Tulokset Alm. Brand Bank Cup Frederiksberg 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 september 2015 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 september 2015 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 45.36 | 1:32.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ronja Hove | 2005 | 46.73 | 1:33.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 1:33.19 | 1:33.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 1:38.84 | 1:38.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 49.05 | 1:39.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 49.08 | 1:40.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 50.68 | 1:41.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 50.55 | 1:42.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ditte Jensen | 2005 | 51.97 | 1:43.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 51.01 | 1:44.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Agnete Høyer | 2005 | 53.83 | 1:47.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 54.16 | 1:49.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matilde Maagøe | 2007 | 53.61 | 1:50.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Møller | 2007 | 57.85 | 1:54.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 57.76 | 1:54.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 58.28 | 2:00.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malu Melody Christensen | 2006 | 1:00.16 | 2:01.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Schmidt | 2006 | 58.95 | 2:04.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | 59.56 | 2:04.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 1:04.82 | 2:05.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 1:04.94 | 2:09.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | DSQ | Svøm på mave v 50 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Scheffler Dahlgaard | 2006 | DSQ | Ej berør v 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | DSQ | Ej fort bevæg v 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 37.75 | 1:14.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 37.07 | 1:14.70 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 36.76 | 1:14.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 37.53 | 1:18.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Mathilde Hagihara | 2004 | 40.19 | 1:22.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 41.26 | 1:24.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Malou Soelberg | 2004 | 41.53 | 1:25.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 42.37 | 1:25.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 42.06 | 1:25.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Jasmin Philip | 2004 | 44.36 | 1:28.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rebecca Hoeck | 2004 | 1:29.28 | 1:29.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Callesen | 2004 | 44.76 | 1:29.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 44.17 | 1:30.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sophia Bøttger | 2004 | 45.68 | 1:33.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 45.25 | 1:33.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Laura Vangkilde | 2004 | 48.01 | 1:35.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josefine Zebitz | 2004 | 47.67 | 1:35.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 50.76 | 1:42.61 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 54.05 | 1:46.65 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 35.22 | 1:12.54 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 36.84 | 1:15.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 37.83 | 1:17.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Michelle Mortensen | 2002 | 41.47 | 1:22.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | 33.17 | 1:08.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 35.15 | 1:11.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Veronika Storm | 1998 | 36.15 | 1:15.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 38.17 | 1:18.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 september 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |