Tulokset SydCup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2015 | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 29, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 26.89 | 59.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 28.88 | 1:00.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 27.52 | 1:01.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Jacob Holst | 1991 | 27.95 | 1:01.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Galving | 1998 | 26.86 | 1:01.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Martin Grønning | 1997 | 28.44 | 1:01.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 28.92 | 1:02.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 28.16 | 1:02.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 29.82 | 1:03.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Mikkel Jensen | 1995 | 28.95 | 1:03.45 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Jonas Rohwedder | 1998 | 28.78 | 1:03.50 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Magnus Stender Berg | 1999 | 29.61 | 1:03.75 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lukas Storm | 1999 | 30.24 | 1:04.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 30.13 | 1:04.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victor Kristensen | 1999 | 30.06 | 1:04.24 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kasper Laursen | 1998 | 29.87 | 1:04.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Emil Hedegaard | 1999 | 30.28 | 1:04.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Frederik Oxenvad | 1999 | 29.89 | 1:05.48 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 30.00 | 1:05.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Mads Ottosen | 1997 | 31.00 | 1:05.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anton Holten Lambert | 1997 | 29.88 | 1:05.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 30.90 | 1:06.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Malthe Lindquist | 1996 | 30.08 | 1:06.07 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Mads Midtbøll | 1998 | 31.93 | 1:06.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Morten Baxter | 1996 | 30.44 | 1:06.32 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Sxren Bisgaard | 1998 | 30.24 | 1:07.62 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
27 | Kenneth Aaberg | 1995 | 32.65 | 1:09.11 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
28 | Martin Harder Bruun | 1998 | 32.75 | 1:09.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | 33.42 | 1:10.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
30 | Björn Hoffmann | 1998 | 31.50 | 1:10.16 | ||||||
Flensburg | ||||||||||
31 | Morten Chr. Dam | 1998 | 33.01 | 1:10.26 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
32 | Finn Seesemann | 1999 | 33.51 | 1:12.12 | ||||||
Flensburg | ||||||||||
33 | Thomas Christiansen | 1999 | 32.47 | 1:12.38 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
34 | Christian Bylling Jensen | 1999 | 33.33 | 1:12.97 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
35 | Alexander Roe | 1997 | 33.92 | 1:13.03 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
36 | Magnus Lund Munk | 1999 | 36.05 | 1:16.05 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
37 | Mads Lillelund | 1998 | 34.74 | 1:16.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Casper Petersen | 1999 | 40.81 | 1:27.65 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Kopp | 1984 | DNS | |||||||
Sg Elbe | ||||||||||
- | Mikkel Henriksen | 1999 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolaj Absalon | 1999 | DSQ | crawl tag i fly | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 29.09 | 1:02.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 28.48 | 1:03.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Simon Brixner | 2000 | 30.39 | 1:04.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Palmø | 2000 | 30.11 | 1:04.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Casper Christiansen | 2000 | 30.37 | 1:05.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Daniel Jensen | 2001 | 29.73 | 1:05.96 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Oliver Frølund | 2001 | 31.44 | 1:07.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 30.59 | 1:08.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Niklas Fahlteich | 2000 | 32.62 | 1:10.38 | ||||||
Flensburg | ||||||||||
10 | Benjamin Peruchon | 2001 | 32.89 | 1:11.14 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 34.25 | 1:12.23 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 34.33 | 1:12.37 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Martin Broch | 2001 | 34.70 | 1:15.27 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Carl M Gadegaard | 2001 | 36.00 | 1:16.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Steenhold | 2000 | 35.43 | 1:16.02 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 34.54 | 1:17.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Rundstrøm | 2001 | 36.15 | 1:17.15 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicklas Stølegaard | 2001 | 35.41 | 1:19.25 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victor Christensen | 2001 | 36.88 | 1:19.36 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Nikolaj Madsen | 2000 | 35.41 | 1:19.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christopher Ohm | 2001 | 37.86 | 1:22.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Lucas Arumugam | 2000 | 38.55 | 1:22.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 38.54 | 1:23.57 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Simon G. Jensen | 2000 | 40.01 | 1:24.84 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
25 | Amin Nedergaard | 2001 | 39.53 | 1:26.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 29, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | 36.03 | 1:16.73 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 35.07 | 1:17.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 37.25 | 1:17.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | 35.58 | 1:17.30 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | William Vig Stfrmose | 2002 | 35.60 | 1:17.97 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | 37.08 | 1:18.22 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 37.97 | 1:18.35 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Asbjørn Guldager | 2002 | 37.36 | 1:18.36 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 36.14 | 1:18.39 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 37.28 | 1:20.25 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 37.97 | 1:21.25 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 38.56 | 1:22.00 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 37.09 | 1:23.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Emil Lykke Grann | 2003 | 40.05 | 1:24.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christian Oxenvad | 2003 | 41.73 | 1:26.90 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Alexander Johnsen | 2003 | 42.09 | 1:27.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Jakob Riisgaard | 2003 | 42.30 | 1:28.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jeppe Dall | 2002 | 40.45 | 1:29.26 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Oliver Fenger | 2003 | 42.93 | 1:29.35 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
20 | Kasper Johnsen | 2003 | 39.93 | 1:30.28 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 42.76 | 1:34.83 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Mikkel Dam | 2002 | 48.53 | 1:39.55 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
23 | Thomas Schmidt | 2002 | 51.03 | 1:47.23 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
24 | Søren B. Carlsen | 2003 | 52.35 | 1:53.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Dennis Hansen | 2002 | DSQ | bryst uens arme 65m | ||||||
Bov IF | ||||||||||
- | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Uffe Niemann | 2002 | DSQ | Crawl arme ved fly | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linus Schwedler | 2005 | 38.63 | 1:22.34 | ||||||
Flensburg | ||||||||||
2 | Arved Hornschuh | 2004 | 39.39 | 1:24.76 | ||||||
Flensburg | ||||||||||
3 | Theis Nelander | 2005 | 42.41 | 1:29.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 44.48 | 1:31.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Juka Nedergaard | 2004 | 51.34 | 1:46.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 52.74 | 1:47.82 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
7 | Benjamin Mogensen | 2004 | 1:00.64 | 1:57.93 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |