2020-05-29   05:06:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m) 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 48 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 48 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2015         
 
 
Laji 48, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.26 1992-01-19 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Christoffer Fredrikson  1997    746  26.18        53.94   
  Cetus Espoo  54.68                 
                     
Jaakko Rautalin  1989    735  26.22        54.21   
  Uinti Tampere  55.03                 
                     
Valtteri Halonen  1992    724  25.96        54.50   
  Voikkaan Viesti  55.69                 
                     
Hannes Väre  1997    708  26.93        54.91   
  Riihimäen Uimaseura  56.22                 
                     
Janne Markus Markkanen  1994    698  26.52        55.15   
  Swimming Jyväskylä  54.93                 
                     
Sergei Haukka  1989    690  26.83        55.37   
  Cetus Espoo  53.16                 
                     
Petja Yritys  1993    662  26.99        56.13   
  TaTu Tampere  56.58                 
                     
Miro Vasko  1993    640  27.84        56.78   
  TaTu Tampere  55.53                 
                     
Kasper Jämsä  1997    633  27.89        56.98  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  58.79                 
                     
10  Sami Pakarinen  1992    619  27.23        57.41   
  Vanders  55.18                 
                     
11  Topias Vainio  1997    612  27.97        57.63   
  Cetus Espoo  58.27                 
                     
12  Niki Karlsson  2000    605  27.62        57.84  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  56.59                 
                     
13  Heikki Luukko  1988    602  28.30        57.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.94                 
                     
14  Mikael Laakso  1997    598  27.09        58.07  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura  56.62                 
                     
15  Tuomas Ikonen  1996    597  27.43        58.10   
  Tuusulan Uimaseura  57.29                 
                     
16  Niklas Reunanen  1998    593  27.77        58.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  58.69                 
                     
17  Teemu Hellas  1982    591  28.11        58.31   
  Cetus Espoo  57.93                 
                     
18  Lauri Pilpola  1993    590  27.94        58.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.77                 
                     
19  Matias Tyry  1993    583  28.18        58.57  Ei osallistu loppukilpailuun 
  TaTu Tampere  58.64                 
                     
20  Deny Belaic  1998    577  28.36        58.76   
  TaTu Tampere  59.74                 
                     
21  Henri Hellström  1997    569  28.46        59.04   
  Raision Urheilijat  58.80                 
                     
22  Valtteri Eloranta  1992    568  28.40        59.09   
  Cetus Espoo  56.09                 
                     
23  Danila Dobrzhanskiy  1998    559  28.59        59.40   
  Swimming Jyväskylä  1:00.67                 
                     
24  Reko Patinen  1998    545  28.84        59.88   
  Nummelan Kisaajat  1:02.75                 
                     
25  Aleksanteri Järvinen  1996    544  28.81        59.94   
  Swimming Club Rovaniemi  57.89                 
                     
26  Santeri Pigg  1996    542  28.57        59.99   
  Cetus Espoo  59.67                 
                     
27  Ville Ihalainen  1996    540  28.63        1:00.07   
  Kuopion Uimaseura  58.34                 
                     
28  Miro Juvonen  1994    534  29.00        1:00.29   
  Nurmijärven Uinti  1:00.05                 
                     
29  Antti Rantanen  1992    519  29.02        1:00.89   
  Kampuksen Plaani  1:01.11                 
                     
30  Saku Salo  1995    512  29.11        1:01.15   
  Uinti Tampere  59.85                 
                     
31  Roope Pakkanen  1997    512  29.61        1:01.16   
  Haminan Uimaseura  1:03.88                 
                     
32  Roope Eiserbeck  1999    501  29.70        1:01.61   
  Joensuun Uimaseura  1:01.75                 
                     
33  Teemu Vihervaara  1998    497  29.85        1:01.75   
  Kouvolan Uimarit  1:02.87                 
                     
34  Pietari Virta  1997    497  29.71        1:01.78   
  TaTu Tampere  1:01.97                 
                     
35  Juho Eerola  1995    495  29.81        1:01.85   
  TaTu Tampere  57.83                 
                     
36  Emil Hanski  1999    486  29.90        1:02.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.14                 
                     
37  Juho Röytiö  1998    486  30.25        1:02.22   
  Swimming Club Rovaniemi  1:02.97                 
                     
38  Lassi Ruohonen  1998    481  29.89        1:02.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.04                 
                     
39  Jaakko Siipola  1999    481  29.99        1:02.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.24                 
                     
40  Isak Gramén  2001    477  30.31        1:02.62   
  Cetus Espoo  1:02.66                 
                     
41  Jere Kotomäki  1997    473  29.99        1:02.79   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.73                 
                     
42  Matias Yritys  1997    473  30.36        1:02.81   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  1:02.41                 
                     
43  Niklas Valkonen  1997    470  30.28        1:02.93   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.04                 
                     
44  Eetu Närhi  1998    468  30.24        1:03.00   
  Octopus Lohja  1:04.86                 
                     
45  Eelis Hukka  1999    462  30.38        1:03.28   
  Swimming Club Rovaniemi  1:03.14                 
                     
46  Jussi Kause  1997    459  30.11        1:03.42   
  Porin Uimaseura  1:02.94                 
                     
47  Verneri Mattila  1999    458  30.98        1:03.48   
  ORCA Helsinki  1:04.36                 
                     
48  Jani-Markus Sula  1999    436  30.76        1:04.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.54                 
                     
49  Kaius Kejonen  1998    436  31.11        1:04.52   
  Oulun Uinti 1906  1:04.23                 
                     
50  Martti Tervanen  2000    421  31.65        1:05.29   
  Järvenpään Uintiklubi  1:04.76                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner