 | 1:15.26 | 6:06.51 | ||||||
- | Kvik C Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2 sv i vand v/350m | |||||
Celia Puggaard | 2003 | 53.38 | ||||||||
Caroline Brink | 2003 | |||||||||
Amalie Michelsen | 2003 | |||||||||
Tine Petersen | 2003 | 38 | DSQ | |||||||
- | Vat-Cph Piger 1 | 2003 | VAT Copenhagen | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 4:16.37 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 29.56 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 34.21 | 1:12.82 | 2:13.70 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 31.17 | 1:06.41 | 3:20.11 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 26.72 | 56.26 | 4:16.37 | ||||||
2 | Stv 1 Drenge | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 4:20.83 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 32.86 | 1:07.77 | 1:07.77 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 31.91 | 1:07.77 | 2:15.54 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 30.00 | 1:04.12 | 3:19.66 | ||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.80 | 1:01.17 | 4:20.83 | ||||||
3 | Triton Talent Drenge | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:29.85 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 31.06 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 35.08 | 1:15.57 | 2:19.85 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 32.38 | 1:10.25 | 3:30.10 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 28.46 | 59.75 | 4:29.85 | ||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:31.15 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 31.80 | 1:06.06 | 1:06.06 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 34.83 | 1:16.08 | 2:22.14 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 30.09 | 1:06.08 | 3:28.22 | ||||||
Oskar Vårdal | 2001 | 29.08 | 1:02.93 | 4:31.15 | ||||||
5 | Kvik Drenge | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:31.56 | ||||||
Mike Johansen | 2001 | 32.77 | 1:07.54 | 1:07.54 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 35.15 | 1:17.32 | 2:24.86 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 30.39 | 1:08.44 | 3:33.30 | ||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 27.21 | 58.26 | 4:31.56 | ||||||
6 | Ringsted Drenge | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 4:32.40 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 31.74 | 1:04.18 | 1:04.18 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 36.92 | 1:20.56 | 2:24.74 | ||||||
Mads Jensen | 2001 | 31.04 | 1:06.60 | 3:31.34 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 28.75 | 1:01.06 | 4:32.40 | ||||||
7 | Gti Drenge 1 | 2001 | GTI | 4:35.33 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 36.05 | 1:14.56 | 1:14.56 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 36.96 | 1:17.80 | 2:32.36 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 27.53 | 1:00.17 | 3:32.53 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.38 | 1:02.80 | 4:35.33 | ||||||
8 | Gentofte Drenge 1 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:38.20 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 33.04 | 1:08.39 | 1:08.39 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 35.27 | 1:16.31 | 2:24.70 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 32.27 | 1:11.44 | 3:36.14 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 28.71 | 1:02.06 | 4:38.20 | ||||||
9 | Sigma Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 4:40.98 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 34.80 | 1:10.05 | 1:10.05 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 36.87 | 1:18.92 | 2:28.97 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 33.20 | 1:11.95 | 3:40.92 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 28.33 | 1:00.06 | 4:40.98 | ||||||
10 | Vat-Cph Drenge 2 | 2001 | VAT Copenhagen | 4:41.49 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 34.97 | 1:12.11 | 1:12.11 | ||||||
Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 37.48 | 1:20.65 | 2:32.76 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 30.11 | 1:06.26 | 3:39.02 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 29.51 | 1:02.47 | 4:41.49 | ||||||
11 | Køge SK | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:41.66 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 33.22 | 1:08.64 | 1:08.64 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 35.54 | 1:18.32 | 2:26.96 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 32.27 | 1:10.71 | 3:37.67 | ||||||
August Ryom | 2002 | 31.43 | 1:03.99 | 4:41.66 | ||||||
12 | Søllerød Boys | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 4:41.81 | ||||||
Valdemar Solok | 2001 | 34.96 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 36.95 | 1:18.91 | 2:30.14 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 33.42 | 1:12.12 | 3:42.26 | ||||||
Mark Viskum | 2001 | 28.55 | 59.55 | 4:41.81 | ||||||
13 | Hørsholm | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 4:43.70 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 32.84 | 1:07.46 | 1:07.46 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 37.08 | 1:18.90 | 2:26.36 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 32.46 | 1:11.55 | 3:37.91 | ||||||
Christoffer Hove | 2002 | 31.59 | 1:05.79 | 4:43.70 | ||||||
14 | Hovedstadens Drenge | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.13 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 34.51 | 1:10.80 | 1:10.80 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 36.06 | 1:16.90 | 2:27.70 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 34.35 | 1:14.04 | 3:41.74 | ||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 30.74 | 1:04.39 | 4:46.13 | ||||||
15 | Lyngby Drenge 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 4:55.50 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 35.17 | 1:11.92 | 1:11.92 | ||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 42.98 | 1:31.24 | 2:43.16 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 32.27 | 1:10.90 | 3:54.06 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 29.12 | 1:01.44 | 4:55.50 | ||||||
16 | Frederikssund Drenge | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 4:56.20 | ||||||
Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 35.73 | 1:12.60 | 1:12.60 | ||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 36.91 | 1:19.35 | 2:31.95 | ||||||
Mads Lind | 2002 | 37.11 | 1:22.24 | 3:54.19 | ||||||
Frederik Brogaard | 2001 | 29.47 | 1:02.01 | 4:56.20 | ||||||
17 | Gentofte Drenge 2 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:56.42 | ||||||
August Becktor | 2001 | 34.44 | 1:10.98 | 1:10.98 | ||||||
Carl Martin Lundin | 2001 | 37.48 | 1:21.71 | 2:32.69 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 35.15 | 1:20.79 | 3:53.48 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 29.66 | 1:02.94 | 4:56.42 | ||||||
18 | Herlev Drenge 2 | 2001 | Herlev Svømning | 4:57.72 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 36.98 | 1:15.11 | 1:15.11 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 39.24 | 1:24.20 | 2:39.31 | ||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 32.89 | 1:10.95 | 3:50.26 | ||||||
Altin Misimi | 2002 | 31.94 | 1:07.46 | 4:57.72 | ||||||
19 | A6 Drenge | 2001 | A6 | 5:02.82 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 36.40 | 1:15.87 | 1:15.87 | ||||||
Oliver Lindgren | 2001 | 37.81 | 1:20.42 | 2:36.29 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 35.04 | 1:16.31 | 3:52.60 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 34.02 | 1:10.22 | 5:02.82 | ||||||
20 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:04.81 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 36.87 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 40.92 | 1:28.40 | 2:42.98 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 33.92 | 1:15.50 | 3:58.48 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 32.31 | 1:06.33 | 5:04.81 | ||||||
- | Helsingør Drenge 1 | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 35.37 | 1:12.32 | 1:12.32 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 33.61 | 2:26.52 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 3:31.53 | ||||||||
- | Lyngby Drenge 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Alfred Højberg | 2002 | 33.49 | 1:09.72 | |||||||
- | Sigma Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Jannick Hansen | 2001 | 36.85 | 1:15.21 | 1:15.21 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 2:47.94 | ||||||||
- | Vat-Cph Drenge 1 | 2001 | VAT Copenhagen | DSQ | Tyvstart | |||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 33.04 | 1:07.02 | 1:07.02 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 2:22.12 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 1:57.07 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 32.99 | 1:01.68 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 30.27 | 1:31.95 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 25.12 | 1:57.07 | |||||||
2 | Lyngby Drenge 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.64 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 34.07 | 1:02.91 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 29.43 | 1:32.34 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.30 | 1:57.64 | |||||||
3 | Stv 1 Drenge | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 1:59.89 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 32.02 | 1:03.00 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 28.99 | 1:31.99 | |||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 27.90 | 1:59.89 | |||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.98 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 31.18 | 31.18 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 33.50 | 1:04.68 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 28.03 | 1:32.71 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 28.27 | 2:00.98 | |||||||
5 | Triton Talent Drenge | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.04 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 29.37 | 29.37 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 33.91 | 1:03.28 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 31.00 | 1:34.28 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 26.76 | 2:01.04 | |||||||
6 | Helsingør Drenge 1 | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:01.42 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 33.14 | 1:06.97 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 28.58 | 1:35.55 | |||||||
William Houen | 2001 | 25.87 | 2:01.42 | |||||||
7 | Kvik Drenge | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.94 | ||||||
Ole Damgaard | 2002 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 33.37 | 1:05.46 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 30.29 | 1:35.75 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 26.19 | 2:01.94 | |||||||
8 | Vat-Cph Drenge 1 | 2001 | VAT Copenhagen | 2:03.04 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 34.96 | 1:06.73 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 29.66 | 1:36.39 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 26.65 | 2:03.04 | |||||||
9 | Gentofte Drenge 1 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:04.94 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 34.12 | 1:05.54 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 31.76 | 1:37.30 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 27.64 | 2:04.94 | |||||||
10 | Gti Drenge 1 | 2001 | GTI | 2:05.24 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 35.71 | 1:09.75 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 26.85 | 1:36.60 | |||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 28.64 | 2:05.24 | |||||||
11 | Køge SK | 2001 | Køge Svømmeklub | 2:07.05 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 35.61 | 1:07.70 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 29.73 | 1:37.43 | |||||||
August Ryom | 2002 | 29.62 | 2:07.05 | |||||||
12 | Sigma Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 2:07.26 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 36.14 | 1:09.32 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 29.89 | 1:39.21 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 28.05 | 2:07.26 | |||||||
13 | Hovedstadens Drenge | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.39 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 32.71 | 32.71 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 33.14 | 1:05.85 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 32.77 | 1:38.62 | |||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 28.77 | 2:07.39 | |||||||
14 | Søllerød Boys | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 2:08.53 | ||||||
Valdemar Solok | 2001 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 36.42 | 1:09.94 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 31.77 | 1:41.71 | |||||||
Mark Viskum | 2001 | 26.82 | 2:08.53 | |||||||
15 | Vat-Cph Drenge 2 | 2001 | VAT Copenhagen | 2:09.82 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 33.00 | 33.00 | |||||||
Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 37.50 | 1:10.50 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 29.69 | 1:40.19 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 29.63 | 2:09.82 | |||||||
16 | Sigma Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 2:10.14 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 36.19 | 1:10.18 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 31.66 | 1:41.84 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 28.30 | 2:10.14 | |||||||
17 | Lyngby Drenge 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.26 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Alfred Højberg | 2002 | 37.13 | 1:11.08 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 30.37 | 1:41.45 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 28.81 | 2:10.26 | |||||||
18 | Gentofte Drenge 2 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:12.19 | ||||||
August Becktor | 2001 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 36.75 | 1:09.38 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 33.68 | 1:43.06 | |||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 29.13 | 2:12.19 | |||||||
19 | Frederikssund Drenge | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:15.91 | ||||||
Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 34.60 | 34.60 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 35.69 | 1:10.29 | |||||||
Frederik Brogaard | 2001 | 33.17 | 1:43.46 | |||||||
Mads Lind | 2002 | 32.45 | 2:15.91 | |||||||
20 | Herlev Drenge 2 | 2001 | Herlev Svømning | 2:16.24 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 39.21 | 1:13.86 | |||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 32.41 | 1:46.27 | |||||||
Altin Misimi | 2002 | 29.97 | 2:16.24 | |||||||
21 | A6 Drenge | 2001 | A6 | 2:16.60 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Oliver Lindgren | 2001 | 36.61 | 1:11.30 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 33.24 | 1:44.54 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 32.06 | 2:16.60 | |||||||
22 | Gti Drenge 2 | 2002 | GTI | 2:18.99 | ||||||
Mads Baltzer | 2002 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Casper Koch | 2002 | 40.68 | 1:15.45 | |||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 33.35 | 1:48.80 | |||||||
Mads Karise Væhrens | 2002 | 30.19 | 2:18.99 | |||||||
- | Nakskov Drenge :) | 2001 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Christoffer Jensen | 2002 | 38.67 | 38.67 | |||||||
- | Ringsted Drenge | 2001 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Victor Grandjean | 2001 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 34.83 | 1:05.06 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 30.28 | 1:35.34 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:11.20 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 37.59 | 1:11.36 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.87 | 1:41.23 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.97 | 2:11.20 | |||||||
2 | Kvik C Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.50 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 37.89 | 1:11.90 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 33.17 | 1:45.07 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.43 | 2:14.50 | |||||||
3 | A6 Piger | 2003 | A6 | 2:15.80 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 35.93 | 1:11.82 | |||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 33.31 | 1:45.13 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 30.67 | 2:15.80 | |||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:17.76 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 37.63 | 1:13.62 | |||||||
Molly Ibsen | 2003 | 34.47 | 1:48.09 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.67 | 2:17.76 | |||||||
5 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:17.85 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 38.75 | 1:14.25 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 32.99 | 1:47.24 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 30.61 | 2:17.85 | |||||||
6 | Kvik C Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.53 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 35.90 | 35.90 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 38.42 | 1:14.32 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 34.80 | 1:49.12 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 30.41 | 2:19.53 | |||||||
7 | Hovedstaden Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.66 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 39.33 | 1:16.01 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 33.22 | 1:49.23 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.43 | 2:20.66 | |||||||
8 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:21.30 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 38.61 | 1:15.15 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 34.77 | 1:49.92 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 31.38 | 2:21.30 | |||||||
9 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:22.81 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 40.42 | 1:17.90 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 33.27 | 1:51.17 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 31.64 | 2:22.81 | |||||||
10 | Lyngby Piger 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.63 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 42.95 | 1:18.73 | |||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 34.80 | 1:53.53 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 31.10 | 2:24.63 | |||||||
11 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:25.89 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 40.38 | 1:16.77 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 35.73 | 1:52.50 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 33.39 | 2:25.89 | |||||||
12 | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:26.58 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 39.69 | 1:16.96 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 37.65 | 1:54.61 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 31.97 | 2:26.58 | |||||||
13 | Hovedstaden Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.92 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 41.09 | 1:17.52 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 38.62 | 1:56.14 | |||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 32.78 | 2:28.92 | |||||||
14 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:29.21 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 40.26 | 40.26 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 39.66 | 1:19.92 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 35.29 | 1:55.21 | |||||||
Melina Degner | 2004 | 34.00 | 2:29.21 | |||||||
15 | Lyngby Piger 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.77 | ||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 43.20 | 1:20.94 | |||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 37.19 | 1:58.13 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 32.64 | 2:30.77 | |||||||
16 | Vat-Cph Piger 2 | 2003 | VAT Copenhagen | 2:31.88 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 44.44 | 1:21.10 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 38.29 | 1:59.39 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 32.49 | 2:31.88 | |||||||
17 | Gti Piger | 2003 | GTI | 2:32.42 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 48.64 | 1:23.57 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 37.05 | 2:00.62 | |||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 31.80 | 2:32.42 | |||||||
18 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.98 | ||||||
Kathrine Rubak Bang | 2004 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 41.44 | 1:23.44 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 37.93 | 2:01.37 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 32.61 | 2:33.98 | |||||||
19 | Helsingør Piger 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:34.87 | ||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 39.83 | 39.83 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 45.88 | 1:25.71 | |||||||
Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 36.70 | 2:02.41 | |||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 32.46 | 2:34.87 | |||||||
20 | Hørsholm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:37.53 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 39.08 | 39.08 | |||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 41.40 | 1:20.48 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 41.96 | 2:02.44 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 35.09 | 2:37.53 | |||||||
21 | Gsc Piger 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:41.66 | ||||||
Kaya Rolin | 2003 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 49.80 | 1:30.35 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 38.28 | 2:08.63 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 33.03 | 2:41.66 | |||||||
22 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:42.61 | ||||||
Asta Rygaard Jonas | 2003 | 43.19 | 43.19 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 47.59 | 1:30.78 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 36.02 | 2:06.80 | |||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 35.81 | 2:42.61 | |||||||
23 | Frederikssund Piger | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:43.83 | ||||||
Sille Andersen | 2003 | 40.00 | 40.00 | |||||||
Marike Nevermann | 2003 | 47.87 | 1:27.87 | |||||||
Sarah Waltenburg | 2004 | 41.45 | 2:09.32 | |||||||
Christine Mardov-Johansen | 2003 | 34.51 | 2:43.83 | |||||||
- | Vat-Cph Piger 1 | 2003 | VAT Copenhagen | DSQ | Tyvstart | |||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.32 | 1:02.05 | 1:39.58 | 2:11.47 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.51 | 1:04.22 | 1:44.20 | 2:14.94 | |||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 28.42 | 1:03.85 | 1:44.75 | 2:17.64 | |||
4 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 31.34 | 1:09.65 | 1:50.09 | 2:22.51 | |||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 31.10 | 1:09.93 | 1:50.63 | 2:23.07 | |||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.54 | 1:09.29 | 1:50.79 | 2:24.42 | |||
7 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.37 | 1:08.87 | 1:51.70 | 2:25.29 | |||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.67 | 1:11.73 | 1:52.65 | 2:26.28 | |||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.85 | 1:11.29 | 1:53.71 | 2:26.39 | |||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.77 | 1:08.33 | 1:56.28 | 2:26.52 | |||
11 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.82 | 1:08.01 | 1:54.82 | 2:26.85 | |||
12 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.05 | 1:09.99 | 1:54.20 | 2:27.01 | |||
13 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.19 | 1:10.32 | 1:53.08 | 2:27.43 | |||
14 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.14 | 1:09.98 | 1:56.11 | 2:27.99 | |||
15 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 31.53 | 1:10.56 | 1:55.74 | 2:28.21 | |||
16 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.90 | 1:12.53 | 1:54.97 | 2:28.31 | |||
17 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.67 | 1:08.97 | 1:54.51 | 2:28.41 | |||
18 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.47 | 1:11.20 | 1:55.19 | 2:28.68 | |||
19 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.94 | 1:11.68 | 1:54.75 | 2:28.99 | |||
20 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 32.73 | 1:10.31 | 1:55.87 | 2:30.68 | |||
21 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.42 | 1:11.82 | 1:55.98 | 2:30.71 | |||
22 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.37 | 1:12.34 | 1:57.48 | 2:32.59 | |||
23 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.53 | 1:15.02 | 2:00.94 | 2:33.87 | |||
24 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.07 | 1:13.71 | 2:00.98 | 2:34.80 | |||
25 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 33.06 | 1:13.63 | 1:58.64 | 2:35.14 | |||
26 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.68 | 1:12.84 | 2:00.52 | 2:35.18 | |||
27 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.05 | 1:14.43 | 2:01.98 | 2:36.04 | |||
28 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 33.58 | 1:13.00 | 1:59.93 | 2:36.12 | |||
29 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.19 | 1:12.45 | 2:01.34 | 2:36.54 | |||
30 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.86 | 1:13.69 | 2:02.00 | 2:37.52 | |||
31 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 33.34 | 1:15.69 | 2:02.68 | 2:38.36 | |||
32 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 32.84 | 1:12.88 | 2:04.68 | 2:39.33 | |||
33 | Oliver Lindgren | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 35.86 | 1:16.93 | 2:01.98 | 2:39.39 | |||
34 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.59 | 1:18.18 | 2:03.26 | 2:39.62 | |||
35 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.24 | 1:15.86 | 2:04.19 | 2:40.27 | |||
36 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.76 | 1:19.06 | 2:04.01 | 2:40.41 | |||
37 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.41 | 1:15.77 | 2:03.27 | 2:40.60 | |||
38 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 36.94 | 1:19.24 | 2:04.20 | 2:41.20 | |||
39 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.08 | 1:25.12 | 2:12.18 | 2:52.40 | |||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.76 | 1:03.27 | 1:45.81 | 2:20.23 | |||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.46 | 1:06.31 | 1:51.58 | 2:25.38 | |||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.47 | 1:11.01 | 1:54.14 | 2:27.27 | |||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.33 | 1:12.36 | 1:54.71 | 2:28.71 | |||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 33.95 | 1:12.79 | 1:55.53 | 2:30.03 | |||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | 1:09.96 | 1:56.52 | 2:32.36 | |||
7 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 34.11 | 1:13.88 | 1:56.61 | 2:32.84 | |||
8 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.68 | 1:13.70 | 2:00.44 | 2:34.16 | |||
9 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.15 | 1:14.65 | 1:58.48 | 2:34.69 | |||
10 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.72 | 1:13.81 | 2:00.09 | 2:34.87 | |||
11 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.78 | 1:11.64 | 2:01.36 | 2:35.71 | |||
12 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.12 | 1:13.19 | 2:00.89 | 2:36.69 | |||
13 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.03 | 1:14.00 | 2:02.94 | 2:38.29 | |||
14 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 33.71 | 1:16.92 | 2:00.88 | 2:38.79 | |||
15 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 33.29 | 1:14.96 | 2:04.55 | 2:39.77 | |||
16 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.90 | 1:19.67 | 2:05.98 | 2:41.56 | |||
17 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.33 | 1:17.46 | 2:04.07 | 2:41.77 | |||
18 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.89 | 1:18.64 | 2:06.35 | 2:43.01 | |||
19 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.75 | 1:17.82 | 2:07.81 | 2:45.47 | |||
20 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.88 | 1:19.89 | 2:08.61 | 2:45.65 | |||
21 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.21 | 1:20.56 | 2:09.55 | 2:45.73 | |||
22 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.21 | 1:17.13 | 2:08.23 | 2:46.18 | |||
23 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 36.13 | 1:19.68 | 2:08.25 | 2:47.50 | |||
24 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.65 | 1:18.26 | 2:11.04 | 2:48.76 | |||
25 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 39.40 | 1:21.39 | 2:14.01 | 2:48.79 | |||
26 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 35.43 | 1:21.15 | 2:13.63 | 2:49.13 | |||
27 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.98 | 1:21.81 | 2:11.22 | 2:49.93 | |||
28 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.90 | 1:21.75 | 2:08.14 | 2:50.15 | |||
29 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.12 | 1:24.87 | 2:13.14 | 2:50.86 | |||
30 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.22 | 1:21.79 | 2:08.61 | 2:50.96 | |||
- | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | -flex i ankel v/145m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.21 | 1:13.45 | 1:58.24 | 2:35.78 | |||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.86 | 1:12.73 | 2:00.87 | 2:36.58 | |||
3 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.31 | 1:14.52 | 2:01.33 | 2:37.35 | |||
4 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.47 | 1:15.44 | 2:04.27 | 2:37.68 | |||
5 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | 1:17.03 | 2:03.62 | 2:39.45 | |||
6 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.93 | 1:13.65 | 2:04.56 | 2:42.62 | |||
7 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.24 | 1:20.22 | 2:08.06 | 2:43.09 | |||
8 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.33 | 1:15.86 | 2:06.00 | 2:44.67 | |||
8 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 38.50 | 1:21.52 | 2:07.51 | 2:44.67 | |||
10 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.32 | 1:21.51 | 2:07.00 | 2:45.26 | |||
11 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 36.00 | 1:18.85 | 2:07.59 | 2:45.40 | |||
12 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.93 | 1:19.38 | 2:08.85 | 2:45.95 | |||
13 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.42 | 1:24.23 | 2:09.22 | 2:46.05 | |||
14 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.82 | 1:19.80 | 2:08.72 | 2:46.59 | |||
15 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 37.73 | 1:22.84 | 2:08.22 | 2:46.92 | |||
16 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 36.67 | 1:19.85 | 2:09.34 | 2:47.41 | |||
17 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.19 | 1:17.12 | 2:06.69 | 2:47.73 | |||
18 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.79 | 1:19.78 | 2:07.37 | 2:48.58 | |||
19 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.94 | 1:20.93 | 2:11.12 | 2:49.69 | |||
20 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.81 | 1:20.38 | 2:11.57 | 2:49.77 | |||
21 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.20 | 1:22.51 | 2:09.72 | 2:49.83 | |||
22 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.34 | 1:21.80 | 2:11.64 | 2:50.50 | |||
23 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.79 | 1:20.55 | 2:12.31 | 2:50.59 | |||
24 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.21 | 1:21.35 | 2:13.87 | 2:50.90 | |||
25 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.04 | 1:22.44 | 2:11.27 | 2:51.15 | |||
26 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.08 | 1:22.83 | 2:12.43 | 2:51.20 | |||
27 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.83 | 1:21.95 | 2:13.22 | 2:51.26 | |||
28 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.86 | 1:23.14 | 2:14.21 | 2:51.68 | |||
29 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.09 | 1:21.89 | 2:14.86 | 2:51.89 | |||
30 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.82 | 1:22.27 | 2:14.89 | 2:52.85 | |||
31 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.57 | 1:23.40 | 2:14.53 | 2:53.37 | |||
32 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.94 | 1:22.13 | 2:13.87 | 2:53.77 | |||
33 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.62 | 1:26.87 | 2:13.88 | 2:54.67 | |||
34 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.27 | 1:26.54 | 2:16.46 | 2:54.98 | |||
35 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.80 | 1:23.39 | 2:15.49 | 2:55.14 | |||
36 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.20 | 1:23.09 | 2:15.88 | 2:55.60 | |||
37 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.81 | 1:25.23 | 2:15.81 | 2:56.31 | |||
38 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.86 | 1:22.94 | 2:16.39 | 2:56.50 | |||
39 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.47 | 1:22.97 | 2:16.93 | 2:57.28 | |||
40 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.95 | 1:26.76 | 2:17.83 | 2:57.79 | |||
41 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.12 | 1:22.27 | 2:16.27 | 2:57.80 | |||
42 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.60 | 1:25.63 | 2:19.43 | 2:57.81 | |||
43 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.75 | 1:26.58 | 2:16.98 | 2:57.87 | |||
44 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.43 | 1:25.27 | 2:19.13 | 2:58.00 | |||
45 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.54 | 1:28.30 | 2:17.35 | 2:58.72 | |||
46 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.35 | 1:27.75 | 2:19.43 | 3:00.76 | |||
47 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.54 | 1:27.65 | 2:23.51 | 3:04.65 | |||
48 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.96 | 1:34.80 | 2:25.63 | 3:05.22 | |||
49 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 49.22 | 1:44.16 | 2:34.82 | 3:19.68 | |||
- | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Crawl v 125 m | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.19 | 1:18.05 | 2:07.55 | 2:44.18 | |||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.03 | 1:18.26 | 2:05.95 | 2:45.50 | |||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.60 | 1:23.97 | 2:10.97 | 2:49.63 | |||
4 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.11 | 1:19.79 | 2:14.24 | 2:51.60 | |||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.91 | 1:21.76 | 2:13.49 | 2:51.62 | |||
6 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 40.95 | 1:25.61 | 2:15.78 | 2:55.39 | |||
7 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.99 | 1:20.19 | 2:13.65 | 2:55.84 | |||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.02 | 1:23.26 | 2:15.70 | 2:56.46 | |||
9 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.76 | 1:24.14 | 2:16.83 | 2:57.28 | |||
10 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 38.53 | 1:23.03 | 2:15.40 | 2:58.88 | |||
11 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 39.54 | 1:23.80 | 2:19.23 | 2:59.24 | |||
12 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.37 | 1:25.65 | 2:20.60 | 2:59.33 | |||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.58 | 1:25.42 | 2:19.47 | 2:59.60 | |||
14 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.69 | 1:32.36 | 2:18.69 | 2:59.65 | |||
15 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.65 | 1:23.66 | 2:20.13 | 3:00.35 | |||
16 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.41 | 1:28.14 | 2:19.00 | 3:00.69 | |||
17 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.10 | 1:25.08 | 2:19.41 | 3:01.23 | |||
18 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.95 | 1:28.58 | 2:21.22 | 3:01.31 | |||
19 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.04 | 1:28.95 | 2:21.86 | 3:01.96 | |||
20 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 41.25 | 1:26.88 | 2:20.27 | 3:02.24 | |||
21 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.87 | 1:29.68 | 2:21.71 | 3:03.51 | |||
22 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.98 | 1:28.56 | 2:23.64 | 3:04.16 | |||
23 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 41.61 | 1:30.41 | 2:22.94 | 3:04.61 | |||
24 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 42.82 | 1:30.96 | 2:24.18 | 3:04.98 | |||
25 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.93 | 1:29.54 | 2:25.01 | 3:06.37 | |||
26 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.77 | 1:25.72 | 2:22.73 | 3:06.39 | |||
27 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.46 | 1:28.74 | 2:23.54 | 3:06.60 | |||
28 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.75 | 1:30.54 | 2:24.49 | 3:07.00 | |||
29 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.25 | 1:32.76 | 2:23.51 | 3:08.18 | |||
30 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.79 | 1:32.14 | 2:26.78 | 3:08.62 | |||
31 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.06 | 1:28.12 | 2:25.93 | 3:08.92 | |||
32 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 43.46 | 1:30.84 | 2:25.36 | 3:09.04 | |||
33 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 41.02 | 1:30.28 | 2:24.79 | 3:10.96 | |||
34 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.06 | 1:36.12 | 2:30.91 | 3:13.44 | |||
35 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.26 | 1:35.27 | 2:31.72 | 3:15.88 | |||
36 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.77 | 1:33.20 | 2:33.44 | 3:16.12 | |||
37 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 48.45 | 1:41.27 | 2:39.55 | 3:25.25 | |||
- | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Svøm på mave ef 75 m | |||||
- | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Asynkr ben v 40 m | |||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | EFB v 75 m. | |||||
- | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.75 | 54.96 | |||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 27.12 | 56.27 | |||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.86 | 56.27 | |||||
4 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.98 | 56.68 | |||||
5 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 27.46 | 57.02 | |||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.25 | 57.08 | |||||
6 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 27.65 | 57.08 | |||||
8 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 27.85 | 57.40 | |||||
9 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.47 | 58.45 | |||||
10 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 28.77 | 58.86 | |||||
11 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.46 | 58.91 | |||||
12 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.03 | 59.00 | |||||
13 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.82 | 59.40 | |||||
14 | Mark Viskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 28.81 | 59.70 | |||||
15 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.64 | 1:00.19 | |||||
16 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.16 | 1:00.21 | |||||
17 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.89 | 1:00.22 | |||||
18 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.78 | 1:01.05 | |||||
19 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.40 | 1:01.15 | |||||
20 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.54 | 1:01.42 | |||||
21 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 30.11 | 1:01.76 | |||||
22 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.87 | 1:01.88 | |||||
23 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.66 | 1:01.96 | |||||
24 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.02 | 1:02.49 | |||||
25 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.51 | 1:02.54 | |||||
26 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.99 | 1:02.71 | |||||
27 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 30.06 | 1:03.12 | |||||
28 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.63 | 1:03.67 | |||||
29 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 31.42 | 1:04.35 | |||||
30 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.15 | 1:04.61 | |||||
31 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.04 | 1:06.57 | |||||
32 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.21 | 1:07.35 | |||||
- | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.84 | 59.76 | |||||
2 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.73 | 59.84 | |||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 28.27 | 59.84 | |||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.33 | 1:00.07 | |||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.78 | 1:00.79 | |||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.88 | 1:00.81 | |||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.60 | 1:01.99 | |||||
8 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.60 | 1:02.11 | |||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.30 | 1:02.34 | |||||
10 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 29.76 | 1:02.42 | |||||
11 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.77 | 1:02.67 | |||||
12 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.68 | 1:02.72 | |||||
13 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.71 | 1:03.00 | |||||
14 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.42 | 1:03.03 | |||||
15 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.91 | 1:03.52 | |||||
16 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.50 | 1:03.70 | |||||
17 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.52 | 1:04.01 | |||||
18 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.50 | 1:04.62 | |||||
19 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 31.96 | 1:05.06 | |||||
20 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.71 | 1:05.23 | |||||
21 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.51 | 1:05.55 | |||||
22 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 31.83 | 1:05.57 | |||||
23 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.64 | 1:05.70 | |||||
24 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.53 | 1:05.78 | |||||
25 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.13 | 1:05.91 | |||||
26 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 31.86 | 1:06.08 | |||||
27 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.31 | 1:06.18 | |||||
28 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.88 | 1:06.21 | |||||
29 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.49 | 1:06.72 | |||||
30 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.71 | 1:07.18 | |||||
31 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.91 | 1:09.53 | |||||
32 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.80 | 1:09.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.57 | 1:01.34 | |||||
2 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.51 | 1:03.30 | |||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.27 | 1:04.43 | |||||
4 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.86 | 1:05.50 | |||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 31.80 | 1:05.72 | |||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.55 | 1:06.06 | |||||
7 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 32.04 | 1:06.29 | |||||
8 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.29 | 1:06.47 | |||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | 1:07.01 | |||||
10 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.04 | 1:07.27 | |||||
11 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.42 | 1:08.03 | |||||
12 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.64 | 1:08.07 | |||||
13 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.71 | 1:08.44 | |||||
14 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.77 | 1:08.55 | |||||
15 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.88 | 1:09.12 | |||||
16 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.47 | 1:09.31 | |||||
17 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 32.73 | 1:09.35 | |||||
18 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.23 | 1:09.49 | |||||
19 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 33.86 | 1:09.58 | |||||
20 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 33.60 | 1:09.64 | |||||
21 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.33 | 1:09.65 | |||||
22 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.71 | 1:09.66 | |||||
23 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.77 | 1:09.74 | |||||
24 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.89 | 1:10.19 | |||||
25 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 33.43 | 1:10.29 | |||||
26 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.83 | 1:10.67 | |||||
27 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.94 | 1:10.75 | |||||
28 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.30 | 1:10.82 | |||||
29 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.29 | 1:10.86 | |||||
30 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.02 | 1:11.40 | |||||
31 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.31 | 1:11.69 | |||||
32 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.24 | 1:12.39 | |||||
33 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.17 | 1:12.48 | |||||
34 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.55 | 1:12.56 | |||||
35 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 33.87 | 1:12.82 | |||||
36 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.69 | 1:13.19 | |||||
37 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.40 | 1:13.43 | |||||
38 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.16 | 1:15.08 | |||||
39 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.45 | 1:17.70 | |||||
40 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.07 | 1:17.83 | |||||
41 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.88 | 1:18.06 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.17 | 1:07.78 | |||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.55 | 1:08.64 | |||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.52 | 1:09.52 | |||||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.53 | 1:09.71 | |||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.52 | 1:09.82 | |||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.46 | 1:11.84 | |||||
7 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 35.16 | 1:12.30 | |||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.72 | 1:12.36 | |||||
9 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 35.03 | 1:12.58 | |||||
10 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.84 | 1:12.65 | |||||
11 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.82 | 1:12.92 | |||||
12 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.47 | 1:13.56 | |||||
13 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.22 | 1:13.64 | |||||
14 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.28 | 1:13.94 | |||||
15 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 36.43 | 1:14.63 | |||||
16 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.84 | 1:14.74 | |||||
17 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.38 | 1:14.81 | |||||
18 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.72 | 1:15.55 | |||||
19 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.46 | 1:15.65 | |||||
20 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.98 | 1:16.03 | |||||
21 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.74 | 1:16.38 | |||||
22 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.72 | 1:16.56 | |||||
23 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.92 | 1:16.82 | |||||
24 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.36 | 1:17.69 | |||||
25 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.32 | 1:17.88 | |||||
26 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 38.51 | 1:18.30 | |||||
27 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.90 | 1:18.80 | |||||
28 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.07 | 1:19.24 | |||||
29 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 37.98 | 1:19.33 | |||||
30 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.41 | 1:21.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 28.30 | 59.89 | |||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.65 | 1:00.47 | |||||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.04 | 1:03.98 | |||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.37 | 1:04.12 | |||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.43 | 1:05.14 | |||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 30.86 | 1:05.24 | |||||
7 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.85 | 1:05.66 | |||||
8 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.25 | 1:05.67 | |||||
9 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.61 | 1:06.66 | |||||
10 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 30.72 | 1:07.28 | |||||
11 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.26 | 1:07.70 | |||||
12 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 31.92 | 1:08.58 | |||||
13 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.66 | 1:08.61 | |||||
14 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 32.66 | 1:08.89 | |||||
15 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.51 | 1:09.56 | |||||
16 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 33.25 | 1:09.70 | |||||
17 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 33.03 | 1:10.50 | |||||
18 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.85 | 1:10.79 | |||||
19 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.35 | 1:10.87 | |||||
20 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 34.11 | 1:11.10 | |||||
21 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.30 | 1:11.51 | |||||
22 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.19 | 1:11.57 | |||||
23 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.98 | 1:11.64 | |||||
24 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.65 | 1:13.86 | |||||
25 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 33.55 | 1:14.04 | |||||
26 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.61 | 1:14.27 | |||||
27 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.30 | 1:14.69 | |||||
28 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 33.71 | 1:14.84 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.01 | 1:01.83 | |||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.32 | 1:04.15 | |||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 29.84 | 1:04.26 | |||||
4 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.05 | 1:07.77 | |||||
5 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.94 | 1:07.88 | |||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.80 | 1:07.94 | |||||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.13 | 1:09.15 | |||||
8 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 32.21 | 1:10.15 | |||||
9 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 32.59 | 1:10.63 | |||||
10 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 33.27 | 1:10.75 | |||||
11 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.29 | 1:10.78 | |||||
12 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.32 | 1:11.17 | |||||
13 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.04 | 1:11.20 | |||||
14 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 33.64 | 1:11.27 | |||||
15 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.37 | 1:11.80 | |||||
16 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.91 | 1:12.23 | |||||
17 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.43 | 1:12.26 | |||||
18 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.48 | 1:12.80 | |||||
19 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.40 | 1:12.94 | |||||
20 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.97 | 1:13.72 | |||||
21 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.84 | 1:14.60 | |||||
22 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.87 | 1:14.97 | |||||
23 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 34.68 | 1:15.49 | |||||
24 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.56 | 1:15.72 | |||||
25 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.33 | 1:15.87 | |||||
26 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.87 | 1:16.25 | |||||
27 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 35.35 | 1:16.32 | |||||
28 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.61 | 1:17.04 | |||||
29 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.01 | 1:17.11 | |||||
30 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.94 | 1:17.77 | |||||
31 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 35.50 | 1:17.86 | |||||
32 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 36.57 | 1:18.91 | |||||
33 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.93 | 1:19.05 | |||||
34 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.89 | 1:19.71 | |||||
35 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.92 | 1:19.76 | |||||
36 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.49 | 1:21.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.45 | 1:06.15 | |||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.66 | 1:10.01 | |||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.61 | 1:12.09 | |||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.86 | 1:12.67 | |||||
5 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.87 | 1:14.37 | |||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.25 | 1:14.73 | |||||
7 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.08 | 1:17.12 | |||||
8 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.11 | 1:17.47 | |||||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 35.65 | 1:18.32 | |||||
10 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 36.74 | 1:18.66 | |||||
11 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.16 | 1:18.69 | |||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.14 | 1:19.47 | |||||
13 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 35.69 | 1:19.53 | |||||
14 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 36.58 | 1:19.73 | |||||
15 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.59 | 1:19.86 | |||||
16 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.21 | 1:20.10 | |||||
17 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.99 | 1:20.46 | |||||
18 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.72 | 1:20.62 | |||||
19 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.21 | 1:21.15 | |||||
20 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.07 | 1:21.36 | |||||
21 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.26 | 1:21.51 | |||||
22 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.92 | 1:21.80 | |||||
23 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.06 | 1:22.66 | |||||
24 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.95 | 1:22.67 | |||||
25 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.48 | 1:22.83 | |||||
26 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.03 | 1:22.86 | |||||
27 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.82 | 1:23.28 | |||||
28 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | 1:24.85 | |||||
29 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 38.83 | 1:24.90 | |||||
30 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.57 | 1:27.54 | |||||
31 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.07 | 1:27.67 | |||||
32 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 41.88 | 1:28.71 | |||||
33 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.56 | 1:28.81 | |||||
34 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.46 | 1:29.11 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.37 | 1:16.59 | |||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.05 | 1:17.22 | |||||
3 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.47 | 1:17.77 | |||||
4 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.27 | 1:18.68 | |||||
5 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.99 | 1:21.12 | |||||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.00 | 1:23.07 | |||||
7 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 38.64 | 1:23.98 | |||||
8 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.13 | 1:24.14 | |||||
9 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 38.54 | 1:25.54 | |||||
10 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.92 | 1:25.71 | |||||
11 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 39.32 | 1:25.83 | |||||
12 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 40.90 | 1:27.48 | |||||
13 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.44 | 1:27.57 | |||||
14 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.85 | 1:27.60 | |||||
15 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.18 | 1:27.67 | |||||
16 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.47 | 1:27.96 | |||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.48 | 1:27.96 | |||||
18 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.33 | 1:28.67 | |||||
19 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.20 | 1:28.84 | |||||
20 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 40.15 | 1:29.34 | |||||
21 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.18 | 1:29.90 | |||||
22 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.01 | 1:30.94 | |||||
23 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.79 | 1:31.25 | |||||
23 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 43.43 | 1:31.25 | |||||
25 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.30 | 1:31.27 | |||||
26 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.64 | 1:31.83 | |||||
27 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.32 | 1:32.22 | |||||
28 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.55 | 1:32.34 | |||||
29 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.02 | 1:32.78 | |||||
30 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.01 | 1:33.08 | |||||
31 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.49 | 1:33.09 | |||||
32 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 48.30 | 1:41.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.92 | 59.10 | |||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.11 | 1:03.15 | |||||
3 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.42 | 1:03.72 | |||||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 31.38 | 1:03.88 | |||||
5 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.43 | 1:04.28 | |||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.37 | 1:05.67 | |||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 32.05 | 1:05.85 | |||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.83 | 1:06.42 | |||||
9 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.80 | 1:06.55 | |||||
10 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.65 | 1:06.85 | |||||
11 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.75 | 1:07.11 | |||||
12 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.94 | 1:07.67 | |||||
13 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.80 | 1:07.85 | |||||
14 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.85 | 1:08.21 | |||||
15 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.22 | 1:08.33 | |||||
16 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.91 | 1:09.08 | |||||
17 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.50 | 1:09.23 | |||||
18 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.36 | 1:09.48 | |||||
19 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.82 | 1:09.62 | |||||
20 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.41 | 1:10.24 | |||||
21 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.73 | 1:10.30 | |||||
22 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 35.09 | 1:10.58 | |||||
23 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.17 | 1:10.88 | |||||
24 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.72 | 1:11.26 | |||||
25 | Mark Viskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.31 | 1:11.46 | |||||
26 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.10 | 1:11.87 | |||||
27 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.92 | 1:12.01 | |||||
28 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.56 | 1:12.13 | |||||
29 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.32 | 1:14.24 | |||||
30 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 36.91 | 1:17.05 | |||||
31 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 37.53 | 1:17.82 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.80 | 1:01.17 | |||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.53 | 1:05.20 | |||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 31.69 | 1:06.34 | |||||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.45 | 1:06.76 | |||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.35 | 1:09.37 | |||||
6 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.44 | 1:10.06 | |||||
7 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.87 | 1:10.31 | |||||
8 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.61 | 1:10.76 | |||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.83 | 1:10.89 | |||||
10 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.95 | 1:11.30 | |||||
11 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.72 | 1:11.78 | |||||
12 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.72 | 1:12.05 | |||||
13 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.68 | 1:12.64 | |||||
14 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.04 | 1:12.74 | |||||
15 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 35.77 | 1:12.83 | |||||
16 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.57 | 1:13.26 | |||||
17 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.83 | 1:13.73 | |||||
18 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.62 | 1:14.01 | |||||
19 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.45 | 1:14.31 | |||||
20 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.32 | 1:14.93 | |||||
21 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.08 | 1:14.94 | |||||
22 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.25 | 1:14.99 | |||||
23 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.85 | 1:15.26 | |||||
24 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.61 | 1:16.02 | |||||
25 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.19 | 1:17.12 | |||||
26 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.73 | 1:20.02 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.78 | 1:10.39 | |||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.23 | 1:10.88 | |||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.21 | 1:12.29 | |||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.31 | 1:13.50 | |||||
5 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.46 | 1:13.62 | |||||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.28 | 1:14.38 | |||||
7 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.87 | 1:14.44 | |||||
8 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.84 | 1:14.79 | |||||
9 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.18 | 1:15.86 | |||||
10 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.19 | 1:16.16 | |||||
11 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 37.04 | 1:16.19 | |||||
12 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.23 | 1:17.22 | |||||
13 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.07 | 1:17.23 | |||||
14 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.53 | 1:17.30 | |||||
15 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.21 | 1:17.69 | |||||
16 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.53 | 1:17.71 | |||||
17 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.56 | 1:17.80 | |||||
18 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.06 | 1:17.96 | |||||
19 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.30 | 1:18.15 | |||||
20 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.14 | 1:18.18 | |||||
21 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.46 | 1:18.54 | |||||
22 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.54 | 1:18.65 | |||||
23 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.10 | 1:18.99 | |||||
24 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.94 | 1:19.30 | |||||
25 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.60 | 1:19.59 | |||||
26 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.17 | 1:19.74 | |||||
27 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.75 | 1:19.87 | |||||
28 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.76 | 1:20.26 | |||||
29 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.44 | 1:20.47 | |||||
30 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.45 | 1:20.55 | |||||
31 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.17 | 1:20.75 | |||||
32 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.49 | 1:21.21 | |||||
33 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 39.95 | 1:21.37 | |||||
34 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.10 | 1:21.47 | |||||
35 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.95 | 1:22.30 | |||||
36 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.78 | 1:23.41 | |||||
37 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.53 | 1:23.86 | |||||
38 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.90 | 1:24.73 | |||||
39 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.09 | 1:26.09 | |||||
- | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB v 50 m. | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.38 | 1:17.38 | |||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.63 | 1:17.62 | |||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.50 | 1:18.96 | |||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.56 | 1:19.38 | |||||
5 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 39.91 | 1:20.28 | |||||
6 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.08 | 1:21.19 | |||||
7 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.32 | 1:22.05 | |||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.12 | 1:22.46 | |||||
9 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 40.80 | 1:22.87 | |||||
10 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.74 | 1:23.71 | |||||
11 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.02 | 1:23.72 | |||||
12 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.05 | 1:24.56 | |||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 41.83 | 1:24.70 | |||||
14 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 40.83 | 1:25.00 | |||||
15 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 41.77 | 1:25.12 | |||||
16 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.29 | 1:25.29 | |||||
17 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.51 | 1:25.41 | |||||
18 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 42.51 | 1:25.48 | |||||
19 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.70 | 1:25.65 | |||||
20 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.77 | 1:25.96 | |||||
21 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.02 | 1:26.50 | |||||
22 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.08 | 1:26.58 | |||||
23 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.42 | 1:26.76 | |||||
24 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 42.38 | 1:26.80 | |||||
24 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.69 | 1:26.80 | |||||
26 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.16 | 1:26.82 | |||||
27 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.84 | 1:26.84 | |||||
28 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.97 | 1:27.02 | |||||
29 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.42 | 1:27.40 | |||||
30 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.85 | 1:27.49 | |||||
31 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 42.68 | 1:28.88 | |||||
32 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.33 | 1:31.04 | |||||
33 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.02 | 1:32.17 | |||||
34 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.05 | 1:34.67 | |||||
- | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Efb v 50 m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:11 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 3:52.85 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 27.65 | 57.92 | 57.92 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 27.45 | 57.74 | 1:55.66 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 28.62 | 59.86 | 2:55.52 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 27.11 | 57.33 | 3:52.85 | ||||||
2 | Kvik Drenge | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:53.50 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 27.28 | 57.14 | 57.14 | ||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 27.86 | 59.15 | 1:56.29 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 27.33 | 57.82 | 2:54.11 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 28.38 | 59.39 | 3:53.50 | ||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:55.39 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 27.15 | 55.45 | 55.45 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 29.49 | 1:02.37 | 1:57.82 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 28.90 | 1:01.41 | 2:59.23 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 26.65 | 56.16 | 3:55.39 | ||||||
4 | Stv 1 Drenge | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 3:55.63 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 27.46 | 56.89 | 56.89 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 28.14 | 58.21 | 1:55.10 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 28.57 | 59.95 | 2:55.05 | ||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.31 | 1:00.58 | 3:55.63 | ||||||
5 | Helsingør Drenge 1 | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 4:02.05 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 30.77 | 1:05.37 | 1:05.37 | ||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.04 | 1:01.40 | 2:06.77 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 27.34 | 58.63 | 3:05.40 | ||||||
William Houen | 2001 | 26.48 | 56.65 | 4:02.05 | ||||||
6 | Gsc Drenge 1 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:02.92 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 27.86 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 27.92 | 59.47 | 1:59.28 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 28.57 | 1:00.62 | 2:59.90 | ||||||
Oskar Vårdal | 2001 | 29.39 | 1:03.02 | 4:02.92 | ||||||
7 | Ringsted Drenge | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 4:03.63 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 28.86 | 59.29 | 59.29 | ||||||
Mads Jensen | 2001 | 29.68 | 1:01.25 | 2:00.54 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 29.00 | 1:01.40 | 3:01.94 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 29.38 | 1:01.69 | 4:03.63 | ||||||
8 | Gentofte Drenge 1 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:04.27 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 29.00 | 1:00.43 | 1:00.43 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 29.99 | 1:02.34 | 2:02.77 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 28.30 | 59.15 | 3:01.92 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 29.46 | 1:02.35 | 4:04.27 | ||||||
9 | Vat-Cph Drenge 1 | 2001 | VAT Copenhagen | 4:05.53 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 28.19 | 58.14 | 58.14 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 30.43 | 1:04.23 | 2:02.37 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 28.85 | 1:01.54 | 3:03.91 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 28.69 | 1:01.62 | 4:05.53 | ||||||
10 | Triton Talent Drenge | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:06.58 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 28.58 | 59.44 | 59.44 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 29.15 | 1:01.29 | 2:00.73 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 31.50 | 1:06.14 | 3:06.87 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 28.27 | 59.71 | 4:06.58 | ||||||
11 | Sigma Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 4:07.87 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 29.36 | 1:00.61 | 1:00.61 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 30.14 | 1:04.57 | 2:05.18 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 29.20 | 1:01.37 | 3:06.55 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 29.65 | 1:01.32 | 4:07.87 | ||||||
12 | Køge SK | 2001 | Køge Svømmeklub | 4:08.10 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 29.80 | 1:01.82 | 1:01.82 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 27.47 | 58.81 | 2:00.63 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 29.65 | 1:02.50 | 3:03.13 | ||||||
August Ryom | 2002 | 31.66 | 1:04.97 | 4:08.10 | ||||||
13 | Gti Drenge 1 | 2001 | GTI | 4:08.53 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 31.27 | 1:04.79 | 1:04.79 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.70 | 1:02.44 | 2:07.23 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 26.39 | 55.81 | 3:03.04 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 31.09 | 1:05.49 | 4:08.53 | ||||||
14 | Søllerød Boys | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 4:09.73 | ||||||
Valdemar Solok | 2001 | 30.55 | 1:03.42 | 1:03.42 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 31.73 | 1:06.56 | 2:09.98 | ||||||
Mark Viskum | 2001 | 28.68 | 59.91 | 3:09.89 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 28.63 | 59.84 | 4:09.73 | ||||||
15 | Hovedstadens Drenge | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:12.32 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 28.70 | 59.55 | 59.55 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 29.87 | 1:02.71 | 2:02.26 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 31.32 | 1:05.38 | 3:07.64 | ||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 30.97 | 1:04.68 | 4:12.32 | ||||||
16 | Vat-Cph Drenge 2 | 2001 | VAT Copenhagen | 4:15.99 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 30.14 | 1:02.85 | 1:02.85 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 31.50 | 1:06.39 | 2:09.24 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 29.12 | 1:02.24 | 3:11.48 | ||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 30.19 | 1:04.51 | 4:15.99 | ||||||
17 | Gentofte Drenge 2 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 4:17.01 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 30.01 | 1:03.00 | 1:03.00 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 30.21 | 1:03.62 | 2:06.62 | ||||||
August Becktor | 2001 | 30.78 | 1:04.15 | 3:10.77 | ||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 31.12 | 1:06.24 | 4:17.01 | ||||||
18 | Sigma Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 4:18.68 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 30.17 | 1:02.89 | 1:02.89 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 31.72 | 1:07.15 | 2:10.04 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 29.87 | 1:04.08 | 3:14.12 | ||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 31.20 | 1:04.56 | 4:18.68 | ||||||
19 | Lyngby Drenge 2 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 4:21.42 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 33.02 | 1:09.37 | 1:09.37 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 30.46 | 1:03.91 | 2:13.28 | ||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 29.66 | 1:02.24 | 3:15.52 | ||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 30.43 | 1:05.90 | 4:21.42 | ||||||
20 | Frederikssund Drenge | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 4:23.25 | ||||||
Mads Lind | 2002 | 34.41 | 1:12.14 | 1:12.14 | ||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 29.82 | 1:02.24 | 2:14.38 | ||||||
Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 32.16 | 1:06.69 | 3:21.07 | ||||||
Frederik Brogaard | 2001 | 29.48 | 1:02.18 | 4:23.25 | ||||||
21 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:25.40 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 30.74 | 1:05.01 | 1:05.01 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 30.83 | 1:05.13 | 2:10.14 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 32.27 | 1:07.53 | 3:17.67 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 32.37 | 1:07.73 | 4:25.40 | ||||||
22 | A6 Drenge | 2001 | A6 | 4:27.22 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 30.39 | 1:04.06 | 1:04.06 | ||||||
Oliver Lindgren | 2001 | 30.07 | 1:03.64 | 2:07.70 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 33.28 | 1:08.98 | 3:16.68 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 33.87 | 1:10.54 | 4:27.22 | ||||||
23 | Herlev Drenge 2 | 2001 | Herlev Svømning | 4:29.67 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 31.38 | 1:05.26 | 1:05.26 | ||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 32.36 | 1:06.65 | 2:11.91 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 32.53 | 1:08.53 | 3:20.44 | ||||||
Altin Misimi | 2002 | 32.64 | 1:09.23 | 4:29.67 | ||||||
24 | Gti Drenge 2 | 2002 | GTI | 4:36.80 | ||||||
Mads Karise Væhrens | 2002 | 32.17 | 1:07.03 | 1:07.03 | ||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 33.90 | 1:11.26 | 2:18.29 | ||||||
Casper Koch | 2002 | 33.68 | 1:09.76 | 3:28.05 | ||||||
Mads Baltzer | 2002 | 32.62 | 1:08.75 | 4:36.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:19.67 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 31.30 | 1:05.72 | 1:05.72 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 31.62 | 1:05.61 | 2:11.33 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.26 | 1:01.99 | 3:13.32 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 31.59 | 1:06.35 | 4:19.67 | ||||||
2 | A6 Piger | 2003 | A6 | 4:24.75 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 31.47 | 1:05.42 | 1:05.42 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 31.55 | 1:05.20 | 2:10.62 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 31.26 | 1:06.38 | 3:17.00 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 32.79 | 1:07.75 | 4:24.75 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 4:24.80 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 32.19 | 1:06.41 | 1:06.41 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 32.15 | 1:05.59 | 2:12.00 | ||||||
Sara S. Karmark | 2003 | 32.18 | 1:07.12 | 3:19.12 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 31.63 | 1:05.68 | 4:24.80 | ||||||
4 | Kvik C Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:28.87 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 31.68 | 1:06.73 | 1:06.73 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 32.58 | 1:07.73 | 2:14.46 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 32.77 | 1:10.00 | 3:24.46 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 30.53 | 1:04.41 | 4:28.87 | ||||||
5 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 4:31.77 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 32.43 | 1:07.54 | 1:07.54 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 32.02 | 1:08.83 | 2:16.37 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 32.46 | 1:09.15 | 3:25.52 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 31.89 | 1:06.25 | 4:31.77 | ||||||
6 | Hovedstaden Piger 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:35.50 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 32.55 | 1:07.51 | 1:07.51 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 33.92 | 1:10.41 | 2:17.92 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 33.41 | 1:09.72 | 3:27.64 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 31.72 | 1:07.86 | 4:35.50 | ||||||
7 | Kvik C Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:37.89 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 32.86 | 1:08.58 | 1:08.58 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 33.07 | 1:10.16 | 2:18.74 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 32.08 | 1:09.14 | 3:27.88 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 33.41 | 1:10.01 | 4:37.89 | ||||||
8 | Lyngby Piger 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 4:42.69 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 34.16 | 1:11.56 | 1:11.56 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 32.66 | 1:08.82 | 2:20.38 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 33.97 | 1:12.14 | 3:32.52 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 33.15 | 1:10.17 | 4:42.69 | ||||||
9 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 4:44.29 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 32.90 | 1:07.41 | 1:07.41 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 34.99 | 1:14.23 | 2:21.64 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 32.86 | 1:09.39 | 3:31.03 | ||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 33.78 | 1:13.26 | 4:44.29 | ||||||
10 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:46.24 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 35.14 | 1:12.42 | 1:12.42 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 32.91 | 1:08.46 | 2:20.88 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 34.80 | 1:14.62 | 3:35.50 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 33.25 | 1:10.74 | 4:46.24 | ||||||
11 | Vat-Cph Piger 1 | 2003 | VAT Copenhagen | 4:47.06 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 34.42 | 1:12.13 | 1:12.13 | ||||||
Marceline Lermark | 2003 | 34.65 | 1:12.21 | 2:24.34 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 34.65 | 1:13.35 | 3:37.69 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 32.52 | 1:09.37 | 4:47.06 | ||||||
12 | Hovedstaden Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.72 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 34.25 | 1:10.04 | 1:10.04 | ||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 37.04 | 1:16.57 | 2:26.61 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 33.91 | 1:12.27 | 3:38.88 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 34.24 | 1:11.84 | 4:50.72 | ||||||
13 | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 4:52.94 | ||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 35.46 | 1:13.99 | 1:13.99 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 34.75 | 1:12.94 | 2:26.93 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 35.33 | 1:13.90 | 3:40.83 | ||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 34.41 | 1:12.11 | 4:52.94 | ||||||
14 | Vat-Cph Piger 2 | 2003 | VAT Copenhagen | 4:55.10 | ||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 37.72 | 1:17.70 | 1:17.70 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 33.45 | 1:10.18 | 2:27.88 | ||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 35.99 | 1:17.31 | 3:45.19 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 33.04 | 1:09.91 | 4:55.10 | ||||||
15 | Gti Piger | 2003 | GTI | 4:57.47 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 35.15 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 35.61 | 1:16.24 | 2:30.17 | ||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 38.04 | 1:18.50 | 3:48.67 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 32.54 | 1:08.80 | 4:57.47 | ||||||
16 | Lyngby Piger 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 4:59.14 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 34.87 | 1:13.52 | 1:13.52 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 35.81 | 1:14.61 | 2:28.13 | ||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 34.87 | 1:12.35 | 3:40.48 | ||||||
Anastasia Smirnov | 2004 | 36.18 | 1:18.66 | 4:59.14 | ||||||
17 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:02.28 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 35.54 | 1:14.57 | 1:14.57 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 36.48 | 1:17.48 | 2:32.05 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 36.79 | 1:16.40 | 3:48.45 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 35.03 | 1:13.83 | 5:02.28 | ||||||
18 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 5:02.83 | ||||||
Asta Rygaard Jonas | 2003 | 34.08 | 1:11.37 | 1:11.37 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 37.29 | 1:17.82 | 2:29.19 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 36.64 | 1:17.39 | 3:46.58 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 36.32 | 1:16.25 | 5:02.83 | ||||||
19 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:10.04 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 35.48 | 1:14.27 | 1:14.27 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 38.72 | 1:21.19 | 2:35.46 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 35.81 | 1:16.54 | 3:52.00 | ||||||
Melina Degner | 2004 | 37.60 | 1:18.04 | 5:10.04 | ||||||
20 | Frederikssund Piger | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 5:12.79 | ||||||
Marike Nevermann | 2003 | 37.99 | 1:19.03 | 1:19.03 | ||||||
Sille Andersen | 2003 | 38.05 | 1:17.05 | 2:36.08 | ||||||
Sarah Waltenburg | 2004 | 38.99 | 1:21.62 | 3:57.70 | ||||||
Christine Mardov-Johansen | 2003 | 35.35 | 1:15.09 | 5:12.79 | ||||||
21 | Triton Talent Piger | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:18.62 | ||||||
Kathrine Rubak Bang | 2004 | 40.58 | 1:25.76 | 1:25.76 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 37.48 | 1:19.05 | 2:44.81 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 36.91 | 1:20.83 | 4:05.64 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 34.69 | 1:12.98 | 5:18.62 | ||||||
22 | Gsc Piger 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:19.23 | ||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 35.44 | 1:14.72 | 1:14.72 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 35.80 | 1:16.58 | 2:31.30 | ||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 42.97 | 1:28.07 | 3:59.37 | ||||||
Kaya Rolin | 2003 | 37.28 | 1:19.86 | 5:19.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |