2020-05-29   07:25:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m) 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 32 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:11   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2015         
 
 
Laji 32, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 
Nuorten SE: Severi Allonen (1991) 1:45.78 2009-10-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Herrala  1993    768  24.70  52.16  1:20.58    1:48.48   
  TaTu Tampere  1:50.41                 
                     
Eetu Piiroinen  1995    755  25.65  53.23  1:21.04    1:49.09   
  Helsingfors Simsällskap  1:49.46                 
                     
Hannes Väre  1997    697  26.07  54.92  1:24.10    1:52.03  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura  1:52.65                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    697  25.98  54.36  1:22.88    1:52.04   
  Uinti Tampere  1:53.01                 
                     
Nikita Saunonen  1997    697  26.28  55.13  1:24.38    1:52.06  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Aurajoen Uinti  1:55.46                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    696  25.49  53.88  1:23.00    1:52.12   
  Swimming Jyväskylä  1:49.31                 
                     
Eetu Soini  1996    694  26.44  54.92  1:23.64    1:52.22   
  Raision Urheilijat  1:51.95                 
                     
Sami Myrén  1991    686  26.04  54.54  1:23.73    1:52.62   
  Helsingfors Simsällskap  1:50.22                 
                     
Waltteri Rintala  1998    682  26.00  54.20  1:23.36    1:52.87   
  Raision Urheilijat  1:55.63                 
                     
10  Jere Laukkanen  1993    676  26.32  55.63  1:24.21    1:53.17  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  1:49.65                 
                     
11  Emil Martikainen  1997    675  25.95  55.11  1:24.58    1:53.23  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Rauman Uimaseura  1:54.26                 
                     
12  Tapio Junninen  1995    660  26.23  54.71  1:24.26    1:54.11   
  Vanders  1:52.17                 
                     
13  Lauri Hatunen  1998    653  27.46  56.20  1:25.33    1:54.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.89                 
                     
14  Elias Lampinen  1997    652  26.39  55.32  1:24.83    1:54.58  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Nummelan Kisaajat  1:56.72                 
                     
15  Samuli Jeskanen  1996    651  26.78  56.08  1:25.56    1:54.60   
  Cetus Espoo  1:55.46                 
                     
16  Pietari Virta  1997    646  27.75  56.86  1:25.99    1:54.91   
  TaTu Tampere  1:55.28                 
                     
17  Miro Torola  1995    644  26.77  55.97  1:25.66    1:55.04  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Vanders  1:53.47                 
                     
18  Antti Viilos  1989    637  26.28  55.30  1:25.21    1:55.43   
  Swimming Jyväskylä  1:54.80                 
                     
19  Tapio Roiko-Jokela  1996    636  26.85  55.71  1:25.30    1:55.49   
  Swimming Jyväskylä  1:54.23                 
                     
20  Johannes Lindroos  1996    635  26.37  55.21  1:25.40    1:55.56   
  Raision Urheilijat  1:53.68                 
                     
21  Elmo Kiuru  1997    629  26.98  56.93  1:26.94    1:55.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:57.03                 
                     
22  Roope Lehtonen  1996    626  27.16  56.16  1:25.62    1:56.11   
  Raision Urheilijat  1:54.14                 
                     
23  Santeri Horst  1997    617  27.91  57.53  1:27.19    1:56.71   
  Aurajoen Uinti  1:57.63                 
                     
24  Reko Patinen  1998    615  26.65  56.48  1:27.01    1:56.83   
  Nummelan Kisaajat  1:57.70                 
                     
25  Deny Belaic  1998    612  26.87  56.67  1:26.85    1:57.00   
  TaTu Tampere  1:59.25                 
                     
26  Jimi Kallio  1993    596  25.98  55.12  1:26.46    1:58.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:58.23                 
                     
27  Jan Rif  1998    591  27.45  57.07  1:27.43    1:58.35   
  TaTu Tampere  1:59.47                 
                     
28  Aaro Tähtivuori  1998    588  27.08  56.75  1:27.42    1:58.55   
  Helsingfors Simsällskap  2:01.49                 
                     
29  Alex Nygård  1996    584  26.76  56.73  1:28.08    1:58.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:59.59                 
                     
30  Lauri Pilpola  1993    582  26.75  56.78  1:27.52    1:58.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.03                 
                     
31  Elias Kuusisto  1999    574  28.15  58.18  1:28.63    1:59.50   
  Aurajoen Uinti  2:01.06                 
                     
32  Danila Dobrzhanskiy  1998    571  27.53  57.17  1:28.29    1:59.75   
  Swimming Jyväskylä  1:59.54                 
                     
33  Joona Haanpää  1997    564  27.00  57.41  1:29.40    2:00.26   
  Rauman Uimaseura  2:04.60                 
                     
34  Atte Somero  1999    563  28.23  57.64  1:28.59    2:00.33   
  Lahden Kaleva  2:01.20                 
                     
35  Riku Ylikärppä  1998    562  27.75  58.28  1:30.07    2:00.38   
  Kemin Uimaseura  2:02.44                 
                     
36  Olli Soramies  1998    561  27.55  57.55  1:28.26    2:00.47   
  Voikkaan Viesti  1:59.15                 
                     
37  Santeri Huhtala  1998    559  27.86  58.32  1:29.49    2:00.58   
  Cetus Espoo  2:01.33                 
                     
38  Alari Pakarinen  1998    558  27.69  57.33  1:28.25    2:00.63   
  Helsingfors Simsällskap  1:59.80                 
                     
39  Vilppu Penttilä  1997    557  27.97  58.66  1:29.94    2:00.74   
  Raision Urheilijat  2:02.66                 
                     
40  Joonas Kotiranta  1998    550  28.03  58.73  1:30.31    2:01.21   
  Cetus Espoo  2:04.17                 
                     
41  Teemu Vihervaara  1998    544  27.94  58.58  1:30.22    2:01.67   
  Kouvolan Uimarit  2:01.77                 
                     
42  Joona Kärkkäinen  1998    544  27.46  58.28  1:30.79    2:01.68   
  Heinolan Isku  2:02.51                 
                     
43  Niko Somila  1999    542  27.63  57.92  1:29.86    2:01.87   
  Cetus Espoo  2:01.87                 
                     
44  Martti Tervanen  2000    526  27.61  58.81  1:30.95    2:03.07   
  Järvenpään Uintiklubi  2:01.76                 
                     
45  Jani Hartikainen  1993    525  28.10  58.59  1:30.19    2:03.16   
  Swimming Jyväskylä  2:01.65                 
                     
45  Janne Rissanen  1997    525  27.35  57.37  1:29.85    2:03.16   
  Raision Urheilijat  1:57.42                 
                     
47  Roope Eiserbeck  1999    525  27.47  58.42  1:30.70    2:03.17   
  Joensuun Uimaseura  2:03.94                 
                     
48  Elias Päivinen  1997    524  27.63  59.05  1:30.93    2:03.18   
  Swimming Jyväskylä  2:03.66                 
                     
49  Rasmus Virta  1998    522  28.29  1:00.39  1:32.00    2:03.37   
  Cetus Espoo  2:04.25                 
                     
50  Leevi Suhonen  1999    521  27.89  58.13  1:30.31    2:03.43   
  Swimming Jyväskylä  1:59.99                 
                     
51  Jerri Pinomäki  1998    509  29.04  59.88  1:32.18    2:04.38   
  Raision Urheilijat  2:00.95                 
                     
52  Esa Paavilainen  1997    464  27.76  1:00.16  1:33.57    2:08.33   
  Cetus Espoo  2:04.13                 
                     
Matias Tyry  1993              DNF   
  TaTu Tampere  1:53.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner