2020-04-08   21:27:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alberte M Hansen  2000  VAT Copenhagen    30.61        1:02.51   
Mathilde Laugesen  2001  VAT Copenhagen    30.94        1:04.47   
Xenia Huryn  2000  VAT Copenhagen    31.34        1:05.05   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub    31.35        1:05.14   
Victoria Vorm  2001  VAT Copenhagen    31.22        1:05.17   
Sara Mortensen  2001  VAT Copenhagen    31.49        1:05.20   
Xandra Huryn  2001  VAT Copenhagen    31.37        1:05.53   
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub    31.96        1:05.60   
Ida T Mose  2002  VAT Copenhagen    32.00        1:05.88   
10  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    32.03        1:06.01   
11  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    31.91        1:06.89   
12  Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub    33.54        1:07.67   
13  Caroline Friis Thirstrup  2000  Solrød Svømmeklub    32.99        1:08.08   
14  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    33.30        1:08.75   
15  Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub    34.02        1:08.79   
16  Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub    33.41        1:08.80   
17  Frederikke Amund Nielsen  1999  Solrød Svømmeklub    33.97        1:09.12   
18  Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub    32.96        1:09.53   
19  Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub    32.99        1:09.86   
20  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    34.60        1:11.69   
21  Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub    35.04        1:11.74   
22  Sara Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub    35.40        1:12.21   
23  Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub    34.94        1:12.62   
24  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub    35.70        1:13.44   
25  Minna Juul  2001  Hillerød Svømmeklub    35.79        1:13.74   
25  Sofie Hertzberg  2002  VAT Copenhagen    35.51        1:13.74   
27  Emma Eistrup Crow  2002  Farum Svømmeklub    36.14        1:17.71   
28  Frida Bramming  2002  Vordingborg Svømme Klub    36.81        1:18.79   
29  Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub    38.42        1:20.21   
30  Amanda Pandrup Elmstrøm  2002  Solrød Svømmeklub    38.67        1:24.04   
31  Emilia Høffer  2001  Swim Team Tåstrup    38.90        1:25.26   
32  Caroline Møller  2002  Swim Team Tåstrup    40.98        1:26.24   
33  Sofie-Amalie Føns Lomholt  2001  Odsherred Svømmeklub    40.39        1:28.03   
34  Ida Bekker Poulsen  2002  Solrød Svømmeklub    42.79        1:30.76   
35  Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Tåstrup    48.38        1:41.06   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  VAT Copenhagen    32.03        1:06.53   
Pernille Elm Jensen  2003  A6    33.36        1:07.99   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    33.13        1:08.57   
Louise Dahl  2003  A6    34.50        1:10.90   
Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen    34.01        1:12.60   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub    35.78        1:14.13   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub    35.31        1:14.36   
Isobel Crosskey  2003  Gentofte Svømme Klub    36.04        1:15.18   
Clara Sass Husum  2004  A6    36.80        1:15.34   
10  Laura L. Hørning  2004  VAT Copenhagen    35.52        1:15.58   
11  Christine Henriksen  2003  A6    36.09        1:15.62   
12  Maya Solvej H. Bärmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    35.81        1:16.48   
13  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    36.64        1:16.77   
14  Astrid Høffer  2004  VAT Copenhagen    37.52        1:16.80   
15  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub    37.36        1:17.22   
16  Freja Møller  2004  A6    37.77        1:17.30   
17  Anna Eliasen Dehlholm  2004  Hovedstadens Svømmeklub    36.96        1:17.32   
18  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svømmeklub    37.21        1:17.56   
19  Anna Maria Madsen  2004  VAT Copenhagen    38.00        1:17.86   
20  Matilda Colley  2003  A6    37.13        1:18.37   
21  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub    37.74        1:18.74   
22  Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub    38.17        1:19.15   
23  Isabel Lillebæk  2004  A6    38.80        1:19.45   
24  Emma Ekman  2004  A6    38.39        1:20.18   
25  Maja Damsgaard  2003  Farum Svømmeklub    37.91        1:20.63   
26  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    38.96        1:21.10   
27  Dagmar Boeck  2004  Farum Svømmeklub    37.43        1:21.35   
28  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svømmeklub    38.64        1:21.71   
29  Julie Dahl  2004  VAT Copenhagen    39.79        1:23.58   
30  Naya Dige  2003  Farum Svømmeklub    39.83        1:23.67   
31  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub    43.65        1:24.34   
32  Annika Toft Rasmussen  2004  A6    41.28        1:26.62   
33  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub    41.61        1:28.17   
34  Linea Christiansen  2003  Odsherred Svømmeklub    40.57        1:28.30   
35  Karoline K. Larsen  2004  Farum Svømmeklub    41.31        1:31.15   
36  Johanna Dahms  2004  Gentofte Svømme Klub    43.18        1:33.87   
37  Emma Nissen  2004  Hillerød Svømmeklub    44.66        1:34.43   
38  Line Thode Møller  2004  Farum Svømmeklub    46.05        1:39.06   
39  Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub    48.40        1:44.66   
40  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    51.09        1:47.67   
41  Sofie Korczak  2004  Swim Team Tåstrup    48.75        1:47.83   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maya Krogh Brønnicke  2005  Vordingborg Svømme Klub    36.81        1:15.42   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen    37.15        1:16.16   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.81        1:20.61   
Thea Møller Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub    40.34        1:26.08   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    40.40        1:26.37   
Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub    39.75        1:27.61   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Tåstrup    41.23        1:31.28   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte Svømme Klub    43.72        1:31.28   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    43.67        1:32.00   
10  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    43.86        1:35.26   
11  Patricia Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub    46.21        1:38.95   
12  Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    45.94        1:39.68   
13  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte Svømme Klub    46.89        1:40.08   
14  Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    46.84        1:40.19   
15  Frederikke Vinderslev  2005  Gentofte Svømme Klub    46.41        1:40.55   
16  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub    48.85        1:41.19   
17  Neve Morrison  2005  Gentofte Svømme Klub    47.49        1:41.37   
18  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Tåstrup    48.10        1:41.56   
19  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup    48.96        1:42.17   
20  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    48.60        1:42.91   
21  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    48.19        1:43.01   
22  Caja Klingenberg Jacobsen  2006  VAT Copenhagen-MK31    48.14        1:44.27   
23  Christine Heimann Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub    47.70        1:44.87   
24  Safira Vestergaard  2005  Glostrup Svømme Klub    50.86        1:45.12   
25  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31    48.74        1:45.97   
26  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup    50.18        1:47.58   
27  Emilie Clara Lindberg  2005  Gentofte Svømme Klub    48.37        1:49.20   
28  Laila Elliks  2005  VAT Copenhagen-MK31    49.44        1:51.39   
29  Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup    54.44        1:59.82   
30  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    1:01.48        2:11.81   
31  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    1:00.43        2:13.09   
32  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:15.82   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup    49.10        1:47.99   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    4:24.70        2:24.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  10:54 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            1:00.20   
Mathias Hatting Petersen  2000  VAT Copenhagen            1:02.08   
Rasmus Langvad  2000  VAT Copenhagen            1:02.72   
Victor N Andersen  2000  VAT Copenhagen            1:02.74   
Boas Olesen  2000  Odsherred Svømmeklub            1:03.52   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            1:03.64   
Alexander Skarby Madsen  2001  A6            1:03.95   
Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            1:04.28   
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Tåstrup            1:04.93   
10  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:05.15   
11  Viktor Nysøe Rehling  2001  Farum Svømmeklub            1:05.23   
12  Anders Christian Damgaard  2000  Farum Svømmeklub            1:05.32   
13  Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub            1:05.39   
14  Gustav Sørensen  1996  Odsherred Svømmeklub            1:05.63   
15  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Tåstrup            1:07.01   
16  Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            1:07.87   
17  Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub            1:15.87   
18  Harald Krogh  2001  Vordingborg Svømme Klub            1:18.29   
Kristoffer Rasmusen  2000  Swim Team Tåstrup            DNS   
Malte Færgemann Lau  2001  Farum Svømmeklub            DNS   
Mikkel Toft Enderslev  2001  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  VAT Copenhagen            57.94   
Frederik Bojesen  2002  A6            1:02.51   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            1:04.45   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:06.20   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:07.82   
Nicolai Therkelsen  2003  A6            1:08.44   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:09.35   
Rasmus Thode Møller  2002  Farum Svømmeklub            1:10.35   
Jeppe Wagner  2003  VAT Copenhagen            1:12.29   
10  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:12.39   
11  Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:13.00   
12  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:15.32   
13  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            1:16.00   
14  Simon Als-Nielsen  2003  Farum Svømmeklub            1:18.85   
15  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6            1:19.99   
16  Jeppe Just Lundgreen  2002  Odsherred Svømmeklub            1:20.68   
17  William Gervø  2003  Swim Team Tåstrup            1:21.74   
18  Vilhelm Hørring Riegels  2003  Swim Team Tåstrup            1:21.77   
19  Jonas Olesen  2003  Odsherred Svømmeklub            1:23.40   
20  Penghao Ji  2003  Gentofte Svømme Klub            1:24.11   
21  William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup            1:27.62   
22  Mathias Sonne Heckmann  2003  Solrød Svømmeklub            1:43.12   
23  Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub            1:47.82   
Boris Steenberg  2002  Farum Svømmeklub            DNS   
Jakob Nadeem Alwan  2003  Swim Team Tåstrup            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:14.57   
Cornelius Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:15.17   
Emil Witzner Hansen  2004  A6            1:16.70   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:18.54   
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub            1:20.31   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            1:22.11   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:22.87   
Mats Krüger  2004  Farum Svømmeklub            1:23.87   
Anders Kousgard Kortegaar  2004  A6            1:24.84   
10  Felix H. Midtgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            1:24.85   
11  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub            1:25.16   
12  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:29.79   
13  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub            1:30.87   
14  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:34.55   
15  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub            1:36.08   
16  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub            1:36.54   
17  Andreas Lau Sørensen  2004  Solrød Svømmeklub            1:36.87   
18  Tobias Tragstrup  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:46.21   
19  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:48.09   
20  Christian Skjold Jørgense  2004  Gentofte Svømme Klub            1:48.43   
21  Daniel Samsø Svenningsen  2005  Solrød Svømmeklub            2:05.36   
Oskar Krak  2005  VAT Copenhagen-MK31            DNF   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub            1:27.59   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:35.29   
Stefan Datcu  2006  Swim Team Tåstrup            1:37.91   
Toke Olsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:40.97   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup            1:44.86   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Tåstrup            1:45.19   
Jonas Hayatzaki  2007  Swim Team Tåstrup            1:51.40   
Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:51.60   
Benjamin Merez  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:51.64   
10  Stefan Splidt-Samuelsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:51.76   
11  Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:52.92   
12  Emil Olsen  2006  Swim Team Tåstrup            1:54.03   
13  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup            1:55.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.89   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            41.00   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub            42.99   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            43.32   
Malou Nielsen  2005  Farum Svømmeklub            46.28   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub            46.83   
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub            49.12   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            50.18   
Mille Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            50.82   
10  Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            53.44   
11  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            54.41   
12  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            56.96   
13  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:00.08   
14  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:00.85   
15  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            1:04.28   
                     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:20.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:46   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            41.94   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Tåstrup            45.11  MD 1 
Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            45.11  MD 2 
Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup            48.97   
Johan Galsøe  2005  Hillerød Svømmeklub            50.35   
Daniel Samsø Svenningsen  2005  Solrød Svømmeklub            52.71   
Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            54.69   
Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub            56.70   
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup            1:03.75   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            39.67   
Stefan Datcu  2006  Swim Team Tåstrup            50.63   
August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub            50.88   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup            53.30   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup            1:00.38   
Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:00.90   
Benjamin Merez  2006  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  ej afslut på ryg 
Stefan Splidt-Samuelsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  ej afslut på ryg 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  ej afslut på ryg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:46 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Mathiesen  2001  VAT Copenhagen            1:07.80   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6            1:08.33   
Josefine Nickelsen  2001  VAT Copenhagen            1:12.84   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            1:17.62   
Camilla Hougaard  2002  VAT Copenhagen            1:18.59   
Ida Jensdottir Fremming  2002  VAT Copenhagen            1:20.08   
Alberte R. Jakobsen  2001  VAT Copenhagen            1:20.25   
Kathrine S. Jørgensen  2002  VAT Copenhagen            1:21.42   
Frederikke Amund Nielsen  1999  Solrød Svømmeklub            1:22.50   
10  Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub            1:23.00   
11  Sara Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub            1:26.20   
12  Minna Juul  2001  Hillerød Svømmeklub            1:28.47   
13  Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub            1:30.41   
14  Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub            1:30.57   
15  Caroline Møller  2002  Swim Team Tåstrup            1:36.34   
16  Emilia Høffer  2001  Swim Team Tåstrup            1:41.72   
17  Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Tåstrup            1:59.59   
Nikoline Victoria Sass  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luna Emilie Olsen  2003  A6            1:15.77   
Anna Wrist-Elkjær  2003  VAT Copenhagen            1:19.11   
Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            1:20.83   
Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            1:21.01   
Clara Sass Husum  2004  A6            1:22.17   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:23.87   
Isobel Crosskey  2003  Gentofte Svømme Klub            1:23.96   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:25.17   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.82   
10  Isabel Lillebæk  2004  A6            1:28.63   
11  Emma Sahl Rasmussen  2004  Farum Svømmeklub            1:30.54   
12  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svømmeklub            1:31.76   
13  Matilda Colley  2003  A6            1:32.07   
14  Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            1:32.48   
15  Karoline K. Larsen  2004  Farum Svømmeklub            1:33.83   
16  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:35.67   
17  Naya Dige  2003  Farum Svømmeklub            1:39.05   
18  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub            1:40.20   
19  Annika Toft Rasmussen  2004  A6            1:42.93   
20  Johanna Dahms  2004  Gentofte Svømme Klub            1:44.19   
21  Lucca Andreasen  2004  A6            1:46.90   
22  Line Thode Møller  2004  Farum Svømmeklub            1:47.46   
23  Frederikke Meisner From  2004  A6            1:47.80   
24  Sofie Korczak  2004  Swim Team Tåstrup            1:49.75   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  svøm på mave v 25m 
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:27.83   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:31.79   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:31.88   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.59   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Tåstrup            1:37.05   
Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub            1:38.36   
Tate Green  2006  Gentofte Svømme Klub            1:39.89   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:40.22   
Hanna Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup            1:49.80   
10  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:51.30   
11  Neve Morrison  2005  Gentofte Svømme Klub            1:56.38   
12  Emilie Clara Lindberg  2005  Gentofte Svømme Klub            1:58.01   
13  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            2:16.20   
14  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            2:17.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  11:55 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luccas Dam Brenner  2001  VAT Copenhagen            1:06.41   
Mads Skøde Hansen  1999  VAT Copenhagen            1:07.10   
Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            1:09.14   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            1:10.17   
Daniel Dyrved  2000  VAT Copenhagen            1:10.70   
Christoffer Daugbjerg  2001  Hillerød Svømmeklub            1:12.00   
Rasmus Thilleman  2001  A6            1:12.09   
Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:15.00   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            1:23.37   
Malte Færgemann Lau  2001  Farum Svømmeklub            DNS   
Mikkel Toft Enderslev  2001  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  VAT Copenhagen            1:05.45   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            1:14.46   
Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            1:17.10   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.41   
Thomas Langvad  2002  VAT Copenhagen            1:17.62   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub            1:19.30   
Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:20.85   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:22.56   
Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub            1:24.66   
10  Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            1:24.80   
11  Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:25.99   
12  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:29.04   
13  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            1:29.78   
14  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:30.18   
15  Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub            1:30.35   
16  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:30.82   
17  Victor Toftehøj  2003  A6            1:30.85   
18  Simon Als-Nielsen  2003  Farum Svømmeklub            1:36.98   
19  Jeppe Just Lundgreen  2002  Odsherred Svømmeklub            1:44.67   
Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Boris Steenberg  2002  Farum Svømmeklub            DNS   
Jakob Nadeem Alwan  2003  Swim Team Tåstrup            DNS   
Johannes K. Larsen  2002  Farum Svømmeklub            DSQ  på mave ved 50 m 
Mathias Sonne Heckmann  2003  Solrød Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev v 25m 
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.51   
Sebastian K. Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:21.28   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup            1:23.00   
Emil Witzner Hansen  2004  A6            1:26.63   
Cornelius Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.05   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup            1:30.40   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup            1:31.70   
Mats Krüger  2004  Farum Svømmeklub            1:35.65   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            1:36.21   
10  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:38.75   
11  Kalle Germer Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup            1:44.28   
12  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Tåstrup            1:44.89   
13  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:51.08   
Mathias Møller  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Christian Skjold Jørgense  2004  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej afslut på ryg 
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub            DSQ  ej fortsat bev v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:16   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 7, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Farum Piger 1  1999  Farum Svømmeklub            1:59.49   
  Clara Marott Schelde  2000      30.42        30.42   
  Simone Jørgensen  1999      30.02        1:00.44   
  Stine Saaby Schmidt  2002      28.55        1:28.99   
  Carolina Sahl Rasmussen  2001      30.50        1:59.49   
                     
A6 Piger 1  2003  A6            2:00.74   
  Luna Emilie Olsen  2003      30.79        30.79   
  Pernille Elm Jensen  2003                 
  Liva Buchholt Johansen  2003                 
  Cæcilie Buchholt Johansen  2001      2:00.74        2:00.74   
                     
Solrød Piger  1998  Solrød Svømmeklub            2:07.12   
  Johanne Vium-Heinesen  2000      32.22        32.22   
  Victoria Kappel  2000      32.80        1:05.02   
  Cathrine Lauritsen  1999      31.08        1:36.10   
  Caroline Friis Thirstrup  2000      31.02        2:07.12   
                     
Farum Piger 2  2002  Farum Svømmeklub            2:14.85   
  Mia Krüger  2002      31.93        31.93   
  Maja Damsgaard  2003      1:42.96        2:14.89   
  Emma Eistrup Crow  2002      3.37        2:18.26   
  Maya Ehlers Hansen  2004              2:14.85   
                     
A6 Piger 2  2004  A6            2:15.11   
  Clara Sass Husum  2004      34.08        34.08   
  Louise Dahl  2003      32.34        1:06.42   
  Christine Henriksen  2003      33.78        1:40.20   
  Mathilda Hyldal Jung  2004      34.91        2:15.11   
                     
Vordingborg Piger  2000  Vordingborg Svømme Klub            2:15.91   
  Frida Bramming  2002      35.45        35.45   
  Freja Petersen  2000      30.49        1:05.94   
  Emilie F. Christiansen  2002      33.92        1:39.86   
  Freja Søndergaard  2004      36.05        2:15.91   
                     
Turbo Tøser  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:18.10   
  Lærke Blond  2003      36.37        36.37   
  Caroline Veggerby  2003      31.25        1:07.62   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      35.51        1:43.13   
  Liva Lund Hansen  2005      34.97        2:18.10   
                     
Farum Piger 3  2003  Farum Svømmeklub            2:26.20   
  Emma Sahl Rasmussen  2004      36.89        36.89   
  Sarah Holm Clausen  2004      35.38        1:12.27   
  Dagmar Boeck  2004      24.86        1:37.13   
  Naya Dige  2003      49.07        2:26.20   
                     
Stt T1 Tøser  2004  Swim Team Tåstrup            3:01.10   
  Helena Fogh Kronborg  2005      47.91        47.91   
  Sofie Korczak  2004      48.42        1:36.33   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      41.11        2:17.44   
  Hanna Rørbech  2006      43.66        3:01.10   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gentofte Piger 1  2005  Gentofte Svømme Klub            2:47.96   
  Stella Demuth Andersen  2006      44.79        44.79   
  Emma S. Kristensen  2005      57.63        1:42.42   
  Kristine Nilsson Norby  2005      21.91        2:04.33   
  Patricia Petersen  2005      43.63        2:47.96   
                     
Glostrup Piger 1  2005  Glostrup Svømme Klub            2:58.64   
  Anna Østerby  2005      44.48        44.48   
  Leonora M Postgaard  2006      45.21        1:29.69   
  Thea Mikkelsen  2005      1:28.95        2:58.64   
  Safira Vestergaard  2005              2:58.64   
                     
Gentofte Piger 4  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart v 2 svømmer 
  Frederikke Vinderslev  2005      43.61        43.61   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:16 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:16   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 8, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Farum Drenge 1  2000  Farum Svømmeklub            1:54.09   
  Malthe Letting  2001      28.06        28.06   
  Christian Ong Hansen  2001      28.16        56.22   
  Viktor Nysøe Rehling  2001      28.64        1:24.86   
  Anders Christian Damgaard  2000      29.23        1:54.09   
                     
A6 Drenge 1  2001  A6            1:56.84   
  Frederik Bojesen  2002      28.60        28.60   
  Alexander Skarby Madsen  2001      29.01        57.61   
  Rasmus Thilleman  2001      29.78        1:27.39   
  Morten Østergaard  2002      29.45        1:56.84   
                     
Mucho Macho  2002  Vallensbæk IF Af 1939            2:05.34   
  Casper Koch Henriksen  2002      31.55        31.55   
  Mohammed Ghizzaui  2003      31.17        1:02.72   
  Mikkel Jørgensen  2003      30.18        1:32.90   
  Mikkel Hansen  2003      32.44        2:05.34   
                     
Farum Drenge 2  2001  Farum Svømmeklub            2:07.58   
  Johannes K. Larsen  2002      32.21        32.21   
  Alens Daugelis  2002      31.69        1:03.90   
  Rasmus Thode Møller  2002      31.18        1:35.08   
  David Cano Rosenvold  2001      32.50        2:07.58   
                     
A6 Drenge 2  2003  A6            2:14.92   
  Nicolai Therkelsen  2003      31.05        31.05   
  Rasmus Skarby Madsen  2003      31.78        1:02.83   
  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      35.57        1:38.40   
  Victor Toftehøj  2003      36.52        2:14.92   
                     
Farum Drenge 3  2001  Farum Svømmeklub            DNS   
  David Cano Rosenvold  2001                 
  Simon Als-Nielsen  2003                 
  Mikkel Toft Enderslev  2001                 
  Boris Steenberg  2002              DNS   
                     
Stt T1 Boys1  2003  Swim Team Tåstrup            DSQ  ind på bane 5 
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      37.99        37.99   
  Jeppe Kjær  2004      35.32        1:13.31   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      36.46        1:49.77   
                     
                     
 
Løb 8, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt T1 Boys2  2004  Swim Team Tåstrup            2:46.79   
  Jonathan Skadhauge  2005      44.14        44.14   
  Jonas Vollquartz Svensson  2004      40.60        1:24.74   
  Frederik Rasmussen  2005      43.17        2:07.91   
  Sune Vergmann  2005      38.88        2:46.79   
                     
Gentofte Drenge  2005  Gentofte Svømme Klub            2:52.99   
  Christian Skjold Jørgense  2004      44.64        44.64   
  Frederik Stubbe Lundsby  2004      42.10        1:26.74   
  Alexander Griffin  2004      44.53        2:11.27   
  Carl Emil Lundgaard  2005      41.72        2:52.99   
                     
Stt T2 Drenge  2006  Swim Team Tåstrup            3:15.42   
  Peter K. M. Petersen  2006      45.81        45.81   
  Stefan Datcu  2006      45.65        1:31.46   
  Simon Hejbroch  2006      54.16        2:25.62   
  William F. Pilgaard  2006      49.80        3:15.42   
                     
Minisoldater  2007  Vallensbæk IF Af 1939            3:26.09   
  Oscar Vinge-Maigaard  2007      44.24        44.24   
  Valdemar Møller-Ern  2008      53.97        1:38.21   
  Jonathan Rasmussen  2006      56.84        2:35.05   
  Stefan Splidt-Samuelsen  2006      51.04        3:26.09   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:16 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:23   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Krogh Brønnicke  2005  Vordingborg Svømme Klub            1:24.50   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:24.77   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:29.54   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:30.11   
Ronja Hove  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:31.12   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:33.66   
Thea Møller Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:37.86   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            1:40.80   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:42.40   
10  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            1:43.23   
11  Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte Svømme Klub            1:43.51   
12  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:47.82   
13  Patricia Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:47.87   
14  Malou Nielsen  2005  Farum Svømmeklub            1:48.36   
15  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub            1:49.62   
16  Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub            1:51.29   
17  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub            1:54.76   
18  Safira Vestergaard  2005  Glostrup Svømme Klub            1:55.60   
19  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            1:58.89   
20  Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:59.97   
21  Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub            2:01.67   
22  Caja Klingenberg Jacobsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            2:04.61   
23  Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup            2:08.64   
24  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup            2:10.22   
25  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            2:16.91   
26  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:18.22   
27  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:20.86   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  afslut på mave v 50m 
Tate Green  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  asynkr. arme v. 10m 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup            2:05.63   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:23 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:23   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian K. Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:20.60   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:28.42   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:30.94   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup            1:34.36   
Kalle Germer Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup            1:42.30   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup            1:45.29   
Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub            1:47.54   
Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            1:48.73   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub            1:50.23   
10  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:50.73   
11  Oskar Krak  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:03.86   
Tobias Tragstrup  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ud på ryg efter 50m 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:36.38   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:45.04   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup            1:53.23   
Toke Olsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            2:01.99   
Emil Olsen  2006  Swim Team Tåstrup            2:13.85   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Tåstrup            2:14.41   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup            2:15.64   
Jonas Hayatzaki  2007  Swim Team Tåstrup            2:16.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:23 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alberte M Hansen  2000  VAT Copenhagen            2:32.49   
Victoria Vorm  2001  VAT Copenhagen            2:34.72   
Mathilde Laugesen  2001  VAT Copenhagen            2:34.73   
Sara Mortensen  2001  VAT Copenhagen            2:38.32   
Ida Jensdottir Fremming  2002  VAT Copenhagen            2:38.97   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            2:40.57   
Xandra Huryn  2001  VAT Copenhagen            2:41.74   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:43.58   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            2:50.74   
10  Frederikke Amund Nielsen  1999  Solrød Svømmeklub            2:58.11   
11  Emilie F. Christiansen  2002  Vordingborg Svømme Klub            3:13.70   
12  Emma Eistrup Crow  2002  Farum Svømmeklub            3:25.21   
13  Amanda Pandrup Elmstrøm  2002  Solrød Svømmeklub            3:25.96   
Sara Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Ida Bekker Poulsen  2002  Solrød Svømmeklub            DSQ  på mave v 75m 
                     
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            2:45.08   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:54.21   
Viktoria Freja Sørensen  2004  VAT Copenhagen            2:54.35   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:55.72   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:58.41   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:59.86   
Laura L. Hørning  2004  VAT Copenhagen            3:06.62   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            3:07.56   
Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            3:08.12   
10  Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            3:09.10   
11  Anna Maria Madsen  2004  VAT Copenhagen            3:11.66   
12  Maja Damsgaard  2003  Farum Svømmeklub            3:11.72   
13  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            3:12.47   
14  Julie Dahl  2004  VAT Copenhagen            3:15.31   
15  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            3:27.56   
16  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub            3:31.98   
17  Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub            4:01.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Skøde Hansen  1999  VAT Copenhagen            2:25.49   
Rasmus Langvad  2000  VAT Copenhagen            2:31.42   
Victor N Andersen  2000  VAT Copenhagen            2:34.63   
Mathias Hatting Petersen  2000  VAT Copenhagen            2:39.31   
Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  VAT Copenhagen            2:39.48   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            2:41.12   
Alexander Skarby Madsen  2001  A6            2:44.31   
Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            2:45.85   
Karl-Emil Rohr  2001  VAT Copenhagen            2:55.38   
10  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Tåstrup            2:57.59   
11  Gustav Sørensen  1996  Odsherred Svømmeklub            2:59.04   
12  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Tåstrup            3:03.74   
13  David Cano Rosenvold  2001  Farum Svømmeklub            3:09.84   
Kristoffer Rasmusen  2000  Swim Team Tåstrup            DNS   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  VAT Copenhagen            2:30.98   
Frederik Bojesen  2002  A6            2:34.25   
Morten Østergaard  2002  A6            2:37.58   
Thomas Langvad  2002  VAT Copenhagen            2:40.59   
Oskar Skov Grell  2002  VAT Copenhagen            2:40.85   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939            2:41.47   
Nicolai Therkelsen  2003  A6            2:44.08   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:44.67   
Oliver Skadhauge  2002  VAT Copenhagen            2:48.14   
10  Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            2:49.00   
11  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:49.76   
12  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            2:51.01   
13  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:51.87   
14  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6            2:56.32   
15  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:58.63   
16  Jeppe Wagner  2003  VAT Copenhagen            3:04.36   
17  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            3:06.05   
18  Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub            3:06.28   
19  Asger Johansen  2003  VAT Copenhagen            3:12.50   
20  Victor Toftehøj  2003  A6            3:19.67   
21  William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup            3:31.67   
22  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            3:32.09   
Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Tobias Dan Hansen  2002  VAT Copenhagen            DNF   
Alens Daugelis  2002  Farum Svømmeklub            DSQ  svømmede m ur 
Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:50 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:27   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            38.02   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Vordingborg Svømme Klub            38.03   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            38.16   
Ronja Hove  2005  Hovedstadens Svømmeklub            41.37   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            43.58   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            43.97   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub            44.46   
Thea Møller Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub            44.73   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            46.44   
10  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub            46.53   
11  Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub            47.72   
12  Andrea Sepstrup-Skjoldner  2006  Solrød Svømmeklub            51.76   
13  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            51.93   
14  Caja Klingenberg Jacobsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            54.70   
15  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Tåstrup            55.20   
16  Laila Elliks  2005  VAT Copenhagen-MK31            56.72   
17  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup            1:03.29   
                     
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup            DSQ  ej samt ber v. 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  14:27 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:27   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian K. Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            38.70   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            39.54   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup            39.56   
Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub            41.44   
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub            41.94   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            42.25   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            42.37   
Anders Kousgard Kortegaar  2004  A6            43.30   
Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            46.15   
10  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            46.70   
11  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup            47.20   
12  Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub            47.83   
13  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Tåstrup            49.02   
14  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            51.49   
15  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Tåstrup            53.86   
16  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            56.33   
17  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup            59.10   
18  Johan Galsøe  2005  Hillerød Svømmeklub            59.63   
19  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:05.17   
Mathias Møller  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            38.64   
Emil Olsen  2006  Swim Team Tåstrup            1:09.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  14:27 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:34   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida T Mose  2002  VAT Copenhagen            1:10.78   
Caroline Mathiesen  2001  VAT Copenhagen            1:12.49   
Clara Marott Schelde  2000  Farum Svømmeklub            1:13.32   
Camilla Hougaard  2002  VAT Copenhagen            1:17.30   
Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:17.49   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            1:19.02   
Sofie Hertzberg  2002  VAT Copenhagen            1:22.28   
Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub            1:22.61   
Kathrine S. Jørgensen  2002  VAT Copenhagen            1:27.76   
10  Frida Bramming  2002  Vordingborg Svømme Klub            1:35.73   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Caroline Friis Thirstrup  2000  Solrød Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  VAT Copenhagen            1:09.41   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            1:19.19   
Viktoria Freja Sørensen  2004  VAT Copenhagen            1:22.86   
Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            1:26.35   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.76   
Freja Møller  2004  A6            1:28.63   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:29.10   
Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:32.58   
Maya Solvej H. Bärmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.91   
10  Matilda Colley  2003  A6            1:33.46   
11  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:35.66   
12  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            1:37.49   
13  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svømmeklub            1:39.90   
14  Astrid Høffer  2004  VAT Copenhagen            1:42.92   
15  Anna Eliasen Dehlholm  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:44.83   
16  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:46.69   
17  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svømmeklub            1:47.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  14:34 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Dyrved  2000  VAT Copenhagen            1:11.45   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            1:11.74   
Rasmus Thilleman  2001  A6            1:12.42   
Boas Olesen  2000  Odsherred Svømmeklub            1:14.37   
David Cano Rosenvold  2001  Farum Svømmeklub            1:36.88   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  VAT Copenhagen            1:03.97   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  VAT Copenhagen            1:08.07   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:12.81   
Morten Østergaard  2002  A6            1:15.88   
Oskar Skov Grell  2002  VAT Copenhagen            1:16.46   
Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            1:17.62   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.63   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub            1:19.75   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:20.71   
10  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6            1:27.21   
11  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.83   
12  Jeppe Just Lundgreen  2002  Odsherred Svømmeklub            1:32.34   
13  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            1:33.90   
14  Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub            1:34.44   
15  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.66   
16  Alens Daugelis  2002  Farum Svømmeklub            1:37.84   
17  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            1:38.31   
18  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.56   
19  Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:41.62   
20  Jakob Hald  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:42.87   
21  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:45.04   
22  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            1:45.90   
23  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            1:48.69   
Johannes K. Larsen  2002  Farum Svømmeklub            DSQ  ej samt ber v75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6            2:27.80   
Nikoline Victoria Sass  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            2:44.64   
Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            2:51.35   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            2:51.67   
Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            2:51.97   
Christine Henriksen  2003  A6            2:57.50   
Emma Ekman  2004  A6            3:11.36   
Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            3:12.16   
Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            3:14.62   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            3:14.77   
10  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub            3:27.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            2:20.98   
Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            2:24.04   
Luccas Dam Brenner  2001  VAT Copenhagen            2:24.42   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            2:32.90   
Christoffer Daugbjerg  2001  Hillerød Svømmeklub            2:36.84   
Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:42.89   
Karl-Emil Rohr  2001  VAT Copenhagen            2:54.24   
Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub            3:02.03   
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub            3:07.77   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Skadhauge  2002  VAT Copenhagen            2:43.39   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            3:02.65   
Penghao Ji  2003  Gentofte Svømme Klub            3:12.53   
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6            3:13.00   
Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej fort bev v25m 
Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej forts bev v100m 
Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub            DSQ  på maven v 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:20   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
A6 Piger 1  2003  A6            2:13.38   
  Luna Emilie Olsen  2003      35.33        35.33   
  Pernille Elm Jensen  2003      37.05        1:12.38   
  Cæcilie Buchholt Johansen  2001                 
  Liva Buchholt Johansen  2003      2:13.38        2:13.38   
                     
Farum Piger 1  1999  Farum Svømmeklub            2:15.08   
  Stine Saaby Schmidt  2002      34.29        34.29   
  Carolina Sahl Rasmussen  2001      39.52        1:13.81   
  Clara Marott Schelde  2000      31.86        1:45.67   
  Simone Jørgensen  1999      29.41        2:15.08   
                     
Solrød Piger 1  1998  Solrød Svømmeklub            2:30.27   
  Lærke Samsø Svenningsen  2002      40.91        40.91   
  Johanne Vium-Heinesen  2000      42.04        1:22.95   
  Caroline Friis Thirstrup  2000      34.58        1:57.53   
  Victoria Kappel  2000      32.74        2:30.27   
                     
Turbo Tøser  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:33.00   
  Caroline Veggerby  2003      36.57        36.57   
  Lærke Blond  2003      41.75        1:18.32   
  Liva Lund Hansen  2005      38.42        1:56.74   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      36.26        2:33.00   
                     
A6 Piger 2  2004  A6            2:34.78   
  Isabel Lillebæk  2004      40.56        40.56   
  Christine Henriksen  2003      43.58        1:24.14   
  Clara Sass Husum  2004      38.39        2:02.53   
  Louise Dahl  2003      32.25        2:34.78   
                     
Farum Piger 2  2002  Farum Svømmeklub            2:35.16   
  Maja Damsgaard  2003      40.45        40.45   
  Emma Eistrup Crow  2002      44.57        1:25.02   
  Mia Krüger  2002      35.44        2:00.46   
  Maya Ehlers Hansen  2004      34.70        2:35.16   
                     
Farum Piger 3  2003  Farum Svømmeklub            2:44.53   
  Emma Sahl Rasmussen  2004      43.98        43.98   
  Dagmar Boeck  2004      42.49        1:26.47   
  Sarah Holm Clausen  2004      41.25        2:07.72   
  Karoline K. Larsen  2004      36.81        2:44.53   
                     
Vordingborg Piger  2000  Vordingborg Svømme Klub            2:56.98   
  Freja Petersen  2000      40.87        40.87   
  Aliyah Savannah Rasmussen  2005      58.99        1:39.86   
  Frida Bramming  2002      42.81        2:22.67   
  Emilie Ferslev Christians  2002      34.31        2:56.98   
                     
Gentofte Piger 2  2004  Gentofte Svømme Klub            3:08.50   
  Emilie Clara Lindberg  2005      50.23        50.23   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      52.83        1:43.06   
  Rebecca Chur Fischer  2005      45.59        2:28.65   
  Johanna Dahms  2004      39.85        3:08.50   
                     
10  Stt T1 Tøser  2004  Swim Team Tåstrup            3:29.33   
  Helena Fogh Kronborg  2005      57.65        57.65   
  Sofie Korczak  2004      56.85        1:54.50   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      49.08        2:43.58   
  Hanna Rørbech  2006      45.75        3:29.33   
                     
                     
 
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Glostrup Piger 1  2005  Glostrup Svømme Klub            3:23.65   
  Petrea Hostrup Stærke  2006      52.51        52.51   
  Anna Østerby  2005      58.00        1:50.51   
  Thea Mikkelsen  2005      46.99        2:37.50   
  Safira Vestergaard  2005      46.15        3:23.65   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:20 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:26   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Farum Drenge 1  2000  Farum Svømmeklub            2:05.85   
  Malthe Letting  2001      31.21        31.21   
  Anders Christian Damgaard  2000      35.33        1:06.54   
  Christian Ong Hansen  2001      30.79        1:37.33   
  Viktor Nysøe Rehling  2001      28.52        2:05.85   
                     
A6 Drenge 1  2001  A6            2:13.27   
  Rasmus Thilleman  2001      34.41        34.41   
  Morten Østergaard  2002      37.06        1:11.47   
  Frederik Bojesen  2002                 
  Nicolai Therkelsen  2003      2:13.27        2:13.27   
                     
Mucho Macho  2002  Vallensbæk IF Af 1939            2:18.70   
  Casper Koch Henriksen  2002      36.94        36.94   
  Mohammed Ghizzaui  2003      37.79        1:14.73   
  Mikkel Jørgensen  2003      32.39        1:47.12   
  Peter Vinge-Maigaard  2003      31.58        2:18.70   
                     
A6 Drenge 2  2003  A6            2:38.01   
  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      42.13        42.13   
  Victor Toftehøj  2003      47.13        1:29.26   
  Rasmus Skarby Madsen  2003      38.98        2:08.24   
  Alexander Skarby Madsen  2001      29.77        2:38.01   
                     
Farum Drenge 3  2001  Farum Svømmeklub            DNS   
  David Cano Rosenvold  2001                 
  Simon Als-Nielsen  2003                 
  Mikkel Toft Enderslev  2001                 
  Boris Steenberg  2002              DNS   
                     
Farum Drenge 2  2001  Farum Svømmeklub            DSQ  tyvstart 4. svømmer 
  Johannes K. Larsen  2002      36.10        36.10   
  David Cano Rosenvold  2001      41.77        1:17.87   
  Rasmus Thode Møller  2002      36.40        1:54.27   
                     
                     
 
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt T1 Boys1  2004  Swim Team Tåstrup            2:52.37   
  Jeppe Kjær  2004      40.64        40.64   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      49.49        1:30.13   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      41.68        2:11.81   
  Kalle Germer Knudsen  2004      40.56        2:52.37   
                     
Stt T1 Boys2  2004  Swim Team Tåstrup            3:19.02   
  Jonas Vollquartz Svensson  2004      51.24        51.24   
  Jonathan Skadhauge  2005      54.97        1:46.21   
  Sune Vergmann  2005      49.18        2:35.39   
  Frederik Rasmussen  2005      43.63        3:19.02   
                     
Gentofte Drenge  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej samt ber. v100m 
  Frederik Stubbe Lundsby  2004      56.26        56.26   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:26 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            29.66   
Xenia Huryn  2000  VAT Copenhagen            29.76   
Josefine Nickelsen  2001  VAT Copenhagen            30.28   
Clara Marott Schelde  2000  Farum Svømmeklub            30.39   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            31.01   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub            31.22   
Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub            31.25   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            31.44   
Alberte R. Jakobsen  2001  VAT Copenhagen            32.47   
10  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            32.49   
11  Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub            32.74   
12  Minna Juul  2001  Hillerød Svømmeklub            32.96   
13  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            34.50   
14  Emma Eistrup Crow  2002  Farum Svømmeklub            35.50   
15  Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub            36.83   
16  Sofie-Amalie Føns Lomholt  2001  Odsherred Svømmeklub            38.90   
Amanda Pandrup Elmstrøm  2002  Solrød Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            30.31   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            30.35   
Anna Wrist-Elkjær  2003  VAT Copenhagen            31.54   
Louise Dahl  2003  A6            33.19   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            34.68   
Dagmar Boeck  2004  Farum Svømmeklub            35.08   
Maja Damsgaard  2003  Farum Svømmeklub            35.13   
Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svømmeklub            35.22   
Astrid Høffer  2004  VAT Copenhagen            35.61   
10  Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            35.79   
11  Isabel Lillebæk  2004  A6            35.84   
12  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            36.45   
13  Linea Christiansen  2003  Odsherred Svømmeklub            36.97   
14  Emma Sahl Rasmussen  2004  Farum Svømmeklub            37.32   
15  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            37.55   
16  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            38.41   
17  Julie Dahl  2004  VAT Copenhagen            38.65   
18  Naya Dige  2003  Farum Svømmeklub            40.16   
19  Annika Toft Rasmussen  2004  A6            40.27   
20  Frederikke Meisner From  2004  A6            40.86   
21  Emma Nissen  2004  Hillerød Svømmeklub            42.00   
22  Line Thode Møller  2004  Farum Svømmeklub            42.65   
23  Frida Vaabengaard Jensen  2004  Glostrup Svømme Klub            45.03   
24  Lucca Andreasen  2004  A6            45.14   
Isobel Crosskey  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            33.65   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            35.05   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            35.71   
Ronja Hove  2005  Hovedstadens Svømmeklub            37.82   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            38.66   
Malou Nielsen  2005  Farum Svømmeklub            40.02   
Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub            40.93   
Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            42.25   
Frederikke Vinderslev  2005  Gentofte Svømme Klub            43.08   
10  Mille Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            43.17   
11  Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte Svømme Klub            44.17   
12  Andrea Sepstrup-Skjoldner  2006  Solrød Svømmeklub            45.07   
13  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte Svømme Klub            45.17   
14  Christine Heimann Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub            46.19   
15  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Tåstrup            46.23   
16  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup            46.64   
17  Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            46.66   
18  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            47.02   
19  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub            48.56   
20  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            49.06   
21  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            51.01   
22  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            53.59   
23  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            57.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:42 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:56   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Markus Joensen  1996  VAT Copenhagen            24.17   
Boas Olesen  2000  Odsherred Svømmeklub            29.03   
Alexander Skarby Madsen  2001  A6            29.50   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            29.54   
Viktor Nysøe Rehling  2001  Farum Svømmeklub            29.65   
Anders Christian Damgaard  2000  Farum Svømmeklub            30.05   
Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  VAT Copenhagen            30.19   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            30.60   
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub            35.18   
Harald Krogh  2001  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  VAT Copenhagen            27.29   
Frederik Bojesen  2002  A6            29.00   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            31.60   
Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            31.83   
Rasmus Thode Møller  2002  Farum Svømmeklub            31.86   
Rasmus Skarby Madsen  2003  A6            31.95   
Johannes K. Larsen  2002  Farum Svømmeklub            32.08   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939            32.30   
Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            32.33   
10  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            32.56   
11  Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub            33.09   
12  Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            33.13   
13  Asger Johansen  2003  VAT Copenhagen            35.66   
14  Jonas Olesen  2003  Odsherred Svømmeklub            37.45   
15  Mathias Sonne Heckmann  2003  Solrød Svømmeklub            43.72   
16  Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub            47.22   
Tobias Dan Hansen  2002  VAT Copenhagen            DNS   
William Gervø  2003  Swim Team Tåstrup            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            30.37   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            34.19   
Emil Witzner Hansen  2004  A6            34.51   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup            34.98   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            35.92   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            36.00   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup            36.75   
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub            36.80   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            36.91   
10  Mats Krüger  2004  Farum Svømmeklub            36.98   
11  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub            37.33   
12  Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            37.78   
13  Felix H. Midtgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            39.73   
14  Kalle Germer Knudsen  2004  Swim Team Tåstrup            40.68   
15  Johan Galsøe  2005  Hillerød Svømmeklub            41.50   
16  Andreas Lau Sørensen  2004  Solrød Svømmeklub            42.64   
16  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            42.64   
18  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            42.72   
19  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            46.04   
20  Oskar Krak  2005  VAT Copenhagen-MK31            47.88   
21  Daniel Samsø Svenningsen  2005  Solrød Svømmeklub            54.80   
Christian Skjold Jørgense  2004  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub            38.34   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Tåstrup            47.80   
Jonas Hayatzaki  2007  Swim Team Tåstrup            47.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:56 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  16:05   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            44.99   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            48.39   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub            49.95   
Patricia Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            50.22   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            50.83   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte Svømme Klub            51.60   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            52.41   
Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte Svømme Klub            54.09   
Mille Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            54.12   
10  Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub            54.20   
11  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub            54.74   
12  Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub            55.06   
13  Tate Green  2006  Gentofte Svømme Klub            55.23   
14  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            56.63   
15  Frederikke Vinderslev  2005  Gentofte Svømme Klub            56.76   
16  Safira Vestergaard  2005  Glostrup Svømme Klub            57.91   
17  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Tåstrup            59.37   
18  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub            59.78   
19  Neve Morrison  2005  Gentofte Svømme Klub            59.82   
20  Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup            1:00.64   
21  Andrea Sepstrup-Skjoldner  2006  Solrød Svømmeklub            1:01.47   
22  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:02.00   
23  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:02.96   
24  Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub            1:04.07   
25  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:04.21   
26  Emilie Clara Lindberg  2005  Gentofte Svømme Klub            1:05.81   
27  Christine Heimann Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:13.80   
Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            DSQ  flere arm pr ben 
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            DSQ  ej samt ber v25m 
Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  arme til hofte v35m 
Laila Elliks  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  3 flyben i start 
Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  asynkr ben v start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  16:05 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jet Lee Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            39.28   
Anders Kousgard Kortegaar  2004  A6            44.45   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub            47.26   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            48.33   
Cornelius Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            48.88   
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub            49.61   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup            51.11   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            53.00   
Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub            53.09   
10  Felix H. Midtgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            54.12   
11  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            54.27   
12  Tobias Tragstrup  2005  VAT Copenhagen-MK31            54.37   
13  Andreas Lau Sørensen  2004  Solrød Svømmeklub            56.35   
14  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Tåstrup            56.47   
15  Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup            56.75   
16  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Tåstrup            59.18   
17  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup            1:05.90   
Mathias Møller  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub            DSQ  flere flyben v start 
                     
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stefan Datcu  2006  Swim Team Tåstrup            58.51   
Toke Olsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:07.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  16:06 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  16:43   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Jensdottir Fremming  2002  VAT Copenhagen            1:18.96   
Xandra Huryn  2001  VAT Copenhagen            1:20.58   
Victoria Vorm  2001  VAT Copenhagen            1:23.19   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6            1:23.61   
Alberte R. Jakobsen  2001  VAT Copenhagen            1:25.56   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            1:26.22   
Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub            1:31.71   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub            1:31.79   
Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub            1:40.04   
10  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            1:40.94   
11  Ida Bekker Poulsen  2002  Solrød Svømmeklub            1:42.17   
12  Sofie-Amalie Føns Lomholt  2001  Odsherred Svømmeklub            1:49.21   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Nikoline Victoria Sass  1999  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            1:19.22   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:20.70   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:27.87   
Clara Sass Husum  2004  A6            1:34.09   
Anna Wrist-Elkjær  2003  VAT Copenhagen            1:34.66   
Christine Henriksen  2003  A6            1:35.41   
Emma Ekman  2004  A6            1:35.43   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:35.53   
Freja Møller  2004  A6            1:35.81   
10  Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            1:36.81   
11  Dagmar Boeck  2004  Farum Svømmeklub            1:37.08   
12  Laura L. Hørning  2004  VAT Copenhagen            1:37.13   
13  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:37.22   
14  Viktoria Freja Sørensen  2004  VAT Copenhagen            1:38.64   
15  Maya Solvej H. Bärmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.09   
16  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.99   
17  Anna Maria Madsen  2004  VAT Copenhagen            1:42.94   
18  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:43.09   
19  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            1:45.66   
20  Karoline K. Larsen  2004  Farum Svømmeklub            1:47.27   
21  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            1:49.43   
22  Laura Thomadsen  2004  Glostrup Svømme Klub            1:50.42   
23  Lucca Andreasen  2004  A6            1:54.44   
24  Frederikke Meisner From  2004  A6            1:57.10   
25  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            1:59.51   
26  Sofie Korczak  2004  Swim Team Tåstrup            2:01.78   
27  Emma Nissen  2004  Hillerød Svømmeklub            2:04.80   
28  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:06.65   
29  Linea Christiansen  2003  Odsherred Svømmeklub            2:08.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  16:43 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Skøde Hansen  1999  VAT Copenhagen            1:14.83   
Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen-MK31            1:15.98   
Victor N Andersen  2000  VAT Copenhagen            1:19.79   
Rasmus Thilleman  2001  A6            1:19.86   
Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  VAT Copenhagen            1:22.14   
Anders Christian Damgaard  2000  Farum Svømmeklub            1:22.95   
Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            1:25.16   
Gustav Sørensen  1996  Odsherred Svømmeklub            1:30.65   
Karl-Emil Rohr  2001  VAT Copenhagen            1:30.91   
10  David Cano Rosenvold  2001  Farum Svømmeklub            1:37.46   
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  VAT Copenhagen            1:19.46   
Morten Østergaard  2002  A6            1:19.89   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:20.48   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939            1:23.05   
Nicolai Therkelsen  2003  A6            1:25.77   
Thomas Langvad  2002  VAT Copenhagen            1:27.98   
Oliver Skadhauge  2002  VAT Copenhagen            1:29.23   
Oskar Skov Grell  2002  VAT Copenhagen            1:29.58   
Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:29.72   
10  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:31.00   
11  Asger Johansen  2003  VAT Copenhagen            1:31.12   
12  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            1:32.33   
13  Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            1:33.35   
14  Jeppe Wagner  2003  VAT Copenhagen            1:37.41   
15  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:37.53   
16  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.64   
17  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            1:41.06   
18  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:41.25   
19  Victor Toftehøj  2003  A6            1:43.90   
20  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6            1:46.38   
21  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:55.43   
22  Jonas Olesen  2003  Odsherred Svømmeklub            2:01.33   
Jakob Nadeem Alwan  2003  Swim Team Tåstrup            DNS   
Jakob Hald  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ej samt ber v25m 
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ej adsk hænder v25m 
Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub            DSQ  ej samt ber v25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alberte M Hansen  2000  VAT Copenhagen            2:12.82   
Mathilde Laugesen  2001  VAT Copenhagen            2:19.57   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            2:22.21   
Ida T Mose  2002  VAT Copenhagen            2:22.68   
Caroline Mathiesen  2001  VAT Copenhagen            2:25.07   
Josefine Nickelsen  2001  VAT Copenhagen            2:25.38   
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub            2:25.77   
Xenia Huryn  2000  VAT Copenhagen            2:26.34   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:27.86   
10  Kathrine S. Jørgensen  2002  VAT Copenhagen            2:29.62   
11  Caroline Friis Thirstrup  2000  Solrød Svømmeklub            2:30.81   
12  Sofie Hertzberg  2002  VAT Copenhagen            2:31.37   
13  Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub            2:32.94   
14  Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub            2:33.04   
15  Camilla Hougaard  2002  VAT Copenhagen            2:35.00   
16  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            2:40.98   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub            DSQ  forlader bane v150m 
Sara Mortensen  2001  VAT Copenhagen            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  VAT Copenhagen            2:21.50   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:26.96   
Louise Dahl  2003  A6            2:31.72   
Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            2:38.22   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.11   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            2:40.70   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:41.89   
Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            2:44.11   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            2:44.48   
10  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.86   
11  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            2:48.06   
12  Anna Eliasen Dehlholm  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:50.53   
13  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:53.64   
14  Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub            2:53.84   
15  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:57.69   
16  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            3:02.22   
17  Emma Sahl Rasmussen  2004  Farum Svømmeklub            3:13.26   
18  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub            3:21.35   
Johanna Dahms  2004  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  17:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark