2021-06-23   04:54:40
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Høststævne VI39

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag

Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hststvne    Udskriftsdato  03 oktober 2015   
  Stvne by  Vallensbk    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangr  VI39 Vallensbk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  03 oktober 2015         
 
 
Lb 10, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2002 
Sponsor: Slagter Karl Johan 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Lucas Jns  2002      45.07        1:30.51   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
Alexander Strkr  2002              DSQ  Ej fortsat bevg 150 
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
 
Lb 10, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 
Sponsor: Slagter Karl Johan 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Marcus Hiort  2003      38.80        1:20.60   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
Sebastian Rasmussen  2003      43.28        1:28.47   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Emil Breinholt  2003      46.28        1:32.81   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
William Schtzsack Duncan  2003      46.38        1:33.40   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
Samuel Risager  2003      48.50        1:38.94   
  Glostrup Svmme Klub                   
                     
Mathias Bak  2003              DNS   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Enzo Sorgini  2003              DSQ  Ej fortsat bevg 25m 
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
Jakob Nadeem Alwan  2003              DSQ  Ej fortsat bevg 75m 
  Swim Team Tstrup                   
                     
Magnus Ravn Borch  2003              DSQ  Ej fortsat bevg 50m 
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
 
Lb 10, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
Sponsor: Slagter Karl Johan 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Anton Skov Grell  2004      45.61        1:31.68   
  Glostrup Svmme Klub                   
                     
Bjrn Cramer Hansen  2004      45.95        1:33.17   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
Lauritz Johansen  2004      46.44        1:36.53   
  Glostrup Svmme Klub                   
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004      47.86        1:36.70   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
Niels Krogh-Olsen  2004      49.47        1:40.00   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
Nikolaj Fallenkamp  2004      52.49        1:42.38   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
Johan Madvig Kristensen  2004      50.58        1:43.76   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
Oliver Zeeberg Iversen  2004      51.22        1:45.90   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
Silas Fessel  2004      52.33        1:46.39   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
10  Sren Wandall Ohlsen  2004      52.58        1:48.79   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
11  Matias Janischefska  2004      53.20        1:49.54   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
12  Peter Nhr  2004      52.06        1:49.96   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
13  Jonas Vollquartz Svensson  2004      54.29        1:50.34   
  Swim Team Tstrup                   
                     
14  William Leth  2004      56.50        1:56.37   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
15  Mads Ole Frederiksen  2004      57.24        1:56.74   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
16  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004      59.11        1:58.65   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
Anton Hvistendahl Fabel  2004              DNS   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
 
Lb 10, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2016 
Sponsor: Slagter Karl Johan 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Christopher Jrgensen  2005      45.48        1:32.75   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Sebastian Rendlev  2005      45.90        1:33.36   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Robert E. Falborg Pederse  2005      45.51        1:33.95   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
William Bendix Schmidt  2005      48.87        1:40.21   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
Joanathan Nyegaard  2007      51.25        1:43.81   
  Roskilde Svmning                   
                     
Sune Vergmann  2005      51.15        1:44.68   
  Swim Team Tstrup                   
                     
Nicholas H. Hansen  2005      51.57        1:45.27   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
Frederik Stender-Petersen  2005      51.49        1:45.42   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
Mattias Sand Nielsen  2005      53.15        1:47.98   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
10  Vincent Matras  2005      54.75        1:49.96   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
11  Anders Junker  2005      54.56        1:50.68   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
12  William Bog Andersen  2005      54.43        1:51.22   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
13  Frederik Isaksen  2007      54.33        1:51.52   
  Roskilde Svmning                   
                     
14  Oscar Vinge-Maigaard  2007      56.50        1:53.11   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
15  Stefan Datcu  2006      59.65        1:55.76   
  Swim Team Tstrup                   
                     
16  Valdemar Hngaard  2006      56.40        1:55.89   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
17  Valdemar Granic  2006      56.05        1:57.36   
  Roskilde Svmning                   
                     
18  Frederik Rasmussen  2005      57.69        2:00.71   
  Swim Team Tstrup                   
                     
19  Peter K. M. Petersen  2006      59.45        2:02.17   
  Swim Team Tstrup                   
                     
20  Jonathan Rasmussen  2006      1:02.05        2:04.45   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
21  Emil Olsen  2006      1:00.40        2:05.36   
  Swim Team Tstrup                   
                     
22  Noah Lester  2006      1:02.20        2:09.73   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
23  Victor Henrik Ritnagel  2005      1:04.02        2:13.53   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
24  Emil Kolze Vrdal  2005      1:06.04        2:14.14   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
25  Benjamin Merez  2006      1:05.41        2:15.78   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
26  Frederik Molin  2005      1:06.27        2:16.06   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
27  Andreas Kelstrup Schou  2005      1:06.18        2:17.48   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
28  Valdemar Mller-Ern  2008      1:09.32        2:18.02   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
29  Aksel Kobber  2007      1:08.72        2:19.21   
  Roskilde Svmning                   
                     
30  Mikkel Linddal-Andersen  2006      1:15.48        2:29.32   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Hjalte Lambertsen  2005              DNS   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
Fabian Holst Krabbe  2005              DSQ  Ej fortsat bevg 25m 
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
Jonathan Skadhauge  2005              DSQ  Ej fortsat bevg 75m 
  Swim Team Tstrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 oktober 2015 
Licens til Vallensbk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  14:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner