Resultater for Gurrasimmet 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Gurrasimmet | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Gustavsberg | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Gustavsbergs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2015 |
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maia Olsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 48.29 | 1:40.92 | |||||
2 | Ida Olsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 48.76 | 1:43.25 | |||||
3 | Hedvig Heise | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 48.48 | 1:43.91 | |||||
4 | Emmelie Jansson | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.74 | 1:46.01 | |||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.52 | 1:29.63 | |||||
2 | Ebba Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 44.36 | 1:35.32 | |||||
3 | Emelie Bendiksen Holmberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.40 | 1:36.42 | |||||
4 | Anna Olsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.31 | 1:37.33 | |||||
5 | Alicia Flygare | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 46.76 | 1:39.53 | |||||
6 | Emma Bellander | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.34 | 1:42.26 | |||||
7 | Matilda Bergström | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.33 | 1:42.56 | |||||
8 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 50.07 | 1:43.35 | |||||
9 | Thea Perrone | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.86 | 1:45.21 | |||||
10 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.73 | 1:46.10 | |||||
11 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 51.61 | 1:49.88 | |||||
12 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 53.21 | 1:49.98 | |||||
13 | Linéa Lejerkrans | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.14 | 1:50.81 | |||||
14 | Emma Wendt | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.92 | 1:54.75 | |||||
- | Viktoria Olsson | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 42.91 | 1:30.86 | |||||
2 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.82 | 1:43.83 | |||||
3 | Alva Gustafsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.62 | 1:46.52 | |||||
4 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.24 | 1:48.35 | |||||
5 | Klara Hjalt | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.76 | 1:48.42 | |||||
6 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 52.08 | 1:51.65 | |||||
7 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 53.57 | 1:52.08 | |||||
8 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 53.65 | 1:53.63 | |||||
9 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 53.70 | 1:56.10 | |||||
10 | Vilma Dombos | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 56.15 | 1:56.72 | |||||
11 | Alice Dombos | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 56.52 | 1:58.57 | |||||
12 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 57.17 | 1:59.54 | |||||
13 | Dominika Auxtova | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 57.34 | 2:04.18 | |||||
14 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.66 | 2:10.36 | |||||
- | Hera Chachalatos | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Moa Scharin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Nora Östman | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap | Utskriftstid | 11:23 |