Resultater for Alm. Brand Bank Cup Frederiksberg 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 september 2015 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 september 2015 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 3:12.88 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 3:41.68 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ditte Jensen | 2005 | 3:46.23 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 3:47.28 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Agnete Høyer | 2005 | 3:47.39 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 3:52.94 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 2:40.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 2:44.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Naja Thomsen | 2003 | 2:51.48 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | 2:51.60 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 2:53.61 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | 2:53.65 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 2:58.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 3:02.25 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Thea Pedersen | 2003 | 3:07.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sophia Bøttger | 2004 | 3:15.13 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 3:22.10 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 3:26.19 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 3:28.21 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Luna Gammelgaard | 2003 | DSQ | Aktiv flyben i bryst | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Lindberg | 2003 | DSQ | Ej samt berør v 125m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 2:39.56 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 2:40.47 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Bast | 2002 | 2:46.82 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michelle Mortensen | 2002 | 2:49.29 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 2:25.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 2:31.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Vera Staun Hansen | 1999 | 2:32.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | 2:33.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 2:34.43 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 2:38.01 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 2:40.14 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 september 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |