2020-05-29   07:16:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m) 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:49   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2015         
 
 
Laji 22, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Nuori 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:01.33 2011-02-04 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Werneri Koskinen  1998    712  29.50        1:02.25   
  Uinti Tampere  1:02.79                 
                     
Mikael Karuveha  1999    672  30.18        1:03.46   
  TaTu Tampere  1:03.91                 
                     
Mikael Laakso  1997    667  29.19        1:03.63   
  Riihimäen Uimaseura  1:03.75                 
                     
Atte Kulmala  1998    659  29.39        1:03.90   
  Uinti Tampere  1:04.02                 
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    658  30.27        1:03.93   
  ORCA Helsinki  1:04.18                 
                     
Kasper Jämsä  1997    644  30.87        1:04.39   
  Lahden Uimaseura  1:05.65                 
                     
Lauri Hatunen  1998    633  30.59        1:04.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.20                 
                     
Miika Pentti  1997    629  29.45        1:04.90   
  Swimming Jyväskylä  1:06.21                 
                     
Bruce Clayhills  1997    613  30.64        1:05.46   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.18                 
                     
10  Niklas Reunanen  1998    604  30.31        1:05.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.17                 
                     
11  Antti Leiponen  1998    599  31.00        1:05.95   
  Järvenpään Uintiklubi  1:07.36                 
                     
12  Eerikki Laitala  2001    597  30.81        1:06.02   
  Cetus Espoo  1:06.85                 
                     
13  Kaj Smeds  1998    581  31.08        1:06.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.20                 
                     
14  Eetu Alitalo  1999    561  31.33        1:07.40   
  Cetus Espoo  1:05.90                 
                     
15  Juha Hyvärinen  1998    560  31.13        1:07.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.73                 
                     
15  Tuomas Jokinen  2001    560  31.93        1:07.46   
  Cetus Espoo  1:07.74                 
                     
17  Santeri Siiranen  1998    547  31.62        1:07.97   
  TaTu Tampere  1:06.10                 
                     
18  Jonni Aho  1999    547  31.89        1:07.99   
  Cetus Espoo  1:07.69                 
                     
19  Thomas Böckerman  1997    544  31.93        1:08.09   
  Cetus Espoo  1:07.88                 
                     
20  Aku Luukko  1997    542  32.14        1:08.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.01                 
                     
21  Eetu Närhi  1998    541  32.12        1:08.22   
  Octopus Lohja  1:10.46                 
                     
22  Alari Pakarinen  1998    537  32.06        1:08.41   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.31                 
                     
23  Konsta Nenonen  1998    532  32.13        1:08.61   
  Cetus Espoo  1:08.43                 
                     
24  Aleksi Kurronen  1997    530  31.81        1:08.71   
  Mikkelin Uimaseura  1:08.68                 
                     
25  Henri Kyyrä  1999    525  32.29        1:08.90   
  Vanders  1:08.34                 
                     
25  Olli Soramies  1998    525  32.23        1:08.90   
  Voikkaan Viesti  1:08.97                 
                     
27  Oskari Herpola  2001    507  32.62        1:09.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.44                 
                     
28  Tino Laine  1998    506  32.37        1:09.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:10.00                 
                     
29  Sasa Seppälä  1998    502  32.73        1:09.95   
  Haminan Uimaseura  1:09.99                 
                     
30  Juho Seppälä  1999    495  32.83        1:10.29   
  Simmis Wanda  1:10.85                 
                     
31  Kaius Kejonen  1998    491  31.89        1:10.47   
  Oulun Uinti 1906  1:08.32                 
                     
32  Oskari Aalto  2002    477  32.78        1:11.17   
  Cetus Espoo  1:11.88                 
                     
33  Aake Nyrhinen  1997    462  32.95        1:11.89   
  Uinti Tampere  1:11.60                 
                     
34  Juha Jernvall  2000    459  33.35        1:12.06   
  Uimaseura Aquila  1:11.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner