2019-12-07   14:08:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommer Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Beck  1998  Viborg Svømme Klub    35.15  1:18.07  2:05.34    2:43.21   
Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub    38.59  1:26.32  2:18.92    2:57.40   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Dianna Au  2000  Silkeborg Svømmeklub    33.57  1:15.46  1:58.81    2:35.06   
Mette Høgild Svane  2000  Herning Svømmeklub    35.89  1:17.52  2:05.99    2:41.25   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub    36.08  1:19.17  2:05.93    2:43.54   
Freja Emborg Sørensen  1999  Aabybro Idrætsforening    37.58  1:20.82  2:11.94    2:47.17   
Katrine E. Andersen  1999  Vejen Svømmeklub    40.21  1:27.49  2:20.30    3:03.55   
Line Lohmann Rasmussen  1999  Brædstrup Svømmeklub    43.04  1:29.66  2:26.09    3:06.27   
Lea Hyldal Nissen  2000  Struer Svømmeklub    43.63  1:32.11  2:29.68    3:10.92   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalije Kristensen  2002  Brønderslev SK08    39.91  1:23.23  2:11.24    2:52.85   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    40.54  1:26.99  2:16.61    2:57.28   
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon    36.81  1:22.56  2:15.39    2:58.11   
Savannah Lundvig  2001  Ikast Svømmeklub    37.51  1:25.28  2:19.25    3:04.59   
Clara Tolderlund  2002  Silkeborg Svømmeklub    41.27  1:28.27  2:26.83    3:05.91   
Ida Rom Weikert  2002  Brønderslev SK08    41.87  1:28.43  2:28.13    3:15.01   
Henriette Yong Klogborg  2002  Holstebro Svømme Club    39.93  1:33.38  2:29.03    3:18.64   
Stine Saaby Buur Andersen  2002  Herning Svømmeklub    53.81  1:45.91  2:47.34    3:35.40   
Carolina D. Agerbæk  2002  H.G.F. Svømning    54.32  1:59.12  3:05.24    3:56.90   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
My Phuong Bui  2003  O.S.L.F.    36.68  1:20.69  2:14.79    2:54.19   
Alma Burgaard  2003  Odense Svømme Klub    38.82  1:24.88  2:20.45    2:58.28   
Sarah Bundgaard  2003  Viborg Svømme Klub    40.63  1:28.67  2:21.70    3:04.37   
Line Lyskjær  2003  Silkeborg Svømmeklub    41.42  1:29.82  2:25.32    3:05.83   
Mia Borgensgaard  2003  TST Svømning    41.90  1:28.82  2:25.78    3:06.75   
Aurelia Pedersen  2004  Odense Svømme Klub    45.58  1:30.73  2:27.50    3:08.28   
Karen Moos Jensen  2003  Ikast Svømmeklub    43.41  1:33.69  2:29.83    3:10.81   
Line Frederiksen  2003  Silkeborg Svømmeklub    44.07  1:35.36  2:33.16    3:17.16   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    51.07  1:40.83  2:35.98    3:21.34   
10  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub    50.23  1:43.11  2:39.42    3:22.11   
11  Maja Klitgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    44.38  1:38.19  2:35.07    3:22.94   
12  Dinah Løve Høegh  2003  Silkeborg Svømmeklub    48.59  1:35.73  2:37.09    3:23.03   
13  Catherina Juul Jensen  2003  Horsens Svømmeklub    46.35  1:41.18  2:40.03    3:26.99   
14  Sille Busk Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    53.46  1:44.11  2:40.44    3:27.53   
15  Ida Kristensen  2004  Frem Odense    52.18  1:46.16  2:40.75    3:28.36   
16  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club    47.69  1:41.81  2:40.93    3:28.96   
17  Clarissa Marie Lauritzen  2003  Silkeborg Svømmeklub    50.28  1:43.99  2:48.09    3:32.25   
18  Lea Kjær Kristensen  2004  Viborg Svømme Klub    48.26  1:41.07  2:45.89    3:37.07   
19  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub    53.51  1:49.23  2:50.11    3:38.32   
20  Marlene Reitan  2003  TST Svømning    49.21  1:43.02  2:49.69    3:39.56   
21  Kirstine Buus Bendixen  2003  Hobro Svømmeklub    51.50  1:45.76  2:49.91    3:47.84   
22  Marie Martens Christensen  2004  Svømmeklubben Nord    54.04  1:52.26  3:02.26    3:54.76   
Nanna Søgaard  2003  Viborg Svømme Klub            DNS   
Josephine Larsen  2004  Viborg Svømme Klub            DSQ  Fl. flyben e. v. 100 
Katja Møller Madsen  2003  Viborg Svømme Klub            DSQ  Ryg afs. på mave 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicoline Kornum-Svensson  2005  Kolding SK    49.34  1:39.81  2:40.60    3:29.36   
Anna Varming  2005  Viborg Svømme Klub    49.84  1:40.11  2:48.79    3:32.61   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense    58.81  1:54.83  2:59.74    3:50.19   
Karoline Prang Andersen  2005  Hobro Svømmeklub            DNS   
Mette Marie H. Petersen  2005  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark