2020-05-29   06:27:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m) 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:03   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2015         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.66 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nea Norismaa  1995    752  28.25        1:00.03   
  Joensuun Uimaseura  59.26                 
                     
Fanny Teijonsalo  1996    721  28.23        1:00.89   
  Cetus Espoo  59.40                 
                     
Mimosa Jallow  1994    718  27.90        1:00.97   
  Kampuksen Plaani  1:01.89                 
                     
Johanna Silventoinen  1997    703  28.26        1:01.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.85                 
                     
Nea Rinne  1995    687  28.73        1:01.86   
  Cetus Espoo  1:00.98                 
                     
Sohvi Nenonen  1999    683  29.00        1:02.01   
  Cetus Espoo  1:00.12                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    682  29.08        1:02.03   
  Cetus Espoo  1:00.94                 
                     
Noora Sartela  1991    656  28.77        1:02.82   
  Swimming Jyväskylä  1:02.11                 
                     
Yvonne Tollander  1997    656  29.08        1:02.83   
  Cetus Espoo  1:01.69                 
                     
10  Mirva Kallström  1999    652  30.05        1:02.95   
  Cetus Espoo  1:02.42                 
                     
11  Viola Kilpeläinen  1998    636  29.33        1:03.50   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.26                 
                     
12  Adelia Spångberg  1999    623  29.81        1:03.92   
  Cetus Espoo  1:03.53                 
                     
13  Susanne Hirvonen  1997    616  29.44        1:04.16   
  Kampuksen Plaani  1:03.67                 
                     
14  Hanna Rautiainen  1999    610  30.50        1:04.38   
  Uinti Tampere  1:04.97                 
                     
15  Merina Suoranta  1999    602  30.29        1:04.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.89                 
                     
16  Amanda Suihkonen  1995    601  30.29        1:04.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.34                 
                     
17  Alma Lumio  1999    599  29.53        1:04.77   
  Uinti Tampere  1:02.47                 
                     
18  Aino Puomila  1992    592  30.07        1:05.03  Ei osallistu loppukilpailuun 
  TaTu Tampere  1:04.51                 
                     
19  Sonja Pentti  1999    588  30.09        1:05.16   
  Swimming Jyväskylä  1:04.80                 
                     
20  Claudia Åvist  1997    569  30.41        1:05.88   
  Lappeenrannan Uimarit  1:04.18                 
                     
21  Saima Kivimäki  1997    567  30.69        1:05.95   
  Lappeenrannan Uimarit  1:06.47                 
                     
22  Eveliina Kallio  1999    567  31.25        1:05.96   
  Raision Urheilijat  1:05.03                 
                     
23  Nina Haltia  1999    561  30.44        1:06.19   
  Vanders  1:06.35                 
                     
24  Emma Männikkö  1998    560  30.97        1:06.24   
  Uinti Tampere  1:06.29                 
                     
25  Linda-Marie Slotte  1994    556  30.25        1:06.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.41                 
                     
26  Inka Aaltonen  1999    553  30.91        1:06.52   
  Uinti Tampere  1:04.19                 
                     
27  Heini Hammar  1999    548  30.74        1:06.71   
  Uinti Tampere  1:06.63                 
                     
28  Salla Puhtimäki  1998    544  30.63        1:06.89   
  Vesihelmen Uimaseura  1:06.47                 
                     
29  Erika Lappalainen  1996    540  31.21        1:07.06   
  Swimming Jyväskylä  1:06.09                 
                     
30  Sini Niemi  1993    539  30.86        1:07.09   
  Tornion Uimaseura  1:05.82                 
                     
31  Ida Tahvanainen  1997    531  30.95        1:07.40   
  Uinti Tampere  1:06.99                 
                     
32  Henna Kainulainen  1998    529  31.03        1:07.51   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.84                 
                     
33  Ella-Noora Haanpää  1998    527  31.09        1:07.59   
  Rauman Uimaseura  1:05.41                 
                     
34  Sanna-Riikka Räihä  1998    517  30.74        1:08.01   
  Oulun Uinti 1906  1:03.65                 
                     
35  Helene Helo  1999    503  31.73        1:08.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.73                 
                     
36  Kiira Mauranen  1999    500  31.51        1:08.77   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.02                 
                     
37  Lilli Louhikoski  2002    488  31.83        1:09.33   
  Vanders  1:06.80                 
                     
38  Emma Suomio  1998    480  31.00        1:09.72   
  Aurajoen Uinti  1:05.75                 
                     
Reetta Kanervo  1999              DNF   
  Oulun Uinti 1906  1:01.57                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner