2021-03-06   05:46:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommer Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2015    Udskriftsdato  06 juni 2015   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Beck  1998  Viborg Svømme Klub            40.50   
Julie Martinussen  1997  Munkebo Svømme- og Kondiklub            41.37   
Emma Louise Frohn  1998  Ikast Svømmeklub            45.21   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club            36.87   
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            37.95   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            40.44   
Lærke Meyer  2000  Ikast Svømmeklub            41.94   
Linda Strunge  2000  Herning Svømmeklub            42.02   
Mette Kargo-Petersen  2000  Vejen Svømmeklub            42.30   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svømmeklub            42.66   
Kirsten Q. Noro  2000  Ikast Svømmeklub            43.52   
Thea Laugesen  2000  Vejen Svømmeklub            43.72   
10  Julie Kramer  2000  Brønderslev SK08            44.74   
11  Hanlu He  1999  Ikast Svømmeklub            46.88   
12  Emilie Støve  2000  H.G.F. Svømning            49.70   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub            38.27   
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            40.42   
Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub            41.24   
Freja Elling-Enevoldsen  2002  Ikast Svømmeklub            42.12   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub            42.65   
Savannah Lundvig  2001  Ikast Svømmeklub            43.29   
Emma Rose Treney  2002  Aabybro Idrætsforening            44.72   
Helene Levring Andersen  2001  Viborg Svømme Klub            45.10   
Amalie Ringkvist  2002  Odense Svømme Klub            46.07   
10  Iben K. Zachariassen  2002  Brædstrup Svømmeklub            47.28   
11  Katrine Bertelsen  2001  Svømmeklubben Sømærket            49.10   
12  Emma Kristiansen  2002  Svømmeklubben Sømærket            49.61   
13  Sarah Dam Pedersen  2002  Ikast Svømmeklub            50.91   
14  Carolina D. Agerbæk  2002  H.G.F. Svømning            53.30   
15  Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub            56.29   
Naja Holmgaard  2001  Struer Svømmeklub            DSQ  Ej sam. ber. v 25 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Batz  2003  Kolding SK            40.91   
Elma Gabela  2004  Kolding SK            41.69   
Line Pedersen  2003  Vejen Svømmeklub            43.51   
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            44.36   
Camilla S Mortensen  2003  Struer Svømmeklub            46.18   
Mia K. Kristensen  2004  O.S.L.F.            48.00   
Line Mygdam  2003  Brønderslev SK08            48.26   
Ida Kristensen  2004  Frem Odense            48.62   
Maja Klitgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            48.72   
10  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub            49.59   
11  Victoria Bjerre  2003  Aabybro Idrætsforening            50.05   
12  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            50.57   
13  Signe Fuglsang  2003  Skive Svømmeklub Poseidon            51.09   
14  Laura Mai Stephansen  2003  Ikast Svømmeklub            51.32   
15  Nanna Sofie Kralund  2003  Struer Svømmeklub            51.73   
16  Lotte Liv Jensen  2004  Herning Svømmeklub            51.84   
17  Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            52.12   
18  Emma Rønberg Mikkelsen  2003  Struer Svømmeklub            52.39   
19  Christine Cæsar Jensen  2003  Brønderslev SK08            53.29   
20  Malene Kargo-Petersen  2003  Vejen Svømmeklub            53.33   
21  Ida Kristensen  2004  Ikast Svømmeklub            53.38   
22  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub            53.80   
23  Selma Lindberg  2003  Silkeborg Svømmeklub            54.20   
24  Nikoline Andersen  2003  Odense Svømme Klub            54.42   
25  Anna Haøholm Brøcker  2004  Herning Svømmeklub            55.09   
26  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub            55.34   
27  Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg Svømmeklub            55.91   
28  Lærke Hjaltason  2004  Herning Svømmeklub            56.17   
29  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub            1:00.13   
30  Christine Porse  2004  Silkeborg Svømmeklub            1:01.01   
31  Emilie Kristiansen  2003  Holstebro Svømme Club            1:01.23   
32  Cecilie Vejsgaard Pederse  2004  Silkeborg Svømmeklub            1:02.63   
33  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svømmeklub            1:03.10   
34  Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            1:03.32   
35  Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub            1:11.36   
Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub            DNS   
Nanna Ballisager Hansen  2003  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub            DSQ  dob. armt. v. start 
Emilie Pihl  2004  Svømmeklubben Nord            DSQ  1 hå. v. slut 
Freja Klitgaard Larsen  2004  Svømmeklubben Nord            DSQ  1 hå. i vend v 25 m 
Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Weronicka L. Bjørn  2005  Ikast Svømmeklub            51.37   
Rikke Sander Berggreen  2005  Ikast Svømmeklub            51.99   
Annabella Marie Lauritzen  2005  Silkeborg Svømmeklub            55.65   
Signe Vestergaard Jensen  2005  Herning Svømmeklub            56.82   
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub            57.51   
Anna Varming  2005  Viborg Svømme Klub            58.69   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub            1:00.43   
Emilie Bie Bock  2005  Silkeborg Svømmeklub            1:02.32   
Katrine Bøeg Thormann  2006  Ikast Svømmeklub            1:10.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  06 juni 2015 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner