2019-12-11   10:47:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommer Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2015    Udskriftsdato  07 juni 2015   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:24   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    30.63        1:05.38   
Martin Larsen  1998  Aalborg Svømmeklub    30.70        1:06.24   
Jakob Vingborg  1998  Viborg Svømme Klub    30.49        1:09.47   
Thomas Kjær  1998  Aalborg Svømmeklub    31.12        1:09.60   
Emil Poulsen  1997  Svømmeklubben Nord    32.52        1:10.46   
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub    41.31        1:31.54   
Mikkel Jensen  1995  Delta Svøm            DNS   
                     
 
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub    28.65        1:01.74   
Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening    30.55        1:07.57   
Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub    31.57        1:09.15   
Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub    32.14        1:09.56   
Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening    34.06        1:13.41   
Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening    34.54        1:15.20   
Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08    33.84        1:15.53   
Kasper Kjær  2000  H.G.F. Svømning    37.68        1:21.88   
Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub    38.04        1:23.84   
10  Martin Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sømærket    39.83        1:34.12   
Emil Rahbek  1999  Svømmeklubben Sømærket            DNS   
                     
 
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    32.11        1:08.96   
Mathias Plog Jensen  2001  Silkeborg Svømmeklub    36.94        1:17.66   
Joshua Dannevang  2002  Kolding SK    36.43        1:18.71   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    39.17        1:29.49   
Krestian Gelmark-Sørensen  2001  Brædstrup Svømmeklub    42.92        1:35.91   
Christian Dunker  2002  Brønderslev SK08    45.25        1:37.48   
                     
 
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Venø Elling  2003  Silkeborg Svømmeklub    38.23        1:23.86   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub    40.31        1:24.57   
Elias Marius Elsgaard  2004  Vejen Svømmeklub    38.95        1:27.50   
Marius Gystad  2003  Silkeborg Svømmeklub    40.25        1:27.69   
Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub    46.85        1:35.66   
Mads Peter Hansen  2004  Viborg Svømme Klub    42.27        1:37.20   
Emil Lykke Grann  2003  Silkeborg Svømmeklub    44.00        1:38.85   
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    48.51        1:42.71   
Joe Tani Fohlmann  2003  O.S.L.F.    50.10        1:49.90   
10  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    52.51        1:51.20   
                     
 
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    48.05        1:52.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  07 juni 2015 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark