2020-05-29   06:24:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m) 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 23 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:14   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2015         
 
 
Laji 23, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:21.30 2014-11-23 
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 2:22.56 2014-12-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Laukkanen  1995    794  33.48  1:10.66  1:47.82    2:25.31   
  Swimming Club Vuokatti  2:19.45                 
                     
Carita Luukkanen  1996    719  34.18  1:12.36  1:51.01    2:30.17   
  Uinti Tampere  2:32.18                 
                     
Sini Koivu  1999    712  33.67  1:12.02  1:50.75    2:30.66   
  Cetus Espoo  2:31.04                 
                     
Silja Känsäkoski  1997    693  34.34  1:13.14  1:52.24    2:32.04   
  Oulun Uinti 1906  2:22.56                 
                     
Heini Tähkä  1998    669  35.53  1:14.93  1:54.48    2:33.84   
  Helsingfors Simsällskap  2:33.39                 
                     
Sanni Ikonen  1998    664  35.02  1:14.04  1:53.93    2:34.21   
  Lahden Uimaseura  2:31.86                 
                     
Emilia Lahtinen  1996    664  34.13  1:13.39  1:53.69    2:34.22   
  Uinti Tampere  2:33.84                 
                     
Rebecca Wahlstedt  1997    662  34.71  1:14.09  1:54.75    2:34.34   
  Cetus Espoo  2:35.85                 
                     
Lotta Hämäläinen  1998    660  35.13  1:14.56  1:54.49    2:34.55   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.18                 
                     
10  Selina Virkkunen  1997    659  34.73  1:13.60  1:53.48    2:34.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:39.48                 
                     
11  Alisa Ponomareva  1991    649  34.95  1:14.37  1:54.47    2:35.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.90                 
                     
12  Roosa Mäkinen  1999    632  36.13  1:15.36  1:55.96    2:36.76   
  Uinti Tampere  2:44.25                 
                     
13  Lyydia Kalenius  2000    607  36.53  1:17.29  1:57.68    2:38.92   
  Cetus Espoo  2:37.30                 
                     
14  Lotta Raiski  1998    605  34.59  1:13.67  1:55.38    2:39.05   
  Lahden Uimaseura  2:49.05                 
                     
15  Charlotta Edelman  2001    605  34.99  1:15.13  1:56.50    2:39.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.76                 
                     
16  Maija Hirvo  1997    596  36.72  1:17.24  1:58.43    2:39.88   
  Helsingfors Simsällskap  2:37.93                 
                     
17  Ida Hulkko  1998    591  36.15  1:17.51  1:59.03    2:40.31   
  Mikkelin Uimaseura  2:42.11                 
                     
18  Aura Lehtonen  1998    584  35.57  1:17.15  1:59.70    2:40.95   
  Helsingfors Simsällskap  2:42.07                 
                     
19  Aino Ruottu  2001    580  35.98  1:18.45  2:00.31    2:41.31   
  Riihimäen Uimaseura  2:40.30                 
                     
20  Jenna Miettinen  1999    577  36.32  1:18.37  1:59.87    2:41.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.93                 
                     
21  Emilia Potkonen  1998    574  36.76  1:17.46  1:59.37    2:41.85   
  Uinti Tampere  2:43.79                 
                     
22  Aliisa Liukkonen  1999    562  35.46  1:16.78  1:59.79    2:43.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:44.87                 
                     
23  Julia Korva  1999    559  36.89  1:19.77  2:01.73    2:43.32   
  Octopus Lohja  2:45.65                 
                     
24  Lotta Aho  1999    552  35.97  1:17.39  2:00.52    2:43.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:44.19                 
                     
25  Eerica Kuusjärvi  1999    545  37.84  1:18.84  2:01.01    2:44.72   
  Raision Urheilijat  2:41.90                 
                     
26  Ida Tahvanainen  1997    541  36.52  1:17.80  2:01.22    2:45.09   
  Uinti Tampere  2:46.05                 
                     
27  Ada Alajääskö  1998    541  37.23  1:19.51  2:02.15    2:45.12   
  TaTu Tampere  2:47.56                 
                     
28  Helena Knaapi  1999    541  36.74  1:18.36  2:00.99    2:45.14   
  Cetus Espoo  2:48.62                 
                     
29  Hanna Kareinen  2000    536  36.46  1:18.56  2:01.72    2:45.62   
  Keravan Uimarit  2:40.46                 
                     
30  Roosa Nieminen  1999    535  37.29  1:19.28  2:02.56    2:45.71   
  Helsingfors Simsällskap  2:48.41                 
                     
31  Ninni Luoma  1998    521  37.54  1:19.89  2:03.31    2:47.22   
  Uinti Tampere  2:45.74                 
                     
32  Erika Lahtinen  1998    511  37.91  1:19.93  2:03.66    2:48.22   
  Uinti Tampere  2:48.45                 
                     
33  Johanna Suova  1999    496  37.88  1:21.22  2:05.72    2:49.93   
  Uinti Tampere  2:49.74                 
                     
34  Oona Ahinko  2001    487  38.27  1:21.06  2:06.00    2:50.93   
  Vesihelmen Uimaseura  2:51.65                 
                     
35  Kia Karike  1999    485  37.17  1:20.38  2:06.50    2:51.22   
  Cetus Espoo  2:52.55                 
                     
36  Jonna Laukkanen  1998    469  38.51  1:22.51  2:07.83    2:53.12   
  Swimming Club Vuokatti  2:48.43                 
                     
37  Roosa Andelin  1998    467  37.73  1:22.09  2:08.25    2:53.44   
  Hyvinkään Uimaseura  2:50.71                 
                     
38  Marilla Parhiala  2000    464  40.12  1:23.37  2:08.31    2:53.82   
  Gladius Kirkkonummi  2:52.57                 
                     
39  Fanny Vuollet  1999    460  36.89  1:20.10  2:06.28    2:54.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.71                 
                     
40  Mirka Mettinen  2002    459  39.01  1:22.53  2:08.04    2:54.36   
  Cetus Espoo  2:50.09                 
                     
41  Janita Brunila  2002    457  38.47  1:22.96  2:09.20    2:54.65   
  Uimaseura Aquila  2:53.60                 
                     
42  Tessa Helenius  2000    452  38.25  1:22.60  2:08.58    2:55.27   
  Aurajoen Uinti  2:53.60                 
                     
Lotta Aho  2000              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:48.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner