Tulokset Nuorisouinnit 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
lauantai-ilta
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nuorisouinnit 2015 |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
08:58 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
|
394 |
1:29.56 |
3:04.64 |
4:46.23 |
|
6:06.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
384 |
1:25.71 |
3:05.58 |
4:49.21 |
|
6:09.23 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pauliina Lohilahti |
2002 |
|
373 |
1:33.08 |
3:05.23 |
4:48.97 |
|
6:12.70 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katariina Kourula |
2002 |
|
323 |
1:38.82 |
3:22.98 |
5:12.16 |
|
6:31.19 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronja Nätynki |
2002 |
|
294 |
1:36.19 |
3:24.67 |
5:15.08 |
|
6:43.27 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanna Rantanen |
2002 |
|
279 |
1:42.41 |
3:29.78 |
5:23.38 |
|
6:50.47 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amalia Siekkinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
481 |
1:18.26 |
2:45.77 |
4:22.74 |
|
5:42.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
463 |
1:20.92 |
2:46.76 |
4:33.31 |
|
5:46.81 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Willman |
2001 |
|
444 |
1:24.81 |
2:56.28 |
4:34.89 |
|
5:51.70 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
350 |
1:27.41 |
3:02.58 |
4:58.28 |
|
6:20.88 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stina Roth |
2001 |
|
288 |
1:36.81 |
3:18.31 |
5:14.57 |
|
6:46.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anniina Kylkisalo |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Saukko |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
535 |
1:18.22 |
2:39.58 |
4:18.62 |
|
5:30.49 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milja Mielty |
2000 |
|
529 |
1:16.78 |
2:43.18 |
4:20.13 |
|
5:31.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
463 |
1:19.39 |
2:47.73 |
4:32.09 |
|
5:46.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
461 |
1:24.13 |
2:55.71 |
4:30.04 |
|
5:47.39 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Siltari |
2000 |
|
429 |
1:24.98 |
2:58.98 |
4:40.71 |
|
5:55.67 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silja Kanto |
2000 |
|
307 |
1:34.59 |
3:22.72 |
5:17.64 |
|
6:37.89 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Kinnunen |
2000 |
|
270 |
1:41.97 |
3:35.12 |
5:27.29 |
|
6:55.31 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saara Ruti |
1997 |
|
586 |
1:11.14 |
2:36.12 |
4:07.74 |
|
5:20.77 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
578 |
1:15.71 |
2:39.78 |
4:10.03 |
|
5:22.11 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
532 |
1:10.71 |
2:36.30 |
4:20.13 |
|
5:31.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
515 |
1:14.63 |
2:41.65 |
4:21.07 |
|
5:34.86 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heidi Ruonavaara |
1996 |
|
340 |
1:30.95 |
3:12.80 |
5:00.88 |
|
6:24.50 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annika Mäenpää |
1999 |
|
298 |
1:37.28 |
3:22.21 |
5:14.56 |
|
6:41.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elina Pulkkinen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
12 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
08:58 |
|