2020-05-29   07:26:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m) 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 20 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:22   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2015         
 
 
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.85 2014-09-01 
Nuorten SE: Mika Sola (1991) 53.60 2009-10-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Pokkinen  1995    766  24.58        52.94   
  Cetus Espoo  51.53                 
                     
Mika Sola  1991    744  24.96        53.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.79                 
                     
Anton Herrala  1993    740  24.83        53.55   
  TaTu Tampere  52.76                 
                     
Valtteri Halonen  1992    734  24.49        53.69   
  Voikkaan Viesti  54.48                 
                     
Niko Mäkelä  1998    714  25.75        54.18   
  Riihimäen Uimaseura  53.95                 
                     
Eemil Varho  1997    676  25.98        55.18   
  Rauman Uimaseura  55.11                 
                     
Nikita Saunonen  1997    669  25.88        55.38  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Aurajoen Uinti  55.57                 
                     
Sergey Kuznetsov  2000    667  25.20        55.42   
  Cetus Espoo  54.78                 
                     
Riku Pöytäkivi  1993    662  26.20        55.57   
  Helsingfors Simsällskap  52.04                 
                     
10  Sergei Haukka  1989    657  25.45        55.71   
  Cetus Espoo  53.96                 
                     
11  Arttu Erkinaro  1992    652  25.59        55.85   
  Oulun Uinti 1906  56.38                 
                     
12  Juho Grönblom  1998    641  26.40        56.18  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Raision Urheilijat  56.22                 
                     
12  Ville Laine  1995    641  25.56        56.18   
  TaTu Tampere  54.75                 
                     
14  Elias Lampinen  1997    625  26.37        56.63   
  Nummelan Kisaajat  57.91                 
                     
15  Casper Salminen  1998    614  27.02        56.98   
  Raision Urheilijat  56.31                 
                     
16  Hannes Väre  1997    613  25.49        57.01  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura  54.80                 
                     
17  Daniel Viitikko  1996    612  26.88        57.03   
  Järvenpään Uintiklubi  56.12                 
                     
18  Toni Knuutila  1993    607  26.07        57.19   
  Eura Swimming Team  57.41                 
                     
19  Janne Rissanen  1997    589  26.38        57.78   
  Raision Urheilijat  56.20                 
                     
19  Samuli Jeskanen  1996    589  26.66        57.78  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  58.49                 
                     
21  Ville Ihalainen  1996    588  27.31        57.81   
  Kuopion Uimaseura  59.70                 
                     
22  Henrik Rinkinen  1997    584  27.28        57.93   
  Tuusulan Uimaseura  58.43                 
                     
23  Deny Belaic  1998    583  26.70        57.97   
  TaTu Tampere  59.99                 
                     
23  Peik Lindberg  1999    583  26.38        57.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.87                 
                     
25  Oskari Soini  1997    582  27.14        58.01   
  Raision Urheilijat  56.81                 
                     
26  Jaakko Löyttyniemi  1997    581  26.35        58.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura  58.60                 
                     
27  Miko Kinnunen  1992    578  27.30        58.12   
  Uinti Tampere  58.74                 
                     
28  Pontus Kaisti  1997    577  27.21        58.17   
  Cetus Espoo  57.44                 
                     
29  Marko Vilpponen  1990    574  27.01        58.27   
  ORCA Helsinki  57.52                 
                     
30  Tuomas Ikonen  1996    573  26.97        58.29   
  Tuusulan Uimaseura  59.34                 
                     
31  Tatu Peltonen  1989    570  25.83        58.41   
  TaTu Tampere  59.27                 
                     
32  Jesse Tommiska  1994    566  27.00        58.54   
  Swimming Jyväskylä  58.21                 
                     
33  Miro Torola  1995    563  27.53        58.64   
  Vanders  56.81                 
                     
34  Elmo Kiuru  1997    561  26.80        58.73   
  Helsingfors Simsällskap  59.79                 
                     
35  Lauri Pilpola  1993    555  26.47        58.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.49                 
                     
36  Miika Tolvanen  1996    553  27.44        59.00   
  Swimming Jyväskylä  57.11                 
                     
37  Rasmus Kujala  1999    549  26.92        59.15   
  Riihimäen Uimaseura  57.91                 
                     
38  Jaakko Siipola  1999    540  27.27        59.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.21                 
                     
39  Elias Päivinen  1997    535  27.12        59.65   
  Swimming Jyväskylä  58.51                 
                     
39  Joona Haanpää  1997    535  27.33        59.65   
  Rauman Uimaseura  59.92                 
                     
41  Leevi Ruuttunen  1995    533  27.45        59.72   
  Swimming Jyväskylä  58.63                 
                     
42  Arttu Vänttinen  1996    532  27.09        59.78   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  59.10                 
                     
43  Verneri Mattila  1999    522  28.27        1:00.16   
  ORCA Helsinki  1:01.16                 
                     
44  Teemu Vihervaara  1998    521  28.03        1:00.17   
  Kouvolan Uimarit  1:01.18                 
                     
45  Kristian Johansson  1969    520  27.96        1:00.20   
  Cetus Espoo  59.60                 
                     
46  Riku Ylikärppä  1998    519  27.76        1:00.26   
  Kemin Uimaseura  59.68                 
                     
47  Jimi Kallio  1993    510  27.57        1:00.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.07                 
                     
48  Henrik Häkkinen  1998    509  28.24        1:00.66   
  Hyvinkään Uimaseura  59.92                 
                     
49  Adam Vik  1996    502  27.50        1:00.92   
  Oulun Uinti 1906  56.39                 
                     
50  Roope Pakkanen  1997    497  28.00        1:01.14   
  Haminan Uimaseura  1:02.47                 
                     
51  Jani Hartikainen  1993    494  28.04        1:01.24   
  Swimming Jyväskylä  59.22                 
                     
52  Hannu Vilpponen  1991    483  28.11        1:01.72   
  ORCA Helsinki  58.61                 
                     
53  Niklas Valkonen  1997    461  28.31        1:02.68   
  Riihimäen Uimaseura  1:02.35                 
                     
54  Oskar Mäkelä  1998    458  28.94        1:02.83   
  Octopus Lohja  1:02.49                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner