Resultater for SydCup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Saturday Finals
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:40 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 26.84 | 57.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 26.86 | 57.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Frederik Nerving | 1997 | 27.10 | 58.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Anders Møller | 1991 | 26.90 | 58.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | 26.92 | 59.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Holst | 1991 | 27.62 | 59.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 28.63 | 1:00.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Casper Christiansen | 2000 | 29.70 | 1:03.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Simon Brixner | 2000 | 29.46 | 1:03.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 31.58 | 1:09.56 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Benjamin Peruchon | 2001 | 32.26 | 1:10.93 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Niklas Fahlteich | 2000 | 33.22 | 1:16.20 | ||||||
Flensburg | ||||||||||
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 31.42 | 1:07.10 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Tietgen | 2002 | 33.63 | 1:12.65 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Rasmus Petersen | 2002 | 33.59 | 1:15.14 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 35.71 | 1:19.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Linus Schwedler | 2005 | 37.34 | 1:19.65 | ||||||
Flensburg | ||||||||||
6 | Frederik Venø Elling | 2003 | 38.99 | 1:24.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:40 |