2021-01-20   04:06:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 / Trandoppet Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    28.05        58.70   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap    28.74        1:01.26   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    30.25        1:01.92   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    31.59        1:04.91   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    32.02        1:06.38   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap    32.30        1:07.15   
Simon Kivistö  1998  Simklubben 1970    33.45        1:11.02   
Carl Schiller  1997  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    29.79        1:01.35   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    29.68        1:03.12   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    29.55        1:01.67   
Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    31.60        1:06.18   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    31.64        1:05.13   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap    35.80        1:15.22   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap    35.28        1:16.21   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    35.77        1:16.49   
Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap    40.92        1:26.59   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    40.05        1:28.32   
John Boxe  2002  Simklubben Götene    44.73        1:32.79   
Lorind Abazi  2002  Skara Simsällskap    47.23        1:43.50   
Jacob Helm  2002  Skara Simsällskap    50.74        1:51.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    1:13.51  2:31.73  3:50.14  5:08.95  10:16.72   
          6:27.56  7:46.03  9:04.97       
Elin Andersson  1999  Simklubben Götene    1:18.17  2:44.49  4:12.13  5:41.90  11:43.88   
          7:10.44  8:42.30  10:13.88       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    1:13.27  2:31.23  3:50.03  5:08.83  10:16.05   
          6:26.88  7:45.16  9:03.10       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    1:13.16  2:32.47  3:52.95  5:16.36  10:42.14   
          6:38.10  8:01.18  9:24.44       
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    1:17.24  2:44.58  4:12.36  5:40.08  11:26.05   
          7:08.04  8:36.74  10:03.04       
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    1:21.25  2:50.80  4:21.08  5:52.25  11:51.13   
          7:23.95  8:56.16  10:26.22       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Trine Forss  2003  Billingens Simklubb    1:13.61  2:37.67  4:03.46  5:29.98  11:05.59   
          6:56.02  8:22.63  9:47.74       
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    1:17.32  2:41.13  4:07.77  5:34.94  11:09.01   
          6:58.73  8:24.89  9:50.59       
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    1:19.90  2:50.41  4:22.45  5:50.12  11:41.24   
          7:19.63  8:49.12  10:18.02       
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    1:18.43  2:45.91  4:15.59  5:46.83  11:44.23   
          7:18.54  8:49.07  10:20.55       
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    1:26.95  3:09.31  4:52.87  6:36.71  13:28.14   
          8:21.86  10:06.67  11:48.96       
Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap    1:33.44  3:17.09  5:03.91  8:35.16  13:49.36  Mellantidsproblem 
          10:22.18  12:07.71         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  12:03   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Näslund  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    31.03        1:07.54   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    33.98        1:12.78   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap    33.23        1:13.49   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    34.63        1:15.50   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    35.98        1:21.44   
Elin Andersson  1999  Simklubben Götene    43.20        1:33.73   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    36.25        1:20.05   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    36.87        1:22.71   
Lotta Rubensson  2001  Simklubben 1970    38.16        1:30.45   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Billingens Simklubb    34.92        1:20.41   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    37.57        1:20.64   
Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap    40.47        1:34.15   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    40.57        1:34.75   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    44.15        1:35.75   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    44.06        1:38.59   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    47.10        1:51.42   
Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap    51.21        1:53.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:03 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    37.59  1:19.36  2:03.43    2:44.49   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    39.09  1:21.38  2:04.29    2:45.82   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    37.61  1:21.29  2:05.46    2:48.73   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    42.18  1:27.09  2:13.03    2:57.99   
Hanna Gertsson  1999  Skövde Simsällskap    42.06  1:27.51  2:13.75    2:58.38   
Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    42.24  1:28.79  2:16.90    3:02.68   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nellie Andersson  2000  Simklubben 1970    35.71  1:16.08  1:58.30    2:39.14   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    38.01  1:20.84  2:04.90    2:48.56   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    41.69  1:26.66  2:12.69    2:57.73   
Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap    43.02  1:31.18  2:21.21    3:09.49   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    37.91  1:19.37  2:01.77    2:42.04   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    39.91  1:23.76  2:06.45    2:47.65   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    42.35  1:27.87  2:13.36    2:58.28   
Lotta Rubensson  2001  Simklubben 1970      1:32.97  2:21.97    3:07.63   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Billingens Simklubb    36.83  1:17.78  2:01.98    2:42.16   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    41.66  1:26.78  2:13.62    2:56.10   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    46.23  1:35.30  2:23.84    3:08.79   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970      1:36.63  2:27.05    3:13.28   
Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap      1:44.59  2:41.54    3:34.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  13:47 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  14:02   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    33.29        1:07.78   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    35.76        1:13.70   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    36.53        1:15.36   
Carl Schiller  1997  Billingens Simklubb    37.41        1:17.13   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap    41.96        1:23.99   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    39.14        1:18.90   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    40.88        1:23.75   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    36.07        1:12.36   
Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    36.10        1:13.76   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    39.00        1:18.40   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap    44.05        1:30.07   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    45.84        1:31.79   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  14:02 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  14:49   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Näslund  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    30.71  1:03.31  1:37.11    2:10.23   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    33.36  1:09.99  1:47.70    2:23.42   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    32.98  1:09.90  1:47.75    2:24.24   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    33.13  1:10.31  1:48.14    2:24.45   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap    33.96  1:13.21  1:53.76    2:29.81   
Elin Andersson  1999  Simklubben Götene    35.67  1:15.95  1:58.03    2:39.00   
Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    37.98  1:20.80  2:05.26    2:48.17   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    31.97  1:07.26  1:43.72    2:19.42   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    34.01  1:11.24  1:49.72    2:28.65   
Nellie Andersson  2000  Simklubben 1970    34.47  1:13.32  1:54.82    2:35.83   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    35.48  1:15.91  1:57.70    2:39.15   
Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap    37.01  1:19.87  2:04.54    2:46.88   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    33.23  1:10.74  1:49.12    2:23.54   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    33.79  1:11.00  1:48.86    2:23.95   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    34.99  1:13.73  1:53.29    2:31.20   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    33.27  1:11.33  1:51.34    2:31.76   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    35.01  1:14.40  1:54.68    2:33.07   
Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970    34.47  1:13.12  1:54.22    2:33.65   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    36.46  1:17.85  2:00.18    2:40.02   
Lotta Rubensson  2001  Simklubben 1970    38.47  1:20.68  2:02.94    2:43.33   
Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap    39.15  1:22.36  2:07.05    2:50.23   
10  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    37.53  1:19.93  2:06.09    2:51.74   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    33.27  1:10.24  1:48.84    2:25.69   
Trine Forss  2003  Billingens Simklubb    33.69  1:11.82  1:51.12    2:30.52   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    36.57  1:16.97  1:59.45    2:39.43   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    36.87  1:19.52  2:02.89    2:43.67   
Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap    41.08  1:24.87  2:10.31    2:52.53   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    39.39  1:25.45  2:10.87    2:53.16   
Hanna Karlsson  2003  Billingens Simklubb    42.23  1:33.87  2:27.28    3:18.22   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    45.74  1:40.49  2:33.21    3:24.25   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    46.81  1:40.88  2:35.83    3:24.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  14:49 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap    33.72  1:17.59  2:02.96    2:38.71   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    35.27  1:18.11  2:04.79    2:39.86   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    37.52  1:18.30  2:06.63    2:42.32   
Carl Schiller  1997  Billingens Simklubb    35.29  1:17.35  2:06.21    2:42.90   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    34.85  1:21.01  2:08.61    2:44.87   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    36.04  1:22.88  2:10.26    2:47.19   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    36.24  1:18.65  2:10.56    2:47.41   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    35.91  1:20.29  2:12.28    2:47.07   
Jacob Helm  2002  Skara Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    1:24.54  2:59.09  4:35.73    5:53.49   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    2:32.89  4:18.40  5:55.14    6:35.52   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    1:47.09  3:26.74  5:17.76    6:40.63   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    1:50.96  3:39.00  5:45.87    7:26.03   
Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap    1:54.02  4:49.57  6:44.12    7:31.07   
Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  09:18   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    41.07        1:25.93   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    41.04        1:27.39   
Elin Andersson  1999  Simklubben Götene    43.57        1:33.39   
Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    48.72        1:44.66   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    44.10        1:35.45   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    40.85        1:25.92   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    41.85        1:29.65   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    42.93        1:30.14   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    43.08        1:31.16   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    43.91        1:33.15   
Klara Westberg  2001  Simklubben Götene    43.02        1:33.32   
Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap    47.51        1:42.05   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    48.51        1:43.74   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    49.61        1:45.10   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    39.78        1:25.39   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    41.72        1:28.46   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    45.63        1:35.85   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    45.62        1:36.29   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    47.11        1:37.42   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    47.14        1:38.41   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    47.45        1:41.85   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    49.29        1:44.32   
Frida Wernmyr  2002  Falköpings Simsällskap    50.65        1:48.37   
10  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    48.68        1:48.85   
11  Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    59.27        2:00.27   
12  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    59.27        2:05.46   
13  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene    1:02.70        2:12.89   
14  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    1:02.54        2:13.46   
Hanna Karlsson  2003  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:18 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    39.92  1:28.36  2:17.88    3:06.35   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap    44.16  1:35.30  2:29.65    3:23.91   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    38.97  1:24.02  2:10.94    2:58.48   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    40.02  1:25.31  2:13.70    3:00.30   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    42.33  1:32.22  2:25.05    3:17.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    1:12.15  2:29.21  3:45.82    4:57.26   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap    1:54.28  3:15.06  4:37.08    5:15.29   
Elin Andersson  1999  Simklubben Götene    1:18.79  2:45.89  4:13.68    5:40.87   
Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    1:24.19  2:56.30  4:29.28    5:59.88   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    1:12.41  2:29.94  3:46.74    5:00.46   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    1:17.49  2:43.35  4:10.74    5:36.46   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:11.74  2:28.67  3:45.84    5:01.37   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:12.37  2:30.23  3:47.61    5:04.06   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    1:09.99  2:28.19  3:45.81    5:05.74   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    1:12.86  2:32.50  3:52.38    5:10.65   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    1:16.04  2:40.92  4:06.37    5:29.47   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    1:22.26  2:51.23  4:20.27    5:43.36   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    1:13.71  2:33.91  3:55.79    5:14.53   
Trine Forss  2003  Billingens Simklubb    1:13.96  2:37.01  3:59.85    5:20.32   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    1:18.18  2:46.56  4:15.35    5:40.33   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    1:19.95  2:47.88  4:18.17    5:44.74   
Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap    1:23.03  2:56.19  4:30.27    6:00.16   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    2:22.67  4:04.94  5:46.42    6:33.05   
Hanna Karlsson  2003  Billingens Simklubb    1:34.47  3:16.49  5:00.30    6:39.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    1:10.65  2:30.18  3:50.25  5:10.26  19:55.45   
          6:30.39  7:49.95  9:10.93  10:31.55     
          11:52.60  13:14.06  14:35.36  15:56.16     
          17:17.57  18:38.44         
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    1:14.40  2:36.06  4:01.29  5:27.96  21:15.16   
          6:55.50  8:22.91  9:50.88  11:17.62     
          12:45.09  14:12.80  15:38.00  17:02.90     
          18:27.52  19:53.50         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    1:10.86  2:27.02  3:42.34  4:59.59  19:04.95   
          6:17.61  7:35.15  8:51.82  10:09.03     
          11:26.21  12:44.15  14:00.22  15:16.80     
          16:34.39  17:51.98         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    1:07.73  2:24.70  3:45.03  5:06.74  20:24.29   
          6:28.95  7:50.43  9:12.58  10:35.60     
          11:58.31  13:22.39  14:46.94  16:11.88     
          17:36.62  19:01.47         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:11 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 14, 25m Bröstsim Damer yngre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            18.13   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            20.60   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            22.80   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            23.38   
Alicia Miteva  2004  Skövde Simsällskap            23.80   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            24.22   
Hanna Alsiö  2004  Falköpings Simsällskap            25.70   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            25.79   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            26.96  TLB 
10  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            26.96  TLB 
11  Liv Agervi  2004  Skara Simsällskap            27.08   
12  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            27.18   
13  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb            28.06   
14  Agnes Andersen  2004  Skara Simsällskap            28.10   
15  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            32.34   
16  Agnes Gyllensvaan  2004  Falköpings Simsällskap            33.75   
17  Clara Andersen  2006  Skara Simsällskap            36.03   
18  Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            36.08   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            DSQ   
Ellen Skoberne  2004  Varabygdens Simsällskap            DSQ   
Emilia Forss  2006  Billingens Simklubb            DSQ   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            DSQ   
Wilma Wernmyr  2005  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            35.53   
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap            35.85   
Linus Christensson  1995  Varabygdens Simsällskap            35.97   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            36.26   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            37.35   
Simon Kivistö  1998  Simklubben 1970            38.59   
Erik Lund  1996  Varabygdens Simsällskap            39.16   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            39.64   
Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            40.50   
10  Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            41.98   
11  Victor Svedberg  1996  Falköpings Simsällskap            43.47   
12  Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            44.71   
13  Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            48.44   
14  John Boxe  2002  Simklubben Götene            50.61   
15  Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap            50.82   
16  Isak Helgesson  2003  Skövde Simsällskap            54.55   
17  Edvin Agic  2003  Skövde Simsällskap            56.01   
18  Jacob Helm  2002  Skara Simsällskap            56.35   
19  Lorind Abazi  2002  Skara Simsällskap            1:07.53   
Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 16, 25m Bröstsim Herrar yngre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            21.99   
Carl Boxe  2004  Simklubben Götene            23.49   
Svante Helgesson  2006  Skara Simsällskap            24.08   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            24.14   
Teddy Alexandersson  2004  Falköpings Simsällskap            29.10   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            32.95   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            DNS   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            DSQ   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  11:19   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970            39.42   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            39.62   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            39.64   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap            39.91   
Elinor Pettersson  1991  Varabygdens Simsällskap            40.08   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            41.23   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås            41.82   
Hanna Gertsson  1999  Skövde Simsällskap            42.83   
Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap            43.35   
10  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            43.77   
11  Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap            43.84   
12  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            45.28   
13  Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            45.79   
14  Hanna Karlsson  2003  Billingens Simklubb            46.09   
15  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            46.18   
16  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            46.71   
17  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            46.99   
18  Alva Eriksson  2002  Falköpings Simsällskap            49.61   
19  Frida Wernmyr  2002  Falköpings Simsällskap            50.23   
20  Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            50.34   
21  Saga Svantesson  2002  Varabygdens Simsällskap            50.70   
22  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            53.66   
23  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            54.67   
24  Madeleine Lindahl  2001  Skara Simsällskap            55.78   
25  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap            56.11   
26  Julia Wernmyr  2003  Falköpings Simsällskap            1:01.67   
Alice Johansson  2002  Varabygdens Simsällskap            DSQ   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:19 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 18, 25m Ryggsim Damer yngre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            19.53   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            20.52   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            20.98   
Alicia Miteva  2004  Skövde Simsällskap            21.22   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            21.52   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            22.81   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            23.09   
Hanna Alsiö  2004  Falköpings Simsällskap            23.77   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            24.60   
10  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            24.84   
11  Liv Agervi  2004  Skara Simsällskap            24.93   
12  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            25.16   
13  Ellen Skoberne  2004  Varabygdens Simsällskap            25.31   
14  Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            25.80  TLB 
15  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            25.80  TLB 
16  Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            26.87   
17  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb            26.96   
18  Lova Samuelsson  2006  Falköpings Simsällskap            27.14   
19  Wilma Wernmyr  2005  Falköpings Simsällskap            28.11   
20  Elsa Clark  2007  Åsundens Simsällskap            31.24   
21  Agnes Gyllensvaan  2004  Falköpings Simsällskap            31.71   
22  Emilia Forss  2006  Billingens Simklubb            32.23   
23  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            32.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  11:54   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap            30.55   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            31.53   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            33.09   
Linus Christensson  1995  Varabygdens Simsällskap            33.78   
Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            34.19   
Carl Schiller  1997  Billingens Simklubb            35.69   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            35.71   
Erik Lund  1996  Varabygdens Simsällskap            35.81   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            37.09   
10  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            39.59   
11  Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            41.04   
12  Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            44.56   
13  Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap            44.81   
14  Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            46.47   
15  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap            48.30   
16  Edvin Agic  2003  Skövde Simsällskap            48.50   
17  Isak Helgesson  2003  Skövde Simsällskap            48.61   
18  Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap            50.08   
19  John Boxe  2002  Simklubben Götene            50.29   
20  Lorind Abazi  2002  Skara Simsällskap            57.65   
Victor Svedberg  1996  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:54 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 20, 25m Ryggsim Herrar yngre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            20.75   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            22.43   
Carl Boxe  2004  Simklubben Götene            25.27   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            28.93   
Teddy Alexandersson  2004  Falköpings Simsällskap            29.34   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            32.37   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            DNS   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:13 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  12:14   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            34.90   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås            35.02   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap            35.22   
Elinor Pettersson  1991  Varabygdens Simsällskap            36.63   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            37.11   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            38.80   
Lotta Rubensson  2001  Simklubben 1970            39.18   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            39.77   
Hanna Gertsson  1999  Skövde Simsällskap            40.01   
10  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            40.59   
11  Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap            41.39   
12  Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            41.61   
13  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            42.10   
14  Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            42.58   
15  Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap            43.00   
16  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            44.80   
17  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            45.24   
18  Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            46.25   
19  Hanna Karlsson  2003  Billingens Simklubb            47.70   
20  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            47.87   
21  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap            48.75   
22  Frida Wernmyr  2002  Falköpings Simsällskap            49.22   
23  Madeleine Lindahl  2001  Skara Simsällskap            49.27   
24  Saga Svantesson  2002  Varabygdens Simsällskap            49.66   
25  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            49.96   
26  Alva Eriksson  2002  Falköpings Simsällskap            51.64   
27  Julia Wernmyr  2003  Falköpings Simsällskap            55.14   
28  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            1:02.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:14 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  13:52   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar äldr, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap            29.07   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            29.13   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            32.05   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            32.11   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            32.36   
Linus Christensson  1995  Varabygdens Simsällskap            32.45   
Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            33.19   
Erik Lund  1996  Varabygdens Simsällskap            33.54   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            33.57   
10  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            34.39   
11  Victor Svedberg  1996  Falköpings Simsällskap            36.94   
12  Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            38.16   
13  Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            43.44   
14  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap            50.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  13:52 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  13:56   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer yngre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            16.15   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            19.06   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            20.22   
Alicia Miteva  2004  Skövde Simsällskap            21.57   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            22.36   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            22.88   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            24.52   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            24.55   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            27.90   
10  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            28.27   
11  Ellen Skoberne  2004  Varabygdens Simsällskap            28.85   
12  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb            29.63   
13  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            32.50   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  13:56 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  14:08   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            32.79   
Elinor Pettersson  1991  Varabygdens Simsällskap            33.36   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            34.29   
Lotta Rubensson  2001  Simklubben 1970            38.39   
Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            39.14   
Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            40.73   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            42.40   
Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap            44.30   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            44.58   
10  Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            47.44   
11  Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            52.02   
12  Alva Eriksson  2002  Falköpings Simsällskap            56.08   
13  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            56.30   
Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
Hanna Karlsson  2003  Billingens Simklubb            DSQ   
Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Julia Wernmyr  2003  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  14:08 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  14:10   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 25, 25m Fjärilsim Herrar yngr, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            20.02   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            23.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  14:10 
 
Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  14:58   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 26, 25m Frisim Damer yngre, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            15.12   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            16.67   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            16.82   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            17.35   
Alicia Miteva  2004  Skövde Simsällskap            17.60   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            18.01   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            19.44   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            19.60   
Hanna Alsiö  2004  Falköpings Simsällskap            19.96   
10  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            19.98   
11  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            20.51   
12  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb            21.48   
13  Ellen Skoberne  2004  Varabygdens Simsällskap            21.56   
14  Liv Agervi  2004  Skara Simsällskap            22.56   
15  Agnes Andersen  2004  Skara Simsällskap            23.33   
16  Lova Samuelsson  2006  Falköpings Simsällskap            23.34   
17  Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            23.47   
18  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            24.06   
19  Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            24.79   
20  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            24.95   
21  Wilma Wernmyr  2005  Falköpings Simsällskap            25.64   
22  Elsa Clark  2007  Åsundens Simsällskap            27.47   
23  Emilia Forss  2006  Billingens Simklubb            31.97   
Agnes Gyllensvaan  2004  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  14:58 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 26, 25m Frisim Damer yngre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            14.89   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            16.65   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            16.83   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb            17.34   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            17.57   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            18.49   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            19.24   
Hanna Alsiö  2004  Falköpings Simsällskap            19.28   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            19.58   
10  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            20.56   
11  Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb            20.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  15:04   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar äldre, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap            26.61   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            27.64   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            27.73   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            27.84   
Linus Christensson  1995  Varabygdens Simsällskap            28.11   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            28.33   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            28.95   
Carl Schiller  1997  Billingens Simklubb            29.38   
Erik Lund  1996  Varabygdens Simsällskap            29.49   
10  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            29.58   
11  Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            30.41   
12  Victor Svedberg  1996  Falköpings Simsällskap            31.31   
13  Simon Kivistö  1998  Simklubben 1970            31.53   
14  Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            34.34   
15  Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            35.36   
16  Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap            40.18   
17  Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap            40.33   
18  Isak Helgesson  2003  Skövde Simsällskap            40.91   
19  John Boxe  2002  Simklubben Götene            41.03   
20  Edvin Agic  2003  Skövde Simsällskap            42.99   
21  Lorind Abazi  2002  Skara Simsällskap            45.48   
22  Jacob Helm  2002  Skara Simsällskap            46.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:04 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  10:01   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap            26.22   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            27.41   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            27.63   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            28.07   
Linus Christensson  1995  Varabygdens Simsällskap            28.12   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            28.52   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            28.45   
Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            30.11   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            30.22   
10  Victor Svedberg  1996  Falköpings Simsällskap            30.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:01 
 
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  15:22   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 28, 50m Frisim Damer äldre, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elinor Pettersson  1991  Varabygdens Simsällskap            29.29   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås            29.55   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            29.68   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            30.41   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            30.73   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            31.24   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap            31.78   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            31.80   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            32.69   
10  Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap            32.97   
11  Lotta Rubensson  2001  Simklubben 1970            33.89   
12  Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            33.96   
13  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            34.01   
14  Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            34.73   
15  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            34.74   
16  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap            35.62   
17  Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap            35.74   
18  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            36.84   
19  Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            37.08   
20  Hanna Karlsson  2003  Billingens Simklubb            37.19   
21  Frida Wernmyr  2002  Falköpings Simsällskap            37.34   
22  Ida Pihlblad  2001  Skara Simsällskap            37.92   
23  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            38.53   
24  Saga Svantesson  2002  Varabygdens Simsällskap            40.65   
25  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            41.16   
26  Madeleine Lindahl  2001  Skara Simsällskap            41.71   
27  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            42.70   
28  Alice Johansson  2002  Varabygdens Simsällskap            43.38   
29  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap            43.66   
30  Alva Eriksson  2002  Falköpings Simsällskap            45.26   
31  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            47.88   
32  Julia Wernmyr  2003  Falköpings Simsällskap            52.22   
Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:22 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 28, 50m Frisim Damer äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            29.85   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            29.87   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            30.40   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            30.67   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            31.87   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap            32.30   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            32.05   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            33.44   
Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            33.73   
10  Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb            34.97   
Lotta Rubensson  2001  Simklubben 1970            DNS   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 29, 25m Frisim Herrar yngre, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            17.73   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            18.25   
Carl Boxe  2004  Simklubben Götene            19.73   
Svante Helgesson  2006  Skara Simsällskap            21.04   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            22.78   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            25.35   
Teddy Alexandersson  2004  Falköpings Simsällskap            29.43   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            33.69   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 29, 25m Frisim Herrar yngre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            17.03   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            18.11   
Svante Helgesson  2006  Skara Simsällskap            19.66   
Carl Boxe  2004  Simklubben Götene            19.77   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            21.38   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            25.88   
Teddy Alexandersson  2004  Falköpings Simsällskap            28.62   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            31.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:08 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  09:18   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 30, 100m Medley Herrar äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    29.83        1:07.18   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS    30.77        1:08.41   
Linus Christensson  1995  Varabygdens Simsällskap    32.80        1:11.97   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    32.79        1:12.45   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    33.43        1:13.55   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    35.82        1:13.70   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap    33.76        1:14.50   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    33.90        1:14.94   
Emil Fremäng  1996  Varabygdens Simsällskap    34.81        1:15.08   
10  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap    33.86        1:17.11   
11  Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    41.40        1:31.70   
12  Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap    48.61        1:47.96   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:18 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 31, 100m Medley Damer äldre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    32.38        1:11.38   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap    34.34        1:16.45   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    34.53        1:17.31   
Trine Forss  2003  Billingens Simklubb    34.34        1:18.23   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    36.84        1:18.99   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    38.19        1:19.38   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    37.43        1:20.54   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    38.16        1:20.74   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    39.94        1:20.75   
10  Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    39.88        1:24.65   
11  Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    43.12        1:29.38   
12  Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    42.44        1:31.26   
13  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    42.44        1:31.31   
14  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    42.29        1:31.95   
15  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    42.82        1:33.42   
16  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    41.69        1:34.32   
17  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    46.64        1:37.15   
18  Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap    48.36        1:40.44   
19  Frida Wernmyr  2002  Falköpings Simsällskap    50.12        1:40.76   
20  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    52.79        1:42.44   
21  Emily Jansson  2003  Falköpings Simsällskap    48.80        1:45.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 32, 100m Medley Damer yngre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb    39.26        1:21.12   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    43.13        1:31.03   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    45.07        1:34.69   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap    48.52        1:42.65   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    48.49        1:43.10   
Maja Fredriksson  2004  Karlsborgs Simklubb    53.36        1:50.06   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    55.96        1:57.02   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    55.87        2:00.65   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene    1:05.73        2:10.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 / Trandoppet sprint    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  09:19   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 33, 100m Medley Herrar yngre, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            1:40.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner