2020-04-06   17:00:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Efterårsstævne 2015    Udskriftsdato  24 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2015         
 
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Skøde Hansen  1999  VAT Copenhagen            2:25.49   
Rasmus Langvad  2000  VAT Copenhagen            2:31.42   
Victor N Andersen  2000  VAT Copenhagen            2:34.63   
Mathias Hatting Petersen  2000  VAT Copenhagen            2:39.31   
Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  VAT Copenhagen            2:39.48   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            2:41.12   
Alexander Skarby Madsen  2001  A6            2:44.31   
Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            2:45.85   
Karl-Emil Rohr  2001  VAT Copenhagen            2:55.38   
10  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Tåstrup            2:57.59   
11  Gustav Sørensen  1996  Odsherred Svømmeklub            2:59.04   
12  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Tåstrup            3:03.74   
13  David Cano Rosenvold  2001  Farum Svømmeklub            3:09.84   
Kristoffer Rasmusen  2000  Swim Team Tåstrup            DNS   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  VAT Copenhagen            2:30.98   
Frederik Bojesen  2002  A6            2:34.25   
Morten Østergaard  2002  A6            2:37.58   
Thomas Langvad  2002  VAT Copenhagen            2:40.59   
Oskar Skov Grell  2002  VAT Copenhagen            2:40.85   
Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939            2:41.47   
Nicolai Therkelsen  2003  A6            2:44.08   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:44.67   
Oliver Skadhauge  2002  VAT Copenhagen            2:48.14   
10  Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            2:49.00   
11  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:49.76   
12  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            2:51.01   
13  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:51.87   
14  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6            2:56.32   
15  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:58.63   
16  Jeppe Wagner  2003  VAT Copenhagen            3:04.36   
17  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            3:06.05   
18  Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub            3:06.28   
19  Asger Johansen  2003  VAT Copenhagen            3:12.50   
20  Victor Toftehøj  2003  A6            3:19.67   
21  William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup            3:31.67   
22  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            3:32.09   
Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Tobias Dan Hansen  2002  VAT Copenhagen            DNF   
Alens Daugelis  2002  Farum Svømmeklub            DSQ  svømmede m ur 
Jonathan Tuxen Rosing  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark