Tulokset DM-L & DJM-L
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L & DJM-L 2015 | Udskriftsdato | 07 juli 2015 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 juli 2015 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marco Loughran | 1989 | 799 | 27.54 | 55.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | 715 | 28.25 | 58.07 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 708 | 28.12 | 58.27 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Schiellerup | 1993 | 706 | 28.26 | 58.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Gustav Friberg | 1997 | 691 | 28.90 | 58.74 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 659 | 28.85 | 59.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 651 | 29.60 | 59.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Anton Bromer | 1995 | 645 | 29.19 | 1:00.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mads Knoblauch | 1993 | 633 | 29.24 | 1:00.47 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 625 | 29.90 | 1:00.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 619 | 29.52 | 1:00.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Magnus Andersen | 1995 | 616 | 29.37 | 1:01.03 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Lars Breum Hansen | 1997 | 614 | 29.74 | 1:01.10 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Wildenschild | 1997 | 606 | 29.78 | 1:01.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonathan Müller | 1997 | 600 | 29.76 | 1:01.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Anders L. Mogensen | 1996 | 597 | 29.52 | 1:01.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Morten Børre | 1996 | 595 | 29.46 | 1:01.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Mundt | 1994 | 594 | 30.43 | 1:01.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laust Moesgaard | 1996 | 591 | 29.99 | 1:01.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 588 | 30.06 | 1:01.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Oliver Degn | 1996 | 585 | 30.10 | 1:02.07 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Bjørn Hansen | 1998 | 571 | 30.48 | 1:02.60 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 570 | 30.12 | 1:02.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Daniel Christian | 1998 | 563 | 30.59 | 1:02.87 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oliver Huban | 1996 | 563 | 29.85 | 1:02.90 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Mathias Immerkjær | 1999 | 560 | 30.72 | 1:03.01 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
27 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 546 | 30.89 | 1:03.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mikkel Henriksen | 1999 | 545 | 30.75 | 1:03.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 537 | 30.80 | 1:03.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Chris Johansen | 1996 | 535 | 31.46 | 1:03.95 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sebastian Vang | 1991 | 526 | 31.27 | 1:04.32 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 522 | 30.65 | 1:04.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 514 | 31.33 | 1:04.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mads Jørner | 1998 | 509 | 31.52 | 1:05.02 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mads Witthøft | 2000 | 499 | 32.26 | 1:05.45 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
36 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 499 | 30.34 | 1:05.48 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Morten Baxter | 1996 | 489 | 32.14 | 1:05.92 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
38 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 482 | 31.79 | 1:06.24 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
39 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 478 | 32.38 | 1:06.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikael Thode Sørensen | 1997 | DSQ | >15 m u vand v start | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 juli 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |